CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

myskyva
26. zář 2008

taky jsem si myslela že nějaká zastavovačka mě nerozhází 😀 ale proti vedlejším účinkům utrogestanu už jsem se asi stala imunní 😅 aspoň něco pozitivního

len
26. zář 2008

No, já ho brala dvakrát, následky se táhly ještě celý další cyklus, takže dr. usoudili, že něco takovýho se hned tak nevidí (i když poprvý mi nevěřili, muselo se to zopakovat) a od tý doby mi ho nedávali ani po IUI - s teorií, že když se to má chytit, tak se to chytí i bez něj 😀 Ale po IVF se mu pravděpodobně nevyhnu, takže se mám na co těšit - hlavně teda asi kolegové, musím je nenápadně varovat 😀

myskyva
26. zář 2008

možná je ukecáš na menší dávky než 2-2-2 😉 ale s největší pravděpodobností ti ho daj 😒
a co jsem četla tak když už je utroš důležitej tak jenom první tejden,pak pokud se embrio uchytí už si potřebnej progesteron vytváří samo

len
26. zář 2008

No, napodruhý jsem je ukecala na 1-1-1 a stejně to se mnou mávalo 😝 Takže radši ani nepomyslet, co se mnou vyvede ta stimulace 😀 Jinak v podstatě pokud se jedná o moje vajíčka, tak by snad žlutý tělísko mělo vytvořit progesteronu samo dost od začátku, jenomže oni se takhle jistěj... Někde ho dávaj až do konce prvního trimestru, přitom jsm četla, že v tý době už ho tělo samo vyrábí takový množství, že je to jenom kapka v moři... Pořádný význam má jenom při KET nebo darovaným vajíčku, pokud ženská v tom cyklu neovulovala, tudíž progesteron nevyrábí. Ale když jsem se v tom začala šťourat, doslova mi řekli - vajíčko máte, žluté tělísko bude, progesteron bude, dodávat nemusíme... Jenomže když už se před tím IVF málem na hlavu stavím, aby to vyšlo, tak do sebe budu po něm klidně cpát do sebe celý balení Utrogestanu naráz, pokud to znamená zvýšení naděje o jediný procentíčko 😀

myskyva
26. zář 2008

já myslela že při IVF ti odeberou vajíčka ještě ve folikulu a tudíž neni ani progesteron 😕
hmm celý balení naráz 😀 😀 tak to pak chudáci v práci 😝

len
26. zář 2008

No, oni budou chudáci i při jediný tabletě 😉 Já úplně přesně nevím, jak to je, ale stejně myslím, že by se IVF bez utr. dalo - ale riskovat to nechci 😉 Ono vajíčko vlastně neprodukuje progesteron, ale hCG, který působí na žlutý tělísko, aby tam ten progesteron produkovalo samo... Placenta ho začíná vyrábět snad až po tom prvním trimestru nebo tak nějak. Jsem si myslela, že jakmile odsají vajíčko z folikulu, tak tím ho vlastně prasknou a vytvoří žluté tělísko, no, že by jako měl někdo po OPU deset žlutých tělísek 😀 No, uvidíme, doufám, že tam chytnu někoho hovornějšího než Koryntovou, komu nebude vadit se mnou diskutovat 😉
Ale vybavuju si, že na tom lejstru k IVF bylo napsáno - po transferu pravděpodobně dostanete léky podpořující uhnízdění. Tak kdyby ten Utr. dávali plošně všem a bez něj by to nešlo, tak by tam přeci nepsali pravděpodobně, ne? 😉 Stejně je to něco - co CAR, to jiný postup. Někde cpou při IVF Prednison, někde doporučují kdovíjak dlouho ležet (dokonce i po IUI) - no a přitom mají výsledky všude stejný 😀 Z čehož vyplývá, že přírodu neoblafneš 😉

myskyva
26. zář 2008

nejhovornější mi přijde Jažembovská tak doufej v ní protože ani Řežábek na dlouhý dialogy většinou z něj vytáhnu jenom "ANO nebo NE" 😀 😀 ale do zprávy mi vždycky napsal všechno možný i nemožný takže s nim je možná nejlepší konverzovat formou dopisů 😅

Já právě proto že sem tendle měsíc neovulovala tak beru utroš a estrogen a když otěhotnim tak prej je budu muset brát až do 12 - 13tt takže po tom prvnim trimestru by to souhlasilo

taky mě hodně zaráželo že všude maj ty postupy jiný,ale když si vezmu že jsou CAR kde pacientky platěj tisíce zatim co já nic,tak mi přijde logický že jim musej dát pocit jistýho nadstandartu za ty peníze 😒

len
26. zář 2008

Taky jsem si říkala, že když někde za IUI zaplatíš 1500, tak tě nemůžou potom jenom tak vyšoupnout ze dveří a mějte se hezky, ozvěte se po testu 😀 Takže si připlatíš za pohodlný křesílka, toaleťák na záchodě (vážně zvažuju, že v dnešní žloutenkový době napíšu hygienikům, že aspoň v nemocnici by mohlo být na záchodě mýdlo 🤐 ) a pak si hoďku poležíš v příjemným prostředí 😉

Jinak Řežábek toho sice moc nenakecá, na druhou stranu jsem se od něj vždycky dozvěděla, co jsem potřebovala, a nikam se mě nesnažil vmanipulovat, nechal mě, ať se rozhodnu sama. Jaržembovská po relativně krátký době zkonstatovala, že nejlepší by to bylo řešit IVF a že napíšeme hromadu léků, a když jsem se ohradila, sice mě respektovala, ale nedokázala skrýt, že dle jejího nedělám dobře 😒 Ale každýmu holt vyhovuje něco jinýho. Já když se Řežábka zeptala, jestli není brzo jít na IVF po třiceti neúspěchách, řekl - zdravá žena za tu dobu otěhotní pětkrát. Přeber si, jak chceš 😀

myskyva
26. zář 2008

no....o záchodu už sem ztratila iluze že by se tam prostředí trochu zlepšilo 😖 spíš naopak,pokaždý když onu místnost navštívim zjišťuju že je tam opět o jednu část míň(minule už chybělo i prkýnko - ne že by mi tam scházelo,používám jenom to co mám doma ale i tak to vypadá hrozně 😒 ) počítám,že při mojí příští návštěvě už tam bude jenom díra do podlahy 😝

Řežábek - pravda,do ničeho nenutí ale zároveň bere v potaz i moje přání a hlavně nedává zbytečný iluze že díky hromadě hormonů a vysypání peněženky zaručeně otěhotníš

len
26. zář 2008

Teď pořád píšou v novinách, jak v nemocnici zavádějí dezinfekci, protože mají strach z té žloutenky... No a Apolinář se zatím nezmohl ani na obyč mýdlo 🤐 Jestli tam nebude v pondělí, vážně píšu stížnost hygienikům 😝

Já mám Řežábka z těch všech doktorů asi vážně nejradši, nejspíš proto, že je to takovej racionální člověk a přesně tohle já potřebuju. Nechci slyšet, že příště už určitě přijdu těhotná, ale když udělá, co je v jeho silách, a nakonec mi popřeje hodně štěstí - nic víc nepotřebuju 😉 Akorát můj mírně nahluchlý muž s ním má potíže 😀

myskyva
26. zář 2008

já spíš přemejšlela se zeptat přímo doktorů na koho se v nemocnici obrátit aby s tim konečně někdo něco udělal,ale jestli po pondělku docílíš aspoň toho že na záchodě potkám aspoň to mejdlo tak dostaneš medajli 😀

len
26. zář 2008

Uvidíme 😀 Teď si jdu koupit něco k jídlu a pak vyrážím na Forarch, tak v pondělí poreferuju, jak to dopadlo 😉

luccii
26. zář 2008

holky, mate zkusenost s Blahovou?
vysvetlim, proc se ptam - druhe spermio nam opet dopadlo spatne - 8 mil pohyblivych spermii, ale pry vetsina z nich se pohybuje blbe a patolog.spermii zase 80 %... Blahova hned rekla, ze je to na IVF a jestli pry napise zadost... chtela jsem, aby nas poslala k andrologovi, aby zjistil, co je pricinou manzeloveho spatneho spermia - nejdriv nas tam vubec poslat nechtela, ze se na to stejne skoro nikdy neprijde a ze se stejne (i pokud se na to prijde) vetsinou pristoupi k IVF - takze podle ni to bude jen oddaleni... no nakonec mi to doporuceni napsala... jenze ten doktor na urologii ma volno az 3.11. ...takze jsme se rozhodli, ze zadost podame uz pristi tyden a kdyby nahodou ten doktor na neco prisel, tak zadost zrusime...

co si o tom myslite vy? a jak byste radili, abysme postupovali? dekuju 🙂

saralinda
autor
26. zář 2008

Ahoj holky, jak to tady čtu, tak se mám opravdu na co těšit.
Luci, bohužel neporadím, s Bláhovou zkušenost zatím nemám.
Co se týká záchodů, tak trochu lepší (i když vetšinou bez toaleťáku a mýdla) jsou u ultrazvuků - na konci chodby do prava (v nově opravené části). A minule byl v chodbě u ambulancí )druhé křídlo než je CAR) měla toaleťák i mýdlo 🙂
Holky a nevíte, co dávají na zvýšený prolaktin? Je to taky nějaký driák, po kterým mi bude všelijak, nebo je to vpohodě?
Přeji pěkný víkend.

artep26
26. zář 2008

http://www.petice.nazory.cz/petice/petice-detai...
holky jestli se vám chce tuhle petici podpořit, do toho! 🙂 stačí se jen zaregistrovat a podpořit ji 😉

len
29. zář 2008

Dneska ráno jsem byla v CARu na UZV. Byla tam zase Koryntová, naštěstí poněkud hovornější než minule. Dokonce se tvářila, kolik mi toho minule navykládala. Prý jestli jsem se rozhodla, které léky chci. No, nebýt minule huba prořízlá, co se na to z vlastní aktivity ptala sestry, tak ani netuším, že je těch léků víc druhů...

Ale popořadě - nejdřív jsem půl hodiny čekala, pak mě pozvali dovnitř a udělala mi vnitřní UZV. Já teda nevím, jestli jsem si to vždycky myslela blbě, ale logické mi přišlo, že na UZV sondu přijde kondom a na něj lubrikační gel, aby to nebolelo, když strká sondu dovnitř. Ten gel ze mě po každým UZV vytékal, takže jsem si jistá, že všichni dr. před ní to tak dělali. No a Koryntová dala na sondu gel a teprve přes to kondom. Nějak netuším smysl toho všeho, docela to bylo nepříjemné 😒 Netušila jsem, že se někdy budu radovat z toho, že moje vaječníky jsou naprosto chcíplé a v děloze je minimum sliznice, ale tohle všecko bylo cílem té předchozí injekce, takže je zatím vše OK - reaguju, jak mám 🙂 Všecko si to vyfotila - prý musí archivovat pro pojišťovnu... taky se mě ptala, kolik vážím (+-60) a kolik chci zavést embryí - takhle brzo jsem ten dotaz nečekala, ale řekla jsem, že dvě, asi se mi včera Honzu povedlo ukecat (on chtěl jen jedno).

No a pak jsem řekla, že chci léky s perem, které si můžu sama aplikovat. Byla jsem varována, že je tam doplatek, ale mně to za to stojí, jímá mě hrůza, že bych musela denně stepovat u obvoďačky. V pokladně jsem zaplatili něco málo přes 4000, měla jsem z paní pocit, že se mi téměř klaní, asi třikrát mi popřála hezký den 😀 No a pak jsem šla k sestře, ta mi dala léky a podrobně vysvětlila, jak si to mám píchat (špeku na břiše říká krásně - kožní řasa 😀 ). Se stimulací začínám ve středu a budu si denně píchat 200 jednotek. Příští kontrola opět ve středu.

myskyva
29. zář 2008

ahoj len

takže jsi se dneska přesvědčila že jsi úspěšně v přechodu 😀 z pani na pokladně si za 4000,-vyloudila i úsměv?Tak to se nemůžu divit že mě za těch 30,-kč sotva pozdraví 😅

Ten gel mě vždycky všichni dávali nejdřív na sondu a pak i na kondom,jenom jednou mi ho Jažembovská dala 2x na kondom - omylem.
Kožní řasa 😀 😀 každej nedostatek se dá nazvat hezčim jménem 😀

Řekla ti kdy přibližně by jsi měla mít OPU?

len
29. zář 2008

No, na mě se za těch 30 taky nikdy moc nesmála, ale za ty 4000 byla neuvěřitelná - to by jeden neřekl, že jí to není jedno, když z toho sama nic nemá... Ale třeba ji dneska potěšilo něco jinýho a směje se tak na všecky 😉

S OPU fakt nevím - jestli na tu dávku budu reagovat hodně dobře, tak nejdřív příští pátek, ale spíš bych to viděla na začátek dalšího týdne...

Kolik jste braly jednotek vy a jak dlouho vým stimulace trvala?

myskyva
29. zář 2008

začínala jsem na 150 a po týdnu stimulace mi to zvedla na 200 jednotek ale já měla fostimon tak se to bude asi lišit 😒 měla jsem to na 13dní a 16den byla OPU

len
29. zář 2008

Díky za info 🙂

No, kdybych stimulovala tímhle tempem 13 dní, tak bych se asi nedoplatila 🤐

len
29. zář 2008

Jo, jinak jsem potvora, ale právě jsem napsala mail na hygienu, ten záchod byl dneska extrémně nechutný 🤐 Radši ať ho zavřou než tohle 😒

len
29. zář 2008

Holky, ještě jsem se chtěla poptat - nemáte někdo ceníky z CARu Apolináře? Nějak mě nenapadlo se na to poptat 😉 Díky! 🙂

rendulina
29. zář 2008

Nazdárek děvčata,
tak co,také jste podpořili petici(viz artep)?Já 100%. 😉 Jsou to pěkní HAJZLOVÉ (s prominutím)
Jinak len : o tech moudrácích již nevím proč se nemají trhat ale já se toho držím.
dále máš u mě 1 s * za ten nechutný WC - to by mě nenapadlo.Je fakt,že by se za něj měli stydět!!!
mě dávají gel na sondu + na kondom.
Já stimuluji většinou tak týden,páč máme krátky protokol.KOŽNÍ ŘASU dělám též při aplikaci Orgalutranu pak předposl.den večer v 21h.Pregnyl.Pak den nic a pak punce.Poté za 3-5 dní ET. Na již zmíněný Urogestan nemám žádnou negativní reakci.Já ho ale vkládám.Tak že mi vyhovuje.Kamarádka ho ale měla polikat(není případ IVF)a nedělal ji dobře malinko na žaludek. Tak hodně zdaru v příštích dnech!

rendulina
29. zář 2008

Jooo a ceníček nemám.

len
30. zář 2008

Rendulino, popravdě jsem k té petici vyjádřila názor (neutrálně vyčkávací) už před pěkně dlouhou dobou s tím, že se budu dále vyjadřovat, až se objeví nějaké další podložené informace. Což jsem teda zatím nic jiného než JPP neobjevila 😕 Jestli máte nějaké další info - sem s ním 😉
Ale jinak - mnohem víc by mě potěšilo, kdyby se stát postaral o to, aby ženská s dítětem nebyla na kraji společnosti - aby se její dítě dostalo bez problémů do školky (v našem městě se nedostanou 2/3), aby měl zaměstnavatel motivaci ji přijmout, aby se rozšířila možnost zkrácených úvazků... Já vím, že tohle je hodně na městech a firmách, ale stále nikde nevidím ani náznak státní podpory 😕

Jinak jsme si včera pustili to DVD, taková nadšená hubená paní (a taky měla kožní řasu 😀 ) si tam píchala injekci a manžel se střídavě smál a střídavě tvářil vyděšeně. Rozhodla jsem se, že ho tím pověřím, jednak jsem děsnej srab a druhak aspoň bude mít pocit, že nestojí docela mimo 😉 Akorát ten příští týden, až půjdu na kontrolu, jestli mi zvedne dávku, budu si to muset nechat píchnout od sestry - asi na mě bude koukat divně, že jsem si zaplatila 4000 a pak si to stejně nechám bodat od ní 😀 Ale manžela s sebou kvůli tomu nepotáhnu 😉 Jo, jinak si chudák myslel, že to pero je tak super v tom, že se nemusí píchat, že nějak pod tlakem ty látky proniknou do těla osmózou, či co 😀

Se záchodem poreferuju, až se ozvou z té hygieny 😉

Jo a hlásím další problém - už od pátku mě po večerech pobolívá hlava, ale včera to gradovalo nepředstavitelně - myslela jsem, že mi levá půlka hlavy exploduje... Rozhodla jsem se to vydržet bez prášku, ale je to hrůza. Teď už je to sice lepší, ale takovéhle problémy jsem neměla roky 😒 Tak nevím, jestli to má něco společného s tou injekcí 😒

myskyva
30. zář 2008

takže zejtra čeká manžela první injekce?na aplikaci injekcí bez nutnosti píchání si asi ještě počkáme,ale nápad je to dobrej 😀 😀

Na tom DVD máš jenom popis tý stimulace nebo i průběch OPU,oplodnění a ET?

Po tý injekci mě hlava nebolela tak neporadim 😒

len
30. zář 2008

To DVD je jenom k tomu peru, takže je tam asi 15timinutová instruktáž, jak se do toho cpe náplň, jak se vyměňuje, jak se to píchá... Zbytek radši prozatím zůstanu v blažené nevědomosti 😀

myskyva
30. zář 2008

ono je to tak lepší protože v tý zfilmovaný verzi to všechno prej vypadá mnohem drastičtějš 😀 😀

len
30. zář 2008

To věřím 😀 Vždycky trpím u dr. House, jak do někoho začnou řezat nebo píchat - já nejsem schopná si ani nakapat kapky do oka 😉 Ale už včera jsem si říkala, že je mi manžela líto, že to se mnou bude mít fakt těžký, protože ho dostala už ta moje bolest hlavy 🤐 A při představě, jak do vlastní ženy zabodne jehlu - jsme holt moc útlocitný, stavař a programátor 😀

myskyva
30. zář 2008

pár injekcí a bude z něj profík 😀 Si pamatuju jak byl můj manžel při první injekci vyklepanej,prvně jsem se ho bála 😖 😅