CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

valmark
16. únor 2010

Já nevím, já mám s Dr. Jarošovou jen ty nej zkušenosti. Dokonce když mi teď brali krev ještě pro nějaký výzkum kvůli hyperstimulačnímu syndromu, tak za mnou přišla, snažila se mi odvézt pozornost (nesnáším odvěry krve - injekce vůbec). Pak mě pohladila po rameni a řekla, že moc drží palce, že to určitě dobře dopadne. Prostě takový rodičovský projev. Hrozně mě to potěšilo.
Oni asi prostě mají horší zkušenosti s porodem dvojčat a tak se tomu snaží předejít. Pokud je volba.

len
16. únor 2010

No, ono je to jednoznačný, že prostě dvojčata jsou rizikový a ne každý tělo to ustojí 😒 Ale stejně bych do nich ve svý situaci klidně šla 😀 Ř mě teda neopomněl postrašit trojčátkama (z těch třech folikulů), ale to by snad ani nebyl on, aby mi nepřipomněl, že pravděpodobnost je mizivá 😉
No a Jarošová... rodičovská možná ano, ale já do její rodiny holt asi nepatřím 😀

marketchen
16. únor 2010

Vím, že tu máte s dr.Jarošovou dopbré zkušenosti, určitě ji nechci nějak hanit, to vůbec ne.Byla jsem u ní jen jednou a ze všech těch doktroů co jsem v CARu zažila byla nejméně příjemná.Já to samozřejmě chápu, že dvojčátka jsou riziko a v mém případě větší, mě spíš zarazilo, jakým tónem nám to řekla.Cítila jsem z toho spíš, že ji jde o úspěch kliniky a ne úspěch náš.
Proto, když můžu volit, k ní nechodím.

valmark
16. únor 2010

My jsme si řekli, že pokud bude dobře snášet injekce a bude dost vajíček a pak mrazáčků, tak zkusíme jedno a pokud se nepovede, tak případně dvě.
Ale mražáčků budeme mít asi dost, tak není kam spěchat 😉
Chápu, že je situace, kdy se jedná třeba o poslední hrazené IVF a v tu chvíli bych i já chtěla dvě.

Ke mně byla Jarošová vždycky milá, ale každý máme někdy blbý den, tak třeba taky poznám i její druhou stránku.
Ikdyž doufám, že ne 😉

len
16. únor 2010

Market, já ji nemusím... Jednou kdysi v pravěku jsme se názorově dost neshodly, pak jsem se jí vyhýbala a potkala ji až při OPU a opět jsem tak nějak vnitřně cítila, že já holt chci od doktora něco trochu jinýho, takže se jí vyhýbám dál. Ale beru, že je to jen a jen můj postoj, holky jsou tu s ní opravdu spokojené 😉

valmark
16. únor 2010

Já u ní byla asi 5x a vždycky byla fajn.

valmark
16. únor 2010

Je fakt, že nemůžu moc srovnávat. Byla jsem jen jednou u Ř. pak u té nové - Beitlová myslím a u Jarošové.

len
16. únor 2010

Nojo, no, já za ty roky můžu srovnávat, až to není hezký 😀

valmark
16. únor 2010

No já vím a proto bych ti přála úspěch co nejdříve.

len
16. únor 2010

Abych už je tam nestrašila, co? 😉
Děkuji, tak snad se to jednou povede 🙂

valmark
16. únor 2010

😀
držím moc palečky ať to vyjde opravdu brzy...

len
16. únor 2010

No, teď se tu budou držet palce tobě, máš zatím našlápnuto nejlíp, já se kdyžtak svezu s proudem 😉

valmark
16. únor 2010

No já mám spíš našlápnuto k hyperstimuláku. Sotva chodím, každý krok bolí jak čert. Nejlíp se mi sedí, už i ležet je problém. ☹
Ale zatím mám přes břicho stále stejně. A doufám, že to tak i zůstane, teda bude menší a menší.
Prozatím 😉

len
16. únor 2010

A pořád jsi v práci?

valmark
16. únor 2010

nene kolegyně mě odvezla asi ve 14h. domů. Myslela jsem si, že si lehnu a budu odpočívat, ale leží se mi blbě. Tak pracuju na notesu a kecám s vámi 😉
Je mi nejlíp v sedě.

len
16. únor 2010

Tak to jo, stejně to bylo odvážné do té práce jet... Kolegyně o IVF vědí?

valmark
16. únor 2010

Odvezl mě přítel. Mám to 5 minut od baráku a věděla jsem, že mě kdykoliv může někdo odvézt zpět. A měla jsem tam něco, co prostě nepočkalo. Chtěla jsem odejít už ve 12, ale to jaksi nevyšlo.
Pak už jsem musela, jelikož jsem sotva dýchala. Ale ono doma to není o nic lepší. Navíc jsem tu sama a víc na to myslím.

valmark
16. únor 2010

Jo a o IVF v práci vědí. Né úplně všichni, ale většina.

len
16. únor 2010

Tak to jo, já to právě v práci tajila, takže to bylo všecko o dost těžší...
Hele, ale doma sebou zase můžeš plácnout, jak je ti to nejmíň nepohodlné...

valmark
16. únor 2010

No to se snažím už 2 hodiny, ale nějak mi to nejde. No jo, co se dá dělat musím to nějak vydržet a doufat, že bude líp a ne hůř.

Já to v práci řekla, protože jsem věděla, že mohou nastat komplikace a musí na to být připravení. Jsem tam už 10 let (no jo, teď v neděli to bylo) a je to tam v tomhle v poho.

len
16. únor 2010

Nojo, vždyť proto jsem nepsala "nejpohodlnější," ale "nejmíň nepohodlné" 😒 Drž se! 😉

U nás by to asi moc v poho nebylo (no, fakt je, že se mě pak zbavili, i když to netušili 😀) a hlavně ty drby a zvědavý pohledy na chodbě, firma měla 150 lidí a já dost vysokou funkci, kdepak, u nás by to fakt nešlo 😒

valmark
17. únor 2010

Ahojky, tak jsem zůstala doma. V noci mi bylo strašně zle a ani teď mi není dobře. Pořád si říkám, že to vydržím a že to určitě bude lepší. Ale přijde mi, že je to spíš horší.
Břicho mám pořád stejně velké, jen mi to víc tlačí na hrudník.
Nejhorší je, že si ani nedovedu představit tu cestu autem. Proto raději trpím doma.
Kdyby se to aspoň dalo něčím zmírnit. Ale brufen nezabírá. Asi tam budu muset zavolat. Jen se bojím, že mi řeknou že mám přijet. A tím by bylo jasné, že se transfer neuskuteční. ☹

valmark
17. únor 2010

Tak jsem raději volala k Apoli a ve 12:15 mám přijet. Musí se na mě prý někdo podívat, protože by se mi to mohlo do noci zhoršit a pak by to mohl být problém.
Doufám, že přežiju tu cestu autem. To bude hrozný... Ale co se dá dělat.
Držte mi palečky. Ozvu se.

eustoma
17. únor 2010

valmark: drz sa, drzim peste nech to telo zvlada. a neboj nebude to hrozne, kocko drizm prsty aj na nohach.

dnes som bola tiez u apoli po dalsi injekciu a bola tam len jedina sestricka, tak mala dost frmol. vkuse zvonili telefony. bolo tam trosku viac ludi nez ako som zvyknuta.

valmark
17. únor 2010

eusty, díky moc. I já doufám, že to nakonec všechno dobře dopadne. Já si prostě musím projít vždy to nejhorší.

Tak já doufám, že až tam dorazím, nebude tam tolik lidí...

len
17. únor 2010

Valmark, je to mizérie, ale zase je mnohem lepší, aby se s tím vypořádali odborníci. Pokud to nejhorěí, co z toho vzejde, bude zamražení všech embryí a následný KET, tak to nakonec není tak strašný řešení - lepší je vložit do krásně připraveného a ničím nezhuntovaného těla, ne? 😉 Moc držím palce! 🙂

valmark
17. únor 2010

Ahojky, jsem zpět doma. Vaječníky mám jak dva balony a proto to tak bolí/tlačí. Vody tam ještě tolik není, ale je dost pravděpodobné, že se to ještě zhorší.
Říkala mi, že mě mohou hospitalizovat hned, důvod by byl, ale že mi asi bude líp doma. Stejně se s tím v tomto stádiu nedá nic dělat. Až když je tam pak té vody hodně, tak dělají punkci.
Vzali mi asi 8 skumavek krve a zítra si mám zavolat pro výsledek. Když mi bude v pátek jen o malinkato líp, tak ten transfer udělají, ale spíš to vypadá, že ne a budu jen doufat, že už mi nebude hůř.
Sestřička mi pak ještě říkala ať jsem statečná a zkusím to vydržet, že ta hospitalizace není žádná výhra. Že stejně není čím to léčit.
Tak holt zatnu zuby a snad to zvládnu.
Netušila jsem, že má IVF i toto riziko ☹

aknyt
17. únor 2010

Valmark, držím palce, ať se to už nezhoršuje. Při prvním IVF jsem měla náběh na hyperstimulák, 3 dny bylo utrpení (hlavně výkony na WC), pak se to zlepšilo, před ET mě zkontrolovali a ten proběhl. Jinak Martinka hyperstimulák měla a nakonec jí ET dělali pátý den a má z toho kola první dítko.
Hlavně že o tobě a tvých potížích ví a nepodcení se to. Embryjka kdyžtak zamrazí a jak už psala Len - udělají pak KET až budeš v pořádku. Je totiž riziko, že kdyby se i přes hyperstimulák transferovalo a mimi se chytlo, tak by se to ještě zhoršilo a mohlo by pak dojít k selhání jater a ledvin.

Takže na sebe dávej pozor, budu na tebe myslet, aby bylo brzy líp 😉

valmark
17. únor 2010

Aknyt, díky za podporu.
I já si říkám, že není nic ztraceno, pokud to v pátek (pátý den od PU) neklapne. A v tuto chvíli si přeju, aby to co nejdříve odeznělo.
Ještě mám dvě noci a jeden celý den. Tak třeba bude líp.
A u KET je stejné procento úspěšnosti? Nebo tím zamrazením může dojít k narušení embryjka?

aknyt
17. únor 2010

Valmark, pokud budou s mrazením čekat až do pátku (jako že asi ano), tak budou mrazit hodně silná embryjka, která neodpadla v mističce. Občas se stává, že embryjko nezvládne rozmražení (ale u Apoli mrazí jen kvalitnější, takže nevím o nikom, komu by se nerozmrazila v pořádku). Procento úspěšnosti je dost podobné jako u IVF, tedy papírově o maličko nižší, ale je to asi dáno i tím, že jinde mrazí i méně kvalitní embryjka a ta se pak neuchytí.
Určitě bude líp, přece jenom jsi měla opravdu mimořádné množství folíků, to bylo maxi podráždění a rozbodání vaječníků, tak to chvilku potrvá než se uklidní.