CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

saralinda
autor
13. črc 2009

Len, je pravda, že jsem se ještě nedopracovala k transferu. ☹ Momentálně je přítel bez příjmů (najít zaměstnání vzdal, tak začíná podnikat - realitní makléř). Takže hypotéku a všechny výdaje momentálně jdou z mého platu a úspor ☹ Ale i tak si myslím, že se máme dobře. Na další IVF se snažím moc nemyslet, i když si všimnu snad každé těhule a každého kočárku. Věřím, že se mu během nějaké doby (snad ne déle než 2-3 měsíce) nějaký kšeft podaří. Jak to bude s dalším IVF nevím. Teď zkouším kapat bylinkové kapky, jím vitamín E (prý je i na neplodnost) a Sarapis (bere ho mamka v přechodu - přírodní hormony). teď začnu pít ten čaj, cos mi poslala recept (jen tak mimochodem - mamka mi ho nechala namíchat v Trutnově a stálo to jenom cca 60Kč).
O víkendu jsme byli u přítelových rodičů a další jeho příbuzná je těhotná (všechny jeho příbuzné těhotní krátce po 20 -24 letech, aby nemusely makat). Holka je těhotná a hulila cigára a to je to zdravotní sestřička. No, bylo mi z ní špatně. Pokud přeci někdo dítě chce, tak přestat kouřit v těhotenství je snad to nejmenší. My pro těhotenství obětujeme mnohem více. No, je prostě blbá jak tágo.

saralinda
autor
13. črc 2009

Len, hodně síly. Jestli máš chuť tak můžeme zajít někdy na kafe, klidně i dříve, než se vrátí Aknyt z tábora.

len
13. črc 2009

S tím čajem - mně ho v jednom pražským bylinkářství taky namíchali asi za 70 Kč, jenomže to byla jenom ta základní dávka, ten balík z Dlouhý sice stojí 5x tolik, ale zase je minimálně 5x větší...

Ke kouřícím těhulím - v březnu jsme na dovče vlezli do jedný hospody, byla zcela liduprázdná, kromě nás tam servírka měla asi jen tři kamarády. A těm vykládala, že ona si musí koupit monitor dechu, protože je těhotná a kouří a někde četla, že dětem kuřaček hrozí častěji zástava dechu. A protože chce pro dítě udělat maximum, tak investuje do monitoru. No chápete tu logiku? Jestli chce pro dítě udělat maximum, tak ať přestane v těhotenství kouřit!

Kafe beru, kdykoliv 🙂

rendulina
13. črc 2009

Ahojky děvčátka! 🙂
Připojuji se také k názoru,že by nastávající maminy neměli dusit své budoucí mimísky dehtem z cigarety.Jde to přeci přesta již mnohém dříve - než čekat do těhotenství.
Já byla též příležitostná kuřačka a již 2 roky se pišně řadím do nekuřácké partičky a nemám potřebu s tím někdy zašínat... 😉

Také vyhlížím aknyt,jak dopadla....

papus
13. črc 2009

ahoj Apolenky,
jak se máte co je nového? 🙂

len
13. črc 2009

Papus, no, nového nic, tvrdnu doma, ve středu konzultace 😉 Nezapomeň zítra poreferovat, jak to probíhalo u tebe 🙂

papus
13. črc 2009

Len to je jasné 😉 já jsem stejně rozhodnutá to teď nechat na přírodě do konce roku popřípadně s tím Clostíkem.....

len
13. črc 2009

Ach jo, já bych se taky potřebovala dostat do takovýhleho rozpoložení 😒 Naprosto stejně jsem to cítila loni po potratu, ale teď nic, chci to co nejdřív zkoušet znovu 😖

papus
13. črc 2009

Já jsem teď v tom rozhodnutá...ona i ta finanční situace je na prd...přítel má hypotéku a ještě půjčky z předchozího manželství tak u nic nezbývá navíc tak je nervozní a za rok bude jedna půjčka doplacená a za rok a půl druhá tak už bude něco navíc kdyby se něco dělo a já musela zůstat doma ☹ sice mě tlačí věk,ale co doktor to jiný názor tak snad ještě není pozdě to zkoušet...

len
13. črc 2009

Jasně... musím teda říct, že jak jsem jinak rozumově založenej člověk, tak poslední dobou zjišťuju, že v tomto ohledu je nejmoudřejší jednat tak, jak to člověk cítí 😉

hnedoocka23
13. črc 2009

psala mi holky larri,mezi 17-18hod jde na laparoskopii.. 😔 pá

len
13. črc 2009

Holky, právě jsem dostala SMS od Larri, že jde za dvě hodiny na laparku 😕

len
13. črc 2009

Hnedoocko, díky moc, taky jsem dostala zprávu... Prý už ji začíná pobolívat na pravé straně, tak nechtějí na nic čekat...

spes2009
13. črc 2009

Ahoj holky 🙂

tak koukám, co je tu po víkendu nového.

Veroso, je mi to moc líto, ale nesmutni, ta sněhulka tam na tebe čeká a vyrazíme spolu v září do boje zvaného KET 😉

Har, tak já jdu nakonec v pátek v jednu. Na ráno už neměli volno, takže mi zůstal ten odpolední termín. Takže se tam asi nepotkáme 😒

Jinak s tím kouřením, já jsem nekuřačka také a vždycky když vidím těhotnou s cigaretou nebo maminku s malým děťátkem s cigaretou, urazila bych jí ruce. A vždycky si u toho smutním, že my nekuřáci bychom tak moc rádi měli děti a vychovávali je bez cigeret a nejde to a jiná je má a neváží si toho a takhle jim ničí zdraví 😠 Z toho je mi fakt vždycky smutno...

Sar, budu držet Tvému přítelovi pěsti, ať se mu daří. Sama v realitách pracuju (jsem ale zaměstnaná a dělám jen smlouvy a tak) a tak vím, o čem tento obor v dnešní době je. A je sakra těžké něco prodat a tím si vydělat. Takže tfuj, tfuj, tfuj, ať na tom hlavně neprodělává...

Papus, uvidíš, třeba bude příroda moudřejší a dopřeje vám zatím přirozeně. A když ne, tak se pak podle pocitů pustíte dál. Můžu se tě zeptat, kolik ti je let? Jestli to tedy není tajné 😉

Jinak pro toho kdo neví, mně je 28 let a snažíme se přes 2,5 roku. Takže já už nějak nic nechci oddalovat a po nevydařeném IVF bych šla hned do dalšího a dalšího pokusu, abych jako nezaspala 😅 . Já si říkám, že pokud mám mít ty 3 hrazené pokusy vyčerpané, tak ať to je co nejdříve a pak šetřím na další pokusy 😵 Já prostě proto chci udělat max. a ono se to musí jednou podařit, jinak to nevydím. Jsem životní optimista a v pátek jsem Jaroš. říkala, že jsme prostě na začátku, že to nevyšlo a budeme to zkoušet dál, až to vyjde. V mém případě nemám na co čekat. Věk je tak akorát už na 1. dítě, mimčo moc chceme oba dva, bydlení máme, peníze snad budou a kdyžtak se uskromníme a už to naše okolí a rodina pořád čeká jako kdy budeme mít dítě a nějak se ty otázky začínají kupit. Pořád jsme se měla na co vymlouvat a teď jsem to jaksi pomalu vyčerpala...

papus
13. črc 2009

holky co se děje s Larri????že jde na laparku??? 😕

spes2009
13. črc 2009

Hnědoočko, Len, díky za zprávu. Laparku ? 😕

Larri, držím pěsti, ať to dobře zvládneš...

spes2009
13. črc 2009

Papus, já přesně nevím, ale nemají podezření na mimotěložní? 😕

len
13. črc 2009

Larri byla sledovaná pro mimoděložní, hCG jí kolísalo a pak lehce narůstalo... Tak dnes šla na kontrolu a rovnou si ji tam nechali 😔

spes2009
13. črc 2009

Len, ale já mám pocit, že kvůli nějakému minulému zákroku jí doktoři řekli, že mimotěložní u ní nehrozí, ne? 😔

len
13. črc 2009

No právě 🙄 Tu laparku jí dělali někde jinde a dr. ji pak uklidňovala, že jí aspoň nehrozí mimoděložní 😝 No tak se evidentně spletla 😠

spes2009
13. črc 2009

Vyloženě dr. na svém místě 😠 Chjo, snad bude v pořádku.

Len, ty jsi taková zkušená a hodná, mohla by jsi mi vysvětlit, co je vlastně ta laparka. Tak nějak tuším, ale abych si to myslela správně 😅

len
13. črc 2009

Spes, prakticky je to operace, která ale nevyžaduje, aby tě u toho rozpárali. Takže ti do břicha udělají dva vpichy - jedním jde sonda s kamerou, aby na obrazovce viděli, jak to tam vypadá, a druhým pak vsouvají nástroje a operují. Dnes už se takhle dělá spousta věcí, třeba právě odstranění vejcovodu nebo operace slepého střeva. Při léčbě neplodnosti se často používá jenom diagnostická laparoskopie, kdy se v podstatě jen podívají, jak to takm vypadá, popř. rozruší drobné srůsty...

spes2009
13. črc 2009

Len, díky 🙂
A při tom mimoděložním, hrozí vždycky ztráta vejcovodu, nebo to je jen v těch závažnějších případech?

len
13. črc 2009

No, pokud se to usadí ve vejcovodu a samo to neodejde, tak většinou ten vejcovod opravdu vezmou. Tak aspoň tohle nemusí Larri trápit, když je má stejně neprůchodný 😔

spes2009
13. črc 2009

Len, díky moc 😉

len
13. črc 2009

Není zač... Ach jo, čekala jsem od Larri lepší zprávy 😔

kkamca
13. črc 2009

ahoj..holky o jaký čaj jde?jak si necháváte namíchat?
papus:ahoj dlouho sem tě nečetla--nedopadlo to? ☹ A Larri taky nic? 😒

papus
13. črc 2009

Larri myslím na Tebe tfuj tfuj tfuj drž se 😔

len
13. črc 2009

Kkamco, nedávno jsem sem házela recept... Jinak ho prodávají namíchaný v bylinkářství v Dlouhé, jmenuje se VZ. Doporučila mi ho Mojžíška, ale piju ho s přestávkama od loňskýho července a nic...

spes2009
13. črc 2009

JJ, já jsem také pořád doufala, že to nakonec od Larri bude lepší zpráva 😔 Ono nějak obecně je tu těch dobrých zpráv málo. Alespoň mám velkou upřímnou radost z Rendy a věřím, že postupně k Rendě přibudeme i my ostatní a budou z nás těhulky 🙂