CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

aknyt
21. dub 2010

Ahojky,
Len, tak to je super zpráva, ta tvoje práce 🙂 Aspoň přijdeš zase na jiné myšlenky, kdž ti svět přestane dávat najevo, jaká jsi ve svém věku neperspektivní, když nemáš přívěsek mezi nohama. 😉

Zdravím nováčka Jessie 🙂

Sar, naprosto tě chápu, ale žádná spravedlnost bohužel není ☹

Co ten srazík?

saralinda
autor
21. dub 2010

Jsem pro srazík. Akorát příští týden jsem služebně v Bulharsku (pokud teda budou lítat letadla). Pak kdykoli.

kralka
21. dub 2010

Ahoj, tak hlásím, že // se nekonají 😢 . Jsem 15 den po ET test negativní a ms dorazila.
V pátek ještě teda udělám test tak jak si přáli v CARu a hned tam zavolám. Nevíte jestli si mě pozvou na konzultaci ještě před „přípravou“ na KET?
Len moc gratuluji k nové práci. Nové prostředí, jiné myšlenky…..to ti určitě udělá dobře.
Vítám nové spolubojovnice.

saralinda
autor
21. dub 2010

Kralka, je mi to líto, ale třeba budeš ten případ, kterému se zadaří z KETu. Jsou tu holky, které otěhotněly jedině z KETů /třeba Aknyt, pokud se nemílím). Držím malíky.

gabikri
21. dub 2010

Ahojky Apolenky 😵 😵

U mě stále nic...čekám a čekám... 😒

Len : no to je super s tou prací...ale že ses načekala!!!!! 😉

kralka : to je mi moc líto...s KET zkušenosti nemám 😢

sar : ty máš taky smůlu...cysta..ach jo...ať brzo zmizí, potvora jedna!! 😝

jessie1
21. dub 2010

Kralko, to mě mrzí. U mě první ET také nevyšel, až ten druhý ano, ale to zase bylo ZT, takže ono si nevybereš. Vždycky jsem říkala, že bude horší, když se drobek chytí a já o něj přijdu, než aby se vůbec nechytl. No a nakonec jsem si to sama prožila. Určitě tě to hodně mrzí, ale za chvíli můžeš zkusit ten KET, což je ohromná výhoda! To u nás nejde...bo míváme hodně málo vajíček... 😒 , takže ber to pozitivně a jak píše Saralinda, někomu ten KET vyhovuje více 😉

l1u1c1i
21. dub 2010

ahoj holky, zítra jedu k Apolináři na UZ. Pátý den si píchám MERIONAL a čeká mě první pokus IVF. Myslíte, že mi už zítra řeknou termín odběru vajíček? Nebo je to ještě brzo?

jessie1
21. dub 2010

Ahoj, myslím, že je dost brzo...záleží na tom, jak ti reagují vaječníky na tu léčbu. Kolikátý den cyklu jsi?

l1u1c1i
21. dub 2010

zítra 7. den cyklu, mám 3x dávky merionalu denně, uvidíme dle UZ

jessie1
21. dub 2010

Určitě ti poví dle toho UTZ, jak to vypadá. Já osobně jsem na to moc extra nereagovala, OPU jsem mívala až tak třeba 19DC, cykly mívám tak cca 33 dní. Jeslti je míváš kratší, myslím, že bys mohla jít na OPU dřív...třeba tak 15DC...ale to jenom hádám 🙂

aknyt
21. dub 2010

Kralko, to mě mrzí. Ale je fajn, že máte mražáčky. Určitě tam budeš muset před KETem, abyste se domluvili, jestli bude v přírodním cyklu a nebo s léky. Kdyby to bylo s léky, tak by byl KET až v dalším cyklu, protože se estradioly nasazují hned na začátku cyklu a teď by se to nestihlo. Zkus se objednat na cca 10.DC, kdyby rostl folík, tak by se mohli přiklonit i k přírodnímu cyklu hned.
Teď se nám zadařilo z KETu s léky, předtím 2x přímo z ET (ale to nevyšlo). Nitenka to měla tak, že se jí zadařilo jen z KET (3.IVF předtím nic). Díky tomu, že u Apolináře mrazí jen kvalitnější embryjka, tak tam šance je srovnatelná s ET.

Luci, možná ti už řeknou, kdy bude odběr, ale spíš bych to viděla na ještě jeden upřesňující UZ, teď je to hlavně pro případnou úpravu dávkování léků.

l1u1c1i
21. dub 2010

cykly mám kratší - někdy 23 dní někdy 26 dní. Uvidím zítra, to mi vše poví.
A co ty ? Mohu se zeptat odkud jsi?

l1u1c1i
21. dub 2010

zpráva výše, resp. dotaz pro jessie 1

jessie1
21. dub 2010

Já pracuju v Praze, ale dojíždím z kraje Prahy - východ. Do teď jsem dojížděla do CARu Gennet tady v Praze, ale právě přecházím k Apolináři. Tak jsem celá natěšená, co se bude dít - i když po 2 letech v CARu a 2x IVF už si to dokážu tak trochu představit 🙂

l1u1c1i
21. dub 2010

já jsem taky z Prahy - východ. K Apolináři jezdím už rok a půl a absolvovala jsem 3 pokusy IUI, ale nic.

kralka
21. dub 2010

Moc všem děkuji za povzbuzující slova.
Aknyt, v přirozeném cyklu to asi nebude. Já nemám ovulaci. Takže pravděpodobně mi budou muset pomoc i k další ms, abych vůbec mohla začít brát ty estradioly. Potřebuji tam i pořešit ty křeče co mám. Už mě nebaví jak to všichni ignorují a já mám obavu, že to je třeba příčina proč se mi embryo neuhnízdí
😠 .
Jessie u vás je problém „jen“ tvoření folikulů popřípadě vajíček?

jessie1
21. dub 2010

Neke, fakt? Tak to je dobrý 😀 Jsme se ale sešly, co? No, já jsem se všema lékama dostala k IUI pouze 1x. Ostatní asi 4 nebo 5 pokusů bylo vždy stopnutých 11.DC panem doktorem z Gennetu. Myslím, že tím, že mívám delší cykly, by to neměl stopovat tak brzo, hlavně si taky myslím, že mi dával na IUI vždy hodně slabé léky. Vždy jsem brala max. 75 jednotek denně, což je u mě prostě málo. Zkusili jsme taky 2x IVF. První bylo v lednu 2009, nic. Druhé už s dlouhým protokolem v 0609, těhu bylo, jak my se radovali, to si dokáže asi představit jen ten, kdo si to taky prožil. Nicméně dr. nás upozornil, že musíme vydržet do těch 3 měsíců. A ejhle, 11 tt mi zjistili ZT, takže nic. Revize a 3 měsíce pauza. Pak v 1109 jsme měli mít KET jednoho našeho zamrzlíka, ale bohužel to nezvládl, takže zase nic. Pak asi 2 pokusy na IUI - nic, stopnuto. Měli jsme rozjet 3.IVF, ale rozhodla jsem se, že zkusím změnit CAR. Přijde mi, že tady se mnou za ty dva roky nic extra neudělali...je evidentní, že potřebuju na ty moje vaječníky vyšší dávky léků, ale to on byl ochoten mi dát jenom při IVF...takže snad jsme udělali dobře, že jsme přešli sem, k Apolináři... je to těžký, všechno to čekání, píchání injekcí, neustálý chození k doktorovi, na krev, na jiný testy, hlídání který den cyklu jsi a tak všechno to kolem. Ale co bychom nevydržely, co baby? 😎 Věřím, že jestli nemáš nějaké další potíže, to IVF ti vyjde!

jessie1
21. dub 2010

Kralko - ano, nic jiného mi naštěstí nenašli. Vypadá to, že nemívám ovulaci - folíky nerostou a při IVFku jsem měla poprvé jen 2 vajíčka a podruhé 3. Naštěstí ale byla všechna dobrá, opolodněná 🙂 tím se trochu utěšuju 🙂

jessie1
21. dub 2010

Kralko - jinak pro KET není až tak důležité, jak rostou folíci, ale jak roste sliznice, aby se mělo mimi kde uhnízdit. Myslím, že v případě KET nebudou na folíky vůbec koukat 🙂

aknyt
21. dub 2010

Luci, u té délky stimulace až tak nezáleží na tom, jak dlouhé cykly normálně máš, protože ti cyklus řídí léky. Takže OPU může být 12. DC i klidně 18. DC. Vše závisí na tom, jak porostou folíky po Merionalu 😉

l1u1c1i
21. dub 2010

Snad porostou rychle, když má 3 injekce v jedné dávce. No jsem zvědavá na zítra. Předoperační vyšetření jsem si vyřídila už včera a dneska mi ještě brali krev. Docela se toho všeho bojím co mě čeká?

aknyt
21. dub 2010

Kralko, v případě KETu s léky opravdu koukají na sliznici. U přírodního se to snaží skloubit s vlastní ovulací, takže tam záleží i na sliznici, ale hlavně na hormonálních hladinách od ovulky, aby mělo tělo důvod chovat se jako kdyby se otěhotnělo normálně. Když neroste sliznice i při ovulce (nebo málo), tak myslím, že by KET v přirozeném cyklu vůbec nezkoušeli.

jessie1
21. dub 2010

Luci neboj, není to nic hrozného. Jen pícháš injekce, pak jdeš na OPU - to tě uspí, mezitím ti odeberou vajíčka. Pak se probereš na pokoji trochu malátná a ospalá (mimochodem to oceňuju nejvíc, že se při tom tak krásně člověk prospí! 😀 ). Pak ti poví, jak jste byli úspěšní, kolik bylo folíků a kolik bylo vajíček. Pustí tě domů. Já si pak měla myslím za 3 dny zavolat, jak to vypadá, jestli se vajíčka oplodnila a kdy se mám dostavit na ET. To tam pak dorazíš, vlezeš na sál, oni ti je tam dají - nic necítíš, nebolí to, je to jako klasické vyšetření a chvilku tam poležíš - nám říkali tak 30 minut a pak můžeš jít domů. Do 14ti dnů si uděláš test a uvidíš. Doporučuju v tom mezidobí těch 14ti dnů nedělat nic těžkýho, nic netahat, co nejvíc se hlídat a někdo mi říkal dokonce se pro nic neohýbat, nevěšet prádlo - nenatahovat se, prostě být opatrná. No a pak uvidíš 🙂 Mezitím můžeš trochu zašpinit - pokud se to nerozjede do MS, je to většinou dobré znamení, bo se mimisek zavrtává, pokus se to rozjede do MS, je to ztracené... ale neboj, tobě to určitě dopadne dobře 🙂

kralka
21. dub 2010

Já jsme se ptala dr., když jsem odcházela po ET a ona právě říkala, že je třeba, aby rostli kvalitní folikuli, i když se vlastně nepoužijí. Tak nevím. Každopádně já samovolně ani nemenstruuji pokud nemám léky. Takže pravděpodobně dostanu zase estrogeny a gestageny.

l1u1c1i
21. dub 2010

jessie1 moc Ti děkuji za podrobnou zprávu. Neměla bych teda pak mít na 14 dní neschopenku? Sice dělám v kanceláři, ale už jezdím do práce brzo ráno o vlakem.

jessie1
21. dub 2010

Luci, upřímně, já po svých zkušenostech - pokud půjdu na IUI, neschopnost si nedám. Pokud bych šla na IVF, neschopenku budu chtít. Já dělám účetní, také sedím celý den v kanclu a ono upřímně, není to sezení taky moc oukej. Také jsem řešila dojíždění, každé ráno autem, busem, metrem a večer to samé. Vadilo by mi i to, kdybych jenom musela tahat nějaký šanony nebo krabice se šanonama. Myslím, že těch 14 dní nikoho nezabije, ani v práci a budeš si jistá, žes udělala první poslední pro to, aby to vyšlo! Vím, že někdo třeba řekne, když se to má chytit, tak se to chytí, ale myslím, že když budeš v klidu a nebudeš se kodrcat každý den do práce a z práce, tak tomu jenom pomůžeš 🙂 Ještě jsem zapomněla zmínit, kdybys začala v tom mezidobí špinit, tak mě dr. doporučil okamžitě nemocniční režim. Lehnout, nic nedělat, jenom ležet a max. si dojít na záchod. Je to asi krizová chvilka, kdy se ten mimís zahnízďuje, takže tak...je samozřejmě možné, že se rozjede klasická MS, ale jistota je jistota 🙂

Kralko - možná jsi trošku jiný případ, ale vím, že mě říkali, že folíky nejsou až tak důležité, ale já zase nemívala problém s růstem sliznice. Mívám delší cykly, ale MS naštěstí vždycky přijde - i když tomu vždy tak nebylo 🙂

l1u1c1i
21. dub 2010

já se zeptám pak u Apolináře dr. co mi doporučuje, ale také bych se neschopenky asi nebránila. I když bych se asi doma docela nudila - musela bch mít nějaké vycházky. No uvidíme jak to všechno dopadne. Kéž by nám to už vyšlo. Snažíme se skoro 3 roky. Ale mám další dylema - kolik si dát vajíček - jedno je málo, chtěla bych dvě, ale co když se chytnou obě? Dvojčata bych nezvládla! No musela bych.

jessie1
21. dub 2010

No, tak tohle Luci já fakt neřeším. Po tak dlouhé době, co se snažíme o těhu, bych brala klidně i dvojčata. Nechci být pesimistická, ale IVF nemusí vyjít a když si dáš dvě, budeš mít vyšší šanci, že těhu budeš. Otázka taky je,kolik budeš mít vajíček, jestli hodně dobrých, pak máš samozřejmě na výběr. Pokud budeš mít 2 nebo 3, rozhodnutí bude těžší - nebo snazší? 😕 😕 😕

kralka
21. dub 2010

Jessie, já tomu moc nerozumím. Protože moje gyn.dr. říkala, že nemenstruuji, protože mám nízkou sliznici. Kdežto u Apolináře o nízké sliznici nikdy nemluvili, ale ms jsem neměla, protože nemám ovulaci. Jaký problém to je pro KET to nevím. Jsem z toho celá zamotaná 😕 . Protože vlastně ani náplastí EstraHexalu (o které mluvila dr.) mi ovulaci nenavolí.

aknyt
21. dub 2010

Jen pozor na to, že neschopenku budete muset mít odjinud než od Apolináře, v CARu je nedávají. 😉 Jestli si ji dáš a nebo ne, to je samozřejmě jen tvoje volba. Párkrát jsem ji také měla (já teda spíš brala dovču) a vliv to nemělo, ale taky jsem si ji brala, abych si pak nic nevyčítala.
Luci, jestli se na dvojčátka necítíš, tak si nech dát jen jedno a druhé nechat zmrazit. Nebo jít do dvou, pokud by nebyla až tak moc kvalitní. I když znám holčinu, co měla 3 nic moc embryjka, nechala je zavést všechna (i doktoři jim nedávali moc šancí) a čeká trojčátka...