CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

tulipanekps
25. lis 2008

tak to už chápu, že jste s manžou inventář 😖 to je dobře, že jste měli aspoň nějaký mrazáčky... tak uvidíte za prá dní, co a jak?

mě ani nevadí, že tam je víc doktorů, mám to u svýho gyndaře taky tak, že tam jsou 3 a různě ordinují, tak když je to akutní, tak je to fuk, hlavně, že tě vemou 😉 jen jedna doktorka mě rozhodila, ale na tu už kašlu, bylo to v srpnu a to je už dlouho, jen bych k ní už nechtěla...

já ještě beru utroš do pátku a mrcha zatím nikde, ale příznaky nula, ale copak vím, jaký by měly být? sice jsem těhu byla, ale neodpadlo to, tak si s příznakama raději hlavu nedělám nebo by mi už opravdu cvaklo 😎 tak se nechám překvapit.

a jinak chodíš do práce, tak to utíká...

saralinda
autor
25. lis 2008

Sedmitečná - tak dle mého laického názoru je šetrnější dlouhý protokol. Jsou to menší dávky hormodů po delší dobu. Já mám s vaječníkem problémy a rozhodně mi doporučili dlouhý protokol, že u krátkého by bylo vyšší riziko vytvoření cyst či nádorů (mám k tomu sklony). Ale výběr bych určitě nechala na doktorech.

Tulipan - držím pěstičky, ať se mimísku (kům) u maminky v teplíčku líbí 🙂 . Moooc se mi líbí, jak si s nimi povídáš, pouštíš jim pohádku. To je fakt moc pěkné.

tulipanekps
25. lis 2008

ahoj saralindo, děkuju 🙂 a ty jsi na tom jak? mám v tom hokej..

saralinda
autor
25. lis 2008

Tulipanek - chápu, taky v tom mám hokej 🙂 Jsem na tom stejně.
Mě podala Jaržembovská minulý týden žádost na pojišťovnu na IVF. Mám na konci tohoto týdne volat a dohodnout další postup. Takže mě to čeká asi v lednu.
Jinak k mé diagnéze - mám jen jeden vaječník (na druhém jsem měla nádor hraniční povahy) a na druhém mám 2 endometriální cysty (zatím malé - pod 3 cm). A přítel horší spermio. Takže mi doporučili co nejdříve IVF, než se mi udělá zase nějaký blbý nádor na mém jediném vaječníku či než se cysty zblázní a vyrostou hodně. ☹
Takže - JDEME DO TOHO 😀

len
25. lis 2008

Dobré ráno přeju 🙂 Sakra, to už bude deset 😕 Si na tu neschopenku zvykám nějak rychle. Ale užiju si ji sotva tři dny, v pátek zase kontrola...

saralinda
autor
25. lis 2008

Len, však si to užij! 😀

tulipanekps
25. lis 2008

tak to saralindo tfuj, tfuj, tfuj, ať to jde raz-dva a bez komplikací a průtahů 🙂

ahoj len, jsi jako šípková růženka? 😉

len
25. lis 2008

Jo, užiju, akorát mě bolí hlava z toho, jekej je tu neskutečnej svinčík a po poledni přijede návštěva 😖

saralinda
autor
25. lis 2008

Len, vyprdni se na uklízení a užívej si PN. Však až budeš mít mimčo, tak taky nebude na uklízení čas a energie, tak co. Protože jak říkala naše mamka - Bordel v bytě, šťastné dítě 😀 a měla naprostou pravdu.
Tak ber dnešní nepořádek jako nácvik na mimi.

len
25. lis 2008

Jo, to už mi taky říkali, jenomže já mám bordel v bytě a žádné dítě 😉 Ale neboj, nepřetrhnu se, gyndr. mi včera úklid vysloveně zakázal...

saralinda
autor
25. lis 2008

Len, tak když ti to zakázala Dr., tak to je ten nejlepší argument 😀

len
25. lis 2008

To je tak jediný pozitivum... Teď uklízí chudák manžel 😒

tulipanekps
25. lis 2008

saralindo, tak to rčení si budu muset zapamatovat, to se mi líbí!!!

len, to máš báječnou diagnózu, že nesmíš uklízet... (to nebylo myšleno vážně, nezávidím ti, znám to...) tak lehárko, klídeček... pomalooučku. polehoučku... hezky sebrat jednu manžovu ponožku ze země, pak pomaloučku druhou a pak klídeček vhodit do koše na prádlo...

len
25. lis 2008

Tak tímhle tempem by mi tu PN měli vypsat na půl roku 😀

saralinda
autor
25. lis 2008

Koukám, naše drahé polovičky jsou opravdu stejné 😀 Jj, ponožky na zemi 🙂
Alespoň se nenudíme a je sranda.

len
25. lis 2008

U nás jsou na zemi moje ponožky 😕 Fakt jsem od tý středy kašlala na všecko 😒 A chlap mezi tím bez řečí vytřel podlahu, umyl všecky okna a včera po mně likvidoval spoušť v kuchyni - zaprasenej sporák a výbuch másla v mikrovlnce...

kacatko000
25. lis 2008

dobré ráno holky, teda spíč poledne 🙂 já spím čím dál dýl, ale šla jsem chrupkat až kolem druhé tak to ještě jde.
Dnes mám 5 den po ET 🙂 už to aspon malinko začíná utíkat. včera večer mě bolelo břicho a dost píchalo na vaječníku ale ted je to zas dobré, prsa se mi moc nezvětšily - škoda 😉

Co děláte???

saralinda
autor
25. lis 2008

Len, tak to máš zlatíčko. I když je pravda, že když jsem byla po operaci, tak taky luxoval, dával prádlo do pračky i z pračky (já nastavila jen program 🙂 ), vařil i nakupoval (no, když jsem mohla nosit max 2 kg, tak bych koupila akorát chleba 🙂 ). No, ještě, že je máme.

Kacatko, ať ti čas ke 2// uteče rychle.

tulipanekps
25. lis 2008

jednou jsem si řekla, kdo vydrží dýl. po týdnu jsem to nevydržela a ty fusky hodila do špíny... ale manža je bohém, tak mu to nemůžu mít za zlé...

lenkacar
25. lis 2008

kačí už zase řešíš prsíka? 😀 😀 😀

kacatko000
25. lis 2008

jojo chtěla bych aspon jednou vyzkoušet jaký to je mít baloný 😀 konečně bych měla větší prsa než břicho 🙂

tulipanekps
25. lis 2008

kačí, tak to stačí přibrat 15-30 kilo a kozinky budou. (vlastní zkušenost) 😀

tulipanekps
26. lis 2008

ahojík, tak přeju dobré ránko 😉

miluse
26. lis 2008

ahojky holky, chci se zeptat má apolinář nějaké své stránky? Rozhoduji se, který CAR si zvolit, tak scháním info, díky 😉

saralinda
autor
26. lis 2008

Miluse -zkus www.apolinar.cz a http://apolinar.vfn.cz/
Hodně štěstí.

len
26. lis 2008

Miluse, popravdě, pokud bych se měla rozhodovat podle www stránek, Apolináře zavrhuju mezi prvníma :-/ Naštěstí jsem ty stránky objevila až dlouho poté, co jsem to tam poznala osobně 😉 Jestli si chceš udělat trochu představu o jejich přístupu, koukni na www.porodnice.cz do poradny dr. Řežábka, to je vedoucí jejich CARu 🙂

miluse
26. lis 2008

Len, jj je fakt, že tyhle stránky jsou divně zpracovaný, např. od stránek genetu nebo pronatalu, juknu ještě na ty porodnice. Díky holky 😉

saralinda
autor
26. lis 2008

Miluse, to máš pravdu. To víš Pronatal a gennet to jsou hlavně CARy, ale Apolinář - to je kompletní gynda a CAR je jen jedno oddělení.
Koukni taky na diskuze, ty ti určitě řeknou hodně o přístupu personálu a tak.

len
26. lis 2008

No, spíš bych ty mizerný stránky svedla na něco, co jednou v poradně řekl Řežábek - oni jsou špičkový pracoviště, který si lidi mezi sebou doporučujou sami, a mají permanentně narváno (já na první návštěvu čekala dva měsíce). Navíc pro ně pacient nerovná se kšeft, takže pro ně neplatí, že čím víc pacientů, tím víc prachů se z nich dá vyždímat. Naopak, už takhle jsou zavalení a protože pro ně je na prvním místě prvotřídní péče, nestojí o to, aby jim tam proudily davy, tudíž záměrně nemají nějakou přehnanou reklamu a dokonalý webovky. A i tak je tam plno...

saralinda
autor
26. lis 2008

Len, to máš pravdu. Pěkně jsi to napsala.
Já jsem tam rozhodně spokojená a věřím, že pokud to jde, tak nám pomůžou k mimískovi.