CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

jasmina309
26. čer 2009

Larri- mocinky gratuluji k //, konečně jsou tam! 🙂
Nitěnko- gratuluji k internetu 🙂 Jupííí, ted bude vše snažšííí 🙂
Jo a k Utrogestanu- já mám za sebou 3IVF-2 ET-2MA jeden v 5tt a druhý v 7tt, takže vám mohu napsat, že mě moc zajímalo, proš Utrogestan mám jen na 14dní (vždy po dobrání sem začla špinit a pak krvácet).Ani Tehdy dr Řežábek, my ho nedal se slovy, že když se má těhu udržet, tak se udrží i bez Utrogestanu ☹
Ale na druhou stranu sem zašla po těch potratech ke svý obvodní gyndr a ta mě ujistila, že dává Utroš až do 15tt a když ho budu potřebovat, že mám přijít.
Takže jednou (možná už na podzim) tuto nabídku využiju

nitenka
26. čer 2009

len dotaz 🙂 vždy tě pozdravim,ale od tebe se nedočkám .tak trochu mi to vrtá hlavou zda jsem ti něco neudělala...
Přeci jen se známe osobně a tak trochu mě to delší dobu zaráželo už mě to nepřekvapuje,ale netuším proč..
držím palce at už se vše zadaří a ty uvidíš svět i v jiných barvičkách...
co čtu tak jen rady snažilkam a vše kolem ti uniká...

papus
26. čer 2009

Krásné páteční odpoledne Apolenky 🙂

konečně jsem se sem dostala včera jsem na netu vůbec nebyla přijela jsem pozdě večer....

Len dodatečně všechno nej nej nej k narozeninám 😵

Larri jak se máš je vše v pořádku??? 😉

Rendo tak jak u tebe kdy testíš máš nějaké příznaky bolí tě něco???? 😉

u mě je vše ok bradavky už nebolí sem tam bříško....

kralka
26. čer 2009

Ahoj.
Tak především moc moc gratuluji larri k // a jako ostatní doufám, že smůla je tímto naprosto vystrnaděná.
Len držím palce.
U mě je nové to, že moje bolest v podbřišku, které ani po LPSK nepřestala je cysta ze žlutého tělíska. Moc nerozumím jak mě to mohlo bolet i dřív, když jsem měla poprvé ovulaci až teď. Myslela, jsem, že bez ovulace není ani žluté tělísko. 😨
Ke clotilu – moje vedlejší účinky při pojídání clostilu jsou neuvěřitelné pálení žlázy, které je dost náročné něčím utlumit.

len
26. čer 2009

Jé, Nit, neblázní! 😕 Já jsem hrozná, přiznávám a stydím se, ale myslím, že tu nezdravím skoro nikoho... Jak píšeš, když se mě někdo na něco zeptá, zuřivě odpovídám, snažím se zvládat pět diskuzí najednou a na takovou základní slušnost jako pozdravit právě příchozí neslušně kašlu 😕 Vážně to není nic osobního, věř mi!!! 😉 Jó, kdybyses mě zeptala, kolik Utr. denně je třeba, střílím odpovědi okamžitě 😀 Ale takhle tě sleduju, neboj, vím, že se konečně daří dobře a čekáš chlapečka a kdybys projížděla mé příspěvky, tak tě kolikrát dávám za příklad, že se nic nemá vzdávat (naposledy třeba včera) 😉

len
26. čer 2009

Jo, Rendo - víc progesteronu určitě neškodí, jenom ho prostě stačí tak akorát 😉 No a já ho tak akorát měla i po vysazení Utr., tělo si ho prostě vyrábělo samo... Ale něco jinýho je, pokud má někdo za sebou spontánní potrat (nikoli MA), tak tam ho možná opravdu málo bylo... Aknyt už ho teď taky píšou i dýl jak na 14 dní. Případ Jasminy, kdy začíná špinit a krvácet po dobrání, je nejspíš opravdu způsoben tím, že si embryo nedokáže samo progesteron vyrábět, ale mně Utrogestan spolehlivě drží MS a začínám krvácet až pár dní po jeho dobrání. Ve chvíli, kdy jsem byla těhu a to těhu k něčemu bylo, tak MS nedorazila (i když už jsem Utr. dávno vysadila). Pak sice došlo k MA, jenomže to nemá s progesteronem nic společného... Ale Jasmině se nedivím, na jejím místě bych ho příště asi brala taky (minimálně mi to doporučila Jirsová).

Papus, díky, ale slavím až zítra, dnes je mi stále krásných osmadvacet 😀

papus
26. čer 2009

tak lepší než pozdě 😀

nitenka
26. čer 2009

len omluva přijata 🙂 doufám že brzo nbudou radit tobě... 🙂 jak na pálení žáhy v tehu a tak 🙂 držím palce at už se to otočí a ty budeš mít jiné starosti.. Upřímě po pročítání už mám starost zda bys neměla vypnout a soustředit se na sebe,vím že se to lehko řekne,ale zpětně si pamatuji jak jsem byla myšlenkama jen u IVF a myslím,že je nutné vypnout hlavu když máš broučky v bříšku... ono když se něco napíše vyzní to jinak,myslím to v dobrém... opatruj se a vypni mozek na pár dní 🙂 psychika je důležita...
papa

len
26. čer 2009

No to jo 😀 Mí vlastní rodiče, když jsem jim říkala, že zítra jedeme na oslavu ke tchánovcům, se svorně divili, co jako budeme slavit 😀

Ale zítra mi klidně popřej znovu, to já zase ráda (nejsem nijak skromná, uvítám i virtuální kytice a kila čokolády 😉 ), stejně sem budu nakukovat, jak Renda 😀

len
26. čer 2009

Nit, dobrý 😉
Já mám na rozdíl od minulého IVF "problém," že jsem sama doma na neschopence, takže čtu a čtu a čtu (celou nemocenskou utratím za knihy, měla bych si zařídit kartičku do knihovny), no a pak se mazlím s kočkou a zbytek dne prokoníkuju 😉 (Nepočítám těch 10-12 hodin co spím 😀 )

saralinda
autor
26. čer 2009

Len, to nezní vůbec špatně 😀 Asi bych to s tebou klidně na chvíli vyměnila 🙂
U mě je jedna novinka - dneska mě přišla navštívit MS. Takže tentokrát nemám cyklus 10 dní, ale protáhlo se mi to na 14. ☹ Jinak se cítím dobře, ale už mě to nějako nebaví v skoro jednom kuse menstruovat. Takže se buď v pondělí objednám k Apoli na kontrolu - ať mi vezmou krev. A nebo tomu nechám ještě jeden cyklus (což vůbec nemusí být za dlouho 😒 ) a uvidím, zda se tělo srovná či ne.

rendulina
27. čer 2009

Ahoj Apolinky! 🙂

Tak v 5.30h.jsem nedočkavě s manželem sledovala testík.Srdce až v žaludku ale když se nakonec objevila sice slabě ale byla tam ta D R U H Á - byla úleva! 🙂

I když se ještě tolik neradujeme : Na to,že jsem 17.den po ET se mi zdá slabá ☹
Dnes jsem se pokoušela dovolat do CAR(bohužel mi to nikdo nebral)a tak tam cinknu v pondělí.Na krev půjdu nejspíše ke svému gyndr.i když tam z krví také nejsou rychlíci...
Pořád tomu nechci tak nějak uvěřit-možná snad,až to uvidím na papíru nebo mě to oznámí MUDr.

papus
27. čer 2009

Rendo tak to je super tichounká gratulace 😵

Mě od večera třeští hlava jako blázen ☹ Pepa ráno už budeš testit a já neeeeeeeeeee 😉

len
27. čer 2009

Rendo, hurá, nevěřila jsem ti nadarmo! 😀
Gratuluju moc, na tloušťku čárky nehleď, já ji ani 19.DPO neměla ani náhodou stejně silnou jak kontrolní a (tehdy) bylo všecko naprosto vzorné 😉 Moc moc moc gratuluju! 😵

rendulina
27. čer 2009

len a papus : díky moooc - tak to jsi mě uklidnila! Myslela jsem si,že by měla být silnější...

Docela mě rozhodilo ještě to,že jsem si na tom Crinone v letáčku (který připomínám od včera již neberu)přečetla,že podporuje hormon žlutého tělíska.Které já mám nějaké oslabené.Tak mě tak napadlo,zda bych v něm neměla pokračovat?I když ho doma teda nemám! 😒

Do CAR jsem se nedovolala,tak to nechám na pondělí.To plánuji jít ke svému gynek.alespoň na krev...

len
27. čer 2009

Rendo, čárka je parádní, krásně zřetelná, vůbec se ničeho neboj, není to žádný stíneček 😉 Myslím, že když byl transfer ve čtvrtek, tak ten den se nepočítá, takže jsi teprve 16. den po ET, takže srovnatelně jak já tehdy a čárka je taky srovnatelná 🙂 Na utz mě tehdy pozvali 3 týdny po ET a už byla vidět krásná dutinka, tak snad se v tomhle týdnu taky dočkáš 🙂
V CARu jim to pověz, ale neboj se, že by to ty dva dny nějak zanedbaly 😉
Tak koukám, že dnešní den fakt přinesl štěstí největší 😵 Dostala jsem krásnou SMS od kamarádky (musím ostuda odpovědět 🤐 ), četla si to tu a vzkazuje mi, že ona má narozky 10.7., tak asi testnu tehdy 😀

Ale jinak mě mrzí, že Sar a Papus takhle trpí, ať je brzo líp 😔 Papus to vynahraděj // - kdy bude testit - týden po Rendulině?

len
27. čer 2009

Jo a nádherně se to tu rozjelo, ne? 😀

rendulina
27. čer 2009

len : opravdu jsi mě uklidnila na dálku - moooc díky! 🙂 😉 Tvůj den narozenin mi donesl štěstíčko!!! 😵

Vím,stresuju (jak se předpokládálo 😅 ) ale jsou to po prvé mé // a to mi táhne na 30 let 🙂

Ani jsem si neuvědomila,že jsem 16.den (myslela jsem si,že v de ET se to počítá...?)No nic,budeme doufat,že třeba do zítřka čárečka malinko ze sílí a udělá mi radost.

rendulina
27. čer 2009

Já vše 3 x ťukám ale dalo by se říct,že je to tu na dobré cestě...Apolinky 😉

len
27. čer 2009

Mně už ode dneška taky táhne na 30, od rána naříkám, jak jsem stará 😀 Tchýně to dorazila, že už mám vlastně skorokulatiny...
Jo a nic si z toho nedělej, máš něco za sebou, nejsi snažilka, který se zadařilo na první pokus, abys tady bezmezně jásala a žádný, byť jen malý, obavy se nevloudily, to je normální - ale zvykej si, teď se o to dítě budeš přiměřeně strachovat, dokud za mnoho desetiletí neumřeš 😀 Moje babička se klepala pokaždý, když její padesátiletý syn (výborný řidič) sednul do auta 😉

rendulina
27. čer 2009

len : ale prosím tě!Slavíš krásných 29-tak jaképak skorokulatiny?!Do těch je daleko(to tě tchýňka umí tedy potěšit... 😀 )

Kéž bys měla ve všem pravdu a vše již pokračovalo v klidu (vím,starosti jsou a budou ale kdyby alespoň na pár měsíců mohly zalést někam do kouta nebo odjet na dovolenou... 😅 )Pomohlo by mi to! 🙂

Užij si krásně narozeniny!!! 🙂 😉

len
27. čer 2009

Díky díky, chlap vedle balí dárek a ozývají se neidentifikovatelné zvuky, pravděpodobně mu asistuje kotě 😀 Mně na těch narozkách přijde "nejdepresivnější," co určitě znáte všecky - vzpomenete si na kolikery narozeniny dozadu, kdy jste si říkaly - ale za rok už určitě budeme tři! Jsem chtěla stihnout do třicítky dvě děti, no, budou muset zabrat diploidi oba 😀

rendulina
27. čer 2009

len : přesně tak,nostalgie veliká!
A to se mi vybavuje né jen o narozkách ale i o vánocích,dovolené,Silvestru...
A neboj,diploidi(hrozný název 😀 )to tentokrát zvládnou...

len
27. čer 2009

No co, když má někdo bobečky a hrášečky a fazolky a tak... 😀
Jo, Vánoce tak na mě taky působěj, obzvlášť ty minulý, ty jsem regulérně chtěla zrušit 😝 Ale konec vzpomínání, teď to máme rozjetý výborně, takže příští Vánoce už s pořádným pupkem 😀
No nic, měj se, ještě jednou gratuluju, já se jdu trochu zcivilizovat a razíme k tý tchýni 😉

jasmina309
27. čer 2009

JEDEME DÁL 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
jÉ Len, dodatečně přeju nádherné 29té narozky (jééé, kéž bych vrátila čas, sladkých 29). Mě už táhne na 37 a stejně věk neřeším a chovám se tak "jako mladě" 😀 😀 😀
U nás se minulý víkend slavili dcery 15tiny a to je věk, kterej se mě vybavuje v růžovejch barvách. Takže holky JEDEME DÁL 😀 😀 😀

Rendulíno- moc a moc tiše gratuluji ke //. A neboj, hlavní je, že jsou tam (i stíneček se počítá). Znám holka, která ani 19 DPO stínek neměla a na krvi asi 1200j. 😀 .Dnes jsou jejímu prckovi 4 roky.(po IVF)Takže vydrž, vše dobře dopadne 🙂

saralinda
autor
27. čer 2009

Rendo, obrovské gratulace. Tak jsi se po tom dlouhém boji dočkala. Super! Mám radost. Larri to tu měkně nastartovala - děkujeme! Teď Redna za pár dnů papus a pak Len. Holky super, super! Doufám, že tato těhu vlna dlooooooouuuuho vydrží a že zbyde i na nás zářijovky 🙂

nitenka
27. čer 2009

hojky všem.
rendulina gratuluji k testíku ta druhá je moc pěkná vypadá to opravdu moc dobře 🙂 koukala jsem čím vším jsi si prošla a opravdu jsi měla dlouhou cestu k miminku 🙂 moc držím palečky a hlavně moc a moc jsem ráda,že další bojovnice to takhle zmákla 🙂 ted budou furt starosti a nervíky do dalšího ultrazvuku 🙂 to bez toho nejde 🙂 ale už jste na ten boj nejsi sama 🙂 🙂 už se bojuje mnohem líp 🙂 jo a strašně to utíká 🙂
když budeš potřebovat nějakou těhu radu tak mi klidně písni do pošty 🙂 papa 😀

larri
27. čer 2009

Jo,Larri nastartovala,vcera jsem zacala zase trochu krvacet a dneska malicko spinim.

Dneska jsem si opet udelala test a nechala ho v koupelne.Nez jsem se sla podivat na vysledek,tak ten muj kricel,ze je vidi a ty carky tam jsou ctyri. 😀 😀 😀
Ale jsou tam porad dve.

Rendo,ja kdyz krvacela minuly vikend,tak jsem uz zvracela.Odpoledne jsem si dala par chipsu,ktere miluji a slo to samo.No a pak kazde rano pri cisteni zubu,tak proto jsem si udelala ten test.
Dneska donesla kolegyne z prace hamburgry a to jsem mela co delat,abych to nehodila v praci.Jenom jsem ucitila tu vuni.
Nevim,ale ja mela zmenu chuti uz u stimulace,tak mozna,ze to s tim souvisi.

Vite jake jsou moje zavery? Kdyz jsem krvacela minule,to mi odeslo jenom jedno embryo.A ted to bylo v terminu MS,TAKZE POSLEDNI ZBYTKOVA.Dobry,ne?

Rendo,tobe preji,at carky jenom sili a budu cekat na dalsi zpravy.
Papus a ty taky,jsem strasne zvedava.Jeste jdu zitra do prace,tak tady asi nebudu.Dneska jsem sla driv domu,neni mi dobre a jsem nafoukla jako balon.

aknyt
27. čer 2009

Ahoj holky,
tak jsem letmo dočítala hned po návratu domů s tím, že aktualizuju postupku a navečer napíšu.... No, jsem ostuda, zapadla jsem do pelíšku a před chvílí se teprve probrala.

Rendo, gratuluju k //, ta tvoje čárka je moc pěkná a ke slabé čárce má dost daleko. 16 dní po ET dvoudenních embryjek mít takovou pěknou čárku je paráda. Já takovou neměla snad ani se čtyřdenními. Tak hlavně aby bylo vše OK!!!

Larri, promiň, že jsem ti nenapsala dřív. Ty tvoje závěry se mi nelíbí. Určitě to bude v pořádku. Podle mne to máš podobně jako Nitenka, které v začátku těhotenství hodně praskaly žilky a špinila a krvácela. A Fandu má v pořádku v bříšku. Takže se na takové závěry vykašli. Drž se a v úterý se potěšíš na UZ v CARu 😉

Nitenko, to je super, že máš net, tak se zase potkáme tady nebo na ICQ.

Len, vše nej nej nej k narozeninám - koukám, že máš taky dobré datum na // 😉

No, jdu zas spát, po té akci jsem poněkud zmožená. Zítra dočku poctivěji.

len
27. čer 2009

Larri, // tam jsou, ale jestli krvácíš nebo špiníš, vůbec bych se nebála zajet si pro jistotu na pohotovost nechat si předepsat Utrogestan - právě pro takové případy se dává - a měla bys klid 😉 Na utz by třeba ještě nic vidět nebylo, ale těhule evidentně jsi a špinění na klidu nic nepřidává, tak si tam zítra skoč a všecko bude OK 🙂 (Nebo dramatizuju? 😀 Larri je kliďas, já nervák, měli by mě tam už včera 😀)

Aknyt, díky díky 🙂 Si tu musím poplakat, já teda z těch narozek žádný drama nedělám, ale byli jsme dnes u tchánovců, Honza měl svátek a já narozky a přijela i teta a babička (manželovy) a bylo to takový moc hezký, dostali jsme dort a já knížku a čokoládu, na vrcholu blaha, že na mě někdo myslí... No a mí vlastní rodiče jaksi pozapomněli, ani nezavolali. No a vrchol všeho - v půl jedenáctý večer volá táta, že sem jede, tak si říkám - žeby přeci jenom... No a on přijel, vrhnul se na Honzu, věnoval mu velkej pytel třešní (který H. miluje) a omlouval se, že mu je nedal už ve středu, kdy měl ten svátek... No a pak se rozloučil a jel 😒 Ach jo, já nechci žádný cenný dary, ale když už tady byl, tak mi aspoň mohl popřát všecko nejlepší, ne? Vztahy máme jinak skvělý...