CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

saralinda
autor
4. lis 2009

Collette, tak ať se btzy vyležíš. Máš to už za pár. To to fakt uteklo hrozně rychle.

fr.vladka
5. lis 2009

Díky za informace, jste skvělé!!! 😉 😉 😉 😉 😉

aknyt
5. lis 2009

Ahojky,
tak co je nového? Kde jste všechny? Od rána nakukuju a tady pořád nikdo 😉

martinka.a.honzik
5. lis 2009

Ahojky všem,
taky kukám, že dnes nikde nikdo. Co asi Jasminka?

My se jdeme s malou akorát projít, když konečně na chvíli vylezlo sluníčko, jinak to počasí teda hnus. 😝

Snad tu už pak budou nějako nové zpravičky.

saralinda
autor
5. lis 2009

Taky nakukuji 😀 Asi všechny nakukujeme a nic nepíšeme, protože není nic nového.
Myslím na Jasmínku.

jasmina309
5. lis 2009

Holky zdravím vás po odmlce a omlouvám se!
Mám opravdu blbou náladu a nechce se mi jí kazit i vám!
Špíno už dávno není špíno(je toho víc, hnědý to je)PROMINTE VÝRAZY 🙂

Test byl včera se stejně slaboulinkou druhou čárkou jako předtím... 😒 Dnes sem 17 od OPU, takže si myslím, že by na něm mělo být vidět víc!
MYSLETE PROSÍM NA MĚ JEŠTĚ RÁNO- to risknu svůj životně poslední test a pak už budu řešit svůj osud jinak no...

🙂

TISÍCKRÁT DÍKY VÁM, ŽE VÁS MÁM! 🙂

saralinda
autor
5. lis 2009

Jasmínko, to víš, že na tebe budeme všechny zítra myslet. Držím ti pěstičky ať ti to všechno dobře dopadne.

aknyt
5. lis 2009

Jasminko,
budu na tebe samozřejmě myslet!!! Dokud nejde jasná červená, tak to není MS. A 17 den po OPU to ještě není tak dlouho!!! Držím palečky, ať čárka zesílí a dobře to dopadne.

martinka.a.honzik
5. lis 2009

Jasminko, myslím na tebe a moc moc držím palečky. Taky si myslím, že neni ještě zdaleka nic ztraceno. Tak tfuj tfuj tfuj.... 😉

klarka.k
5. lis 2009

Jasmínka: moc sem nechodím, ale občas sleduji, co se tu děje. Já jsem po druhém IVF také krvácela a už jsem byla smířená s koncem druhého pokusu...ale jsem stále těhotná. Neboj, krev nic neznamená, důležitý jsou pak výsledky z krve 😉

rendulina
5. lis 2009

jasminko : připojuji se ke všem,co ti drží malíky!!!! Neboj,dopadne to v pohodě 😉 Jak píše aknyt-dokud není červená,je to dobré 😵 🙂

jasmina309
6. lis 2009

BÍLO, BÍLO, BÍLO....... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

Tak ani já smůlu neprolomila, bohužel... Holky, mějte prosím víc štěstí než já!
Přijdu se za váma podívat a držet palce už jren vám!
Já proto udělala maximum, víc už bez peněz nejde. Ještě že mám dceru, díkybohu za ní a vám přeju také alespon to jedno dítko, kdo ještě nemá.Jsem moc smutná, ale je to život, je to můj osud! Každá ho máme prostě jinej!
Nejvíc mi štve, že dceru mám s jiným, kterej o ní od 5ti let co od nás odešel nejeví zájem a tento můj současnej brezdětnej by si ho zasloužil za to, že spolu se mnou vychovává a je pro rodinu, tak tomu dítko dát nemohu....OSUD

fr.vladka
6. lis 2009

Ahoj všem.. Jasmino309 držim palce ať se tě ten mimísek drží jako klíště!!!!!!!! 😉 😉 😉 😲 😲 😲

fr.vladka
6. lis 2009

Byla jsem včera u Apolináře na ultrazvuku, vajíčka se mi o dost zvětšily ale MUDr. Jarošová navrhla abych si ještě píchala Menopur a v neděli si píchnu Pregnil, v pondělí budu mít klid a v úterý mi vezmou vajíčka a manželovi spermie.. Budou nám ti broučky oplodňovat metodou IVF a ICSI - vzhledem k manželovým problémům se spermiemi - je jich docela dost mrtvých.. 😢 😢
Holky myslíte si že když jsem naprosto zdravá vše je tak jak má být, jen je chyba na manželově straně, že by se to mohlo povést?? Máte někdo podobnou zkušenost? 😒 😒

saralinda
autor
6. lis 2009

Jasmínko, to je mi moc líto. Když jsem četra "bílo", tak jsem nejdříve myslela, že MS odešla, ale....
A nechcete si jedno děťátko třeba adoptovat?
Ale je to přesně jak píšeš - život jde dál. Pro dítko jsi udělala opravdu hodně, takže žádné výčitky mít nemůžeš. A je super, že máš tak bezvadného chlapa a navíc ještě skvělou dceru a od obou máš určitě velikou podporu. Toho se chyť a buď z toho šťastná. Určitě na nás občas koukni a napiš, jak se máš, co dcera ve škole a tak.

Fr.vladka, určitě máš velkou šanci, že se to podaří, ale celé je to někde ve hvězdách. Horší spermie umí doktoři vyřešit ICSI, což je super. Já třeba nejsem schopná vyprodukovat kloudné vejce a tomu už doktoři jen tak nepomůžou ☹ Takže držím ti malíky a ať ti to IVF vyjde a jsi těhulka. Těším se na dobré zprávičky od tebe.

spes2009
6. lis 2009

Jasmin, myslím na tebe a je mi to moc líto. Život je boj, ty jsi bojovala o106 a doufám, že se ti to jinak vykompenzuje. Buď v životě šťastná, ikdyž to, po čem jsi toužila, nepříšlo. Držím ti pěsti a doufám, že se budeš mít krásně i bez mimi. Máš úžasnýho chlapa, skvělou dceru, tak si užívejte života...

Fr. vladka my jsme podobný případ. Já, prý, úplně v pořádku, manžel zhoršený spg (pomalejší a nižší koncentrace). Když jsem šla na IVF (měli jsme ho také s ICSI), Jaroš. mi říkala, že je hodně velká pravděpodobnost, že otěhotním. Že normálně je šance cca 45%, ale že se do toho počítají i ženy, které mají problémy. Takže u mne je ta pravděpodobnost větší. No ale já neotěhotněla, zaváděli mi krásné embryo (A, 8-mi buněčné). Spadla nám z toho čelist, protože jsme v to hodně věřili. Jedno embryjko jsme si nechali zamrazit, v září jsem podstoupila KET a otěhotněla jsem. Nechci tě strašit, ale chtěla jsem popsat realitu, jak to bylo u nás s podobným problémem. Šance je určitě velká, ale je to holt jenom na přírodě a nikdy nikdo neví, proč se to zrovna nepodařilo. Držím pěsti, ať se podaří na 1. pokus a radujete se 🙂

aknyt
6. lis 2009

Jasminko, moc mě to mrzí, věřila jsem, že ti to vyjde 😢 Rády tě tu vidíme a to trvá dál!!!

Fr.vladko, hezky to tu napsala Spes - když ty jsi v pořádku, tak je šance větší, ale jsou věci mezi nebem a zemí a prostě nikdo ti výsledek nezaručí. Oni do těch spermií při ICSI nevidí, takže mohou být na pohled OK, ale embryjka nemusí být dost kvalitní na mimi (i když se v laborce vyvíjí). Může se ti zadařit hden napoprvé a nebo taky ne - nevím, komu přesně to říkali v CARu, ale jsou holky, co se jim daří jen ze zmražených a jiné zas jen z čerstvých... záleží na mnoha věcech a vše se léky ovlivnit nedá. Ale držím palečky, ať se brzy dočkáš 🙂

Jinak zobu Estrofem, a cítím se divně, nějak to mám dost na háku, celý KET. Až mě to děsí. Kdyby mě nebolela po Estrofemu hlava, tak ani nevím, že se má něco konat.

martinka.a.honzik
6. lis 2009

Jasminko, moc mě to mrzí, taky jsem moc moc věřila, že ti to vyjde, drž se...

Aknyt: stimuluje se lékama vždy před KET? Já jen, že vlastně nic neberu a jdu ten 11.DC na UTZ, tak jestli to neva. jak si myslím psala, tak se transter provádí 12-16.DC, tak jsem z toho trochu zmatená, aby nezjistili, že se mělo nějak stimulovat a Ket se nebude konat. Ale oni asi vědí do nělají, že.

aknyt
6. lis 2009

Marti, ne vždy je KET s léky (stejně jako IUI), někdy se dělá v přírodním cyklu, kdy se sleduje vlastní ovulace a podle ní se plánuje KET. Jindy se zase dávají estradioly, které vlastní ovulaci blokují, a nechává se sliznice "vypěstovat" pomocí léků. Původně jsem chtěla KET bez léků, ale bála jsem se, že by mohl být anovulační cyklus a chtěla jsem to ještě letos a v prosinci by se to možná nestihlo.

fr.vladka
6. lis 2009

Díky za odpovědi.. Teď už musím jen doufat a být v klidu asi nic víc v tuhle chvíli udělat nemůžu. 😉 😉 😲

spes2009
6. lis 2009

Aknyt, to jsem byla já a moje "oploditelka" Jaroš 😀 . Říkala mi tu svoji teorii a možná na tom něco bude. Protože u nás čerstvé nic a zmražené, překvapivě výsledek 😵
Jinak je možná lepší, že to máš na háku, protože by to mohlo mít dobrý výsledek. Já jsem KETu nějak vůbec nevěřila, už jsem si dohadovala další IVF a vidíš, jak to dopadlo. Přitom prvním mě zase ani moc nenapadlo, že by to nevyšlo...
Já už se tedy těším, až mi ty hormony vysadí. Je mi pořád špatně od žaludku a přičítám to možná i těm hormonům, které do sebe pořád cpu. Každý večer před zaváděním Crinone se mi zvedá žaludek. Ještě 2 týdny a snad se jich zbavím...

Držím vám, holky, pěsti na ty KETy 🙂 Jo a já měla KET 19.DC se stimulací...

martinka.a.honzik
6. lis 2009

Aknyt: teď koukám jak jsem to hrozně napsala...omlouvám se 😀
Děkuji moc za objasnění, jsem na to tedy zvědavá co bude. Začínám z toho být mírně nervozní... 😔

aknyt
6. lis 2009

Spes, já teď spíš doufám, že to neplatí stoprocentně - chytala se mi embryjka z ET, KET mi nevyšel a teď mě čeká... 😉

martinka.a.honzik
6. lis 2009

fr.vladka: já budu v úterý kolem poledne taky u Apolináře v CAR 🙂

larri
6. lis 2009

Tynko,ja mam z toho ted taky zvlastni pocit.Vubec se mi do IVF nechce.Kdyz si na to vzpomenu,citim takovou uzkost.Mam strach,kdyz se zase nezadari......

Ale musime byt silne,protoze ty miminka za to stoji.

spes2009
6. lis 2009

Aknyt, myslím, že na 100% to určitě neplatí, jsou určitě i vyjímky jako Ty, tak neboj 😉

martinka.a.honzik
6. lis 2009

aknyt: taky bych chtěla být důkazem, že to neplatí 100% 🙂 Tak doufám, že se to podaří... I když jsem si nějak až moc jistá, že to protě musí zase vyjít...tak se bojim, že to na just nevyjde a na další pokus prostě v dohledné době nemáme a už máme takových splátek, že nám ani nikdo nepůjči ☹

fr.vladka
6. lis 2009

martinka.a.honzik : Je to fakt děs, dnes je doba taková, že si vlastně ty děti musíme kupovat. My sice jdem na první pokus ale jak to tady tak čtu tak moc nepčítám s tím že bych měla to štěstí a napoprvé se zdařilo.. Mám z toho strach spíš z toho zklamání, protože se na to člověk tak dlouho těší a pak třeba nic.. Taky je obava z toho kde na to třeba podruhé vezmem, jelikož máme hypotéku atd... V úterý jedu ráno na odběr vajíček, tak se tam třeba potkáme 😉 Člověk musí myslet na to že se to povede i když je to těžký ale co by jsme pro ty naše kuřátka nevytrpěly , že jo???? 😀 😀 😀 😉 😉

martinka.a.honzik
6. lis 2009

fr.vladka: no je to hrozný. Já třeba pořád nechápu, že i ten KET nehradí pojišťovna, vždyť kdyby jsme si tedy nenechali mrazáčky a šli jsme rovnou do druhého IVF, tak by to tu pojišťovnu stálo víc. No nechápu to. Navíc většina rodin, když je jeden na mateřský, žije jak se říká z ruky do pusy a prostě neni skoro z čeho našetřit ☹. Navíc mě ze zdr. důvodů hrozně tlačí čas....
Jinak nám se Verča povedla na první pokus, tak si ze mě koukej vzít přiklad 😀 😉

fr.vladka
6. lis 2009

martinka.a.honzik : Je to celé postavené na hlavu a na nervy... Tak aspoň nějáká pozitivní zpráva že se taky zadařilo napoprvé!!! 🙂 🙂 Co máte za problém že to nešlo přirozeně?? Mrzí mě že je mi čerstvých 22 let a už řeším takovéhle věci, které mohly přijít později, ach jo... ☹ ☹