CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
10. črc 2009

No, nevím jak po IVF, ale kdykoli jsem brala Utrogestan, tak mi to v následujícím cyklu ovu posunulo a cyklus zkrátilo (plus jsem ho prošpinila). Živě si vybavuju, jak Ř čučel na ultrazvuk a kroutil hlavou, že už jsem teda asi po ovulaci - 8.DC!

papus
10. črc 2009

aha tak je možné,že já ju budu mít taky to jsou věci 😉

len
10. črc 2009

No, počítej s tím, že teď je možný naprosto všecko 😉

len
10. črc 2009

Včetně těhotenství 😀
Ale fakt, čas od času se stane, že hned v cyklu po neúspěšným IVF, když je tělo ještě hormonálně zblblý, se to povede...

papus
10. črc 2009

tak tomu u sebe fakt moc nevěřím,ale bylo by to nejlepšííííííííííííííí 😀

len
10. črc 2009

No to samozřejmě, taky bych to brala 😀

haaribo
10. črc 2009

Spes, já jdu na UZ v 10:30!!!!!

haaribo
10. črc 2009

A jinak, Clostil zatím dobrý, akorát mě dneska ukrutně bolelo břicho a kříž...

verosa
11. črc 2009

Len tak jsem na tom taky mizerne. Test negativni ☹

rendulina
11. črc 2009

verosa : moc mě mrzí,že to nedopadlo - ale budete to ale na září silná partička... 😵

larri
11. črc 2009

Rendo,nema verosa darovane vajicka a musi cekat na darkyni.Ona to holka nema vubec jednoduche.Doufam,ze si to s nikym nepletu,jsem v tom trochu zamotana,chodim na vice diskusi.

Vidim,ze jim v CARu nedame pokoj o prazdninach.Naplanovaly jsme si to do prazdnin a ja jdu na kontrolu v pondeli,dalsi v utery a Len ve stredu,ze jo,tak nejak to je.
Chystam se do prace,tak hezky vikend,bohuzel zatim bez slunicka.

len
11. črc 2009

Verosa, tak nakukuju a moc mě to mrzí ☹ Ale máte aspoň toho mrazáčka, ne? Tak se přidáš v září na KET se Spes, ta má taky jednoho posledního... Ach jo ☹ Aspoň že té mé spolubojovnici, že to vyšlo... Ještě tam s námi byla jedna Vietnamka, ale její výsledek se asi nikdy nedozvím...

rendulina
11. črc 2009

jj larri,je to možné,že má verosa dárkyni ale je fajn,že má před sebou právě ještě ten záříjový pokus s KET... 😉

len : nakoukla jsem do tvého nově sepsaného albíka - pěkně se ti to povedlo sepsat 🙂

len
11. črc 2009

Rendo, vedu si deníček, už má 39 stránek 😀

rendulina
11. črc 2009

len : tak to jsi dobrá! Já jsem to album tak nějak slátala,co jsem měla jen v diáři a až nyní si píši častější a podrobnější záznamy.Ze začátku mě to ani nenapadlo.
Ale byla by z toho asi od začátku snažení již pěkná bichle!!! 😀

len
11. črc 2009

No to je, no, akorát už to kromě mě už nikdo nikdy číst nebude 😀 Ze začátku to byla sranda, teď jde do tuhýho 😉

larri
11. črc 2009

Tak ja zase zacinam spinit a trosku krvacet,uz mne to fakt sere.A to mne rozhodila jedna zakaznice,ktera vycerpala vsechny hrazene pokusy u Apoli a ted presla myslim,ze do Pronatalu.A jak tam to je vyborne,ze ma 20 vajicek z toho 15 oplozenych.Tohle pry u Apoli nikdy nemela a jeste dostala neschopenku.A ze na Apoli vsichni nadavaji a lituje,ze tam chodila.

Strasne se tesim na kontrolu a doufam,ze se toho dozvim vic.Omlouvam se,ze pisu jenom o sobe,ale musela jsem se pred spanim vykecat. ☹
Mejte se hezky a preji dobrou noc nebo dobre rano.

Jo a ja nevedela,ze ma verosa mrazacky.Vim,ze tady prave psala,ze bude zase muset dlouho cekat a KET jsem prehledla. 😉

len
11. črc 2009

Larri, to by mě teda zajímalo, jak to v tom Pronatalu dokázali, že z ní vymáčkli 20 vajec tak najednou 😀 Já jich měla u Apoli podruhý skoro dvakrát tolik co poprvý, a to byl postup lautr stejnej... A vsadím se, že kdyby jim bylo fuk, že by mi třeba hrozil hyperstimulák, tak mi nasadí ještě o půlku větší dávky a tu dvacítku dám taky 🙄 Tys to vlastně měla podobný, viď, napoprvý nic moc a podruhý jen drobná změna a vajíček spousta... Bohužel to nedopadlo 😔

S tím špiněním, snad to bude do pondělka OK, ale kdyby ne, ty víš, viď, neváhej s pohotovostí třeba pár hodin před pondělní kontrolou...

larri
11. črc 2009

Len,ja to taky nechapu,ale kdyby si vedela,jak mi to licila,tak jsem jenom koukala.A Fostimon vubec nepouzivaji.
Pro mne neni dulezite pocet vajec,ale kvalita.Kolik mela modroocka a vidis,ta si dala pauzu.
A pichala si Puregon,ale Pregnyl sla k Apoli kde ji vsechno vadilo.

Kdyz ja ted nepoznam co je MS,kdyz uz spinim poctvrte.

len
11. črc 2009

No, asi MS nebude nic z toho, dokud je tam hCG 😒
Já ti nevím, já se u Apoli ptala, co je za léky, sestra mi vše báječně vysvětlila, já pak dr. řekla, že chci Puregon (kvůli peru) a nebyl sebemenší problém... Jinak začínají standardně Fostimonem, protože stojí pacientku nejmíň (na rozdíl od jiných, kde rovnou bez diskuze šoupou to, na čem nejvíc vydělají, že) a nejspíš s ním výsledky mají... Přece kdyby měli zjištěný, že něco je výrazně lepší, tak to předem navrhují každýmu, ne? Tys na Fostimon reagovala špatně, tak to to změnili a zabralo to. Někdo zase reaguje hůř na Puregon, to je taková blbost říct, že když někde nedávají levnější lék, tak jsou lepší, či co 🙄

larri
11. črc 2009

Ja porad verim,ze mi u Apoli pomuzou a zatim nedam na nikoho dopustit,Muze se to brzy zmenit,ale ted kdybych nadavala,tak bych lhala.

len
11. črc 2009

No to víš, že ti pomůžou 😉 Tu povedenou laparku, kde ti nechali vejcovody s tím, že aspoň nebude mimoděložní, ti dělali jinde, ne?

larri
11. črc 2009

Jo,v tom Hloubetine.tam delala moje gynekolozka a ted tam jen par dni v mesici operuje.

verosa
12. črc 2009

Ahojky holciny, tak jsem si vcerejsek probrecela a jsem zpatky.

Zitra rano pojedu na kontrolni krev do CARu a pak se uvidi. Chtela bych si tam hned domluvit schuzku co a jak dal nebot mame jednu statecnou bojovnou Snehulku v mrazacku. Bohuzel na krev musim nebot mrchu nedostanu kdyz nevysadim leky a doktori chtej mit jistotu. Takze se budu snazit abych se trefila umelim cyklem na zari a mohla jsem jit s vama do toho KETu.

Jinak po prvnim pokusu nam na zamrazeni nic nezustalo a na dalsi darkyni jsem holky cekala 2.5 roku. Je to sila, nebot k nam jezdi hodne zahranicnich pacientek. V Italii, Rakousku, Nemecku, Svycarsku a ja nevim kde jeste je totiz darovani vajicek, spermii i embryi protizakonny. Snazila jsem se najit vlastni darkyni, ale ty co do toho nakonec sly tak je genetici nakonec nedoporučili kvuli nejake hlouposti. Takze smolicek.

Chtela jsem se zeptat i kdyz vim, ze nemate darovene - myslite si ze muze hrat roli na uspech jina krevni skupina darkyne? Protoze abych tech komplikaci nemela malo tak mam jeste 0 negativni ☹

Me furt vrta hlavou proc to nedopadlo, neb statistiky rikaj ze s darovanymi je sance 60%. Tak jen doufam ze ty 4 embrijka jsou tech 40% neuspesnych a v zari uz jdu na jistotu.

Vsem moc dekuju za podporu a omlouvam se za roman, ale mam nejakou psavou.

len
12. črc 2009

Verosa, klidně piš, jestli to aspoň trošičku pomáhá (mně pomáhalo). A neboj se brečet, já vím, že je to všecko na houby 😔

Co se týče krevní skupiny, jsem si naprosto jistá, že buď to nemá vliv žádný nebo pokud nějaký, tak si to hlídají. Vždyť nakonec i embryo z vlastních vajíček může mít zcela jinou krevní skupinu, protože se do toho taky motá chlap. Mně po potratu říkali, že pokud se potratí snad v 9.tt a více, rovnou se píchají injekce s protilátkama, protože to embryo v pozdějších stádiích už může ovlivnit.

Jinak co se týče úspěšnosti, je to hrozně individuální. Záleží hlavně na kvalitě vajíček a kvalitě sliznice, taky věku, dispozicích... No a těch třeba 50 % znamená, že zatímco někdo otěhotní ze dvou transferů dvakrát, někdo jiný musí čekat čtyři pokusy než se mu zadaří jedenkrát. A pak vidíš, koukni na mě, já mám taky 50% úspěšnost - ze dvou transferů jsem byla jednou těhotná. Že to pak nedopadlo, už nikoho nezajímá 😒

verosa
12. črc 2009

Je to des. Ale trochu jsem premyslela a dosla jsem k nazoru ze jsme se urcite potkaly pred cekarnou. Dokonce si myslim, ze jsi sedela naproti me u stolecku 🙂

Jinak rano si zabehnu do CARu na krev a domluvim srazik s doktorkou abych se dohodla co a jak dal. A hlavne jak dlouhe mam mit ted cykly, pokud bychom sli v zari do toho KETu.

U toho prvniho IVF jsme asi nemeli kvalitni vajicka neb jich bylo 8 a oplodnilo pouze 5. 2 mi zavadeli po 48 hodinach, ale ostatni neprezili ani v misce. Tak jsem si ted delala nadeje, nebot ted sice byly jen 3 ale vsechny se oplodnili a pri ET pani doktorka rikala ze 2 nejsilnejsi mam u sebe a ta treti ze nevypada nejlip. Tak jsem tam pak v pondeli volala a v laborce mi rekli, ze se nakonec rozhodlo ze to dozene a tudiz je ted v mrazacku.

Je to dost narocne se s tim srovnat navic dnes prijela segra (mladsi o 3 roky) se 2 detma a nejak to moc nechape proc me to tak prapi 😒

len
12. črc 2009

Nebylas to ty, kdo mě upozorňoval, že jsem si tam zapomněla deštník? 🙂

S těma vajíčkama... já jich měla poprvý 6, z toho dva triploidi, dva zavedeni po 48 hodinách a poslední dvě to dotáhla na 4 a 8 buněk a konec. No a z těch dvou se jedno chytlo, tak si vyber 😒

jasmina309
12. črc 2009

Verosa, je mi z tvýho příspěvku smutno.Zvlášt, když je tu ta dárkyně! Ale věřit musíš dál... Určo je sněhulka velkej bojovník a září tito dokáže! 🙂 Přeju ti hodně síly!
Já např sem při 1IVF měla z 6ti odebraných vajíček 4 embrijka. 2 zavedli, 2 v labofce nepřežili. 1 se chytlo a v 7tt byl konec. 2 IVf-8 vajíček-bohužel prázdných (změna protokolu) a tak se ivfko stoplo. Při 3 IVf nešli odsát pouze 4 folíci, ale jen jeden jedinej, kerej se krásně vyvíjel, byl zaveden a sotva na testu byli dvě čárky, tak došlo v 5 tt opět k biochemickýmu těhu. Je to už rok, ted léčím pořád imunitu a snad v září..

Holky, mám ted docela jinou starost. Jako naschvál mám už 6 dní zpoždění.Jenže potřebuju odmenstruovat ptž za týden letím na dovču. Takže¨byla horká koupel, 35,minut na rotopedu a zítra koupím láhev červenýho!
Občas se mi stane, že Ms se opozdí, ale ted to potřebuju ze všeho nejmín! ☹

Všem přeju nádherný příští týden! 🙂

saralinda
autor
13. črc 2009

Verosa, to je mi moc líto. Posílej energii Sněhulce, ať to v září zvládne.
Můžu se Tě zeptat, proč mate dárkyni? Máš předčasné selhání vaječníků, nebo co? Ptám se, protože mám taky vyšší FSH (naposledy 14,1), takže můj vaječník jde pomalu do důchodu, tak bych ráda načerpala zkušenosti od někoho, kdo má podobný problém. Tvé první IVF bylo taky s dárkyní? Předem Ti moc děkuji za zprávu a držím malíky.

Nevíte někdo, jak dopadla Larri? Měla jít dneska na kontrolu, že jo? Snad bude vše v pořádku.

Len, hlavu vzhůru. Vím, že je to moc těžké. Po prvním IVF si člověk řekne, že to byla jen zkouška ( a u tebe navíc vyšla) a po druhé už tomu dost věří a když to nedopadne, je to těžké. Je mi jasné, že ty to máš teď těžší o to, že musíš hledat novou práci. Holka, moc na tebe myslím a věřím, že brzy najdeš zpět tvůj optimismus. Hodně sil.

Jasmina - užij si dovču (bez MS)!

len
13. črc 2009

Sar, Larri tu taky netrpělivě vyhlížím...

Já mám pocit, že u mě to jde od desíti k pěti, ale nemám co říkat, vím, že tys na tom byla ještě mnohem hůř 😒