CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

band
4. kvě 2010

sar - taky bych hned šla pryč ☹ naštěstí sem teď jako Len mezi samejma chlapama, tak je to snažší. Tak se snad v pondělí začne všechno obracet k lepšímu a nejlepšímu 😉

jessie1
4. kvě 2010

Holky, já, když jsem byla těhu ty tři měsíce, tak jsem šla taky hned domu. Bylo to fajné, ale zase se člověk doma hrozně nudí. Manža byl v práci a doma nikde nikdo, teď jsme si pořídli aspoň kocoura, tak by to bylo veselejší, kdyby to těhu bylo... holky ale nebojte, ono to jednou přijde a to pak bude rachot 😀 😀 😀 😀 Gabi teď bude mít dvojčata a teď už jenom kdo bude další??? 😉

band
4. kvě 2010

přesně tak Jassie - a kocour je nádhernej 🙂)))))

band
4. kvě 2010

Jassie - doufám, že včerejšek vyšel a brzo budeš // hlásit ty ;)

saralinda
autor
4. kvě 2010

Týnko, navrhni termín srazíku - kdy býváš v Praze - nebo se snad nesejdeme. Já můžu v květnu kdykoli kromě 13. a 14.5.

gabikri
4. kvě 2010

Ahoj kočky 😵 😵

len : já věděla že mě sprdneš...ale už jsem v klidu...hlavně že existuje nějaké další náhradní řešení...plán B, kdyby nevyšel plán A 😀

saralinda : to se nedivím s tou kolegyní, že tě to štve, můra jedna 😝 Ale neboj, dočkáš se taky. Já si ty darovaná vajíčka taky musela nejdřív srovnat v hlavě, ale už s tím nemám problém. Lepší, než tělo donekonečna mordovat hormonama s minimální šanci na úspěch.

jessie : jéé, dvojčátka, ty bych brala 😵 😵 😵 Já jedináček...manžel jedináček...a co si budem povídat..to je na houby. 😒
Přeju, aby včerejšek byl úspěšný 😵 😵

gabikri
4. kvě 2010

Holky a nevíte někdo, jak to je s těma embryema, čím se to určuje, kolikadenní se vkládají? Proč jsem nikdy nedostala ty blastocysty, když podle všeho mají daleko větší šanci na úspěch?

valmark
4. kvě 2010

Ahoj holčiny, po dlouhé době jsem se na vás zase přišla podívat...
Po propuštění z nemocnice po hyperstimuláku jsem byla ještě nějaký čas doma, než jsem se z toho oklepala.
Pak ve druhém cyklu jsme si lepila estrahexal a 11 den byla na UTZ. A ejhle, zase problém... Našli mi v děloze myom a musela jsem na odstranění. Takže znova na G3, sestřičky už si tam ze mě dělali srandu, že se mi tam tak líbí, když jsem tam pořád.
No a teď už si zase lepím extrahexal jako příprava na KET a v pondělí jdu na UTZ. A opravdu se bojím toho, co tam zase najdou ☹
Tak moc jsem věřila, že po tom hyperstimuláku už bude jen lépe a ono nic. Další a další problémy.
Ještě, že jsme byly obdarovány takovou silou a trpělivostí, že. To už bychom se z toho asi všechny zbláznily.
Držím všem moc palečky - teď především Gabi - určitě se to konečně povede!

valmark
4. kvě 2010

Jen ještě dotaz... Lepím si ty náplasti, ale nějak mi teď vůbec nedrží. Měnila jsem si ji v neděli a včera večer se mi do poloviny odlepila. Teď zas trochu drží, ale večerní sprchu to asi nevydrží a budu si muset dát novou. Ale bojím se aby to nemělo vliv na přísun hormonu.
Volala jsem do CARu, ale zvedla to ta "nová blonďatá" sestřička a moc mi toho neřekla. Jen, že to mám lepit 2x týdně a když se to jako úplně odlepí (což je prý teda divné), tak ji mám vyměnit.
A tak jsem z toho nešťastná. Nevíte jestli vadí, když si ji budu měnit častěji?

gabikri
4. kvě 2010

valmark : Ahojky 😵 ty teda taky chudáku musíš mít jako já všechno co existuje, co? Jak velký jsi měla myom? A jak Ti ho odstranili? Já měla před třemi lety 8 cm, byla jsem první na embolizaci a pak na klasické poperaci..ale celý tenhle proces trval
dva roky..zákaz otěhotnění, tak se divím, že to máš takhle rychle? Ale to jsi asi měla malinký, viď? Jo a na G3 jsem byla taky jako doma 😝

gabikri
4. kvě 2010

valmark : no já mám ten samý problém..žádné náplastě mi nedrží..ani mi nikdy nedržely ty antikoncepční. Měla si to říct doktorce a ona by Ti dala jinou variantu léků..co se polykají 😉 Myslím že je místo toho Estrofem, co beru já 😉

valmark
4. kvě 2010

Gabi, no je to fakt děs. Když už jsem se konečně těšila, že dojde k transferu, tak ejhle zas další problém...
Měla jsem myom velký jen 1cm. A vzhledem k tomu, že mi ho našli v cyklu, kdy mělo dojít k transferu, tak mě to dost rozházelo a jak mi to Řežábek řekl, tak jsem se rozbrečela. Byl hrozně milej, snažil se mě uklidnit, že mám štěstí, že teď akorát udělali dohodu s jednou doktorkou, která bude tyhle případy z CARu brát přednostně a ještě ten den měla ordinační hodiny, tak jsem tam odpo jela znova. A když mi její sestra řekla, že mě objednají nejdříve v dalším cyklu, tak jsem se rozbrečela znova. Fakt jsem z toho byla pěkně vyřízená. Zase další čekání, pak zákrok, pak zase čekání... Ufky... je to fakt nápor na nervy. A ještě když bereš hromadu nějakých hormonů, tak to člověk holt občas neustojí.
Ale ta doktorka byla úžasná. Vzala si diář a řekla mi, že mě tam prostě někam nacpe a že ještě není 100% jisté, že je to myom a zavolala zpět Řežábkovi, že když by to bylo OK, že by mi ten transfer ještě tento cyklus udělali. A normálně mě na ten zákrok vzali hned druhý den. Dohodly jsme se ale, že to bude bez narkozy, kvůli předoperačním vyšetřením. No nic příjemného, ale vydržet se to dalo. Jenže myom to byl a tak zase měsíc čekání. A teď už lepím ty náplati a jsem dost nervozní z toho, zda to bude už tentokrát vše ok.

valmark
4. kvě 2010

Gabi, ty náplasti jsou fakt děs, první krabička minulý měsíc byla naprosto v pohodě a teď s tím mám takovéhle starosti.
Tak uvidím, jak večer a při nejhorším si zítra zajedu k Apoli pro ty prášky...

band
4. kvě 2010

valmark - to je strěný, takový pepripetie ☹ - ale sou úžasný, že tě nenechali čekat. Držim palce, aby příští měsíc dobře dopadnul 😉

valmark
4. kvě 2010

band, moc děkuju. I já doufám, že k tomu transferu konečně dojde. Ikdyž ani pak není vyhráno...

band
4. kvě 2010

valmark - hlavně, že se něco bude dít a bude šance a to je základ úspěchu 😉 - tak hodně štěstí

jessie1
4. kvě 2010

band, gabi - moc děkuju. No snážo bylo fajné, tak uvidíme 🙂
jinak toho kocourka jsem tam zkoušela dávat doma, chci tam dát ještě víc fotek, ať je pořádně vidět pacholek jeden 😉

band
4. kvě 2010

jassie - tak ještě dneska - už jen pro jistotu 😀 😀 😀 ...
jé, mě tak to čekání nebaví :(

jessie1
4. kvě 2010

no to si piš, jen nevím, jak na tom bude můj chudáček manža 😀 😀 , no snad to půjde ...
to čekání je na prd, ale upřímně, já na nic nečekám, zázraky se u nás nedějí... tak snad u vás budou 🙂

band
4. kvě 2010

jassie - musí ze zmužit - nedá se nic dělat - bude to jistě velká oběť 😀 😀 😀 , ale pak mu dáš na chvilku oddech 😀 😀 😀
no a na zázraky taky nevěřim - ale, jak se nic neděje a čeká se jen až to dostanu, tak je to teda pěknej voprus ☹ ...teď kvůli návštěvě nemůžu jít o víkendu na mini školní straz, ale 3 těhule a 2 čerstvé matky bych asi stejně nezvládla ☹

jessie1
4. kvě 2010

band, moc dobře rozumím, taky je těžko vydýchávám... ony za nic nemůžou, ale stejně mě to vždycky trápí, když je vidím..... byť nechci... tomu se prostě poroučet nedá.... my máme školní sraz základy v červnu, tak jsem zvědavá, kdo tam bude s pupkem... zatím o nic moc informací nemám, takže fakt netuším, co mě tam čeká 😀

band
4. kvě 2010

poručit se tomu nedá - taky nemůžu říct, že jim to nepřeju. To že jim se to povedlo jen tak mimochodem a někdy mluví tak, že je to vlastně obtěžuje, tak to mě dovádí k šílenctví 😖

band
4. kvě 2010

jo a Jassie - včera sem příteli popisovala, jak si šla pěkně na masáž a že je to strašně dobrej nápad, že se prokrvíš a tak 😉 - no a tak sem dostala taky masáž - jen tak, aby mi to nebylo líto. Tak ti za ní vlastně děkuju 😀 😀 😀

jessie1
4. kvě 2010

band - jé to jsem ráda.... hlavně, jestli se ti ta masáž líbila 😀 😀 😀

band
4. kvě 2010

že váháš 😀 😀 😀

saralinda
autor
4. kvě 2010

jj, holky, taky mě štvou na vše si stěžující těhule. Ale na druhou stranu, když měly břicho bez větší snahy, tak se to dá snad i pochopit. Ale i tak mě to vždycky štve.

band
4. kvě 2010

sar - přesně. dá se to pochopit. já si říkám, že my si to všechno líp užijeme. My sme za tu dobu snažení našli pěkný místo k bydlení a hlavně sem se přesvědčili, že nám to klape v dobrém, ale i ve zlém. Teď snad taky něco procestujem a třeba si pak jednou řeknem, že všechno zlé bylo k něčemu dobré 😉

jessie1
4. kvě 2010

Jo holky, to si taky říkám, že všechno zlé je k něčemu dobré, ale někdy to nepomáhá... 🙂

aknyt
4. kvě 2010

Ahojky,
navrhuji za sebe termín srazíku 18.5. (úterý) od cca 16:30 (a později). Pokud by bylo možno zase někam, kam smí psi, ta naše potvůrka rozmazlená se mnou pořád jezdí do práce 😉, ve Faux Pas to myslím šlo.

Jinak je fajn, že se tu akce rozjíždí, hned je to nadějnější...
Sar, myslím, že ta šance na úspěch s vlastními a darovanými embryjky je srovnatelná, ale žádnou studii v rukávu nemám.

Gabi, ona je teoreticky s blastocystama větší šance (prostě ta, co neodpadnou jsou asi silnější), ale luxus dlouhé kultivace si může dovolit ten, kdo má opravdu mnoho vajíček a embryjek. A hlavně není nad přírodu - a příroda je tvoje děloha a ne nějaké roztoky v mističce, takže v děloze mají často úspěch i embryjka, která by v laborce nevydržela. Otěhotněli mě v CARu 3x a ani jednou (nejsem si jistá KETem) jsem neměla blastocystu - jednou úspěch s dvoudenními, jednou s 4 denními a jednou KET mražáčka ze 4.dne... Jinak registruji tvoji rezervaci na oblečky po Haničce 😉 😵 😵 😵

Jinak jsem si vzala dovču, mám nějakou virozu a pořád bych spala, tak radši budu doma v klidu, než se táhnout do práce...

eustoma
4. kvě 2010

ahoj holky, tak fait bol uplne v pohode. nejak nebol neprijemny, ani ziadne poznamky nemal. usmieval sa. pozrel ma ultrazvukom a predlzil injekcie. takze pohodicka 😉