CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

martinka.a.honzik
6. lis 2009

fr.vladka: problém je u mě...hlavní problém je Endometrioza a s tím spojené ,,unavené,, vejcovody.

kralka
6. lis 2009

Jasmíno, je mi to taky moc líto. Hlavní je, že máš dceru,která je zdravá a určitě šťastná.
Smůlu tedy bude muset prolomit někdo jiný - tak holky hůrá do toho. 😅
Mám dotaz. Pálila vás někoho při stimulce žáha?

aknyt
6. lis 2009

Marti, vždyť máš ještě 2 pokusy na pojišťovnu, tak by další kolo bylo finančně únosné, ne? S Fostimonem, který je v určitém množství (které většinou stačí) bez doplatku... a případně ICSI, ale to jste ani nepotřebovali... Takže s Fostimonem bez ICSI je to za 30 korun poplatku a pár korun za Pregnyl a Utrogestan...

KET zas tak moc drahý není a hlavně dřív se za zamražení ani neplatilo. Když si člověk vezme, kolik peněz vyhodí za kraviny, tak je to u mě jistě víc než co stojí KET 😉

rendulina
6. lis 2009

jasminko : Je mi to také moc líto ale dokud nedorazila MS,tak mooožná je ještě naděje,ne?(když tam ty // před tím byly)?! Jinak to špinění ti ustálo? Holka tak jsem ti držela malíky a myslela na tebe! 😔

Aaaaaach joooo,proč je to taaak nespravedlivý ☹ 😢 🙄

Ale jak píšeš,alespoň že máš tu tvou holčičku,mužskýho,který za to stojí a pesánka-ten také umí dodat fůru energie... 😵
I když vím,že teď,v tento okamžik člověk vidí všechno šedě a pozitivní nálada v nedohlednu - vánoce za dveřmi a za chvíli si budeme říkat,že jsme o rok starší.To člověku moc nepřidá... 😖

Holt musíme doufat v lepší zítřky,páč zázraky se fakt nedějí(soudím ze své zkušenosti) 😒

Jinak všem přeji mnoho štěstí a zdaru v IVF u Apoliho! 😉

Krásný víkend 🙂

martinka.a.honzik
6. lis 2009

Aknyt: já vím, ale pro nás je i 3tisíce hrozně moc. Momentálně mam jenom ty a pokud se nezadaří, tak máme ještě 2 embryjka, ale to je dalších 6 tisíc a to prostě v nejbližší době dohromady nedáme☹ a to šetřim kde můžu. No ale nějak to dopadne no. Proč stahovat kalhoty, když je brod ještě daleko, že. 😀 😔

gabikri
6. lis 2009

Ahoj holky, mám dotaz, po IVF má být člověk v klidu? To jako nemám chodit do práce?

Sestřenice mi napsala toto : "Ale víš o tom, že musíš pak prvních pět dní odpočívat a nic nedělat? Kamarádka byla na umělém oplodnění a vím, že pak 5 dní ležela a ani se nehla."

Co si o tom myslíte? 😨

aknyt
6. lis 2009

Gabiki, u nás v CARu moc pro ležení nejsou - prostě normální režim bez přetěžování a přehřívání. To ti řeknou. Já někdy byla doma, jindy v práci a vliv to na výsledek nemělo, dělám kancelářskou práci. Ležení ti výsledek nezaručí, ale pokud by sis pak něco vyčítala, tak zůstaň doma 😉 Neschopenku ti ale v CARu nedají.

fr.vladka
6. lis 2009

gabikri: Ahojky, já si také myslím že není nutné ležet v posteli. Každopádně se nesmějí zvedat těžké věci a určitě se neročilovat, prostě nějak se zatěžovat.. 😉 Jestli se to má povést tak se to povede i kdyby měl člověk dělat kotrmelce 😀 😀 Já jdu teď v úterý na punkci takže pak bude následovat to čekání 😒 😖 Jsem zvědavá už teď 😅 Ty už máš něco zasebou nebo tě něco čeká?? 😉

larri
6. lis 2009

Gabi,ja si beru volno po ET,zvedam tezke.Vzhledem k tomu,ze delam kratky,dlouhy mela jsem volno celkem 14dni.

Beru si ale dovolenou,takze chodim normalne ven.Ale radci si uklidim doma,myslim tim umyt okna atd predtim.

gabikri
6. lis 2009

Holky díky, já to asi nebudu přehánět a taky budu normálně fungovat. 😉

fr.vlaďka : nějak příští týden bych měla jít na svole první FSH, tak jsem z toho vykulená, co se bude dít. 😉

martinka.a.honzik
7. lis 2009

Ahojky,
všem Apolenkám přeji krásný víkend a Len přeji šťasný návrat domů 😅

jasmina309
7. lis 2009

Ahojte

Jdu vám holky moc poděkovat!!! 🙂 🙂 🙂
Je to milé!!!
Ještě sme se doma bavili na téma- NÁHRADNÍ MATKA,tak zatím jen v úvahách... 🙂

jasmina309
7. lis 2009

Jen sem ještě chtěla dodat, že MS bylo nejprve špinění 2 dny a to přešlo v klasickou MS. Pravděpodobně šlo u mě o bichemické těhotenství.
Ovšem sem na druhou stranu ráda, že tentokrát nemusím na revizi ( v to doufám, že jen odmensruuji)a nebudu muset procházet třetím potratem ☹
Moc mi mrzí, že toto 4IVF nevyšlo, že se to u mě jen ohřálo a zase šlo... Proto jak sem psala v příspěvku víš sme doma mluvili co zkusit náhradní matku!
Co ste kde holky o tom slyšeli?
U nás v Car si myslím, ale toto téma je tabu...

jasmina309
7. lis 2009

Všem co uvažují o novém pokusu přeju mnoho zdaru! 🙂 🙂 🙂

janamej
7. lis 2009

Ahoj holky, dlouho jsem se neozvala,doufám,že jste OK v mezích možností. Jasminko, náhradní matka?? To mi přijde až moc citlivé,jak pro ni tak pak pro Vás. My zase přemýšleli o babyboxu.Hezký sobotní večer.

aknyt
7. lis 2009

Jasminko,
proces náhradní matky se zatím u nás v republice teprve rozjíždí. Je v tom nějaký právní problém, často to řeší ženy matkou z Ukrajiny a nebo jiné ciziny, kde to je právně možné. Aspoň co jsem tak četla. Je to taky hodně drahá záležitost. Ale řešení to je. A možná i trochu lepší než adopce.

Jani, tak nějak nechápu souvislost mezi náhradní matkou a babyboxem... 😒

anakolut
8. lis 2009

Milé Apolenky, mám na Vás prosbu. Chodíte někdo cvičit cviky Mojžíšové v Praze? Doporučily byste mi někoho konkrétního, s kým máte dobré zkušenosti? Hradí něco pojišťovna nebo si vše platíte samy?
Moc ráda Vás chodím číst, jste tu skvělá parta. Sama nemám moc, co psát. U Apolináře jsem bala dvakrát (anovulaace) a musím nejdříve zhubnout minimálně 15 klio. Prvních 6 mám dole, tak snad se to podaří. Navíc jsem z té neplodnosti psycho a i z nové práce, takže beru léky "na hlavu", a při nich se stejně nesmí otěhotnět. Víte, že když si říkám, že nesmím, že ta neplodnost mi straší v hlavě méně. Mimochodem jsem v jedné knize o neplodnosti četla, že stres z neplodnosti je tsekně velký jako stres při onemocnění rakovinou. Berušky všem Vám přeji moc síly.

kkamca
8. lis 2009

ahoj všem..
anakolut:necvičim mojžíšovku ani nic jiného..Takže neporadim=nepotěšim,ale opět mě zarazilo zase to hubnutí u apolináře..Co se tam děje?
Já sem se rozhodla,že hned po novém roce tam cinknu,ale začínám být fakt nesvá,to už je druhej človíček ,co toto píše.. ☹
Copak anovulace souvisí vždy s obezitou,nadváhou?

eustoma
9. lis 2009

ahojte apolenky, co som citala, tak dosta casto zavisi anovulacia s odchylkov vahy, ci uz hore, ale aj dole. teda nadvaha zle prospieva a tiez hubenost. ja tiez nepartim k stihlim zenskym, ale na moju vahu mi nic nepovedali.

inak vraj velmi radi riesia anovulaciu, vraj je to nieco sa dobre da liecit. aspon to mi vravela pri prvej navsteve car. tak uvidime.

moja druha navstva car je na zistenie prichodnosti vajcovodou, budu mi to robit plynom. vraj to neboli, iba to je trochu neprijemne. tak uvidime co a adelej aka bude liecba. ci vobec nejake liecba bude. ale snad si lekari poradia.

kralka
9. lis 2009

Ahoj, jen k té váze. Já mám PCO a onovulaci, ale váhu mám v pořádku. Ani dolu ani nahoru. Takže spojené to s tím vždy být nemusí.

eustoma
9. lis 2009

samozrejeme nie vzdy to s tym suvisi. ale moze.

mate skusenosti s dr. Korynovou? Snad som ejj neskomolila meno. nenasla so tu o nej moc referencii, ale par holiek pisalo, ze im nesadla. tak len ci nahodou.

aknyt
9. lis 2009

Ahojky,
včera jsem si zabouchla byt, máme bezpečnostní kování, tak jsem dnes doma, protože sev nám po vypáčení poškodil zámek. Dneska jsem strávila celé dopoledne výměnou zámku - když už jsem to konečně přidělala tak, že šlo otáčet klíčem z obou stran, tak jsem zjistila, že mám naopak zobáček a že se mi otvírají dveře ☹ Takže jsem to odpoledne pro změnu znova rozebírala... prostě jsem někde ztratila mozek 😖

Jinak k anovulaci - měla jsem anovuláky dřív, když jsem i vážila méně, teď kupodivu ovuluju v pohodě. Takže jen o váze to není.

Koryntovou moc nemusím, mám pocit, že ji práce s lidmi vadí a že by radši dělala něco jiného. A podle mne se i tak chová. Nic moc nevysvětlí, moc nekomunikuje, udělat si to své (nejnutnější) a nashle. Ale je to jen můj názor, takže někdo jiný třeba napíše něco jiného.

eustoma
9. lis 2009

to je blbe s tym vymknutim.

trochu sa bojim toho prefuku (celkovo nejak nemam moc vztah k vysetreniam), na pondelok sa nedalo objednat ku nikomu inemu 😢. tak snad to prezijem. ako ved ked mi nic nepovie, skusim sa objednat znovu na konzultaciu k niekomu inemu. ja som zatial bola u Jarosovej a ta mi sadla.

eustoma
9. lis 2009

inak som nasla celkom zaujimavy clanok o anovulaciach, prave od koryntovej:
http://www.porodnice.cz/node/34544

len
9. lis 2009

Ahoj ahoj, na naše webovky jsem do fotogalerie hodila čerstvé fotky z lázní 🙂

rendulina
9. lis 2009

ahooooj Leni!!!! 😵

Tak jak bylo?Povídej,přeháněj...Určitě jsi přijela jako vyměněná,zotavená a znovuzrozená,že? 😉

len
9. lis 2009

No jasně 😉
Bylo to perfektní, opravdu, doporučuji 🙂 Nabrala jsem si tam hromadu povídání a píšou tam, na co všecko lázně doporučují, tak na všecky možné druhy neplodností, včetně nevysvětlitelné. A taky jako příprava na IVF.
Prostě to dá tělo i hlavu pěkně dohromady, naprostý duševní odpočinek, pečujou tam o tebe... Dostatek spánku, dobré jídlo, no a pokud je někdo takový akčňák jako já, tak se tam dají nacourat desítky kilometrů a každý večer strávit v bazénu a vířivkách 😵

rendulina
9. lis 2009

No to zní krááásně a na kolik to Leni celkem vyšlo?(pokud se mohu zeptat) 😅

len
9. lis 2009

No, chtěla jsem jet hned, takže jsem skočila po prvním termínu, co mi nabídli, což byl hotel *** se stravou v ****, jednolůžák kategorie A s vlastní koupelnou a televizí plus volný vstup do aquacentra, no a doplácela jsem tam 9100 (vč. regulačních a lázeňských poplatků). Takže to byl takový hodně velký luxus. Minimální doplatek je 2100, což je dvojlůžkáč bez televize s koupelnou na chodbě (vlastně vše v ceně, hradíš jen reg. a láz. poplatek). Takže cokoliv mezi je doplatek někde mezi těma 2100 a cca 10000, podle toho, na čem všem trváš... Plus takové ty běžné útraty (kafíčko, divadlo, vstup do muzea...), které můžou být 0 (pokud vůbec nehýříš) nebo několik tisíc. Já tam nechala navíc dost, ale zase mám pořešený téměř všechny vánoční dárky 🙂
Pojišťovna pak za tebe zaplatí necelých 30 000.
Reálně si myslím, pokud by ti stačil dvojlůžkáč s vlastní koupelnou v některém z levnějších hotelů a utrácela bys tak navíc přiměřeně, dá se dle mého s přehledem vejít dejme tomu do 8000 se vším všudy.

collette
10. lis 2009

Ahoj Leni,

vítej zpátky 🙂 Koukám, že jsi nezahálela a kromě léčby a relaxace též pilně háčkovala. Móóóc hezké věcičky 🙂 Jsem moc ráda, že sis to užila. Tak a teď s chutí do dalšího kola.

Týnko, Ty jsi taky taková "urob si sama", co? Já taky raději než na někoho čekat a poslouchat kecy, tak to udělám, nebo alespoň zkusím sama. Se zámkem mám také zkušenosti. Tak se v něm jednou hrabu a jde kolem soused a říká: "Proč si neřeknete nějakýmu chlapovi?" V tu dobu jsem bydlela sama a tehdejší přítel byl kdoví kde, takže jsem byla vytočená, že když chlapa potřebujete, tak není, a ty kecy mě naštavaly, tak jsem se ho zeptala, jestli o nějakém ví. Zrudnul a zalezl domů. Takový hraběcí rady miluju 🙄

Včera jsem byla u Apo, monitor OK, malej řádil jak černá ruka. Asi tušil, co nás čeká - "podarovali" nás Hamiltonem... Myslela jsem, že vylezu po zdi. Jestli jsem tuhle bolest málem ořvala, tak nevím, co budu dělat u porodu ☹ Doba mezi kontrolami se začala zkracovat, další nás čeká ve čtvrtek.

Zdravím všechny Apolenky a přeji krásný den!