CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

saralinda
autor
10. pro 2009

Holky, omlouvám se, ale asi na sraz nedorazím. Posledních několik týdnů mě občas překvapí křeče do břicha. Dneska ráno mě to zase chytlo. Myslela jsem, že to odpoledne bude lepší. Ale břicho mě bolí furt dost. Už jsem se rozhodla jít k obvoďačce. Teď jsem jí volala a zítra má prý seminář, tak tam nebude. Takže jediná šance je jít tam dneska (ordinuje jenom odpoledne). Takže na srazík buď nedorazím, nebo později. Podle toho, jak dlouho tam skejsnu a jak mi bude.
Je mi to fakt líto, ale sotva chodím a už to musím nějak vyřešit. Dost mě to odrovnává (když mě chytnou křeče, tak nejsem schopná udělat skoro ani krok).

aknyt
10. pro 2009

Sar, zdraví je přednější, tak hlavně ať ti pomůže mudra ulevit od bolesti!!! Srazík určitě ještě nějaký bude, zdraví máš jen jedno.

saralinda
autor
10. pro 2009

Holky uvidím. Třeba tam nevykysnu tak dlouho (má až do 19h, takže počkat si tam opravdu můžu) a dorazím. Když sedím, tak je mi docela dobře. Uvidím, určitě ještě nejsem rozhodnutá, že nepřijdu. Chci přijít, tak je veliká šance že přijdu.

aknyt
10. pro 2009

Tak tě budeme tak trochu očekávat, ju? 😉

len
10. pro 2009

Tak já jedu, ještě musím vyměnit peníze, orientačně po čtvrté odhaduji, že jsem tam, ať Týnka moc nečeká 😉

rencav
10. pro 2009

Ahoj holky. nemáte někdo zkušenosti s Bravelle. Slyšela jste někdo něco o tom ? Je to stejné jako Fostimon ?

martinka.a.honzik
10. pro 2009

Ahojky holky,
tak jsem dnes byla na tom utz a je to tam, jsem těhule. Byla vidět 9mm dutinka, 1 plodové vejce se žl. váčkem . No a 22.12. jdu znova na UTZ, to už by mělo být 100% srdíčko. Tak se dočkám ještě před vánocemi. Jo a Řežábek byl dost vtipnej 😀 , což jsem u něj tedy zatím nezažila

saralinda
autor
10. pro 2009

Martinka, super! Gratuluji. Snad bude mít stejně dobré výsledky zítra i Tynka.

Holky, chtěla bych se moc omluvit, že jsem nakonec na srazík nedorazila. Břicho mě bolelo při každém kroku, a tak než jsem se doplácala k obvodní, tak jsem toho měla plné kecky. Navíc mě Dr. dost vystrašila. Hnedka zítra jsu na krev, s močí a stěry z konečníku. Ještě ten samý den si mám volat o výsledky co budou a hnedka v pondělí na kontrolu. Dr. mě říkala, že jestli mě to chytne ještě jenou, tak mám jít hnedka na chirurgii. Že se jí to dost nezdá a že si myslí, že je to na to aby se do toho mého břicha někdo podíval. Že mám ta střeva nějaká moc divná. No, já doufám, že vydržím do pondělí v pohodě a že to bude jenom nějaká bakterie, kterou přeléčí antibiotiky.No, takže mě Dr. tak vystrašila, že jsem se radši plazila domů abych byla v klidu. Tak se ještě jednou moc omlouvám. Fakt jsem se na Vás moc těšila. Budeme tedy muset brzy srazík zopakovat, abych vás viděla.

eustoma
10. pro 2009

martinka: gratulujem, uzasne 😉.

na ten opakovaci zrazik sa pridavam. bola som na vianocnom vecierku, ale moc sa nevydaril 😢. radsje som mala dorazit na srazik. takze na najblizsi urcite pojdem.

len
10. pro 2009

Sar, nestraš nás 😕 Moc a moc přeju, ať je to jen nějaká prkotina 😔

Marti, bezva, jenom nám, prosím, napiš, co říkal vtipnej Řežábek, nějak si to nedovedu představit? 😀 Já od něj minule odcházela jak zmoklá slepice, nějak mi sebral veškerou naději 😖

len
10. pro 2009

Dotaz:
Dobrý den pane doktore,

v pátek jsem u Vás byla na konzultaci, kde jste na základě mých třech IVF dospěl k závěru, že má vajíčka jsou příliš nekvalitní (příliš mnoho polyploidních embryí) a doporučil mi zapsat se na seznam příjemkyň vajíček darovaných.
Dále jste se zmínil, že během čekací doby to stále máme zkoušet přirozeně, tím, že IVF neobchází žádný problém, má v podstatě šanci na úspěch srovnatelnou jako přirozené snažení v několika běžných cyklech. Přirozeně to zkoušíme něco přes 4 roky, je mi 29 let.

Chtěla jsem se zeptat, jestli by během oné doby čekání na dárkyni nebylo přínosné v přirozených cyklech slabě stimulovat (např. Clostilbegytem) - zvýšil by se tak počet vajíček, tedy snad i šance na otěhotnění, to vše s minimální (oproti IVF) zátěží pro tělo i peněženku. Je tato úvaha reálná?

Moc Vám děkuji,LT

Odpověď:
Ano, má to logiku, i když nevíme, zda zvyšujeme naději z 10% na 20% nebo z 0,1% na 0,2%. Ale škodit by to nemělo, alespoň ne, pokud nebude stimulace trvat mnoho cyklů - takže ano.

saralinda
autor
10. pro 2009

Len, věřím, že to bude nějaká blbost.
jo, tak Řežábkova odpověď tobě opravdu postrádá vtipu, dokonce i optimismu. Ale on je prostě realista. Takže alespoň člověk ví, na čem je.

Sešlo se Vás všech 5 na srazíku?

Zítra budu moc byslet na Týnku.

len
10. pro 2009

Nakonec 4, Maja to taky nezvládla...

Teď mi povězte, co mám dělat - znovu se objednat k Apoli na konzultaci a nechat si od nich předepsat Clostil?

eustoma
10. pro 2009

len vobec netusim. ale za pokus to podla mna stoji.

eustoma
10. pro 2009

ja som este rerabka nezaziala, ale toto mi povedat. tak mi hrkne sly do oci. kazdopadne aj keby to bolo zvysenie iba o 0,1 tak to stoji za pokus.

len
10. pro 2009

Eustoma, no co myslíš, v jakým stavu jsem od něj v pátek šla? 😖 Jsem byla tak mimo, že tohle "řešení" mě napadlo až doma 😒 Takže tam asi musím znovu, ach jo...

martinka.a.honzik
10. pro 2009

No holky, bavili jsme se o tom, že mám 100% úspěšnost, že se vymikam tabulkám a že jim zvedám statistiky 😀 a pak se mě ptal, jak to dělám a co pro to dělám, že se tak daří....aby to prý mohl radit ostatním, no fakt jsme suprově pokecali a vládla veselá nálada.

martinka.a.honzik
10. pro 2009

Jo a toho 22. jdu zase k němu, prý se na to chce osobně podívat 😅

martinka.a.honzik
10. pro 2009

A taky samozřejmě všem děkuji za gratulace a držení palečku, tak teď ještě to srdíčko a snad bude vše Ok.

eustoma
10. pro 2009

len mne Jarosova dala tamoxifen, pretym som brala od obvodaka clostylbegit a vobec nezabral. ale je jasne ze kazy organismus reaguje inak. skus sa objednat na konzultaciu. takze nemusi byt len clostylbegit, ale moze byt nieco tomu podobne, teda nieco s podobnym efektom. si si toho dost preskakala. mas toho riadne za sebou. ja som tak teraz pri pregnyloch a neviem sa obrnit pri zlych spravach...
sprav si nieco prijemne pre seba. mna vcera uklnudnil skraslovaci den. no a teraz mi asi vysetrenia vyjdu presne na sviatky, tak to som zvedava ako budu 24 v CAR pracovat. predpokladma, ze budu mat volno a objednaju ma az na 28. no uvidime.

martinka mile, hned by som s tebou menila 😉.

martinka.a.honzik
10. pro 2009

eustoma: já vím, to asi všechny tady 😔 . Ale já věřím, že dřív nebo později se to musí podařit všem 😉

kralka
10. pro 2009

Larri, díky za pozvání. Bohužel jsme měli schůzi družstva ☹ . Hrozná nuda. Předpokládám, že jste si to pořádně užili 😎 .

eustoma
10. pro 2009

schodze nemam moc rada. ale v baraku co byvame mame nastastie aspon zatial rozumnych ludi 😉. co je super.

eustoma
10. pro 2009

holky nemaju v CAR niekde vylepene, ako robia cez sviatky? teda tyzden od 21. az do noveho roku. ked tam niektora pojdeme skuste napisat.

eustoma
10. pro 2009

pojdete, pardon preklep. myslim ze uz som zrela na spanok. unava sa prejavuje v pisani.

mooncaa
10. pro 2009

Ahojky,

dneska jsem si byla pro výsledky. Krev máme s manželem oba v pořádku, hormonální profil i UZ také OK. Budeme muset mít ICSI, vyfasovala jsem léky (doufám, že to pojišťovna schálí). Tak mě IVF čeká v nejbližším možném termínu. Bohužel nesmím dostat MS před 28.12., mám jí pokaždé různě, ale průměr mi vychází na 26., tak asi začnu stimulovat až v lednu (to už vydržím).
Na to že jsem u nich byla poprvé přesně před týdnem, tak docela rychlé.

Vzhledem k omezením, mi to vychází, že přes Vánoce tam moc nejsou, protože berou na UZ nejdříve 1. pondělí v lednu.

samani
11. pro 2009

Ahojte děvčata, tak já mám dobrou zprávu. IVF u Ap. funguje, ráno jsem měla testík pozitivní. Tak doufám, že to vydrží a vše už bude jen dobré. Chtěla jsem se ještě zeptat, než se obj. k Ap. na ult. je potřeba si nechat nabrat i krev, nebo ne? Jdete hned ke svému gyn., nebo se čeká až po potrvzení srdíčka na ult. a potom až gyndař?

děkuji moc za radu S.

len
11. pro 2009

Samani, gratuluju! 🙂
Cinkni jim tam nejdřív v den, kdy sis měla udělat test dle nich (nejdřív 14 dní od ET) a oni tě objednají, cca za týden-dva, krev netřeba. Na tom prvním utz čekej jenom černej flek, ale pak tě objednají znovu za 14 dní na srdíčko a když je, rozloučí se s tebou 🙂 Většinou je to takhle...

len
11. pro 2009

Nevím, jestli páchám sebevraždu, ale objednala jsem se na příští středu k Ř 🤐
Na druhou stranu - on si snad bude pamatovat, že mi v tý netový poradně ten Clostil "schválil," ne? 😒 Jako možná po něm polezu po čtyřech, ale v lednu ještě budu doma, tak to snad nějak přežiju a do smrti bych si vyčítala, kdybych to nakonec nezkusila, co říkáte?

larri
11. pro 2009

Dobré rano,ja před chvílí vstávala,volno si užívám. 😉

Psala Týnka:tak na UTZ byla jedna dutinka se šmouhou.Další kontrola den před štědrým dnem.

Určitě až se tady dostane,napise víc.

Len,ja ti to schvaluji,nevzdáváš se.A přesně,stačí aspon malé procento než žádné.

Sar,nelekej nás,snad ti je už trochu lépe,ale děsí mne,že maš problémy ted a máš čekat do pondělí. 😕