CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
4. zář 2009

Ahoj Sar, co ty tu ještě strašíš takhle pozdě? 🙂
Já se snažím balit na dovču, ale mám vztek, protože mýho drahýho dneska celej den tahali po Praze a pak po něm ještě chtěli nějaký dodělávky, takže skončil v deset večer. A teď už mu skoro nic nejede, do toho výluky, jenom než se promotá MHD přes Prahu a pak ještě domů, takhle pozdě sem skoro nic nejezdí 🙄 Sakra, kdyby mu to aspoň zaplatili, že 😝

saralinda
autor
4. zář 2009

Koukám na dárek pro neteř k 1. narozkám. Mamka jí chce koupit odrážedlo, tak jsem koukala, co mají na netu.
To je teda děs - v pátek tak dlouho.
Kam valíte na dovču?

len
4. zář 2009

Do jižních Čech 🙂
Dostane se, chudák, domů až po půlnoci...
Jinak musím říct, že balení s kočkou je teda adrenalin. Něco narovnám na hromádku, odskočím si do vedlejší místnosti a když se vrátím, je hromádka rozmetaná do všech směrů. Trochu zákeřně si teda říkám, že potvůrka netuší, že nakonec zabalíme i ji 😀

haaribo
5. zář 2009

Sar, děsně se mi ulevilo, že ji tam nenašel, ale napínal.... 😠

aknyt
5. zář 2009

Ahojky v sobotu 🙂
Haaribo, tak to je fajn, že není cysta a nic vám nestojí v cestě 🙂

Včera jsem rychle vypadla, takže jsem se ani nerozloučila... a dnes tu nikdo není 😉 A venku je hnusně zima a fouká. Doufám, že se léto ještě vrátí.

saralinda
autor
5. zář 2009

Ahojky Aknyt. 🙂 Fouká, to jo. Ale já mám toto podzimní počasí moc ráda.

saralinda
autor
5. zář 2009

Holky, mám jednu raritku. Včera se známému narodil syn 3,5 kg. Manželka ho o půlnoci vzbudila, že už to na ni jde a že pojedou do porodnice. Nasedli do auta a ani do porodnice nedojeli - přestože uplynulo jen 15min od probuzení. A ten jejich prcek se narodil na zadním sedadle v autě. Známý ho odrodil sám i bez telefonické asistence doktorů, protože to bylo tak rychlé, že nestihl ani nikam zavolat. Během půl minutky byl malý venku. Tomu se říká rychlý porod. Pak je odvezl do porodnice a ve 2 hodiny v noci už byl zase doma. Jinak, byla to prvorodička. Nesrandovnější mi na tom přijde fakt, že ten známý ani nechtěl být u porodu, že nemusí vidět všechno 😀

haaribo
5. zář 2009

Teda Sar, to je mazec. Manža taky k porodu nechce ani za nic a strašně lituje, že už nefungujou návštěvy jako dřív - pod oknem! 😀
Se mu tohle stát, tak nevím, ale asi by to taky zvládnul...ono co jiného mu taky zbývá, že?! 😀 😀

saralinda
autor
5. zář 2009

Jo, když člověk musí, tak musí 🙂

haaribo
5. zář 2009

No, jo, si to stejně neumím představit....

A musím říct, že se docela těším na IVF...teda až od chvíle, co mi to Vokroj vysvětlil....

saralinda
autor
5. zář 2009

Tak to je super, že se těšíš. To ti to asi moc pěkně vysvětlil. Těšít se a věřit, to je ůl úspěchu. A už víš, kdy do toho půjdete. Nebo budete zatím zkoušet IUI?

haaribo
5. zář 2009

Když on se mi u toho tak hezky díval do očí...jako jsem asi úplně blbá...ach jo...

Tehle měsíc ještě IUI a pak už asi IVF...
V pondělí jdu ještě jednou na UZ - zase k Vokrojovi a pak asi ve středu IUI...

saralinda
autor
5. zář 2009

Tak to je šupec! Už tě čšká 2. IUI. To je super, že to má takový spád. Tak to na tebe budu myslet, aby ti to IUI vyšlo a do IVF jsi nemusela jít (přestože se na něj těšíš 😀 ).

haaribo
5. zář 2009

Tak já se těším i na IUI...ale to už teď znám... 😀 😀
A jinak děkuju!
Poprvá jsem byla u Apoli 16.6., hned v červenci 1IUI, měsíc byla pauza, to byla škoda...

haaribo
5. zář 2009

Když jsem se do CARu objednávala a než jsem potkala vás tady, čekala jsem, že jenom vyšetřování bude víc trvat...takže jsem s CARem celkově nadmíru spokojená!

nitenka
5. zář 2009

holky šla jsem se na Vás podívat a pozdravit..Ale co to čtu mě fakt hlava nebere ..Tyhle stránky jsou už opravdu O len a aknyt sorry holky mám vás rada,ale tohle už mi fakt hlava nebere.. cien podle mě nenapsala nic tak strášného aby se to tu takhle nadhodilo podle mě tím nikomu nechtěla ublížit..
Přeci tady může každej napsat názor ne? a nebo musí mít k tomu vysokou školu? holky jsme tu na jedné lodi každej ví očem je tím vším procházet,každej má zkušenost a názor.
Když jsem já zažila že jsem mohla přít o mimčo,kladla mi Aknyt na srdce at Vám to nepšu a nestraším a tak...
podle mě každá zkušenost je dobrá..
Když jsem s krvácením a problémy došla k novému gyndaři zjistil že mi nadledvinka neprodukuje progesteron a bez léků bych o miminko přišla stejně jako hodně dalších holek v začátku..
Názor mého gyndaře na Car který zná byl takovej že nadával a říkal že ho štve že si holky neohlídají,že jedou jen podle tabulek..
Doporučila jsem ho své kamarádce po 4 IVF a zjistil že má tak vysoký proklajn že by nemohla vůbec otehotnět a divil se že jí nikdo nedělal test... tenhle hormon mají kojící matky a proto neotěhotní,je hodně věcí které nejsou pdloženy ale jako informace se hodí a je mi jedno zda tím někoho vystrašim,ale třeba nikdo jinej si to pak sám ohlídá za pomoci gyndaře... já jsem těhotná ale upřímě bez pomoci si myslím,že bych o miminko přišla protože můj problém proč nemůžu otěhotnět se nehledal... nechci tím nikoho urazit ,ale Len a Aknyt jste už opravdu občas tady za lékařky než za holky které chtějí poradit,vy nepotřebujete radu ..ale co teda hledáte? podle mě psychika dělá své chtělko by to vypnout a zaměřit se jinam a začít žít.. nečtu to po sobě klidně mě sudte za hrubky papa a hodně štěstí všem

saralinda
autor
6. zář 2009

Nitěnko, přeji ti pohodový závěr těhotensví.
Musím, reagovat na tvůj příspěvěk - já s tvým názorem týkajícím se len a aknyt vůbec nesouhlasím. Holky jsou skvělé a radí méně zkušeným. Díky jim za to. Myslím, že už taky za sebou něco mám, a tak můžu jejich názory a příspěvky posoudit. Kdybych měla k něčemu jiný nároz či o problematice věděla něco jiného než ony 2, určitě bych to tu napsala. Tuším ale, že se to ještě ani jednou nestalo.
Takže Len a Aknyt, věřím, že se nenecháte pár příspěvky odradit od razení a budeme si tu nadále radit.

jasmina309
6. zář 2009

Ahojte v neděli 🙂 JDU SE VÁM POCHLUBIT (nejrpve než dočtu příspěvky, musí to ze mě ven 🙂 )

Představte si- ŽE I JÁ KONEČNĚ MÁM BUNĚČNOU IMUNITU V POŘÁDKU!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Jsem moc štastná, že už mám od imunoložky dr Malíčkové od nás z Car povolen start do 4IVF-jupí,jupí,jupí 😀 😀 😀 😀 😀
Hned zítra volám do CAR a budu prosit o poslání žádosti na pojištovnu, tak už se to pohne i se mnou 🙂
Jen tedy budu muset Prednison zobat celý první trimestr(když se zadaří) a také si budu píchat injekce okolo transferu (asi 14dní). Ty prý pomáhají v začátcích těhu, tak to je mi fuk, hlavně, když se těhotenství podaří a udrží po celou dobu 9 měsíců 🙂 A taky hlavně, že bude vše v pořádku 🙂
Posílám vám všem tímto pozitivní energii, kterou v sobě momentálně mám!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

aknyt
6. zář 2009

Nitenko, mám tě ráda, ale tvůj příspěvek zas nebere hlava mně!!! Já ti přece nikdy nezakazovala, abys sem psala, co chceš a o svých problémech jsi sem přece psala... Jen se mi nelíbilo, že vinu za všechny potíže jsi házela na CAR. A to jsem teda fakt nechtěla, abys tu holky, které potřebovaly důvěru v CAR, plašila tím, že to v CARu neumí a dělají vše špatně. Kde bereš jistotu, že jeden gynekolog tomu rozumí lépe než 5 jiných gynekologů v CARu? Nevím, ale předtím jsi mi psala o nedostatku estradiolu ne progesteronu. Progesteron dostáváme po ET v CARu každá. Teď na CAR jen nadáváš, ale kdyby to neuměli, tak teď nečekáš miminko, nemyslíš? A to, že se Fait choval jako hulvát nesnižuje celý CAR, ne?

K Cien: netušíš, co předcházelo tomu, než napsala sem... a nějak nemám sílu ti to vysvětlovat, protože mám pocit, že to ani vědět nechceš. Vůbec nejde o vzdělání, myslela jsem, že mě natolik znáš, abys věděla, že tím se tu neoháním.

Jinak se s Len snažíme holkám radit dle nejlepšího vědomí a svědomí, rozhodně se nepasujeme na lékařky a nezpochybňujeme rozhodnutí lékařů z CARu. O čem má tato diskuze podle tebe být? O tom, že když se holky zeptají, že jim neodpovíme? Tak to sorry, ale pokud vím, tak odpovím, když nevím, tak napíšu, že nevím a případně svůj názor... Kdysi ti rady holek z tého diskuze byly dost dobré a podpora taky. A teď, když nejsou, tak to znamená, že tu nemáme být? Snad je to tvým těhotenstvím, ale prostě mě už to tvé napadání mě a Len unavuje. Srovnej si svoji psychiku a naši nech nám. Ale díky za názor, aspoň to teď mohou číst i ostatní, jak o nás smýšlíš 😉

Je to náš život a uspořádáme si ho po svém. Každému pomáhá něco jiného, mně například pomáhá to, že sem chodím. A snad aspoň někdy jsou naše rady ostatním k užitku. Myslím, že jsme tu fajn parta. Čímž děkuji Saralindě za podporu!!!

aknyt
6. zář 2009

Jasmin, PARÁDA!!!! 🙂 A držím palečky do akce, vždyť ses na ni načekala takovou dobu. Teď vzhůru do boje 🙂

jasmina309
6. zář 2009

Opět mě dostal názor Nitěnky! Také mě to unavuje a hlavně nebaví mě číst takové ty rozebírací názory!Aknyt to podala výstižně!Mrzí mě to Nitěnko, ale i tak ti přeju zbytek těhu v pohodě a pohodový porod! Asi už se na porod těšíš a tak řešíš blbiny, co zrovna tebe se netýkaj!
Děkuji vám holky Apolenky, že vás mám a že se na vás mohu vždy obrátit s radou! Kdo jí nechce, az sem mechodí !Nikoho tu za doktorku neoznačuji, ba naopak!

Haaribo- držím palce nadále!
Sar- tééééda, to je mazec! Rodit na parkovišti- chudák rodička.
Aknyt- děkuju za pochvalu! 🙂

nitenka
6. zář 2009

Aknyt čekala jsem to že když napíšu názor tak se to otočí, nepřekvapuje mě to..Jasně že gyndař kecal a ty máš pravdu jak jinak tady že..Jinak nadledvinka mi neprodukuje progesteron a zjištěno to nebylo to nebere hlava mě.. a netýká se to jen našeho caru hodně holek otěhotní a o miminko příjde, za ty roky zjištuje že opravdu je nutné si hodně věcí ohlídat jinak a hledat zkušenosti jiných holek.. Díky mé zkušenosti po A IVf šla ta má kamaradka k tomuto lékaři a zjistil jí že má vysoký hormon se kterým nejde otěhotnět ani po IVF a to byla už na 4 ..sorry ale nějak se mi to nezdá.. ona je z jiného caru ,ale ono je to jedno..
Já na car nenádávám myslím si jen že nějaké vyšetření podcenují a to ve více carech
Já moc dobře vím jak jsem natom byla a jakou práci dalo malého udržet,ale za pomoci caru to bohužel nebylo a mrzí mě že to tak je,ale je to tak,,
Co se týká mé pomoci tak víš že jsem ti dala léky za 3tisíce které jsem si dokupovala ne z pojhištovny to je taky pomoc podle mě a mám pravo napsat ti co si myslím. já ti přeji aby ti to co děláš pomáhalo,ale podle mě tě tohle spíš ničí..
promin ale na mě působíš že se vtom už plácáš a vypnout by ti pomohlo.
Len neznám na tobě mi záleželo,jsi fajn člověk.Jen ti přeji nevidět každého za nepřejícího pitomce nebo těhuli co už zapoměla jak píšeš když má jiný názor..

nitenka
6. zář 2009

saralinda , jasmina309
čekala jsem že budu za můj názor odsouzena... jen netuším proč, nic tak hrozného jsem nebnapsala a už vůbec ne aby jste psaly to co píšete ... ale to je jedno ..prostě mi přišlo nefér co se tu psalo té holčině... vím čím jsem si prošla a vím,že by fanda dneska nebyl kdyby mi nepomohl nikdo jíný.Jenže můj nazor když tu není schválen Aknyt a len je špatnej...bohužel já si moc dobře pamatuji co je to tím vším procházet a jsem si jistá že i má zkušenost může holkám pomoci, jenže to by nesmělo být tady napadeno a otočeno,že si nevážím caru..Počkej až ty zjistíš že jsi mohla mít mičo dřív jen kdyby ti udělali to správné vyšetření... věř mi že mě to štve moc..
určitě vyhledám tynko že jsem ti psala o progesteronu a ne to co píšeš,děláš tu ze mě lhářku? nechápu? měj se hezky a hod se do klidu..

aknyt
6. zář 2009

Nitenko, já nenapsala, že gyndař kecal. Ale jsem od přírody nedůvěřivá a ráda si informace ověřuju. Rozhodně jsem nepsala, že to vím líp, protože nevím. A vůbec nevím, komu bych věřila, kdyby moje gyndařka tvrdila něco jiného než lékaři v CARu (zatím se mi to nestalo).

Právo napsat si co chceš ti nikdo nebere. A s těmi léky mě to moc mrzí, že jsem tenkrát na tebe dala, když jsi řekla, že za ně nic nechceš. Pošli mi do IP číslo účtu a já ti ty peníze pošlu. Nechci do konce života poslouchat výčitky. Moc dobře víš, že jsi ty peníze sama odmítla.

Nevím, kdo má být nepřející pitomec... a posouzení tvého názoru nechám na ostatních.

Kdybys četla, tak víš, že jsem byla vypnout na sportovních hrách, že dělám geocaching, jezdíme s chlapem na výlety. A že si jdu pokecat s lidma, co jsou fajn, tak to není proto, že bych se v tom plácala.

nitenka
6. zář 2009

tady nejde o peníze,ale o to že určitě se ti snažím pomáhat než tě schazovat a nepřát ti.. já bych ti přála aby ti tyhle stránky pomohli jen mám nato svůj názor.. a nazor na občasné přehánění ale to už je jedno nemá cenu to řešit..Měj se moc hezky nic vyčítat ti nebudu,jen bych si vyčítala kdybych ti to nenapsala.. třeba mi jednou dáš zapravdu,ale to by jsi musela pochopit co jsem opravdu myslela.. měj se hezky a doufám že Ti to vyjde..už sem chodit a rušit nebudu..nebojte holky.... rad tu máte dost

aknyt
6. zář 2009

Jasmin, kdy vyrážíš do akce? Ve veliké říjnové vlně?

jasmina309
6. zář 2009

ČLOVĚČE Aknyt 😀 - VELKÁ ŘÍJNOVÁÁÁÁÁ 😀 😀 😀 😀 😀
Nejraději bych to samozřejmě chtěla stihnout ted v září. Jde mi o to, že zítra podám žádost na pojištovnu a kdyby to vyšlo a schválil to na den přesně za 14 dní, tak ten den už bych měla píchnout Zoladex. Asi sem naivní, ale třeba to vyjde!
A když ne, tak se účástním coby simulantka naší Velké říjnovky 🙂 🙂 🙂
A ty Aknyt, jak to máš???

Mimochodem Nitěnku už ignoruji, ptž nesnesu výčitky ohledně léků, to je nefér, a taky to, že opravdu neví o co tu šlo...
Jako já si od Jcien přečetla, že už nebudu reagovat podle ní na Fostimon ani Puregon?
Tohle přeci není rada od snažilky či bojovnice- je to výsměch...
A proto mě mrzí, jak tu kdosi prudí a označuje nás nevhodnými výrazy...

spes2009
6. zář 2009

Hezký večer, no spíše noc 🙂

Jasmin, úžasná zpráva, moc gratuluju k vyrážení do dalšího boje a držím pěsti 🙂

Já jedu zítra na utz, tak uvídím co a jak a kdy KET. Sice jsme doma trochu rozhádaní (holt stavba a zařizování okolo baráku si vybírá svoji daň, ale doufám, že se dáme brzy dopořádku a bude vše OK a na KET se budeme oba dva těšit 😎 ) Ještě jsem se holky chtěla zeptat, jestli v den KETu tam musí být i manža, aby třeba podepsal žádost a tak. Odjíždí mi na služebku a tak nevím, jak by to s ním bylo.

Taaak a teď na tu přestřelku 😒 Nitenku nijak neznám, chápu, že každý má svůj názor, se kterým druzí nemusí souhlasit, ale trošku mi to přijde jako navážní se do lidí v této diskuzi. Sama do této diskuze už moc nechodí, protože měla to štěstí a podařilo se jí otěhotnět. Moc ji její těhu přeju a opožděně gratuluju, ale myslím si, že kdyby ona v tuto chvíli nebyla těhotná, chodila by mezi nás, předávat si pocity, čerpat energii, sbírat zkušenosti a další všechno to, proč tu chodíme my. Já sem nechodím přeci jen kvůli tomu, jen že potřebuju poradit. Prostě vím, že tohle je diskuze s holkama, se kterými mě spojuje stejný problém a vím, že když sem kdykoliv přijdu, řeknou mi ahoj a můžu se s nimi podělit o svoje "zážitky z CARu" a vždycky mně ochotně poradí. TAKŽE: AKNYT, LEN A OSTATNÍ, JSEM MOC RÁDA, ŽE DO TÉHLE DISKUZE PŘISPÍVÁTE, ŽE SI NAVZÁJEM PŘEDÁVÁME ZKUŠENOSTI, RADY, POCITY A DOUFÁM, ŽE PŘÍSPĚVĚK OD NITENKY NIKOHO NEODRADÍ A NAŠE DISKUZE ZŮSTANE POŘÁD TAK FAJNOVÁ A MILÁ, JAKO DOPOSUD 😉 JÁ SI NÁHODOU MOC RÁDA NECHÁM OD VÁS PORADIT A TAK SOUHRNĚ DĚKUJU VŠEM (ZEJMÉNA AKNYT A LEN), ŽE JSTE MI VŽDYCKY OCHOTNĚ PORADILY 🙂

Nitenko, buď ráda, že čekáš svého broučka a teš se na porod a na to, až ho budeš chovat v náručí. Buď za to opravdu vděčná a neřeš, s prominutím, blbosti. Ber to tak, že věci jsou tak, jak mají být a ty jsi otěhotněla v tu danou dobu, ve kterou jsi otěhotnět měla. Každá z nás z téhle diskuze by dala určitě cokoliv, jen aby čekala miminko. Napsala jsi svůj názor, já ho beru, máš na něj nárok, ikdyž já mám k němu výhrady, ale fajn. Co je ale podle mne docela podpásovka, je vytahování peněz za léky, co jsi dala Aknyt. Pokud jsi je Aknyt chtěla dát, dala jsi, určitě byla moc ráda a vděčná, ale pak to tady vytahovat 🙄 . Zaprvé nám do toho vůbec nic není, za druhé nevíme, jak to bylo a někdo by si kvůli tomu mohl na Aknyt udělat názor vyžírky či někoho podobného a za třetí, pokud někomu něco věnuju, pak to přeci později, ve chvíli výměny názoru, nevytahuju a už vůbec ne peníze (tedy částku, za kterou byly léky). Toto mi fakt přijde krajně nefér a dětinské 😠 Ať ti v životě vše vychází.

Tak a jedu dál v naší diskuzi. Doufám, že jste měly pohodový víkend. Ozvu se vám, jak jsem dopadla a budu se těšit na další podporu od vás. Dobrou noc 😉

spes2009
6. zář 2009

Jsem se zase rozepsala 😅 😕 😔 😀 😝

aknyt
7. zář 2009

AHojky Spes, muž musí podepsat souhlas s KETem, musí to být před transferem, ale nemusí to být v ten den. Takže kdyby s tebou nebyl na ET, tak může zaskočit kdykoliv, kdy tam jsou.
Držím palečky, ať ti dnes Jarošová řekne nějaké pěkné datum transferu... přímo spolu asi bojovat nebudeme, ale skoro jo 🙂 Teda pokud mi narostly nějaké folíky. Zatím se vaječníky tváří, jak bez života (vůbec necítím břicho).

Jasmin, Zoladex ti za 14 dní mohou píchnout i "na dluh", prostě podepíšeš, že kdyby to pojišťovna neschválila, tak to proplatíš 😉 Měla jsem to loni taky tak.