CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

martinka.a.honzik
29. led 2010

Holky přeji Vám všem krásný víkend.

V pondělí jdeme k Apoli na UTZ NT Screening, tak nám prosím držte palce, ať je mrňous v pořádku. Já Vám pak hned jak to půjde podám zprávičku jak jsme dopadli.

gabikri
29. led 2010

martinka: přeji ten nejpohodovější UTZ, jaký jen může být 😵 😵 😵

mooncaa
30. led 2010

Ahojky,
tak jdu zase pro radu.
Jsem po 1 IVF, měla jsem sice 8 folikulů na každé straně 4, ale z jednoho vaječníku se je nepodařilo odsát, mám ho nějak blbě umístěný. Ve 4 folikulíkách byly 3 vejce, všechny oplodnili ISCI, zavedli 2 a to poslední se další den přestalo vyvíjet a tudíž nemáme žádné mrazáčky.
Mamatesty jsem měla pozitivní, ale dostala jsem MS v neděli před týdnem. Byla silnější než normálně i přesto testy stále sílily, naposledy jsem testovala ve čtvrtek, kdy byla čárka skoro silná jako kontrolní. To jsem byla 19 od OPU a 16 od ET.
Šla jsem ke svému gyn na krev (v ten čtvrtek), ale výsledky budou až v pondělí, kouknul na mne na UZ a měla jsem celou sliznici v děloze odmenstruovanou. Vzhledem k tomu, že jsem krvácela, tak říkal, že mimoděložní by to nemělo být, že to se jen špiní.
Tak mi stále vrtá hlavou proč mi teda testy sílí a bojím je mimoděložního. Už nekrvácím, ale špiním.
Nevíte, kdy se dá na UZ najít mimoděložní? Momentálně mi nic nezbývá než čekat. A od kdy už jde u mimoděložního o hubu?
Do Caru jsem volala v úterý a tam mě právě poslali za mým gyn na krev, že to tam mám blíže než se trmácet do Prahy. Jenže můj Dr. tam je jen 2x týdně v pondělí a ve čtvrtek. Takže počkám, co v pondělí krev a pak se možná objednám do Caru.

len
30. led 2010

Monco, opravdu bych počkala na tu krev, i když pak je potřeba ji za 2-3 dny zopakovat, aby bylo vidět, jestli to klesá nebo stoupá, popř. jak moc to stoupá, z toho se dá hodně vyvodit. Takže jestli ti vezmou kontrolní krev hned v pondělí, mělo by být jasno, co a jak, ale osobně myslím, že takhle brzo ještě mimoděložní není nijak dramaticky nebezpečné. Každopádně s tím, jestli se jen špiní nebo i krvácí, bych řekla, že je to spíš individuální. Je to špatný, ale přeju ti, ať není hCG moc veliké a pěkně rychle klesne 😔 Ono to má nějakou setrvačnost a i po potratu se ještě nějakou dobu v krvi drží, ale máš pravdu, sílit by to už nemělo...

larri
30. led 2010

mooncoo,já jsem to měla stejné a bylo to mimoděložní.Taky jsem měla menstruaci,ale krev mi přišla jiná.Špinila jsem nebo krvácela skoro měsíc.Testy jsem měla taky pozitivní,ale hcg nejvyšší 244.
Někdo měl hcg 5000 a bylo to mimoděložní.

Na laparku mne brali na začátku 8 týdne,ale na utz nebylo pořád nic.Chodila jsem častěji na kontrolu,ale taky jsem měla dva doktory,kteří to odpískali hned a dokonce mi jeden z nich plánoval další IVF.a TO JEŠTĚ NEVĚDĚL VÝSLEDKY KRVE.

Měla jsem 14 dní sbalenou tašku,kdyby to na mne přišlo v noci.Nevěděla jsem co čekat.Pak jsem šla na kontrolu bez všeho a za tři hodiny jsem ležela na sále.Pořád jsem špinila a cítila mírnou bolest na pravé straně.Nakonec to bylo v pravém vejcovodu.
To musím poděkovat dr.Jarošové,že na nic nečekala a neposlala mne domu.

Mooncoo a kde chodíš na krev? Já jdu na krev ráno a v poledne mám výsledky.

mooncaa
30. led 2010

Já jsem byla u svého gyn. na krvi. Ale jak ordinuje jen 2x týdně, tak mi nabral krev a výsledky mu přivezou z laborky asi až si pojedou pro další.

mooncaa
31. led 2010

Tak dneska na mamatestu silnější čárka než ve čtvrtek. Už je dokonce silnější než kontrolní.

valmark
31. led 2010

Ahojky, já se s tou novou sestřičkou setkala ve čtvrtek, kdy mi rozepsali Pregnyl a ona mi měla vysvětlit jak se s tím manipuluje... Byl to zážitek. Jsem opravdu ráda, že je tam návod co a jak a na netu se dá najít i videjko. Protože od ní jsem se nedozvěděla skoro nic. Jakoby to držela poprvé v ruce... A ještě mi dala jen jednu krabičku místo dvou. Takže na ní opravdu pozor 😉

No každopádně já dostala v pátek po výsledku krve zelenou pro stimulaci. A 9.2. na UTZ, zda jde vše dle plánu.
Ve středu začínám, tak jsem teda zvědavá, jak se budu cítit. Mám toho v práci nad hlavu a jestli mi bude blbě, tak to bude veselé... Asi bych měla přehodnotit priority a sdělit šéfovi, že potřebuju trošku ubrat.

Krásný zbytek víkendu všem!

Martinka: držím všechny palečky na zítřejší UTZ. Určitě je vše v naprostém pořádku.

jesterka001
1. únor 2010

Holky, potřebovala bych poradit. Mám se k Apoli objednat na ultrazvuk na 9DC. Plus předpokládám i na konzultaci k dr. Říkali mi, že už budou výsledky z krve. Ultrazvuk je tam, kde probíhají konzultace nebo jinde? A mám se teda objednat zvlášť na ultrazvuk a zvlášť na konzultaci? Navíc 9DC mi vychází na neděli. Nevíte některá náhodou? Jinak mi to stačilo včera. Jela jsem tam na odběr krve a najít tam, kde to odebírají byla fakt síla 🙂 Trvalo mi 45 minut nez jsem to nasla 😕

len
1. únor 2010

Jesterko, jestli ti 9.DC vychází na neděli, objednej se na pondělí. A utz je hned v té první chodbě - vlezeš dovnitř do budovy, dáš se doleva a dojdeš na konec chodby. Než bys zahnula klasicky doprava do CARu, tak hned po pravé ruce máš dveře s nápisem CAR - ultrazvuk 🙂

Monco, je to divné, můžeš být klasicky těhu i mimoděložně, určitě si nech dneska znovu nabrat krev, jak to stouplo...

eustoma
1. únor 2010

jeseterka: konzultace su myslene asi popri tom ultrazvuku. takze to je pod jednym. tym ze to vychada na nedelu, tak sa objednaj na pondelok, pripadne na piatok. cez vikendy ultrazvuk nerobia.

a ultrazvuk je ta prva ambulancia po pravej ruke. cize predtym nez zhnes na chodbu ku CAR.
tuna kukni na prihliadku, mas tam aj obrazky:
http://apolenky.kvalitne.cz/prohlidka.php

len
1. únor 2010

Téda, koukám, že Aknyt na stránkách stále maká 🙂

eustoma
1. únor 2010

mne sa tam lubia tie obrazky 😉. to bola dobra pomockana zaciatku 😉

jesterka001
1. únor 2010

Holky díky moc za radu 🙂 Jste úúúúžasné 😅

valmark
1. únor 2010

Ahoj holčiny, potřebovala bych radu od zkušenějších. Ve středu si mám začít píchat Puregon. Minulý týden v neděli jsme dostala MS a stále ji mám a né a né přestat. Může to být tou injekcí Zoladex, co jsem dostala před 3 týdny? Nebo čím to může být? Většínou mám MS týden, ale poslední 3 dny už jen trošku. A teď to mám už osmý den a jsem z toho docela nervózní.
Díky moc za radu. Markéta

len
1. únor 2010

Valmark, já měla 2x prakticky to samé. Neměla jsem Zoladex, ale Diphereline, což je vlastně to samé. MS byla pokaždé zpožděná o 5 dní a byla neobvykle dlouhá s hodně dlouhým špiněním, to všecko jsem svedla na tu injekci.

valmark
1. únor 2010

Len, ufky, tak to jsem ráda. Já to dostala dokonce o 10 dní později. A teď si to teda asi o to víc užiju 🙂
Děkuju za uklidnění

aknyt
1. únor 2010

Ahojky,
zdravím po týdnu. Byli jsme s chlapem u jeho příbuzných v Ostravě a bez netu, tak jsem včera měla dost co dělat vás dočíst...
Gabi, mrzí mě výsledek tvé punkce, snad příště bude lépe.

Marti, držím palečky na dnešní NT screening 😉 Já tam jdu zítra. A registrovat se zkusím v pátek, to jdu k mojí OG, abych nemusela pak ve středu (to běžně už do Prahy nejezdím). Ale nemám z toho moc dobrý pocit, připadá mi to daleko - máme to z domova 2 hodiny cesty (za běžného denního provozu), tak se asi zaregistruju a kdyby to vypadalo na nějakou rychlou akci, tak pojedu do Žatce, ten máme 20 km od domova.

Jinak jsem dohledala, že Lenickan má holčičku, hodila jsem to do postupky, snad i se správným datem narození.

Moonco, možná bych zvážila i to, nechat si udělat druhý odběr jako samoplátce jinde. Pokud čárka pořád sílí, tak bych se skoro toho mimoděložního bála. Já např. při mimoděložním nešpinila vůbec, jen jsem jednu noc měla křeče do břicha. A nebo zavolej do CARu, vzali by tě hned a krev bys měla ještě ten den a kdyby to bylo třeba, tak by to řešili hned.

Len, obrázky mi na stránky přidal chlap, můj byl jen nápad a fotky 😉

mooncaa
1. únor 2010

Tak mám výsledky ze čtvrtka. 19 od OPU, 16 od ET a HCG ráno 995. Dneska jsem si nechala vzít krev jako samopátce, zítra dopoledne budou výsledky.

len
1. únor 2010

Monco, tohle vypadá na jasný těhotenství. Dobře děláš, že sis nechala nabrat dneska krev. Pokud je vše OK, tipovala bych, že by to mělo být tak nad 2000, ale ať to dopadne jakkoliv, zavolala bych obě čísla hned do CARu 🙂

aknyt
1. únor 2010

Moonco, takto brzy po ET na ultrazvuku ještě nemuselo být nic vidět. Nějak jsem nepostřehla, že je to tak časné. Určitě bych se do CARu objednala. Na první UZ berou cca 3 týdny od transferu, aby byla vidět dutinka, což už přibližně jsi. A odběr jako samoplátce ti schvaluju. Ještě to může být jakkoliv 😉

adriadri
1. únor 2010

Ahojte holky! Ráda bych Vás poprosila o bližší informace ohledně CAR Apolinář. Chystám se tam teď v nejbližší době. Na dítě čekám už 6 let. Se svým prvním manželem jsem už na umělém byla, ale bylo to v Brně. Nyní žiju v Praze a chystám se právě k Apolináři.
Potřebovala bych vědět, jak to tam je s ordinačními hodinami. Problém je u mě v tom, že nechci, aby se o umělém dověděli v praci. Zda je možné chodit na konzultace, vyšetření atd. v odpoledních hodinách (nejdříve po 17:00) a nebo v sobotu a nedeli. V Brně jsem na toto zvyklá byla. Nebyl problém tam dojít v sobotu nebo neděli. I co se týče různých vyšetření (krev...)
V předchozích příspěvcích jsem se dočetla, že víkend tam je snad zavřeno. Přijde mi to zvláštní.
Ráda bych taky nějaké info, ke komu mi tak doporučujete jít (jaký MUDr.).
A kolik si tak tady v Praze připravit peněz?
Jinak jen tak pro vaše info: mě neroste děložní sliznice (v Brně jsem vyzkoušela všechny léky, které byly na trhu-žádný nepomohl). K tomu bývalý manžel měl velmi špatné spermie (málo a nepohyblivé). Můj nový manžel - ještě nevím, jak na tom je. 😒 Říkám teprve se tam chystáme.
Předem vám všem moc děkuju za odpovědi a všem držím palečky, aby to vyšlo.
🙂

len
1. únor 2010

Adri, koukni k Aknyt do alba nebo její stránky:
http://apolenky.kvalitne.cz/prohlidka.php
Jinak po 17. hodině CAR neordinuje, ale v případě potřeby (injekce a tak) funguje pohotovost 24 hodin denně. Ale konzultace jen v ordinačních hodinách.
Jinak v sobotu fungují, je-li to třeba, např. pokud na ten den vychází IUI nebo odběr vajíček k IVF.
Co se peněz týče, pro začátek si připrav 30 Kč na poplatky, jinak kompletní ceník má v albu opět Aknyt, ale povětšinou to tu vychází hodně levně (mě všecka tři IVF á 4000 - při prvních dvou doplatek za léky, při třetím jsme měli léky proplacené, ale zase měli ICSI).

eustoma
1. únor 2010

adriadri: ak by si chcela ordinacne hodiny neskor po 17, alebo cez vikedny, tak to chce skusit ine centrum, nejake sukromne. CAR apolinar je statny. sukromne CAR su drahsie, nez statny. Zase mozu mat pre teba vyhodu casovu.

mooncaa
1. únor 2010

Tak jsem byla odpoledne u svého gyn, chtěl mě po té krvi ještě vidět. Je tam dutinka. Kontrola u něj za 14 dní.
Zítra volám do Car, tak jsem zvědavá, jak se budou tvářit, že už jsem byla jinde na UZ.
Tak doufám, že už bude konec jobovek a mimčo bude v pořádku.

len
1. únor 2010

Jé, dutinka, super 😵 I navzdory tomu krvácení 🙂
Myslím, že v CARu to pochopí, že jsi jela tam, kde to máš blíž, když tě tam sami poslali na krev a byla obava, jestli to není mimoděložní...

adriadri
1. únor 2010

Ahoj, moc dekuju za info. Sice jste me moc nepotesily, ale porad jen o tom Apolinari premyslim. Jeste bych rada teda rada poprosila o dalsi veci:
- jak je to s objednanim -jak dlouho se ceka? Ja jdu teprve na gyndu pro nejake to doporuceni. Pak bych si tam zavolala a rovnou se objednala. Nekde jsem na diskuzi cetla, ze se ceka mesic nez te objednaji. Je to tak? Ja se s tim v tom Brne nikdy nesetkala. Tam jsem zavolala a druhy den nebo proste do tydne nebyl problem prijit.
-jak je to s objednáním na danou hodinu. Jsem prijata k lekari ihned nebo se taky ceka treba hodina nebo dve.
Diky predem za odpovedi.

eustoma
1. únor 2010

adriadri: prve objednanie cakas relativne dlho, cca mesiac. pootm uz to ide rychlo.
a co sa tyka kontretnej hodiny. tak vecsinou sa snazia ist na cas, ale ked sa na niekom zdrzia tak sa to sem tam posunie. ja som tam raz cakala skoro hodinu, ale to bola skor vynimka. inak relativne par minut.

eustoma
1. únor 2010

ono je to tym, ze o nich je dost velky zaujem. a cenovo su na tom velmi dobre, tak preto ta prva doba taka dlha. a zase maju velmi dobre vysledky. nie zeby ostatne centra nebai dobre vysledky. ale Apolinar je uz dlho na spici.

len
1. únor 2010

Adri, můžeš se tam objednat klidně i bez doporučení (nebo se objednat a teprve potom si ho sehnat), poprvé je to na dlouhé čekání (jak mají volno, ale může to být i ten měsíc-dva), pak už tě objednávají přesně na den, kdy je to třeba (takže když řeknou 2.DC, tak zavoláš 1.DC a objednají tě bez problémů na zítřek). Jinak taky s delším čekáním než 15 minut nemám nikdy problémy.