CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
19. led 2010

Prosím tě, 10 dní, to je jak zítra 😉

len
19. led 2010

Jo, jinak Vokroj mi IVF doporučoval už někdy v březnu 08, my se k němu odhodlali až víc jak o půl roku později...

eustoma
19. led 2010

no mne ho zatial nik nepodorucil, len tak to niekto spomenul. ale myslim ze to bola doktorka. ale ja do toho pojdem hned. teda uvidim, co na to lekari. ale nechcela by som to odkladat.

len
19. led 2010

Uvidíš, k tomu člověk musí dozrát 😉

eustoma
19. led 2010

no hlavne aby k tomu doreli vajicka 😉 😉 😉. ale je dobre s manzou sme na jednej vlne. takze vzajomne to ide.
leni a tebe drzim palecky, 3 folikuly to je krasne, tam sa nieco objavit musi.

len
19. led 2010

No tak to neboj, ty megadávky FSH na IVF jsou takový, že bych se opravdu nebála 😉
Jinak v minulém cyklu jsem měla folikuly dva i bez stimulace.

eustoma
19. led 2010

ty jo, ja po stimulaci a furt len 1. no uvidime co to bude teno cyklus. pojdem uz buvat. maj sa krasne.

len
19. led 2010

No, já s počtem problém nemám, s kvalitou značnej 😀
Dobrou 😉

eustoma
20. led 2010

ja viem stacil by jeden folikul a v nom poriadne vajucho.

len: velmi vam to prajem, mas toho za sebou dost, co te preskakali. urcite by som sa nevzdavala. poznam zensku co na svoje babo cakali 8 rokov, teraz uz ma 3 roky a su velmi stasny. tiez kamoska, ktora nikdy nemala ani ms, co je lekarsky nemozne aby mala dieta. a aha ho ona uz ma dve. takze aj to co je lekarsky nemozne, je nakoniec mozne.

gabikri
20. led 2010

ahojky 😉

Tak jsem dnes byla v CARu na první včeliče Menopuru. K tomu mám zobat 3 x denně Tamoxifen a v pondělí na UZ.

Jinak jsem se rovnou ptala na to dárcovství..dali mi takový papír na vyplnění. Máte někdo zkušenost, co se tam píše?? Je jasné, že čim náročnější kritéria na dárkyni budu mít, tak déle budu čekat. Ale zase nechci vajíčka od nějaké asociálky z Hlaváku s IQ 35 😖
Pak jsme to ještě probírali s manželem v autě..docela mě naštval..prý to jako budu mít dítě s nějakou ženskou, kterou ani neuvidím?? 😕 Co když to bude nějaká příšerka?? A podobné kecy 😖 Celou dobu s tím souhlasil a teď tohle. Pak mi tedy volal, že to tak nemyslel a že do toho teda půjdeme...ale ta prvotní reakce mě pěkně naštvala 😖 Prý jestli mu ukážou aspoň fotku té dárkyně..tak jsem mu řekla že ani náhodou. 😒

Jinak ten Tamoxifen má nějaké vedlejší účinky??

eustoma
20. led 2010

na mna nema tamoxifen ziadne. teda apson nepozorujem. ale ja znasam zda sa vecsinu liekov v pohode. takze nesom dobry priklad. neziaducich vedlasjich ucinkov ma v letaku hodne.

eustoma
20. led 2010

inak pre vysetrenieami sme s manzelom diskutovali o tom,z e akm by sme az zasli. zhodli sme sa ze by sme sli aj do darovanych vajicok a spermijek. ale chceli sme sa dohdonut s nikeym v ramci rodiny. teda napriklad by sme oslovili na vajicka manzovu sestru. ale to boli len uvahy, zatial nikdy nedoslo na lamanie chleba. a viem ze tu nejake holky popisovali, ze mali trosku problemy kvoli papierom, ked darkyna bola znama, teda nie anonymna. ale ze to nejak ide. ale to boli len uvahy, nikdy nedoslo ani k realizacii, ani k "lamaniu chleba".

eustoma
20. led 2010

pardon za chyby a preklepy

saralinda
autor
20. led 2010

Gabi, mně žádné papíry kvůli darovaným vajíčkům nedali ☹ Prostě jen sestra zavolala někam (asi jiné sestře 🙂 ) ať mě dají do registru a bylo. Tak doufám, že fakt v tom registru jsem, když jsem žádný papír nevyplňovala. Len, tys taky nic nevyplňovala, že ne?

len
20. led 2010

Eustoma, MS k otěhotnění rozhodně potřeba není, na to stačí ovulace 😉

Gabi, neboj, žádné asociálky s IQ 35 tam za dárkyně nevezmou. Ale papír my žádný nevyplňovali, zažádala jsem po telefonu... Jinak první reakce toho mého byla - sakra, kdybych chtěl mít děti s nějakou jinou ženskou, tak to udělám, ne? Já si vybral tebe a tak je chci mít s tebou!

Eustoma, asi tě hodně zklamu, ale u Apolináře ten zákon sakra dodržují a jsem si jistá, že se známou dárkyní by ti IVF nikdy neudělali 😒 Což teda dává smysl, já bych do toho určitě nešla 🤐 Ale teď na to nemysli, rozhodně takový problém nemáte 😉

Sar, já tam volala a když jsem tam byla za 14 dní, tak Ř kouká do databáze, že v den toho telefonátu mě do pořadníku zařadili a už je to v počítači 🙂

saralinda
autor
20. led 2010

Len, to jsi mě uklidnila. I když já jsme teď vlastně skoro plodná. Už dokážu vyrobit super vejce, ze kterého vznikne normální embryo. Jediné co je "vadné", je cesta od místa vzniku do pokojíčku. Takže třeba nebudu darovaná potřebovat. Jé, to bylo suprové.

Jinak děvčata, jak už jsem tu několikrát mluvila o pořízení pejska. Poprvé už někdy v létě. Tak při třetí vlně jsme neotáleli a zajeli pro něj. Takže máme doma malého ušáčka a jsme oba moc spokojení. 🙂

len
20. led 2010

Jé, Sar, štěňátko, to je nádhera 😵
Já se tu nad Adunkou pořád rozplývám, to je tak super mít nějaký kamarádský zvíře, pořád se tu rozněžňuju, hladím ji, ona spokojeně přede, nabíjí mě to ohromným množstvím pozitivní energie 🙂

eustoma
20. led 2010

len: mas pekny prehlad 😉. vidim ze uz si tuna riadne dlho 😢. s tym darovanim vajicok, viem ze totu raz niekto riesil, ale uz neviem ako to dopadlo. je mozno ze to teda za ziadnych okolnosti nejde.

len
20. led 2010

No, možná v nějakých soukromých CARech, kde si troufnou ten zákon nějakým způsobem obejít 😒
Ale když tak myslím na všecky důsledky (vztahy v rodině, pocit, že vím, čí to dítě vlastně je, pocit dejme tomu sestry, že je biologicky její, tudíž má třeba co kecat do výchovy, přístup rodičů, okolí, manžela dárkyně...)

eustoma
20. led 2010

hej je to habafura takcyh otazok.

eustoma
20. led 2010

su este nejake ine lieky na stimulaciu? ci len clostylbegit a ten tamoxifen? nemyslim uz potom injekcie, ale ci je este nieco v liekovej forme?

len
20. led 2010

Já myslím, že ne. Nebo možná s jiným názvem, ale účinná látka je stejná - buď clomifen nebo tamoxifen. Oboje antiestrogeny.

novotnacci
21. led 2010

Ahoj holky,

tak jsem dnes dostala včeličku Pregnylu - od maminky (je zdr.sestra) a zítra hurá na IUI....už jsem hroooozně moc zvědavá......S mamčou jsme se spolu ráno docela zasmály, že je vtipné o co všechno se mi maminka musí ještě v mých 26 letech starat 😀

Přeji krásné ráno všem 😉

gabikri
21. led 2010

ahojky 😉

Len, sar : to si o ten dotazník ale řekněte, vyplňuje se tam : výška, váha, barva očí, vlasů, pleti, národnost, krevní skupina, RH faktor a další znaky pro vás důležité. Zase úplně na nich bych to nenechávala 😝

Včera jsem byla u té fyzioterapeutky, tak mi řekla, že jdu pozdě, že teď něco řešit, když už mám IVF rozjeté, tak to fakt se nestíhá. Jsem husa, měla jsem tam jít dávno. Řekla mi, že jediné, co teď pro mně může udělat, že mě pošle na magnetickou rezonanci, aby zjistili, co ta vyhřezlá plotýnka udělala za pět let, ale že tam jsou čekací doby měsíc a že by to chtělo, dokud tam nebude embryo. Že prý má známého, co mi to udělá klidně hned, ale za 1000,- 😖 Tak jsem na to kývla..zítra ráno jsem objednaná do Vojenské.

len
21. led 2010

Gabi, co jsou další znaky pro nás důležité? Protože výška, váha, barva vlasů, očí, pleti a národnost jsou mi zcela ukradeny a na krev a RH by měli dle mého přihlížet automaticky. No nic, času je ještě dost 😀

S tou plotýnkou je to pech, ale dobřes udělala, že aspoň řešíš, co se dá 😒

gabikri
21. led 2010

len : no máš tam kolonku, že buď tam dáš jen vaše tyto znaky ( tvoje i manžela) a pak tam máš další sloupec " Naše přání-znak u dárkyně" a "Je to pro nás přání bezpodmínečné" Myslím, že aspoň malinko by se Ti dárkyně měla podobat, ne?? Aby to pak nebilo do očí..i kvůli okolí, ne??? Jako aby mi nedali úplný protiklad. Na to se tam snad taky přihlíží, ne? Vždyť i při adopci se na to trochu kouká...moje teta třeba dostala chlapečka, jako by ji z oka vypadl. Nemyslím to kvůli tomu, že bych z toho chtěla mít modelku/ modela, ale aby spíš dítě potom nebylo terčem posměchu.
Znám to z vlastní zkušenosti..já vysoká( kdysi štíhlá) blondýna a můj nevlastní ( ale celý život ho beru jako vlastního) táta malý, tlustý černovlasý. Nikdo nám to nevěří a všechny moje kamarádky se mě na to vždycky ptaly.....jako že " to je Tvůj táta??" Docela mi to dost lezlo na nervy 😖

len
21. led 2010

No, já jsem takovej zlatej střed, manžel je tmavej, takže jeho dominantní geny to přebijou. A co bych tam měla dát - střední výška, nos se špičkou nahoru (to mám stejně nejspíš po operaci) 😀 Podle mě je daleko důležitější, aby bylo podobný na manžela, protože já ho porodím a o mateřství nikdo pochybovat nebude 😉 A otcovský geny budou vlastní, takže tam si vymýšlet nemusím 😉
Leda tak že bych si vymyslela, že by dárkyně měla mít technický VŠ vzdělání a výtvarný nadání jako já, ale to bych na ni asi čekala deset let 😀

gabikri
21. led 2010

len tak to máš dobrý, že jsi střed...středů je hodně 😀 😀 😀 Já jsem 180 cm vysoká a manžel 194cm. Tak by bylo divný, kdyby se nám narodila třeba malá tlustá černovlasá holčička 😝
No zeptám se na to...už mi z toho hrabe 😀 😀
Ale hlavně to ani u mě ani u Tebe NEBUDE POTŘEBA !!!!!! 😉 😉 😉

len
21. led 2010

Nojo, tak to jste docela extrémy 😀
Já jsem 163 cm, 60 kg, hnědý vlasy, hnědý oči... Nad průměr vynikám jen svou výraznou inteligencí 😀 😀 😀

gabikri
21. led 2010

len : tak to já jen tou výškou 😀 😀 😀 Ale aspoň něco 😀 😀 😀