CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

myskyva
24. lis 2009

Takže s tim ICSI už je to spíš experiment??Sakra,ty si taky exemplář(neber vážně),celou dobu idiopatka bez příčiny a pak takovádle diagnóza 😒
Ale humor pořád neztrácíš 😀 že by i v tomdle mělo IVF kladnou stránku když to srovnáš s plačícíma párměsíčníma snažilkama??

len
24. lis 2009

No já ti nevím, já kvůli neplodnosti nebrečela dřív, než jsem se vrhla do toho IVF kolotoče, takže zrovna pozitivní to není 😀
Jinak ICSI je snad šance, jak získat ze všech rozumných vajíček rozumná embrya 😒

myskyva
24. lis 2009

dobře,upřesnim,pořád si držíš zdravej pohled na svět 😉

Jdu ležet,ale budu průbežně šmírovat jak pokračuješ tak doufám že ti tu ještě letos budu gratulovat k úspěchu 🙂

len
24. lis 2009

Děkuju a dobrou noc 🙂

myskyva
24. lis 2009

dobrou 🙂

martinka.a.honzik
25. lis 2009

Ahojky Apolenky,
dneska nebo zítra by měla dorazit MS, no a dnes ráno mi klesla BT ze 37 na 36,8 a ráno mě chytla docela dost velká křeč do břicha (to mívám při MS). Takže to začínám vidět docela bledě ☹ ☹

aknyt
25. lis 2009

AHojky,
Dado, zatím opatrně gratuluju k //, jen ať hezky sílí 🙂

Len, s tím Orgalutranem - ono na tom asi tak moc nezáleží, poprvé mi nic k tomu neřekli, tak jsem píchala oboje ráno a bylo to v pohodě. Minule mi ten čas pořád posouvali, až jsem nakonec snad dávala ve 3 odpo. Prostě jsem řekla, že na benzínce na záchodě si to píchat nebudu a když řídím, tak to nejde...
Skoro bych i od nich chtěla ten zbytek léků, na co máš ještě nárok, když je to poslední na pojišťovnu (nebo předposlední). Vždyť ty máš podle spotřebovaného množství téměř minimálku, proto ta odezva. Ale na množství fakt nezáleží. Nikdy jsem neměla pod 12 folíků (myslím) a i ze 17 mi zbyla jen 2 embryjka na ET. Obvykle jsem měla to, že čím víc folíků, tím víc prázdných a nebo špatných vajuch...

aknyt
25. lis 2009

Marti, ještě to nevzdávej, uvidíš, jak to bude. Zatím MS není!!!

Vlaďko, taky to ještě nevzdávej 😉

Len, tak to si u tebe Jarošová moc nepolepšila, co?

aknyt
25. lis 2009

Jinak ta bodýčka pro Apoli dělají holky z http://www.zrnka.cz/ a mají i fajn galerii, určitě se dá k nim přidat. Spíš než rozjíždět něco nového. Fotogalerie je tu: http://www.zrnka.cz/?p=534

klarka.k
25. lis 2009

Tak koukám Týnko, že už jen čekáš na to, kdy budeš moci testovat...moc moc držím palce. Netrpělivě sleduji, jak to s tebou vypadá...

len
25. lis 2009

Aknyt, v příbalovým letáku Org. vysloveně píšou, že mezi posledním Org. a hCG nesmí být víc jak 30 hodin, protože je tam pak riziko předčasné ovulace 😒

Jinak Jarošová byla značně málomluvná, i když přiznávám, že já nějak nebyla ve své kůži a na nic se neptala. Takhle to asi vypadá, když někdo IVF proplouvá zcela nedotčen 😀 Dozvěděla jsem se jenom "něco tam roste" a "mohli bychom mít tak pět vajíček," ale o výšce sliznice, počtu a velikosti folikulů nic, navíc jsem blbec bez brejlí ani neviděla na monitor 😀 Pak jsme se sestrou vyplňovaly lejstra (stylem - vy už to všecko znáte, no, stejně jsem to zblbla a něco podepsala jinam 😉) a J. koukala do počítače a jen se zeptala, jestli už jsem byla někdy těhotná a jaký má manžel spermio. Tušila jsem, kam směřuje (rozmluvit nám to ICSI, což chápu, když nezná okolnosti), tak jsem jí vysvětlila, proč nám Ř to ICSI doporučil, no a to bylo asi tak vše, co jsme spolu namluvily... Ale byla milá, to zase jo 🙂

Na druhou stranu, když mi magistra v lékárně pečlivě vysvětlovala, co s Pregnylem, jak vypadá krabička zevnitř a na co si dát pozor, přišlo mi to legrační, myslím, že počet Pregnylů v mé pr*eli už ani nespočítám, dle množství hCG by to vydalo na slušný těhotenství 😀

aknyt
25. lis 2009

Len, tak to skoro vypadá, že tam jsou 2 Jarošový 😀 Mně tedy toho řekne většinou dost (teď už se ani nemusím ptát). Ne že by mluvila nějak moc, ale hlášky typu "něco tam bude" jsem slyšela spíš od Koryntový.
Víc jak 30 hodin? Tak to jsem měla kliku, protože jsem dávala Orgalutran poprvé ráno, stejně jako FSH. A tím, že dávám Pregnyl kolem osmé, tak ty 3 odpo jsou ještě v pohodě, natož pak 17. hodina...

len
25. lis 2009

Jo a k tomu množství léků... vy jste to někdo zkoušel, že byste zažádali o "nepropíchané" FSH? Já se totiž obávám, že je to prostě všecko solidárním systémem - proplatíme max. tolik a tolik, ale pokud potřebujete míň, buďte za to vděčni. Takže kdybych se třeba domluvila se Sar, že co jsem nespotřebovala do limitu já, jí přenechám, ať to zase nemusí dokupovat, pojišťovna by se nám hlasitě vysmála 😒

Dr. mi řekl, že to do toho prosince (schválený to mám do 1.12.) musí pojišťovně vykázat, kolik jsem toho v reálu napíchala. A neumím si představit, že by to záměrně falšovali 😒

len
25. lis 2009

Aknyt, na druhou stranu uznávám, že včerejší Jarošová byla zcela jiná než ta, co mě tehdy namíchla 😀 Tehdy totiž byla až mírně útočná, aby mi pořádně vysvětlila, že vše, co jí tam vykládám, je blbost, že to není možný a že já jakožto pacient se v tom mám přestat hrabat a plně důvěřovat svému lékaři 😉

Včera byla opravdu milá, i když mám pocit, že z těch pěti kousků taky nebyla zrovna na větvi, ale jsem jí nesmírně vděčná, že mi nakonec nerozmlouvala a nevysvětlovala to ICSI - kdo zná můj postoj k němu, pochopí...

aknyt
25. lis 2009

No, budu ti držet palce na sobotu a pak dál, jistě kvalita zastíní kvanitu 😉

len
25. lis 2009

Doufejme 😀 To mi říkají všichni, ale já si pořád říkám, že třeba 10 taky není nijak závratnej počet a určo by nebyly o nic méně kvalitní 😀
Jinak mi nic není, občas lehce na zvracení, ale určitě ten Menopur snáším mnohem líp než Puregon. Nebo je to těma sníženejma dávkama? Dnes jdu taky pro předoperační.

larri
25. lis 2009

Ahoj holky,mam chvili cas,tak jsem sla na vas mrknout.

Nadavam sama na sebe,byla jsem rano na injekci,pak jsem si zasla k obvodni kvuli predoperacnimu vysetreni.
V 15.00 jdu na masaz,vecer do kina a ted jsem sla kolem sauny,kterou otvira znamy a po kine se mame prijit k nim podivat.Jeste nemaji otevreno,ale videla jsem,jak se chteji pochlubit,tak jsem neumela rict ne.

A ja bych tak spala,jsem nejaka divna,jeste ze je venku nadherne.

Ale aspon mam nakoupene skoro vsechny vanocni darky,takze pak uz budu v klidu.

Len,po tom co jsi napsala,tak jsem na Jarosovou zvedava.
Aknyt,kdy ty budes testovat? Ja ted nejsem moc v obraze. 😉

gabikri
25. lis 2009

ahojky 😵 😵 😵 Tak hlásím, že už mám toho jediného bojovníčka, co jsem vypotila v bříšku 😵 😵 😵

martinka.a.honzik
25. lis 2009

Gagikri: super, gratuluji....tak si ho tam v bříšku hezky hýčkej 🙂

larri
25. lis 2009

Gabi,tak se o nej pekne starej,hlad si brisko,aby se mu u tebe mooooc libilo a nechtelo se mu nikam jinam.
Vidis,jeste nedavno jsi nevedela co a jak a uz ho mas u sebe. 😉

gabikri
25. lis 2009

Je to super pocit..., 😵 😵 😵 Holky to je očistec na psychiku to IVF, to vám tedy řeknu 😉

A jinak jak je to se stravou, mám se něčemu vyhnout, nebo něčeho konzumovat víc?
Jsem závislák na kafi..to asi ne, co?? Zakoupila jsem listovku a ode dneška zobu 😉

martinka.a.honzik
25. lis 2009

gabikri: já zobu calibrum babyplan, tam je tak listovka 400 a ještě spoustu jiných vitamínů. Každopádně listovka je fakt super. Já tedy kafe piju dál, tak 2 denně, já piju je rozpustné a né moc silné a jestli se to nakonec přeci jen povede (ale podle mých stupňujících se křečí tomu moc nadějí nedávám) tak přejdu na bezkofejnové kafe)

gabikri
25. lis 2009

martinka: no já taky rozpustné ale doma máme Dolce Gusto a to je silné, tak to raději teď vynechám. Když je bezkofeinové, tak jich můžeš vypít kolik chceš?

martinka.a.honzik
25. lis 2009

No to zase nevim, ale co vim, že kofein prý zapřičiňuje nízkou porodní váhu miminka a asi i jinak to neni moc dobré. A co vim, pak v těhu se nesmí vnitřnosti (játra apod.) a taky plísňové sýry. Jo a pít multivitamin se taky nedoporučuje, protože obsahuje hodně Ačka a ten je pro miminko taky špatný.

larri
25. lis 2009

Ja jsem zase slysela,ze kafe muze zapricinit potrat,tak jsem ho nepila,ale trpela.Ja jsem bez kavy hotova.
Mivam nizky tlak,takze bez kavy nevylezu z baraku,kdyz to jde.

Jo a taky si davej pozor na plisnove syry. 😉

gabikri
25. lis 2009

plísňové sýry, jo?? No kdo by to byl řekl..ty přímo miluju 😕 A mulťák stejně nepiju, piju čistou vodu a to je myslím pro tělo nejvíc o.k. co může být 😉 Holky a co ryby? Někde jsem slyšela, že třeba losos je špatný.
Jo a co zelený čaj? Ten jsem si teď uvařila místo toho kafe 😉

saralinda
autor
25. lis 2009

Gabi, suprovka! Moc gratuluju. Taka ť se prďolka pěkně zavrtá a tadších 8 měsíců se tě nepustí.
Gabi, to kafe bych vynechalal, nebo hodně omezila (pila slabší). Říká se, že kafe může způsobit potrat. Ale zase kamarádka měla v těhotenství hodně nízký tlak a doktorka jí doporučila slabounké kafe (ale je pravda, že její Janička, přestože narozená po termínu, byla docela malá a mělá a hubená). Tak nevím.

To se to tu pěkně rozjíždí (i když beze mě 😒 ).

Jinak určitě ne plísňové sýry, ale nedoporučují se ani nějaké saláty (typu kemping a pod.), měkké sýry - v tom všem může být listérie. Voda je určo super. Ale jak je to s černým a zeleným čajem nevím (přeci jen mají dost teinu, což je podobné kofeinu). Ale myslím, že je to hodně o míře. Že z jednoho černého čaje ještě nikdo nepotratil a ani dítko kvůli tomu nebylo nějaké podvyživené.

larri
25. lis 2009

Ja si taky mysli,ze zeleny a cerny caj ne,ale nechci kecat.

Sarinko,ty nas budes nasledovat hned po novem roce a to je za chvilicku,tak se neboj.My tady budeme porad s tebou. 😉

gabikri
25. lis 2009

No já se teď snažím jíst celkově zdravě, tak jen na to kafe a bude to v pohodě. A to zkrátka přestanu pít a hotovo. Když jsem kdysi dokázala přestat kouřít, tak přestat pít kafe bude brnkačka 😉
Jo a saláty typu kemping skoro vůbec nejím, na ty jsem měla vždy chuť jen druhý den po nějakém večírku, což teď rozhodně nehrozí, chodím spát se slepicema a večírky se odkládají na neurčito 😀 😀 😀

len
25. lis 2009

Gabi, gratuluju a zas to nepřeháněj - všeho s mírou! 🙂
Jestli chceš být jó ostražitá těhule, kup si z vitamínů Femibion a každý den jeden zobni, ale jinak - jedno kafe denně, sem tam hrnek černýho nebo zelenýho čaje, i ty játra, když bude chuť a nebudou na jídelníčku denně... prostě hlavně VYVÁŽENĚ 😉 Jo a mezi náma, ono to bezkofeinový kafe je taky pěknej sajrajt, způsob "odkofeinování" rozhodně není o tolik méně škodlivý než kofein samotný 😉 Taky jsou různý náhražky typu Vitakáva nebo Caro, to nevidělo kafe ani z rychlíku, ale zase ne každýmu to jede 😉