CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
10. lis 2009

Ahoj Collette, zvládneš ještě někam zajet pro tu dečku? 🙂

aknyt
10. lis 2009

Ahojky,

vítám Len, jsem ráda, že sis to užila a pěkně se připravila na IVF 🙂

Collette, držím palečky, neboj, ty to vše zvládneš 😉
Do té opravy jsem se pustila hlavně proto, že nám nešly pořádně zavřít dveře - a nech si skoro otevřený byt a jeď do práce... a chlap nebyl doma (přiletěl v noci). Soused by mi to tedy udělal, ale nechtěla jsem ho otravovat, stačí, že jsem ho vytáhla v neděli z postele 😉

aknyt
10. lis 2009

Len, jak to tedy teď máš? Dneska máš kontrolu v CARu? Háčkování se ti moc daří, hlavně se mi líbí ty čepičky s autíčky a ovocem. To vůbec netuším, jestli se na to naháčkovává a nebo je to už v tom základním vzoru... 🙂

Pomalu zpracovávám chlapa k dalšímu IVF, tak snad (kdyby nevyšel KET) bychom mohli ještě do dalšího IVF. Podařilo se mi shromáždit nějaké léky (většinu běžné mé spotřeby), tak uvidíme. Je to pro mne taková naděje, že by po KETu nebyl konec. Sice Jarošová říkala, že by to u nich s tou minimálkou "nějak" šlo, ale mám obavu, že by se sleva týkala spíš léků než zbytku, který ale dělá 2/3 ceny...
Pořád tedy u mne převažuje pocit, že se mě KET netýká, tak čekám, kdy to přejde 😉

len
10. lis 2009

Aknyt, dnesk ajedu pro léky 🙂
Jo, dotaz - asi půjdu do normální ordinace a ne na ultrazvuk, co?

Jinak obrázky na čepičky háčkuju zvlášť a pak je našiju 🙂

jasmina309
10. lis 2009

Ahojte

Moc ráda vidím Len zpět!!! Vítej. Tvoje vyprávění zní báááječně!!!! 🙂 Moc ti přeju relax a ted se budu těšit až budeš ty, Larri a kdože ještě???? psát o dalším "umělku" 🙂

Aknyt- ty jedna opravářko 😀 Jsem taky akční, i maluju atd. 😀 a pak poslouchám jaký tam mám kocoury 😎 😀

Holky poradtě- víte některá, jestli u Apoli dělají NATIV IVF? A jestli ano, tak kolik by tak stálo? V Podolí ho dělaj, ale přecházet se mi nechce teda. K Apoli mám důvěru...

Jinak Koryntová na mě působí taky tak, že si udělá co musí, a dál z ní dobrovolně nedostaneš slova ... Jinak jako pracuje dobře, jen je chladná no... Na nízkej počet folíků mi na otázku, jak to že tak málo? odpověděla- nejste nejmladší! A bylo...36 sem měla...
Je to můj názor.

aknyt
10. lis 2009

Jasminko, nativ dělají, ale neradi a hlavně není cenově zvýhodněný. Podobně jako minimálka...

Len, pro léky bych šla do ambulance, ne k UZ. Pokud nepotřebuješ k tomu ještě kontrolu. Oni si tě kdyžtak zavolají, kdyby to náhodou bylo jinde 😉

len
10. lis 2009

Já tuhle šla jen pro Diphereline před dlouhým protokolem a sestra na mě kouká, jestli se kvůli takový prkotině musím objednávat k Ř. Tak jsem jí pověděla, že jo, no a on mě vzal na utz (týden po ovulaci, takže žádný velký objevy nemohl čekat), pochváli mi žlutý tělísko a probral se mnou tu toxoplazmózu. Dneska k němu jdu zas, tak uvidíme. Popravdě jsem zvědavá, co mi řekne na lejstro z lázní 😕

jesterka001
10. lis 2009

Ahoj holky, můžu se k vám přidat? Jsem objednaná poprvé k Apolináři na konec ledna, tak už se nemůžu dočkat a doufám, že mě tam pomůžou 🙂 Četla jsem vaše příspěvky a myslím, že jsem si dobře vybrala. První čekací doba je teda dost dlouhá, ale čekám už tak dlouho, že mě už další tři měsíce nemůžou rozházet 😀

jasmina309
10. lis 2009

Colette- tobě přeju pohodový porod a dočkání se toho vonavého uzlíčku! 🙂 Brzy se sejdete ve třech! Jupííííí 🙂

Len- já bych se optala sestřičky- je to lepší at víš co tě čeká. Mimochodem, tvoje výrobky jsou opravdu skvělý! Jsi šikulka!
Hlavně čepičky s autíčkem u mě zabodovali... Máš za jedna! 🙂

jasmina309
10. lis 2009

Ještěrka- vítej! Rozhodla ses dobře! Možná být tebou bych si di Car cinkla s dotezem, jestli by to nešlo dřív ( někdy se uvolní termín 🙂 )

AKNYT- a prosímtě kolik toho obnáší ta minimálka? To jsou nízký dávky, to chápu, ale kolik je tak těch injekcí? Aby to ve finále nevyšlo skoro jako cyklus IVF?

jesterka001
10. lis 2009

jasmina 309 - bezva nápad, zkusím to 🙂 Jdu k Mačatovi.

aknyt
10. lis 2009

Jasminko, minimálka je s dávkami do 150 IU FSH a nebo s Tamoxifenem... tím, že asi není u Apoli sleva z IVF cyklu, tak to, bohužel, vyjde jen o trochu levněji. V Motole a Gennetu to dělají s výraznou slevou - cca polovina klasického IVF. Jinak jsem se na netu dočetla, že ve zlínském CARu ty transfery náhradní matce dělají, pokud si ji přivedeš. Na rodince se pár žen nabízelo, ale většina to dělá kvůli financím (mají doma kupu dětí) a ty penízky za to asi jsou celkem vysoké ☹ Kdybys chtěla, tak ti pošlu odkazy do IP (večer, mám to doma).

Jesterka - Jasmin má pravdu, zkus si zavolat a zeptat se, v prosinci by měli mít relativně volněji...

martinka.a.honzik
10. lis 2009

Ahojky všem,
tak jsem se vrátila od Apolináře. Byl tam doktor, ale zapoměla jsem jméno, je nakraťoučko ostříhaný a zrz. Výsledek je takový, že KET se bude dělat v přirozeném cyklu. Na utz objevil ucházející sliznici, na pravim vaječníku 1 folikul 14 mm a na levém vaječníku 1 folikul 16 mm, takže jsem vyfásla Pregnyl a ve čtvrtek 12.11. si mám nechat u obvoďáka píchnout 5.000 jednotek Pregnylu a ve středu 18.11. kolem 11:45 mi dají do bříška 1 bobíse. Kdyby nebyl svátek, tak by KET proběhl už v úterý. Jo a pokus se to nepovede, tak příště by mi udělali ,,řízený,, cyklus.

saralinda
autor
10. lis 2009

Martinka, tak to je super! To máš dobré výsledky. Držím malíky.

fr.vladka
10. lis 2009

Ahojky, tak jsem dnes po punkci, bolelo to jak prase ale už je lépe.. 😒 Tak máme jen tři vajíčka z toho jedno není ještě úplně zdravé.. ☹ Tak už jen doufáme že se ty bojovníčci nevzdají... Máte někdo podobnou zkušenost?? Zítra po desáté budu volat do laboratoře. Držte mi palečky ať nám ty miminka přežijou.. 😲 😲 😲

len
10. lis 2009

Ahoj ahoj, taky jsem zpět 🙂

Marti, bezva, ten dr. je Fait, já ho teda nerada, ale evidentně ti přinesl dobré zprávy 🙂

Fr. Vladka - jasně, že je, třeba Kacatko, už sem sice nechodí, ale ze třech odebraných vajíček má dvojčátka a ještě jednoho mrazáčka 😉

Jinak já vyfasovala Merional, no, jsem na sebe, zhejčkance puregonovýho, moooc zvědavá 🤐 Ale Ř mi pověděl, že když budu šikovná, zvládnu to píchnout sama 😀 Kupodivu mám jen 2 ampule denně (předtím jsem měla 200 IU, teď teda 150), ale určitě ví, co dělá. No, aspoň je to bez doplatku, jsem na to vážně zvědavá...

fr.vladka
10. lis 2009

len :Je možné že když jich je méně že jsou zase třeba kvalitní než když by mi jich vzali hodně??

len
10. lis 2009

Možné je všecko... Ale je to holt individuální, každopádně bych to určitě nevzdávala a až ti je zavedou, věř jim maximálně 🙂

collette
10. lis 2009

Leni, Fait mě bude rodit, nehaň mi ho 😀 😀 😀

Já vím, že je zvláštní, ale já si na něj nemůžu stěžovat. Dokonce mi vyhovuje i jeho styl humoru. Který je, musím uznat, trošku zvláštní, ale já jsem taky ráchlá, tak se není čemu divit 😀 Budu referovat po "akci".

Kolikrát jsem o tom přemýšlela, protože když se nám nedařilo, dozvěděla jsem se od svého gynekologa, že se nemůžu moc divit, když mi je tolik, kolik mi je. To mě dostalo do kolen a (naštěstí až za dveřmi ordinace) i rozplakalo. Ale pak jsem si uvědomila, jak věci probíhaly, když byl akutní problém a to létalo. Došla jsem k závěru, že mi je milejší pragmatik, který ví, co dělá a nelže mě ani sobě a řekne mi všechna pro a proti, rizika, alternativy. A když se to pak povedlo naprosto nečekaně a bez pomoci, překvapil mě. Řekl jen "No vidíte, a vy jste se tak bála..." takovým způsobem, že bylo vidět, že má radost i za mně. A Fait mi připadá ze stejného koše. Ae zase na druhou stranu je fakt, že milé účastné slovo občas oskáže zázraky. Tak nevím. Ne nadarmo se říká "Není člověk ten...."

Jinak jsem včera na monitoru musela chvilku čekat. Čekárna je přímo proti ordinaci CAR. Všechny dámy, které šly dovnitř, odcházely s úsměven na tváři, tak jsem z toho měla moc dobrý pocit a myslela na vás, až takhle budete odcházet vy 😵

len
10. lis 2009

No, jen díky tomu, že tě bude rodit, ho nehaním víc 😀 Ale byla jsem u něj jen jednou a asi byl včetně svého humoru duševně někde mnoho kilometrů daleko, tak jsem ho nemohla patřičně ocenit 😀

kkamca
10. lis 2009

Ahoj--
Len vítej nazpět
Šikulka na to háčkování.No krása. 😵

collette
10. lis 2009

Len - mimoň - to sedí 😀 Kolikrát mám pocit, že přednáší posluchárně, která hlučí, a on se rozhodl, že vypne sluch, odpřednáší si své a bude ignorovat to, že medici dělají bordel... A mluví tak rozvážně, jakoby při tom myslel na něco jiného. Ale na otázky reaguje a trpělivě vysvětlí. A při loučení se usměje a podá ruku...

martinka.a.honzik
10. lis 2009

No mě se zdá taky takový zvláštní, ale myslím si, že ví co dělá a proto mi to nevadí. I když, jak psala Aknyt, jsem se tam zatim ještě moc neohřála 😀 a doufám, že u toho i zůstane. My jsme ho měli i na úplně první schůzce v CARu a jak to nakonec pěkně dopadlo 😀 . Jsem zvědavá, kdo bude provádět transfer, zase překvápko 😀

martinka.a.honzik
10. lis 2009

fr.vladka: moc moc držím palečky, aby z těch 2 vajíček byli bojovníčci do bříška.

janamej
11. lis 2009

Ahoj všechny holky, moc se všem omlouvám,že jsem se dlouho pořádně neozvala.Chtěla bych totiž konečně dořešit průšvih,kde lítám, aby byl konečně klid a mohla bych pořádně žít dál. K tomu potřebuju sehnat poslední 3000,-Kč, nevíte o někom kdo by mi mohl na 14 dní pomoc, než mi přijdou peníze?Byla bych Vám moc vděčná. Aknyt, tobě jsem slíbila ty moje stránky (doteď jsem je nedodělala, ale počítám s tím,jakmile se zase nadechnua budu moct se soustředit).Taotázka souvislost mezi náhradní matkou a babyboxem?? Já to brala podle nás.Manžel by náhradní matku nepřipustil, z toho důvodu,že mají být na to dva-manželé, a kdyby nebylo jiné východisko,tak v babyboxem jsou přece děti,co potřebují lásku a rodiče,kteří by je nadevše milovali.(tak jsem to myslela).Ostatní holky pěkné ráno.

saralinda
autor
11. lis 2009

Fr.vladka – moc ti přeju, aby ti 2 (3) tvoji bojovníčci byli moc silní a u tebe v bříšku se jim líbilo.
Je to tak, že každá žena má po stimulaci jiný počet vajíček a to se I stimulaci od stimulace liší. Třeba larri při 1. IVF neměla žádné kloudné vajíčko a při 2. IVF jich bylo docela dost (asi 6? Přesně si nepamatuji). Ale přesně jak píše len – Kačátko měla jenom 3 vajíčka a má z toho dvojčátka a ještě mrazáčka. No, není to nádhera? Taka ť máš dneska jenom dobré zprávy.

Ještěrko, vítám tě mezi Apolenkami.

larri
11. lis 2009

Dobre ranko,tak dneska mam aspon jeden den volny.Naddelavam si hodiny,abych se mohla po ET doma valet. 😉

Len,tebe vitam zpatky doma a ten srazik by jsme mohly zorganizovat,aby nam mohla Len povypravet.Ale,jak chcete.

Saro,ja mela pri 1.IVF pet vajicek a nedozralo zadne a pri dalsim 12 a dozrala dve.Ja mam celkem dost foliku,minule jich bylo 21,ale nektera jsou pak prazdna. ☹

Len ja mam taky Menopur,tak si muzem potom napsat,jestli mame zravou nebo je to jako Merional a odnauci mne to jist cokolady.
Cepicky nadherne,ale ja uz mam dve pro holcicky objednane,tak jsem v klidu. 😉

Holky,chystam se na masaz,ale az nakoupim,tak tady nakouknu.
Ted nas pujde vic,prece jeste Gabi,no a jeste tady nekdo byl.

Pamatujete,ze jsme nikdy spolu nesly Len a AKNYT a ted nam to mozna vyjde.Ja ale zacnu stimulovat az koncem listopadu.Budeme mit skoro stejne stare deti. 😉

saralinda
autor
11. lis 2009

Larri, to je poprvé, kdy nestimulujeme spolu. To ti určitě přinese veliké štěstí 🙂 a zadaří se.
Jsem taky pro sraz!

aknyt
11. lis 2009

AHojky,
Larri, bylo by to fajn, kdybychom měly stejně staré dětičky, ale už se bojím toho, dávat si přehnané naděje...

Fr.vladka - nezáleží až tak moc na množství vajíček, jako na kvalitě a kvalitě spermijek. Někomu stačí 2 a jsou z toho dvě embryjka, která se řádně vyvíjí. Mně téměř pokaždé zbyla horko těžko 2 na transfer a to počty foliklů i vajíček nebyly až tak špatné. Prostě nedokážeme vyprodukovat kvalitu ☹

Zítra razím do CARu, moc se mi tam nechce, budu muset vyřešit, co se štěnětem... Je to závislák a ještě nevydrží se nepočůrat ve dne, tak uvidím, jestli ji nechám doma a nebo v přepravce v autě.

collette
11. lis 2009

Týnko, na kolikátou se tam chystáš?