CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
24. lis 2008

No to víš, že jo 😉 Je programátor, to si myslím, že mluví samo za sebe 😉
No, s tou vanou - já měla na zprávě po ET napsáno zákaz přehřívání, tak jsem automaticky předpokládala, že je to i zákaz vany, lae tu my doma stejně nemáme 😉 A s pitím - myslím, že zrovna nám dvěma teda s naším počtem vajíček hyperstimulák určitě nehrozil 😀 Ono obecně je dostatečný pitný režim jednou ze zásad zdravého života, takže já se 2-3 litry denně snažím pít normálně. Někde radí i 4-5, nejsem si jistá, nakolik je to podložené (je to taková plošná rada), ale fakt si myslím, že bych hyperstimuláku předešla, i kdybych snad nepila vůbec 😀

Psa mi zakázal manžel, on je prostě nemá rád 😒 Psi jeho milují, ale když vidím, jak se nešťastně tváří, třeba když mu projevuje přízeň ta bestie mých rodičů, tak štěně u nás vážně nehrozí 😉

saralinda
autor
24. lis 2008

Holky, vy jste se tedy dnes rozepraly. A to je dobře 🙂
Len smekám před tebou 😀 Předminulý týden byla jsem na kontrole po roce a naštěstí vše OK. Ale docela jsem se bála aby mi nenavrhla trhat osmičky. teď to dělají nějako často. Naštěstí mám hubu jak vrata, tak se mi tam všechny zuby vpohodě vejdou 😀

Holky, co mě teď čeká? Minulý týden mi Jaržembovská řekla, ž epošle žádost na pojišťovnu (ani jsem nic nepodepisovala ??) a že si prý za 2-3 týdny mám zavolat, co dál. Ale jsme zvědavá - co mě teď čeká? A kdy se začíná stimulovat? První den cyklu? Předem díky za zkušenosti.

len
24. lis 2008

Nevíš, jestli budeš mít dlouhej nebo krátkej cyklus?

len
24. lis 2008

Protokol, pardon 😉

kacatko000
24. lis 2008

saralindo ted se bude čekat na schválení pojištovny, může to být za 3 týdny ale taky za měsíc, protože přesně měsíc na to maj, většinou je to ale za 3. Pak se dovíš jakej budeš mít protokol, pokud dlouhej tak začneš 22 den cyklu zastavovací injekcí a zhruba za 14 začneš píchat a pokud krátkej tak začneš stimulovat 2 den cyklu

len
24. lis 2008

Jestli dlouhej, tak si tě objednají kolem 22.DC nejbližšího cyklu (čili když budeš 26.DC, tak až ten další, když 15.DC, tak už tenhle).

Píchnou ti jednu injekci a pak už nic, další kontrola za 14 dní. Mezi tím proběhne MS.

Pokud bude za 14 dní vše OK (vaječníky budou spát), vyfasuješ léky na stimulaci. Pak začneš každý den píchat injekce (popř. chodit někam, kde ti je píchnou).

Cca za další týden kontrola, kde kouknou, kolik roste folikulů a jak jsou veliké a dle toho případně upraví dávky a řeknou, jak píchat dál.

Až dopícháš, co ti nařídili (já měla celkem 10 dní), tak přesně ve stanovený den a hodinu (většinou kolem 9 večer) si zajdeš na pohotovost, kde ti píchnou Pregnyl.

A za 36 hodin (když píchnou třeba v sobotu večer, tak v pondělí ráno) tam přijdete i s manželem. On odevzdá sperma, tebe si odvedou na pokoj a pak proběhne punkce (OPU - detailní popis str.14).

Cca ve 13 hodin si tě vyzvedne manžel a půjdete do ordinace, kde vám řeknou, kolik vajíček vlastně našli.

Následující den v 10 ráno si zavoláš do laboratoře, kde ti řeknou, kolik vajíček se oplodnilo a kdy bude transfer (ET).

Ve stanovený den a hodinu tam přijdeš, lehneš si na kozu a oni do tebe zavedou připravená embrya (1-2).

No a pak už jenom a jenom čekat a brát Utrogestan (zavádět do pochvy). 14-17 dní po ET si uděláš těhutest a výsledek jim tam zavoláš 🙂

kacatko000
24. lis 2008

no vidíš len jak si to hezky popsala. já se chtěla rozepsat ale něco mě vyušilo

saralinda
autor
24. lis 2008

Len, super. Díky moc. Jj, tvů popis OPU i reakci těla na stimulaci si dobře pamatuji. 😒 Docela mi to nahnalo strach.
Nevěděla jsem, co předchází před stimulací. Jj, budu mít dlouhej protokol. Ještě jednou díky za super detailní popis.
Díky i za popis stimulace - máme v lednu jet od práce na pár dní na výlet a pak na začátku února do Německa, tak jestli mi to vyjde do stimulace, tak to zruším. Nějako se mi nechce být jinde než doma (a v práci) když budu nafouklá a podrážděná. 🙂

len
24. lis 2008

Já byla na poslední dva dny stimulace s kolegama na chatě, ale fakt je, že jsem se prohlásila za nemocnou a většinu času jsem tam polehávala...

tulipanekps
24. lis 2008

ahoj, zdravím všechny ženy nejlepších manželů!!!

tulipanekps
24. lis 2008

len, tak to pes asi nebude... to já měla ještě alternativu osmíka nebo osmáka...

len
24. lis 2008

Já už jsem potenciálního psa oželela před lety... Momentálně lámu manžela na potkana 😉

tulipanekps
24. lis 2008

len, tak to potěš, to bych raději opičku 😀

tulipanekps
24. lis 2008

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

len
24. lis 2008

No, my dlouho chovali myši a potkan je prostě taková velká myš, no 😉

saralinda
autor
24. lis 2008

Já měla potkana jako malá a bal super (samičku) - hrozně chytré zvířátko - poslouchala, chodila jsem s ní normílně ven.

tulipanekps
24. lis 2008

ok, to chápu, já kdysi měla křečky, jednou se ale přemnožili a měli jsme jich snad 30... ale ty neposlechnou, jsou blbískové, ale prima. a teď máme jorkšíra, tak to je taky velepes maxipes 😀

myskyva
24. lis 2008

ahojte
už jsem tu dlouho nebyla,je tu něco nového?
Koukám že len si pořídila PC domu 🙂

tulipanekps
24. lis 2008

ahoj myskyvo, neznám tě z ivf říjen-listopad 😀 ? jsou tady nějaký novinky, ale to len asi sama... a tebe čeká mrazáček? tak to moc a moc držím palce!!! koukala jsem akorát do jiné diskuse...

myskyva
24. lis 2008

tulipanekps...říjen/listopad ne 🙂 o len vím 😔
teoreticky mě jeden nanuk ještě čeká,prakticky kdo ví jestli se rozmrazí 😒

tulipanekps
24. lis 2008

myskyvo, tak to jo.. a ty chodíš k Apolináři? já tam chodím od července a teď v listopadu jsem byla na et, tak sice jsem už neúspěšně testila, ale ještě nejsem v termínu, kdy mi testování doporučili doktoři...

jinak s tím sněhuldou to máš tak 50 na 50, což je optimisticky vzato krásné, ale ty to víš. tak kdy tě to čeká?

myskyva
24. lis 2008

jj už jsem u Apolináře skoro součástí inventáře 😅 V pátek jdu na UTZ a dál se uvidí,ale spíš tomu nevěřim 😒
Kolikátý DPET jsi?

tulipanekps
24. lis 2008

tak to jsem si tě spletla odsud... ale asi si tady poslední dny nebyla tak často...

a na utz jdeš kvůli sliznici? a kdyby byla ok, tak se bude probouzet sněhulda ještě v prosinci? je při ket nějaká hormonální podpora?

já měla opu 11.11. a et 14. 11. to znamená, že jsem 10 dní od et, pokud ten pátek, kdy bylo et nepočítám... mám testovat 14 - 17 dní po et, tak jsem to včera a v pátek s tím optimismem přehnala...

myskyva
24. lis 2008

já se tu teď delší dobu neukazovala.Jdu na UTZ kvůli sliznici a jestli je folikul a pokud ano a embrio by se rozmrazilo tak počítám KET začátkem prosince.Snad by byl v přirozenym cyklu,ale ten minulej jsem měla s estrogenem

To je tvoje první IVF? Máš nějaký mrazáčky?

sedmitecna
24. lis 2008

Ahojky,

po delší době se dívám, jak se vám daří.
Prosím, laická otázka, krátký protokol je pro tělo náročnější?

tulipanekps
24. lis 2008

jj, první a doufám, že poslední, ale teď je to mezi nebem a zemí 😔 mrazáčky jsme neměli. já měla 11 folíků a z toho 5 vajíček, ale 3 nebyly zralý, tak se oplodnila jen 2 embryjka, který mám schovaný u sebe, snad ještě... to čekání je nejvíc na palici. a pak ti nějakej rozumbrada řekne, tak se soustřeď na něco jinýho, třeba si čti knížku... to bych mu buď vyrazila zuby nebo dala korunu... ale to nikdo nepochopí, jen ty, co tím prochází. a co byl u vás kámen úrazu? já mám špatně průchozí vejcovody...

tulipanekps
24. lis 2008

ahoj sedmitečná, já měla dlouhý, tak neumím posoudit...

http://www.gest.cz/cz/crm_ivf_ivf.php?pg=4&PHPS...

na stránkách gestu jsou tabulky ohledně píchání, ale moc o tom nevím co se týče rozdílů. podle mne ti u dlouhého píchnou zastavovačku na funkci vaječníků a pak teprve začínáš píchat stimulaci u krátkýho se začíná s 2. dnem ms a píchá se myslím současně 2 injekce... ale ať neplácám. zkus se mrknout na ten gest..

myskyva
25. lis 2008

ahojte
sedmitecna...u krátkýho protokolu je víc hormonů najednou než u dlouhýho,co vím tak se dává při předpokladu že bys na dlouhej protokol reagovala málo nebo vůbec ale výslednej efekt by měl být u obouch stejný 😉

tulipanekps...manžel má azoospermii

tulipanekps
25. lis 2008

dobrý ránko mys, hmmm, tak to je jediná cesta ivf, viď? a to je tvoje taky 1. ivf a 1. ket? jsou to nervíky a pro tebe ještě to dojíždění, no nic moc. ale určo to vyjde. jinak pokud by i ne, plánujete další pokus hned nebo by sis dala oddych...

taky nad tím přemýšlím, ale tělo si snad za 2 cykly odpočine... budu to zjišťovat, až to bude aktuální. ke komu chodíš? já ke Koryntový, ale jinak jsem tam měla tu čest i s jinýma 🙂 u transferu byl Vokroj a Řežábek, tak to bylo pánské duo 🙂

myskyva
25. lis 2008

jj 1IVF - 2KET snad,když se nerozmrazí tak snad v lednu 2IVF.To dojíždění neni tak drastický,mám to 1.5 hodiny i s cestou po Praze

už jsem byla snad u všech dr,nemám nikoho stálýho.