CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

kralka
16. pro 2009

😀 😀
Na mě kamarádky co těhotní jen se na chlapa podívají taky koukají vyjeveně. Kolikrát jsou překvapený co všechno je potřeba k tomu,aby člověk otěhotněl. A to moje vědomosti nejsou nijak rozmanité.

saralinda
autor
16. pro 2009

Larri, moje maminka je zlatá a to až moc. Když jsme jí před asi 2 týdny říkala, že mě chytají do střev ty křeče, tak mi psala několik emailů denně, jak mi je a každý večer mi volala a furt to řešila. Co mám jíst, co ne, jaké byliny,… Takže kdyby věděla, že mi nejde otěhotnět, tak to by bylo peklo. I když po 2.IVF jsem uvažovala, že už jim to řekneme. Ale pak jsme k našim pár týdnů nejeli a ze mě ta touha říci jim to nějako vyprchala. Naštěstí.

larri
16. pro 2009

Sar a ani jednu nenapadlo,že se ozývá mimi.A na krev nejdeš?

Jo,jo ty naše maminky.....prožívají všechno ještě víc než my,ale kolikřát nám to nedávají najevo. 🙂

saralinda
autor
16. pro 2009

Larri, myslím, že se to neozývalo mimi. Že to byly fakt problémy se střevama. Byly to dost urputné křeče a hlavně jsem je měla prvně už 7. DC, což je na mimi moc brzy.
Na krev asi nejdu. Na testu to je a z krve bych asi víc stejně nezjistila. Ještě než jsme to věděla, tak jsem se objednala na preventivku na gyndu, takže tam jdu už 6.1., tak tam už by mělo být něco předpokládám vidět.
Po pravdě o těhu nevím nic. Furt jsem hledala informace o tom jak otěhotnět (měření BT, kontryhel, IVF,...) a k těhu jsem se nějako ještě nedostala 🙂 Takže vlastně ani nevím, jak se počítají týdny těhotenství. Je to od 1. dne poslední MS? Pokud jo, tak bych měla být toho 6.1. v 8tt, což už by mělo být asi vidět i srdíčko, že jo? Pokud teda bude vše jak má.

Moje maminka to právě prožívá a dává to najevo a to je pak strašně náročný to ustát i když vím, že to myslí dobře 🙂

Larri, kd ytestuješ? V sobotu či v neděli?

larri
16. pro 2009

Sar,ano tydny se počítají tak,jak jsi napsala.
Pamatuješ,já jsem zvracela 14 dní po ET,někdo mi to nevěřil,ale já si kvuli tomu udělala test.

Já být tebou,tak bych se objednala k APOLI a udělala bych jim radost.Bez jejich pomoci se ti to povedlo. 😉

Z krve by si poznala,jestli ti hcg stoupá.

Já nevím,kdy budu testovat,až mne to popadne.Dneska mi je teda pěkně blbě a to chci jít ještě nakoupit maličkosti,at už mám klid.
Mám zabalených 20 dárku,ještě maličkosti do práce a konečná.....

saralinda
autor
16. pro 2009

Larri, tak to jsi přebornice - 20 dárků. Smekám.
Na krev asi kašlu.
Ať ti je brzy lépe,...a nebo ať ti je lehce špatně ještě pár týdnů, jako známka těhu 😉

len
16. pro 2009

Sar, já myslím, že toho 6.1. je to ideál, ani u Apoli by tě asi dřív nechtěli (ale jestli bude vše OK, určitě jim dej vědět, budou mít radost 🙂). To bys měla být už v tom 8.tt a srdíčko by mělo být vidět - ovšem za předpokladu, že ovulace byla +- kolem 14.DC. Kdyby byla později, tak může být těhotenství o něco mladší a na utz menší 😉

saralinda
autor
16. pro 2009

Len, moc díky. Uvidím, co tam uvidí Dr. 😀

collette
16. pro 2009

Ahoj děvčátka,

to se dějí wjecy 😵

Sar, Týnka, nebudu nic přát, abych to nezakřikla, ale mám obrovskou radost!!!

Larri, držím vše, co mám!

Já zase vybírala trošku té smůly. Měla jsem problémy s tím vývodem, takže jsem skončila na Vinohradech, dneska mě pustili ☹ Manžel byl s Kubíkem doma, Kubík 100% na flašce, takže mlíčka je zase o něco méně 😢 Na posr**í...

Nějak v tom všem zmatku zapomínám řešit Vánoce, takže to asi nakonec dopadne tak, že Kubík dostane mašli a budeme ho půjčovat po rodině 😀

saralinda
autor
16. pro 2009

Collette, snad už bude lépe. Moc ti to přeju.
A náhodou, jaký může být krásnější dárek pro celou rodinu než voňavé miminko.
Kojení neřeš, na něm svět nestojí. Důležitá je pohoda. Tak ať se ti daří každý den lépe a lépe.

saralinda
autor
18. pro 2009

Dobré ráno, děvčata. Tady to nějako utichlo ☹
Mně zjistili včera na UTZ žlučníkové kameny. Takže super. Nic moc se s tím dělat nedá a už vůbec ne v těhu. Dr. mi zkusí vyzjistit nějakou homeopatii, ona do toho dost dělá. Tak uvidím.
Jinak včera ráno jsem lehce špinila (hnědá kapka) a dneska taky (taky hnědá). Tak jestli to bude pokračovat o odpoledne, tak asi vyrazím na gyndu. Nebo co myslíte? Poraďte mi, prosím.

len
18. pro 2009

Sar, netušíš, kolik jsi DPO? Každopádně gyndou nic nezkazíš, jestli jsi teprve málo, dali by ti Utr. nebo tak něco a třeba vzali krev, aby viděli, jak hCG stoupá... Kdybys byla aspoň 20 DPO, třeba už by mohla být vidět černá skvrna na utz...

Jinak já byla včera u Apoli, pevně přesvědčená, že letos opravdu naposledy 😀 A Ř byl extra milej, od příštího cyklu mi napíše Tamoxifen, ale rozhodl se nezahazovat šanci ani v tomto, takže v pondělí jdu znovu na utz a když to bude OK, tak Pregnyl, domácí snažení a Crinone. Takže by MS nemusela být na horách 😵

saralinda
autor
18. pro 2009

Len, moc díky. Kolik jsem DPO netuším, při mém rozházeném cyklu. Ale jsem 42.den od 1. dne MS. Takže to asi bude alespoň 20DPO. Ale teď už zase nic - nešpiním. Jenom ta troška špinění ráno. Tak pokud to tak zůstane, tak nikam nejdu. A kdyby cokoli o víkendu, tak pohotovost u Apoli to jistí. Ale domlouvám prďolovi, jak jen to jde. Říkám mu, že snámi bude sranda, tak ať se drží a roste. Tak snad poslechne 😀

saralinda
autor
18. pro 2009

Len, blbnu. Jsem 37.DC. Nemám žádné těhu příznaky, ale jestli existuje nějaká těhu demence, tak ta na mě skočila. Furt něco zapomínám. No a teď jsem počítala, že týden má 8 dnů 😀

len
18. pro 2009

No, zase tvoje gyndr. je asi příjemnější, než když chytneš někoho blbýho na tý pohotovosti 😉
A to víš, že jo, by byl mrňous naprosto blbej, kdyby nechtěl být zrovna s vámi... No a vy přece blbý embryo vyprodukovat ani neumíte, ne? 😀

jasmina309
18. pro 2009

Já vás holky po dlouhé odmlce zdravím a předem přeju všem nádherný svátky vánoční!♥♥♥♥♥♥♥♥♥ Přeju už ted, ptž co den blíže vánocím to víc práce 🙂 s přípravami 🙂

Chvíli sem vás dočítsala, ale nějak my všechny info splinuli, tak ani nevím komu co přát! Určitě za tu dobu nějaká ta těhule tu přibyla a snažím se tušit jaká 😀 😀 😀
Moc vám to holky tady přeju a hlavně těm co už tu div nezapustili kořeny 🙂
Napiště mi prosím jak to tu vypadá, prosím?

Samozřejmě všechny moc zdravím!

mooncaa
18. pro 2009

Ahojky,

všem čerstvým těhulkám přeji ať se miminko drží a nepustí.

Jdu si zase pro rady. Mám si píchat fostimon a potřebovala bych popsat jak na to. Ona mi to sice sestřička popisovala, ale bylo to na mne mnoho informací a polovina toho šla asi druhým uchem ven, prostě trochu tápu. Mám 3 dávky. Telefonovat tam nechci, bo toho zase půlku zapomenu.

Potřebovala bych vědět jakou jehlu na co použít, mám 2 druhy různé síly a mám napsáno, že 0.5 ml mám dát na každý prášek, tak nevím zda nabrat 1.5 ml a postupně v tom nechat rozpustit ty 3 prášky, nebo každý nechat rozpustit v 0.5 ml a pak nasosnout postupně všechno do stříkačky.
Ještě bych potřebovala vědět do jaké části zadku bodnout a bodá se kolmo k zadku nebo nějak našikmo? A jak hluboko? Celá délka jehly? Já jsem sice chtěla někam zajít, ale možná zrovna budu na horách, tak chci být připravena.
A píchá se ráno nebo večer, teda, co si matně pamatuji je to jedno jen to musí být ve stejnou dobu pak pořád, ale co je lepší? Nebo to nějak časovat podle MS, v kterou denní dobu dorazí?

A jak je to s neschopenkou? Je nutné nějak zůstávat doma okolo IVF a pak v případném těhotenství nebo ne? Kamarádka mi tvrdí, že všichni jsou pak doma na neschopence, ale to se mi nezdá. Práci nemám náročnou (fyzicky) a do práce bych chodit chtěla (pokud nebudou problémy).
Předem díky za rady.

larri
19. pro 2009

Ahoj Jasminko,
Aknyt je těhulka z KET
Saralinda objevila //,přirpzeně,ted čeka až pujde k dr.
Len,bohužel neměla ET,ale je to bojovnice,která se nevzdává.
Já budu asi zítra testovat,ale moc tomu nevěřím.Oplodnilo se mi jenom jedno vajíčko a tak mám jedno embryo.Ted jsem tři dny trpěla,zvracela,ale za to muže moje migréna.Dneska mi je lépe,tak jsem brzy vzhuru

Colette,má už chlapečka a na srazíku byla Tuli,která vypadá dobře a čeká dva kluky.
Tak a ted nevím,koho ty si tady pamatuješ.Když ,tak se zeptej.

Mooncaa,já jsem srab,tak jsem si to nechávala píchat,s tím ti moc neporadím.Neschopenku ti u Apoli nedaji.Já si ale beru volno na OPU,to musí každý i tvuj manžel a beru si dovču skoro 14 dní po ET.Já ale kvuli práce musím.
Kamarádka asi byla v soukromém centru,tam dostáváš neschopenku vždycky.

Holky az se vzbudí,tak ti to tady napíší,jak píchat. 😉

aknyt
19. pro 2009

Ahojky,
ozývám se po delší době, neb mě chřipka zmáhá, po týdnu léčení jsem na tom jako na začátku, plus mám navíc opary. Občasné zašpinění a zakrvácení taky mám pořád, až si paranoidně říkám, jestli mi někde nezůstalo to druhé embryjko a nedělá neplechu. Taky mi obvoďák prodloužil neschopenku do 28.prosince a mám prý ležet a koukat na pohádky. Kvůli svátkům mi dal i vycházky na odpoledne.

Sar, špinění být může, ale zkusila bych se stejně objednat už před svátky na gyndu - aspoň uvidíš, že je drobek tam, kde má být. A srdíčko pak až v lednu.

Moonco, když si rozdělíš půlku(zadnice) na čtvrtky, tak pícháš do horní čtvrtiny blíž k boku. Jehla by měla jít, pokud vím, šikmo a pokud zvládnete, tak celou jehlu. Míchání probíhá tak, že ke každému prášku přidáš tou tlustší jehlou (ta tenčí je o něco kratší a hůř by se ti s ní pak nasávalo to naředěné, jinak na tom až tak nezáleží) 0,5 ml rozpouštědla, tou samou pak nasaješ ty jednotlivé naředěné do stříkačky a vyměníš za tenčí jehlu, kterou se pak píchá. Předtím ještě musíš vypudit bublinky, pokud jev e stříkačce máš.

Larri, 20 dárečků zabalených - tolik jsem jich nikdy neviděla ani pod stromkem u dědy, kde se nás scházelo hodně... natož abych to pořídil a zabalila 😉 To je teda výkon. A co ty? Jak pokračuješ? necuká ti ruka po testíku?

larri
19. pro 2009

Aknyt,ale já nakoupila dárky hlavně synovcum a nemyslete si,i papuče tam máme s drahým i s mamkou.
Já strašně miluji,když kluci rozbaluji dárky,svítí jim očička a pak mi dají veeeelkou pusu.Ten malý ještě věří,že ty dárky co dovezeme,nechal Ježíšek u nás v PRAZE pod tím malým stromečkem.

A já si myslím,že to ted nevyšlo.Nebolí mne ani prsa,prostě nic.Minule jsem byla strašně nafouklá,ted taky nic.
Porád bych spala,ale to dělá Utroš.
Právě proto se mi testovat nechce,jak jsem byla naladěná,že budou hezké Vánoce,tak ted věřím,že budou,ale jinak.
Nějak to vzdávám už ted a vubec nepřemýšlím,že bych plánovala další IVF. ☹

aknyt
19. pro 2009

Larri, tak zatím nic neplánuj, počkej na výsledek😉 A nevzdávej to...

My jsme oba s chlapem nemocní, lezeme si doma na nervy a ty svátky mi připadají jako věčnost, když si představím, že budeme pořád doma. Tak vy si to jistě užijete lépe 😉

larri
19. pro 2009

aknyt,no jo,ty jsi zvyklá,že je manžílek pořád někde ve světě a ted spolu koukáte na pohádky. 😀 😀

Uzdravte se a ty se opatruj. 😉

aknyt
19. pro 2009

Larri, kdybychom koukali, tak by to byla pohoda, ale on sedí u kompu a nebo svých diodek a motorků a telka ho ruší, tak mi ji neustále ztišuje, až už ji neslyším... 😉 Takže můžu tak němé filmy 😀

aknyt
19. pro 2009

Razím do nemocnice, rozjel se mi samovolný potrat, na den přesné stáří jako minule. Jedu do Žatce na revizi ☹

haaribo
19. pro 2009

Tynko, to je mi tak líto. Buď silná, kočko!!! ☹ 😢

len
19. pro 2009

Týnko, to ne! 😕 Doufám, že to nebude tak, jak si myslíš, určitě se ozvi, snad to bude OK 😔

martinka.a.honzik
19. pro 2009

Aknyt, ježisi to nééééé 😢 to neni možný 😢 😢 . Doufám, že to nakonec ještě dobře dopadne, myslím na tebe a moc držím palce 😔

larri
20. pro 2009

Týnko,néééééééé. ☹
Až budeš chtít,dej vědět.

Aby toho nebylo málo,tak jsem začala špinit a test negativní,Taky přesně stejný den,jak minule. ☹

larri
20. pro 2009

Psala TÝNKA:

prcek se drží,srdíčko bije,ale odkrvácela jsem většinu děložní sliznice,tak zustávám v nemocnici na pozorování.

Tak držím všechny malíky,aby se prcek udržel.

len
20. pro 2009

Uf, takže naděje pořád je? Tak držím všecky palce, co mám, přeci sakra musí mít Týnka někdy i hromadu štěstí po vší té smůle, ne?

Larri, ty jsi dnes 15. den od OPU, co? Hm, to opravdu nevypadá nadějně, ale zázraky se dějí, budou Vánoce 😉 I když ten největší zázrak teď přeju Týnce 😔