CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

gabikri
11. únor 2010

len : tak doufám, že ta moje bude zrovna nosná, jak samička od krokodýla 😀

valmark
11. únor 2010

Ahojky, tak jsem se právě vrátila z UTZ. Folíky rostou všechny (a že jich je teda hromada) a v pondělí jdu na odběr.
Bohužel tím, že jich je tolik mám opravdu velké riziko hyperstimulačního syndromu, který vzniká cca 2-3 dny po odběru. Takže je možné, že se transfer zpět vůbec neuskuteční. A ještě také můžu skončit v nemocnici se zavodněným břichem. No mám být připravená na všechno...
Už teď mám břicho jako balon, tak jsem zvědavá jak přežiju víkend. V sobotu večer jedu k Apoli na injekci Pregnyl.

To jsem zvědavá, jak tohle dopadne... Sestřička mě uklidňovala, že když je ta cesta takhle složitá, tak to určitě dopadne dobře. Budu jí věřit a doufat.
Krásné odpolko všem

gabikri
11. únor 2010

valmark : tak to moc fandím, ať to v pondělí dobře dopadne a zlepšíš nám tady průměr 😉

valmark
11. únor 2010

gabi, moc děkuju. Ale upřímně se spíš bojím, že to pěkně odskáču...

len
11. únor 2010

Valmark, dost často se tady radí hodně pít (aspoň 3 litry denně) - nevím, nakolik to zabírá, ale určitě tím nic nezkazíš. No a jinak dobrá zpráva, že to roste. S tím OHSS moc držím palce, ať se ti nakonec vyhne 😉 A pokud jsi na tom takhle, vykašlala bych se teď na všecko - na cvičení, na sex, prostě pomaloučku a opatrně 😉

beatris
11. únor 2010

Ahoj holky.
Můžu se zeptat, jak je to s tím IVF?Mě teď čeká IUI a pak mě asi nemine IVF!
Oba jsme zdravý,jak rybičky - vše probíhá jak má a přesto se už třetí rok nedaří.
Loni se přirozeně podařilo,ale v 8tt MA a od té doby nic ☹
Myslím si, že i IUI je zbytečné, když se doma poctivě snažilkujeme.
Už bych nejradši šla do IVF.Jak to je s těma injekcema?
Prosím popište mě to někdo, jak to probíhá.
a kolik to stojí?????díky za rady a všem brzké // 🙂

len
11. únor 2010

Beatris, chodíš k Apolináři?
Stručně - schválí to pojišťovna, dr. ti navrhne protokol (co, kdy a kolik pícháš), vyfasuješ injekce (buď plně hrazené nebo si připlatíš za pohodlnější aplikaci), přesně dle instrukcí je pícháš, kontrolují tě ultrazvukem a dle toho naplánují, kdy je odběr vajíček, ta ti odeberou pod narkózou a oplodní spermiemi tvého muže a pak ti je (po 2-5 dnech) zavedou zpět do dělohy a pak už jen čekáš, zda se uchytila.

beatris
11. únor 2010

Leny, díky za rychlou odpověď.
Ne já chodím do CARu soukromého a tam se platí za vše 😵
a furt se nic neděje....A IVF mě chtěj dělat až na podzim a
tak dlouho se mě čekat nechce....
A kolik to stojí???přibližně?
A chtěl bych se vydat k Apolináři 🙂

len
11. únor 2010

Beatris, jestli chceš znát ceny, poptej se v diskuzi ke svému CARu - ne, že bych tě odtud vyháněla, ale prostě každý má ceny úplně jiné 😉
U Apolináře můžeš mít (dle potřeby!) IVF třeba za poplatek 30 Kč a v jiném CARu za totéž zaplatíš 20 000, to je prostě individuální... Jestli chceš k Apolináři, objednej se tam (ale počítej s první čekačkou dost dlouhou a taky spíš s alternativnějším přístupem - pokud máte vše OK, navíc spontánní otěhotnění, tak do IVF vás asi hned hnát nebudou...) - kontakty má v albu Aknyt 🙂

radka500
11. únor 2010

Ahoj všem,
tak konečně jsem se přihlásila 🙂 občas jsem nakoukla, ale teď již mám svůj počítač, tak tu budu asi častěji.
Navštěvuji taky CAR u Apol., teď budu absolvovat IV.IVF, poslední pokus na pojišťovnu. Co tak pozoruji, jsem tu asi nejstarší 😀 , 31.12. mi bylo 39, Apolináře navštěvuji již dlouho, původně jsem tam začala jezdit s myomem k MUDr.Márovi asi v roce 2004, absolvovala několik laparoskopií a hysteroskopií, ani se nemůžu dopočítat a pak jsem přešla rovnou do CARu.
Mezitím jsem jednou spontánně otěhotněla, ke vší smůle to bylo mimoděložní.
FSH celkem v normě, ale vajec málo. K ET došlo pouze jednou, tak teď doufám nebo já ani nevím, už možná ani nedoufám, že to bude lepší. K tomu ještě problémy s imunitou, u DR.Malíčkové jsem taky jako doma 🙂
Prosím prosím potřebovala bych poradit, dnes jsem v poledne dostala menzes a tak jako minulé 3 stimulace jsem myslela, že injekce až od 2.dne. Teď jsem dorazila domů, kouknu na rozpis a tam mám injekce už 1.DC. Docela mě to vykolejilo a dovolat se nyní do CARu, tak to asi nepůjde 😉 Ale psal to as.Řežábek, tak snad to musí být dobře. Je možný, že jak špatně reaguji na stimulaci, tak začínám o den dříve, k tomu mám ještě tamoxifen.
Jinak koňskou dávku Fostiminu, po 4 amp. Setkal jste se již někdo se stimulací od 1.DC? Díky za radu 🙂

saralinda
autor
11. únor 2010

Ahojky děvčata, v práci nestíhám a večer si hraju s naším malým pejskem. Zkusím vás trochu dočíst (to naše chlupatý mimino mi právě usnulo na klíně 🙂 )

saralinda
autor
11. únor 2010

Radko, bohužel neporadím. Taky jsem píchala od 2. DC.

saralinda
autor
11. únor 2010

Valmark - držím amlíky ať máš šikovný vajíčka a hyperstimulák se ti vyhne. Tuším že se mají jíst hodně mléčné výrobky - jako prevence hyperstimuláku.

gabikri
11. únor 2010

radka : ahoj, tak já jsem jen o rok mladší, jesti tě to uklidní a jinak k Márovi jsem chodila s myomem taky. Mě ho bohužel operovali( 8cm) ale Mára řekl, že operace dopadla dobře a že není problém otěhotnět. Bohužel se mi hned na to zvýšilo FSH 😖 S tou stimulkou Ti poradí jistě Len, ta se vyzná 😝

saralinda
autor
11. únor 2010

Monča, Neme super! Takových tu potřebujeme víc.

Gabi, moc ti přeju, aby tvoje dárkyně měla hodně kvalitních vajíček. To aby ti zbylo i na sourozence 🙂 Holka, to vyjde. Uvidíš.

saralinda
autor
11. únor 2010

Len, tak to jsi pravičák jako já. Já levý vaječník vůbec nemám, takže tam šance není. Tedy ani Paroubek u mě nemá šanci.

gabikri
11. únor 2010

saralinda : moc díky...snad to vyjde. 😉 Ani léčitel nepomohl. 😝

radka500
11. únor 2010

no tak tu injekci jdeme píchnout 😀 mám to na papíru od řežábka,tak to snad musí být dobře
ještě že sousedka je zdravotní sestra,mám to jen o patro výše, minule jsem měla puregon,aplikace paráda, ale reakce horší než po fostimonu
přeji všem krásný večer

larri
12. únor 2010

Radka,já jsem taky píchala injekci už 1.DC.Taky jsem byla překvapená,ale všimla jsem si toho,když jsem dostávala léky u sestřičky.

Gabi,co k tomu říct,nemám slov,ale vidím,že jsi silná a nevzdáváš se.

Valmark,tady nám nezbývá nic než věřit.Už jsme tady zažily tolik šoku,tak aby si nebyla příjemně překvapená.
Těhulkám gratuluji a držte se.

Sáro,to je dobře,že máš pejska.Aspon nebudeš nikdy sama a máš o zábavu postaráno.

beatris
12. únor 2010

leny díky za informace.Tak se zkusím objednat k Apolináři a uvidíme, co nás čeká.
V CARU co navštěvujeme, tam mají pořád dost času, pořád jen slyším, že otěhotním,....
a za IVF si účtují 26000,-Kč - kámoška tam byla ☹ + ty hormony!!!!!děs.
Nevíte jak dlouho budu čekat na první konzultaci???

larri
12. únor 2010

beatris,nejdéle tři měsíce,ale určitě to bude dřív.Objednej se a když to bude za dlouho,tak zkus během te doby zavolat,jestli se neuvolnilo místo.

Já držím v tomhle rekord,zavolala jsem si tam a na druhý den jsem tam běžela.Ale tohle byla velká náhoda. 😉

Za tři IVF jsem ted poprvé platila 4000,- za ICSI,jinak pořád 30,-poplatek.

collette
12. únor 2010

Ahoj děvčátka,

koukám, že se to tu rozrůstá a jste aktivní 🙂 Tak nějak nemám čas dočítat ☹ Takže jsem jen prolétla poslední dvě stránky.

Těhulkám držím pěsti!

Len, Gabi, dárkyně se určitě najde a vyjde to. Musí, jinak opravdu spravedlnost neexistuje 😉

Ostatním snažilkám přeji brzký přesun do škatulky "těhulka" 😵

Když tady tak koukám na ty ceny, tak si říkám, že pořídit si porsche by možná vyšlo levněji 😅 Nám se naštěstí vyhly platby za CAR, ale do zařízení a výbavičky jsme dali fůru (a to máme většinu z druhé ruky, jen přebalovák, kojící křeslo a autosedačku máme novou. Jo a dečku od Len 😵 Ale ta byla za kafe a za hubičku 😀 Pojem kojící křeslo mě zároveň rozesmává a rozplakává, protože jsem na něm kojila jednou, pak mlíčko vyschlo a navíc s tou mojí ozdobou na břiše to nejde ani s lahvičkou. Tak si tam s manžou chodíme aspoň rovnat záda 😅 A protože mlíčko není, spořádá malý minimálně dvě pixly HA Nutrilonu, takže to zase letí. Ale nestěžuju si, jen občas povzdechnu 😉

Jinak jsem byla včera na Vinohradech, profesor mě poslal na vyšetření, aby zjistili, jak mi funguje můj plastický zadek (abysme ještě nemuseli kupovat plínky pro mně 🙄 ) a pokud to bude vše ok, jdeme zanořovat 😵 Hurá hurá 🙂 Počítám přelom února a března. A v létě si nejspíš půjdu lehnout na stůl znova, protože se ukázalo, že mám rozestup břišní stěny jako Grand Canyon 🙄 Ale i kdyby jsme to už neřešili, s tím žít dokážu. Břicho jsem stejně světu nikdy moc neukazovala 😅

S Kubíkem jsme museli začít cvičit Vojtovku, protože má slabé bříško, taky rozestup stěny (my se po sobě totiž musíme opičit 😀) a točí se nám k jedné straně. Ale dělá pokroky a u něj se to cvičením snad zatáhne 🙂 Měla jsem výčitky, jestli jsem něco nezanedbala, ale terapeutka mi řekla, že u něj je to prý prostě tak. Ale měla tam i prý pár dětí, kde to evidentně zanedbané bylo. Tak jsem se cítila trošku lépe. My prostě nemůžeme mít chvilku klidu... No, teď se rouhám, mohlo by to být i daleko horší.

Přidávám horké foto, focené před půl hodinou u táty v posteli 🙂 🙂

len
12. únor 2010

Ahoj ahoj 🙂
Radko, jdu asi s křížkem po funuse, ale když máš rozpis od 1.DC, tak bych píchala od 1.DC, obzvlášť, když Larri píše, že to měla stejně (já měla krátký protokol jen jednou, takže v tom moc zběhlá nejsem, píchala jsem od 2.DC).

Beatris - 26 000 za IVF je cena, kterou má hradit pojišťovna. Takže jestli to platí někdo, kdo ještě své pokusy na pojišťovnu nevyčerpal, buď mu na to pojišťovna vůbec nepřispívá (nemají s ní smlouvu nebo tak něco) nebo to účtují 2x (jednou po pacientce a podruhé po pojišťovně) nebo je to shodou okolností součet nějakých nadstandardů (i když pokud je to bez hormonů, asi by ji muselai na OPU vézt na pozlaceném lehátku, jinak nevím).

Collette, no ty si taky užíváš 🙄 Si člověk myslí, že jak porodí zdravé dítě, dosáhne neskonalého štěstí a na všecko ošklivé zapomene, no a ono houby, co? 😝

Gabi - no, tipla bych, že dárkyně na tom bude dobře - mladší, FSH v normě... 😉

Sar, s psiskem ti rozumím, já tu teď pořád muchlám to naše zvíře, bude z ní nechutně rozmazlenej tvoreček, no ale co s tím, když jí zatím dávám přebytky té lásky, co mám připravenou pro děti 😉

saralinda
autor
12. únor 2010

Collette - věřím, že už bude lépe a ty si budeš užívat jenom radostí a ty starosti budou minulostí. Moc Vám oběma přeju hooodně zdravíčka.

jesterka001
12. únor 2010

radka500 - tak já taky chodím k Apoli a jsem mladší přesně o 14 dní než ty 😀 U Malíčkové jsem byla včera poprvé, taky mám nějaký problémy mimo jiný i s imunitou. Držím palečky 😉

collette
12. únor 2010

Díky za přání 🙂

Jo a ještě jedna radůstka: taky počítejte s tím, že může po porodu přijít silnější menses 🙄 Já jsem vždycky chodila s tampónem, protože vložtice moc nemusím. Ale protože jsem se trošku bála zavedení tampónu, tak jsem zkusila vložky. Smůla... Teď chodím s tampónem A vložkou a stejně běhám na hajzelík každou chvíli. Doufám, že se to srovná 🙄

len
12. únor 2010

Tak snad jo, no a já si bláhově myslela, že po porodu budu mít aspoň na půl roku od těchhle radostí pokoj 😒 Ale to asi souvisí i s tím nekojením, co?

collette
12. únor 2010

Leni, to, že nekojím má za následek, že jsem dostala menses 14 dní po šestinedělí. Většina ženských, co kojí, dostane menses až daleko později. Není to pravidlem, ale kolegyně kojila dlouho a první menses dostala po více jak roce a půl, kámoška po roce. Ta intenzita je asi díky "přenastavení" těla. Mamka říkala, že to měla jak kdy: jednou crčák, jednou spíš jako silnější špinění. Ale bohužel jí se to ustálilo na skoro-crčáku 🙄 Tak uvidíme...

Jinak, víte, proč ženská každý měsíc menstruuje? Protože Eva spáchala prvotní hřích a Bůh jí řekl, že za to zaplatí vlastní krví. A protože Eva byla zdatná vyjednavačka, usmlouvala to na měsíční splátky 😀 😀 😀

collette
12. únor 2010

Dámy, nadnáším téma: my všechny a sraz 😉

Mohly bychom se zase sejít. Jak jsem už psala Len, troufám si už i s prďochem 🙂

Což mi připomíná, loni touhle dobou se prďoch vydal na cestu (PM 10/2/09) 😵

saralinda
autor
13. únor 2010

Collette, jsem pro sraz. Ale od 2.3. do 30.3. jsem v lázních.