CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
14. led 2009

Tak ať ti to rychle utíká 🙂 Prostě neboj, následuj instrukce doktorů, píchej injekce a ono to nějak vyplyne všecko samo, s tím toho moc nenaděláme 😉

zubajda
14. led 2009

ahojky holky, já se teď vrátila poprvé z CAru.... vzali mi jen krev..a příští týden v úterý jdu na ultrazvuk a už budou výsledky z krve.. a pak se uvidí.. Jaržembovská mi říkala, že cca 2x IUI a když se nezadaří, tak IVF... tak uvidíme.. ale mluvila na mě hrozně rychle... 🙂

janach3
14. led 2009

Ahoj holky,
Zubajdo, Jaržembovská je taková, že mluví rychle a je se vším rychle hotová. Byla jsem u ní dneska taky a příjemně mě překvapila. Žádné 3. měs. čekání se nekoná. Dala mi rozpis a léky na 2IVF a začátkem února začínám se stimulací 🙂 . Koukala jsem jak spadlá z višně, vůbec jsem to nečekala.

zubajda
14. led 2009

janach.. tak to je skvele.... u me to bylo zatim jen informativni, coz chapu, nemaji o mne zadne informace, tak nemuzou jednat... ale bylo mi tam prijemne a sla jsem v hodinu, kdy jsem byla objednana, coz je skvely.... povidala mi neco o IUI... musi se na IUI nejak stimulovat?.. popr jak to dlouho trva a od kdy se zacina??? diiiky..

len
14. led 2009

jano, mě to od ní vůbec nepřekvapuje, asi by na mě koukala, jak kdybych spadla z višně, když chci na druhý IVF až v červnu. Ona mi radila po druhý MS, což je teď 😝 Proto jsem šla k Řežábkovi, na mě je to její tempo příliš vražedný 😒

Zubajdo, tak to na tom nejsi až tak špatně, když ti Jaržembovská dokonce doporučuje dvě (!) IUI 😀 To je měřítko 😉 kačku hnala s tou její endometriózou na IVF okamžitě... Tak ať to IUI klapne 😉 Teoreticky už bys to první mohla zvládnout ten příští týden 🙂

zubajda
14. led 2009

len... ahojky... diky... uz pristi tyden,?? uáááá... to se nemusí nijak připravovat, schvalovat u pojišťovny??.. jsem z toho jelen... a ta Jaržembovská mi přišla taková mladá holčina..jsem si myslela, že to je sestřička a hlavně jsem se tam nevyznala, kdo je sestra, kdo doktroka...masakr... jen nevím, kam mam příští týden jít..prý někam do jiných dveří než dneska, ale byla jsem tak vyplesklá, že jsem se samozřejmě nezeptala pořádně...

len
14. led 2009

Kdepak, IUI je naprosto běžné, to pojišťovnu stojí tak do 1000 Kč 😉 Jestli budeš mít na utz připravené vajíčko, tak ti klidně třeba hned bodnou pregnyl a druhý den bys měla IUI. Ale neboj, trvá to tak 5 minut a není to nic nepříjemného, pak jdeš hned domů nebo do práce 🙂

To sono je vlastně hned v té první chodbě, naproti těhuultrazvuku. Prakticky půjdeš tam jako dneska, ale už nebudeš tou chodbou zahýbat doprava. na tom rohu, po tvé pravé ruce jsou dveře s nápisem - CAR, ultrazvuk 🙂

janach3
14. led 2009

Len, byla jsem z toho dost překvapená, ale vzhledem k mý situaci v práci jsem na to kejvla. Tak snad není brzy.
Zubajdo, někdo žádnou stimulaci k IUI nepotřebuje. Já, jsem měla jsem prášky na podporu ovulace.

len
14. led 2009

Já normlně ovuluju, takže jsem všechny IUI měla bez stimulace...
Ale jinak - každý to cítí trochu jinak, já jsem asi i dost rozhozená z toho potratu, takže potřebuju trochu času, proto jsem do toho nechtěla jít hned, i když fyzicky bych na to asi měla...

janach3
14. led 2009

Taky jsem si myslela, že počkám a ten březen bude akorát, ale v práci mi dávají dost zabrat po psychické stránce a asi bych to do března nevydržela. Když to teď nevyjde tak si budu muset najít jinou práci a další pokus až za delší dobu. Tak pevně věřím, že to vyjde.

len
14. led 2009

Budu moc držet palce! 🙂

janach3
14. led 2009

Moc děkuju 🙂

zubajda
14. led 2009

len..diky moc... za rady.. jsi super... jsem zvedava na pristi tyden... 🙂

lenickan
14. led 2009

holky moc vám všem držím palečky... a závidím Vám že jste zvolili rychlejší cestu... taky nad ní někdy uvažuju, ale pak si řeknu že jsou ješně jiné možnosti...

Ted zrovna netrpělivě čekám na nový cyklus, zda zaberou clostiky🙂

zubajda
14. led 2009

lenickan... tobě také držím palečky.. zabere ti ten Clostil uvidíš... a pak to půjde hladce... 😉

lenickan
14. led 2009

no zub kéž by... aspon nějaký pokrok...aspon tu ovu by to chtělo🙂

zubajda
14. led 2009

lenickan... do kdy to beres??....

lenickan
14. led 2009

zatím beru jen metformin a začnu clostil od dalšího cyklu 3.-7.dc na měsíc 12Dc kontrola a pak se uvidí podle reakce

len
14. led 2009

Lenicko, ono je asi něco jiného vůbec čekat na ovulaci nebo jich mít desítky bez výsledku... V tvém případě bych postupovala stejně - pokusit se ovu vyvolat všemi možnými prostředky a teprve kdyby to selhalo, jít do IVF 😉 Ale tys ještě zdaleka všecko nevyčerpala, tak máš slušnou šanci, že se to nakonec podaří samo 🙂

amallie
14. led 2009

no jo, ale co když clostíky zaberou a pak stejně nic? nejde to brát věčně, prošvihne se ovu a pak už toho zas tak moc nezbejvá 😖

zubajda
14. led 2009

ahojky amall.... ovu by se prošvihnout neměla, když chodí člověk na folikulometrii... 🙂

len
14. led 2009

Amalie, jasně, ale nechala bych proběhnout pár ovulací s Clostilem, vyzkoušela bych, jestli se tělo nenastartovalo a nefunguje po vysazení clostilu samo... no a pak holt silnější kalibr 😒
Ale je to fakt na každým, vždyť já se nakonec k tomu IVF taky dohrabala, akorát jsem potřebovala mít ten pocit, že já sama za sebe udělala maximum. To je pro mě strašně důležitý, jasně, mohla jsem si říct o IVF už před rokem, ale jak se znám, byla bych z toho dost rozpačitá 😔

amallie
14. led 2009

zubaj: já myslela jako že se buď prošvihne snažení, nebo teda spíš, že jaksi bude naprázdno 😒

len
14. led 2009

Jinak s IUI se ovu neprošvihne, ale pravda je, že klapnout to nemusí, já měla IUI 4x a nikdy nic...

amallie
14. led 2009

já na ivf nechci 😠 ale mudr se vyjádřil, že pokud clostil nezabere a vajouchy se nevzbudí, že do CAR budeme muset

len
14. led 2009

Amalie, CAR nemusí být hned IVF 😉 Ale patrně když Clostil nezabere, zkusí stimulaci silnějším kalibrem - přímo FSH. Což je to samý, čím se stimuluje na IVF. Akorát ti nasaděj slabší dávky a hlavně - vyhneš se punkci a narkóze...

amallie
14. led 2009

jo, to říkal mudr, že mi ale předepsat nemůže, páč je to drahé, že to musí být z CAR, no, už jsem si vybrala Řežábka, tak čekám, co bude

len
14. led 2009

No jasně, ale fakt se neboj, že v CARu tě hned budou tlačit do IVF 😉 Řežábek je fajn, určitě vyzkouší, co bude v jeho silách 🙂

zubajda
14. led 2009

ale amal... CAR preci neznamena hned, ze musis jit na ivf... jde tam o to, ze maji vice zkusenosti nez treba gyndar...

zubajda
14. led 2009

amall... a tys Řežábkovi psala ???...nebo volala???... já, než jsem se tam objednala, tak jsem mu psala a doteď mi neodpověděl, tak jsem tam zavolala a objednala se přímo...