CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
2. črc 2009

Aha, já myslela, že jsi v Praze, tak to už asi moc neporadím 😒 Moje zážitky se zubama znáš, jsem srab 🤐

Atomix, já byla na revizi po MA, kdy embryo prakticky odumřelo, ale nechtělo se mu ven, tak aby nedošlo k zánětu... Sice jsem pak začala taky krvácet, ale prý to s tou revizí bylo lepší 😒 Ale ležela tam se mnou holka i po SA, chtěli ji pořádně dočistit 😔

spes2009
2. črc 2009

Krásné poledne 🙂

Včera jsem měla den absence, tak to tu dočítám. Já, ostuda, se dvoudenním zpožděním přeju dodatečně vše nejlepší k svátku všem Šárkám 😅

Atomix, jinak super, že jsi se takhle hezky zapojila 🙂

Aknyt ty zuby to je děs, doufám, že tě nebudou trápit dlouho a pomůžou ti od toho. Vůbec by mě nenapadlo, že tě nechtějí nikde vzít. Myslela jsem si, že každý doktor, včetně zubaře, má během své dovolené domluvený zástup, který tě ošetří 😒

Len, můžu se zeptat, jaký je rozdíl mezi MA a SA? MA je když to embryjko umře a zůstane v bříšku a SA je když samo odejde? MA je missed abort a SA? Nějak mi toto chybí k základní koníkové znalosti 😅 A ty jsi taková "paní učitelka", která má vždy pro každého odpověď a pomoc 😉 Děkuju.

len
2. črc 2009

Spess, přesně tak - MA je missed abortion a SA je spontánní ab.

spes2009
2. črc 2009

Jinak jsem zapomněla, já jsem dneska 32 DC, veškeré MS příznaky rozjeté naplno a ta mrcha jedna červená pořád nikde. Je to fakt zákon schválnosti. A já ji tak chtěla dostat. Kdybych neměla pravidelnou MS, tak nic neříkám. A to jsem si ještě nechala píchnout nějakou injekci 😠 Pořád jsem si říkala, když přijde 1.7., třeba by se s tím ještě něco dalo dělat, ale když tady není ani 2.7., tak to už se odsouvám s KETem na srpen/září. A to jsem si "plánovala" další IVF skupinově na září 🙄

Aknyt, díky. Jdu si to přepsat, ať jsem "aktuální". Doufám, že když není ještě u mne, tak že k tobě zatím nedorazila. Protože nejdřív to musí vzít přese mne 😉

len
2. črc 2009

Počkej, nakonec z tebe ještě bude těhule 😀
A když náááhodou ne, tak holky budou v září vyhlížet // po ET a ty po KET, to máš jedno 😉

aknyt
2. črc 2009

Spes, abys to neměla jako Lenicka - pořád se strachovala o MS na dovolené... a už nedorazila 😉

spes2009
2. črc 2009

No já jsem si také říkala, že nikdy jsem si takhle nepřála, aby mně ta mrcha dorazila. Jenže test (26.DC) negativní, čípek měkký otevřený, všechny příznaky už několik dní. Tak kde jeeee?

JJ, já vím, že vyhlížet ty 2 čárky budu tak jako tak a je jedno po čem, ale jsem paní netrpělivá a nejradši bych už věděla, jak dopadl KET a případně se připravovala na další IVF 😉

Nevíte, jestli o prázdninách dělají u Apo IUI. To jsme tam ještě nezkoušeli, takže bychom vyzkoušeli, jak jim toto funguje 😉 Nějak se mi nechce ztrácet čas a i IUI je šance. Při mém štěstí mi MS vyjde určitě tak, že na KET budu moct jít nejdřívě v září, nebo až v říjnu...

len
2. črc 2009

Jojo, Aknyt, zase nás napadají stejný věci 😉

spes2009
2. črc 2009

Aknyt, když já už mám fakt všechny příznaky a naopak ani jeden těhu příznak. Ale taky jsem si říkala, holka, že by jsi byla po 2,5 letém snažení těhotná a přirozeně 😕 Ale to asi v tomto cyklu fakt nehrozí 😔

len
2. črc 2009

Spes, IUI určitě dělají, prý jen nějakých 14 dní v srpnu budou malovat, či co...
Kolik si myslíš, že měla těhupříznaků v těhu já? A klíďo si vzpomenu na pár holek, kterým se "zázračně přirozeně" zadařilo hned v cyklu po neúspěšným IVF 😉

spes2009
2. črc 2009

jj holky, jste sehrané 😀

A hlavně tam máme tu krásnou morulku, kterou si chci vyzvednout a nenechat ji tam. Když nebude žít ve mně, tak v "mrazáku" taky ne 😀

A dárcovství embrya jsme s manželem hned na začátku zavrhli. Je to sice dost sobecké, ale já bych prostě nemohla žít s pocitem, že nám někde po světe běhá další dítě a já nevím, jak se má a jestli mu neubližujou a tak. Prostě už by to bylo "naše" dítě. Já i teď si říkám, že tam někde u Apoli je naše děťátko 😵

spes2009
2. črc 2009

Len, já ji prostě vyhlížím a pokud nedorazí do 35. DC, tak si znovu udělám test. Zatím tomu moc nevěřím. Po oplodnění se přeci čípek zatáhne, vyleze nahoru a ztvdne, ne? Alespoň tak jsem to četla...

No zkusím se zase objednat na další konzultaci, abych se připravila a zkusím se zeptat na to IUI a uvidíme. V každém případě chci vědět přesně co a jak a kdy další KET. Abych se těšila víc.
Trošku mne mrzí, že kdybych tenkrát po tom nevydařeném ET neposlechla sestřičku a objednala se hned, byla by možná větší šance. Jenže sestřička, že je na konzultaci ještě brzy a o tom, že KET dělají jen do 17.7. nic neřekla. Tak jsem se tam propašovala alespoň 23. DC a na injekci (vyvolávačku) prý bylo už dost pozdě.

len
2. črc 2009

Spes, no, tak budete mít dvě děti, ne? 😀

S tím čípkem... no, to je jeden z nejméně spolehlivých těhupříznaků, co znám 😉 Mně MS pravidelně docházela při čípku mnohem tvrdším a uzavřenějším, než když jsem byla opravdy těhotná...

len
2. črc 2009

Jo a ještě - jak dlouho jsi po té vyvolávačce? Někdo po ní čeká na MS třeba 10-14 dní 😒

spes2009
2. črc 2009

Len, vyvolávačku jsem dostala 23.6., tedy 23. DC a právě pro jistotu, aby přišla do toho 30.6.
Doufám, že se mi to po ní nějak nerozháže a nebudu ještě takhle čekat další týden. Jsem si také říkala, jestli jsem to neměla nechat na přírodě, protože jinak mám tu MS fakt pravidelnou - 28-29 dní.
Ona ta vyvolávačka může i cyklus prodloužit?

aknyt
2. črc 2009

Spes, trochu prodloužit může... záleží na tom, jak rychle tvoje tělo odbourá ten progesteron. Jak píše len, MS by měla dorazit do 10 až 14 dnů. Jinak mně se MS nerozjela, pořád trochu špiním, ale připadá mi, že už méně. Snad to ještě týden vydrží.
Jo a jsi šikulka, první, kdo úspěšně otestoval "uživatelský" přístup k Apolenkám. Já musela včera večer prokazovat, že jsem způsobilá před manželem 😀

len
2. črc 2009

Nooo, v podstatě je to progesteron. A každej na to reaguje různě, obvykle do týdne opravdu MS dorazí, ale pokud ti progesteron umí MS brzdit, zůstane v těle dýl... no tak potom ji může i trochu odsunout 😒 Ale neboj, případnýmu těhu by to neuškodilo, ba naopak 😀

Jinak se musím pochlubit - sama jsem Klepnou dojela do Teska a zpět a nikoho při tom nezranila 😵

aknyt
2. črc 2009

Len, tak to je super, že jsi se nezranila (a nikoho dalšího) 😉 A co Klepna, byla jankovitá a nebo poslušná?

Předevčírem jsem opět odřela kolo, nějak nemám odhad a každou chvíli křísnu o obrubník...

larri
2. črc 2009

jo,nestras,volala dr.od Apolinare,ze mam okamzite prijet na kontrolu.Hcg dokonce stouplo.Predevcirem bylo 63 a ted pres 120.Ma strach,ze to nakonec bude mimodelozni.
Tak jsem hodila sprchu a bezim na pohotovost. 😠

len
2. črc 2009

Byla zlatá 🙂 Akorát slušně vyhřátá, ale střešní okýnko je fajn 🙂 Odměnila jsem se zmrzlinou a dvojema novýma kalhotkama 😉

aknyt
2. črc 2009

Larri, držím palečky - to jsou mi teda věci, to tvoje tělo pěkně řádí!!! Holka drž se a my na tebe myslíme 😔

larri
2. črc 2009

Ono se tam porad nekde drzi. 😉

spes2009
2. črc 2009

No to teda mám radost, že budu ještě čekat možná i týden. Že já si to nechávala píchnout ☹

Len jsi šikula, že jsi to zvládla a ještě k tomu s klepnou. Podle čeho jste vybírali pro auto jméno? Já vždycky, když čtu ten název, tak mám představu, že pořád klepe kapotou 😀

Aknyt, abych to nezvládla, vždyť je to super jednoduše udělané a vymyšlené 🙂

Larri, tak ať dobře dopadneš. Držím pěsti!

aknyt
2. črc 2009

Len, odměna musí být, to jsi udělala správně 🙂 A připomnělo mi to, že zmrzku doma máme (tedy měli jsme když jsem se posledně dívala před týdnem do mrazáku), tak to půjdu prozkoumat.

len
2. črc 2009

Larri, tak snad je to OK a jenom se tam ti dva nějak divně melou 😕 Pokud si pamatuju, mělas hCG cca 180 - 250 - 63 - 120? No to jsou teda věci 😖

len
2. črc 2009

Spes, Klepna má literární jméno 😉 Tak se jmenoval kůň (vlastně všichni koně) hlavního hrdiny ze Sapkowského románů o Zaklínači...

larri
2. črc 2009

len,147,244,63,120

Jo,ale co ty moje nervy 😠

len
2. črc 2009

No to je teda něco, nejdřív to pomalu stoupá, pak během dvou dnů padne a zase leze nahoru? Hlavně, ať je to OK, i za cenu toho, že si tě tam třeba pár dní nechají na pozorování 😕 Kdyžtak písni aspoň SMS, budu to sem holkám vyřizovat, ty si taky musíš vyžrat všecku smůlu 😔

aknyt
2. črc 2009

To skoro vypadá, že se chytlo ještě jedno mnohem později a teď ukázkově roste... ale jsem z toho vážně jelen 😨
Přeju, ať to dopadne co nejlépe!!!

verosa
2. črc 2009

Ahojky holčiny,
dovolila jsem si sem k vam nakouknout neb mám zase dlouhou chvíli a divné myšlenky.
Jsem po 2. IVF, prvni nevyšel a nezbyli ani mrazáčci. Teď proběhl 24.6. ET a tak jen čekám a jsem nervozní jak to vše dopadne. U nás je to o to napínavější neboť mame IVF s darovanýmy vajíčky. Alespoň nám teď zbyla jedna sněhulinka na zamražení, tak snad to bude dobré znamení.
😉