CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

matava
1. říj 2009

haaribo, prave ze ne...jsem mu tam na stul vysypala vsechny vitaminy, ktere do nej laduji = od listovky, vit E, horciku, prese selen a zinek az ke kotvicniku, ktery ma zvysovat testosteron...no a u toho byl docela neprijemny...ze to nikdy neni prokazany, ze to pomaha, naopak to jeste muze zvysovat hladinu FSH a ze jelikoz je to tedy vrozeny, tak smula..jen jeste doporucil endokrinologa na celkove vysetreni pomeru zenskych a muzskych hormonu, ze se mu to nelibi...ale ze jedine operace a to jeste jen mozna...
jinak haaribo, mas moc hezky prehled..asi bych s tim taky mohla zacit..i kdyz vlastne jim da na prvni konzultaci zpravu moje gyndarka a tam bude vse videt...

larri
1. říj 2009

Kkamco,
ja jsem sla do CARu sama.Moje gyn.chtela,at jdu nekam jinam,ale ja chtela Apolinare,tak jsem si tam zavolala.
Mam ovulaci,ale podle krve az 25 den.
Po vysledcich na ovulaci mi byla doporucena laparoskopie od gynekolozky a po ni bylo jasne,ze nam pomuze jen IVF.Nez jsem sla po laparce na kontrolu,mela jsem za sebou konzultaci v CAR.
Rekni svoji gyn.,ze chces jit do CAR nebo ji to nerikej a bez.Ale vedet by o tom mela,stejne asi vi,ze chcete dalsi dite,ne?

Matava,nevim co si tady napsala.Omlouvam se,ale ja tomu nerozumim.
Co teda musite udelat aby jste mohli jit na IVF?

eustoma
1. říj 2009

ja som sa do CAR objednala sama a poprosila gynekologa o doporucenie a prehlad liecby. gynekolog sice bol relativne proti, ale sam povedal ze nevie co so mnou. ze je to u mna o nahode. do CAR pojdem prvykrat. inak podla sucasnych vyetreni manzel ma spermio ok. problem je u mna, neprebieha ovulacia, ani po liecbe clostylbegitom. aka bude liecba dalej, to zatial neviem, uvidime.

larri
1. říj 2009

EUSTOMA a kdy jdes do CAR?

eustoma
1. říj 2009

idem tam 19.10. este je to doba, ale uz sa skracuje 😉.

kkamca
1. říj 2009

larri:doktor otom ví..že chceme další dítě..však už se snažíme přes 3 roky..I sem mu dokonce řikala že uvažuju o CAR,tak mi řek at ještě podstoupim laparku a pak at jdu..Pokud se to nepovede přirozeně..třeba po laparce.
Já dnes našla pozitiv ovu test..jsem 19dc..i teplota je nízko,tak jsem zvědavá kdy ovulka proběhne.Měla sem ted clostil 1-0-0.A asi zabral.Jsem zvědavá až budu bez něj jak bude tělo fungovat..Sem se nikdy neměřila ani ovu testy nedělala.Až co chodim na konika.. 😀

kkamca
1. říj 2009

Zapoměla sem napsat,že je to můj 3.cyklus s clostilem,ale s jednou měsíční pauzou-ovu asi pokaždé byla.A na uz folíky rostli..i mi ten můj gyndař řikal..kdy asi prasknou.A stejně to zatim nevyšlo 😖

matava
1. říj 2009

Larri, pokud chceme vlastni dite, tak manzel nejdriv musi podstoupit tu mesa tese=mikrochirurgicky zakrok, pri kterem by snad mohly najit aspon par spermii, ale prave ze vubec neni jiste, jestli se vubec tvori, jelikoy ten nalez je spatny..no a da se to zjistit opravdu az jen primo u te operace... teprve potom, co by mu neco nasli, tak zmrazene spermie muzem pouzit pri IVF...takze se to u nas posouva az tak na jaro....
kkamco, na laparku nespechej...jdi na ni az po konzultaci v caru...me ji taky nejdriv "nutili", ale kdyz se zjistilo, ze problem je u manzela a budem muset na ivf, tak je laparka zbytecna...pokud ale nam nezbyde nic jineho nez darce a prvni IUI s clostylem nebude fachcit, tak teprv pak bych sla na laparku...

larri
1. říj 2009

Aha,tak to mi je strasne lito.
A ty si vlastne rikala,ze je manzel sportovec.Jo,jo uz si pamatuji ze sraziku,ze si to tam vysvetlovala.
Takze zase mate dalsi starosti......

Ja sla do CAR po laparce a pritel mel spatny spermiogram.Kdyz mu ho delali v CARu,tak byl dobry,v norme.Pri 2.IVF byl nadherny.Takze jde videt,ze se spermiogram meni.

Kkamco,stejne si te v CAR vysetri sami.Vezmou vam krev a priteli udelaji spermiogram.

aknyt
1. říj 2009

Matavo, snad je ještě naděje s upravením hormonů. Ne vždy to zabírá, ale u nás to pomohlo, k normě máme sice daleko, ale urolog předepsal chlapovi Tamoxifen Ebewe na potlačení ženských hormonů a dost se to vylepšilo. Držím vám palce!!!!

Kkamčo a tvýmu chlapovi dělali spermiogram? Že do tebe pořád ládujou Clostil a jestli třeba není chybka někde jinde...

Eustoma, vítej 🙂 Jestli máš anovuláky a nereaguješ na Clostil, tak ti asi dají nejdřív IUI s nízkými dávkami FSH (Fostimon např.) a to by zabrat mohlo. Letos sem chodila holčina, co jí IUI s FSH nevyšlo, ale nastartovalo ovulaci a čeká mimi přirozenou cestou, takže nezoufej 😉

Larri, nevím, jestli vás na kafču stihnu, jdu k zubaři na 12. hodinu. Ale ráda bych za vámi dorazila, pokud byste se zdržely 🙂

kkamca
1. říj 2009

aknyt:spermiogram mu dělali před rokem a půl naposled..a byl relativně v normě..slova mudra.

larri
1. říj 2009

Tynko,kam jdes k zubari? Len stejne dorazi az v poledne do centra a nevim,kdy dorazim ja.

larri
1. říj 2009

Kkamco,oni chteji cerstvy spermiogram.

Ted jsem psala,ze se dost meni.

Ja mela tri dny kvuli spatnemu spermiogramu tichou domacnost a kdyz sel k Apolinari,byl dobry.

aknyt
1. říj 2009

relativně v normě ... no ta formulace podle mne zavání tím, že to úplně v pořádku není, asi bych se ptala na hodnoty a nebo nechala udělat nový. Ono to může kolísat. Ale rok a půl je dost dlouho.
U nás byl skoro v normě, když jsme do CARu šli a během půl roku se zhoršil na 1/10 normy v množství a kvalitních tak 1%. Až po té léčbě u urologa jsme se dostali na cca 1/3 normy a 15% kvalitních.

aknyt
1. říj 2009

Larri, jdu na Dejvicích. Počítám, že skončím tak v půl jedné.

larri
1. říj 2009

Tynko,mi je to jedno,mam volno.Nejvic bude zalezet na Jasmince,ta bude asi zavisla na autobusu.

kkamca
1. říj 2009

aknyt.bylo mi řečeno..že stim se dá normálně otěhulit..když už to šlo 2 krát.. 😔

aknyt
1. říj 2009

aha... no stejně to budou u Apolináře opakovat. Tedy i jinde, pokud tam půjdete. Ale jak se znám, tak po takové době bych chtěla nový 😉

kkamca
1. říj 2009

Snad se už brzy odhodláme.. 😎
Pro dnešek se loučím..půjdeme se tulit.Ahoj

len
1. říj 2009

No, když už mluvíme o spermiu, tak my teda vždycky OK, ale za poslední dva roky máme výkyvy 20-120 mil./ml., a to jsem do chlapa jen před IVF občas cpala Selzink. Takže ono se to může měnit i samo od sebe.

kkamca
1. říj 2009

My ted papame Macu..teda já ne.Já ted vlastně uplně flákam veškeré vitamíny a doplnky..J

matava
1. říj 2009

bohuzel tady pry hormony nepomuzou, kdyz je to vrozena vada....uz trikrat potvrdili naprostou nulu a tyto vysetreni to jen potvrdili...dokonce kdyz jsem rikala, ze mu ted dva tydny ordinuji kotvicnik na podporu testosteronu, tak byl mirne nastvany, ze to nikde neni potvrzeny ze to je ok, jake tam je vlastne mnozstvi atd..to plati i pro macu a hromadu dalsich preparatu...

len
1. říj 2009

Ještě k té Kaplici.
Byli jsme západně od ní v osadě Výnězda (pod Poluškou). A z Novohradek jsme byli - v Nových Hradech, v Terčině údolí, v Dobré Vodě, běžkařské kolečko kolem Vysoké, rozhledna na Kraví hoře a pak Pohoří na Šumavě a okolí (až do Rakouska) pěšmo i na běžkách, Cetviny a taky Slepičí hory - Kohout a Slepice 🙂 No a taky na druhou stranu od Kaplice jsme toho fůru nachodili i najezdili...

len
1. říj 2009

Matava, je to na houby, co, člověk investuje takový peníze do nějakýho preparátu a pak nejen, že to nemusí pomoct, ale ještě to může ublížit 😒

matava
1. říj 2009

presne tak..ze to pry meni i ty ostatni vyysledky..tak jsem mu ukazovala vysledky tri mesice stare, kdy nebral jeste vubec nic a lisilo se to jen nepatrne...no snazil se vysvetlit ze v tomto pripade, kdy jedina moznost je ta tesa mese, tak by to mohlo jeste ublizit...
len, prubezne vas docitam a ta byrokracie je vazne silena....drzim palce ..

jasmina309
1. říj 2009

Ano, já budu na vás holky čekat 🙂
Doufám tedy, že mě někde odchytnete 😀
Znám toho už za ty dva roky v Car po Praze více, ale přeci jen bych byla radši, kdybyste mě někde vyzvedli 😀
Mě bus domů jezdí z Holešovic každou hodinu, takže pohoda...Konečně alespon některé z vás poznám osobně... 🙂 Se těším...

Motava- to je pecka, hlavně aby se v muži nějaký našly!
Jinak já se k Apoli před víc než dvěma lety objednala sama a obv.
gyndr mi nabídl jiný CAR a řekl mi at si připravím 20tisíc 😒
Jenže to už sem měla za sebou 2 laparky (průběžně s lety čekání na těhu). Až v 35letech mu sestřička řekla- ale doktore, už má na umělko věk... Tak se moc netvářil, když mě psal doporučenku... Dnes mi je skoro 37 a obv. gyndra sem dávno změnila.
😕
Jediný co mu šlo bylo psát antiko...a neměl vybavení v ordinaci...Tak asi tak
Hned po první návštěve v Car sem šla na laparoskopii, kdy mi odebrali oba vejcovody(a ještě prudili, jak mi to zpizili v okresce 🙄
Pak už jen ta IVF 🙂

aknyt
1. říj 2009

Matavo, můj chlap měl preparát, který blokuje estrogeny (a je na předpis), ne Macu a nebo něco takového. Ale to by androlog jistě napsal, kdyby to bylo v tuto chvíli přínosem.

janamej
1. říj 2009

Ahoj - kkamca, já šla do CAR z vlastní iniciativy, před Apolinářem jsem osobně proběhala nebo protelefonovala celou republiku CARy i soukromé gyndaře,kde by byli ochotni mi pomoct, z toho jsem narazila (někdy i dost tvrdě) na odpor, aby se se mnou vůbec někdo vybavoval,až jsem ze zoufalství jako poslední pokus v republice zkusila Apolináře.

Len, to jste byli v Novohradkách kousek od nás.Aknyt,kam chodíš k zubaři do Dejvic??Tam já vyrostla, konkrétně na Hanspaulce. A Vy ostatní, moc pozdravů.

matava
1. říj 2009

aknyt, tak asi ma ale tvuj chlap jinak v poradku varlata atd..my jsme jeste dalsi stupen... 😒 napsal jen neco na lepsi prokrveni, na sest tydnu..asi jako pripravu na tu operaci ale kdyby to naahodou fungovalo i jinak, ze by mel vic chuti..tak se vuubec nebudu zlobit..no uvidime 🙂 ale jsem rada, ze jsme zas o krok dal..vime ted vic..a ja se zitra pustim do hledani nejakeho dobreho endokrinologa..me tak napada...neni nahodou v caru nekdo takovy k dispozici?

eustoma
1. říj 2009

matava:endokrinologov je v prahe celkom malo. ja som hladala endokrinologa pre 5 rokmi a mali celkom dost vsade plno. skus Endokrinologický ústav,Národní 8,PRAHA 1- su celkom dobry (pracuje tam manzel mojej lekarky). ja tam nechodim, ale zvazovala som to.
ja mam podla mna dobru endokrinologicku na poliklinike mazurska (je tam jedina) a som s nou spokojna.