CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

barbika
11. kvě 2010

Len díky 🙂 Tak já to hned zítra navrhnu sestřičce, ať mi řekne jak na to a v lékárně koupím injekce a manžel bude píchat 😀

len
11. kvě 2010

Jinak jsou to protilátky, autoimunitní, čili tělo je vyrábí samo proti sobě. Dost často se vyskytují nad normu, ale štítnice to dlouho zvládá a funguje, jak má, pak je vše OK, jen je třeba to sledovat. Někdy to ale zvládat přestane a pak funguje míň, než by měla, vyrábí málo hormonů, které je pak třeba doplňovat. Ale v podstatě to znamená jen jeden mrňavý prášek denně a čas od času kontrolu u doktora, jak se to vyvíjí.

len
11. kvě 2010

Nic kupovat nemusíš, když si řekneš, vyfasuješ k lékům zdarma i injekce a jehly 🙂

barbika
11. kvě 2010

No jo, jenomže já jdu do CARu až příští úterý. Zkusím se zeptat teda zítra u mého obvoďáka 🙂

zzf
11. kvě 2010

no hura už jsem se bala že mam zase problem (mám problém se srdcem, jeste stitnice a jdu si hodit 😎 )

saralinda
autor
11. kvě 2010

Barbika, taky mi injekce píchal přítel a ukázala nám to jenom jednou známá sestřička. Injekce a jehly mi daly sestřičky v CARu. Jsu tam zlaté. Ale určitě je za pár korun můžeš koupit v lékárně.

saralinda
autor
11. kvě 2010

Včera jsem byla na kontrole u Řežábka. Byl zlatý. cystu stále mám, i po lécísh. A už ne jenom 1, nebo 2 (ty jsem měla po minulých lécích), ale už 3 😠 Mám dál pokračovat v braní léků a nabrali mi krev. Prý podle ní poznají, zda ta cysta vůbec na ten lék působí nebo ne. Zítra si mám volat pro výsledky, tak jsem zvědavá, co mi řeknou. Pokud léky na cytsu působí, tak je budu brát dále a je naděje, že cysty zmizí. Pokud na cystu nepůsobí, tak mám smůlu a už mi asi není moc pomoci. No, tak mi to neřekl - půjdu na další konzultaci a zkusí ještě něco vymyslet.

Jinak mám velikou radost. O víkendu jsem držela dietu na odstranění žlučníkových kamenů. Není to žádná klasická medicína, ale docela alternativa. Ale světe div se. Funguje to a včera ze mě vyšlo cca 70 kamínků (tak 3-5mm velikých) a písek k tomu. Takže pokud máte někdo problém se žlučníkovými kameny a klidně zkusíte alternativu místo operace (je to dost nenáročné a naprosto bezbolestné), tak se ozvěte a pošlu vám popis diety. Píšu to sem, protože jsem nadšená z toho, jak jednoduchý postup, který zabere víkend ( a to ne celý) zachrání člověka od operace.

len
11. kvě 2010

Sar, ty jsi taky případ, tři cysty a žlučníkový kameny k tomu... Tak snad se těch cyst dokážeš zbavit stejně elegantně... Ten léčitel by na to nezabral?
Ach jo, já na jednu stranu trochu zoufám, že se nic neděje (snad aspoň stoupám v pořadníku 😉 ), ale když vás tu tak čtu, můžu bejt skoro ráda, že se nic neděje, co 😒

collette
11. kvě 2010

sara - ty jsi pila grepovou šťávu se solí a pak olivový olej, ne? Jsem někde slyšela, že mohou odejít i kameny velikosi vlašského ořechu. Chtěla jsem to zkusit, ale s tím svým střevem nemám odvahu... Aby se mi tam nešprajcla nějaká broskev 😀 😀 😀 Musíš nám to příští týden posat...

len - tak co nového na Palmovce? Teda doufám, že jsem právě nešlápla do nějakého lejna 😅

len
11. kvě 2010

Collette, konkrétně na téma Palmovka a lejna bych mohla docela vykládat, jedno extra máme čerstvě přímo před barákem 😀
Ale jinak bezva, už funguju samostatně, zítra jsem tam tři týdny, řeším deset věcí najednou a náramně si to užívám 🙂 Snad mi to vydrží 😀

collette
12. kvě 2010

len - tak to jsem ráda 🙂 A doufám, že to vydrží... Ale ideální by bylo, kdybys jim zhruba příští rok touhle dobou řekla, že za pár měsíců nastupuješ na MD 😵 Za tu dobu poznají, jak jsi úžasná a šikovná, místo Ti samozřejmě budou chtít držet a výpočet PPM už by taky měl být slušný 😀 Sakra, už jsem zase přízemní 😎

viktoriekaterina75
12. kvě 2010

Zdravím holky...dlouho jsem tu nebyla...ale nemůžu se dostat z toho nezdařeného pokusu...Vždy jsem to zvládla...poplakala si, ale teď už mám pomalu týden depku...řvu jak blbka...a nemám chuť nic dělat...
Omlouvám se předem za dotaz.
Jak jsem psala jsem po nevydařeném pokusu...vždy po nevydařených pokusech, když jsem dostala MS tak byla dost silná...až moc....nyní jsem to měla nepatrně a jen dva dny...Přitom jsem brala zvýšené dávky estrogenů, a ten utrouš.... a sliznice byla hodně vysoká.....před ET..myslíte, že to tak může být???Díky za odpo. v

gabikri
12. kvě 2010

viktorie : ahoj....moc přeju, aby jsi nebyla tak smutná....ale na to nic není než čas 😔 Jinak MS máš rozhozenou z těch hormonů.....aspoň mě se to rozhodilo tak, že už ani nevím, kdy to mám dostat a jak dlouho to budu mít. Ale to je taky tím FSH 😖

Jinak 12tý den a test negativ...asi je to v .................... 😒 Včera tam byl ráno malý stín....muselo se na to koukat z určitého úhlu...tak jsem dostala malou naději...a dnes ráno se spíš stín zmenšil...nebo zmizel..........já nevím...už mi fakt hrabe, jak na to furt čučím 😝

eustoma
12. kvě 2010

gabi: neviem k ktorej to bolo tebe, ale tusim IVF nadeje, pisala holka, ze 12 dc nic bielo a 13 mala ciarku, slabulinku, ale mala. takze kocko este vydrz.

gabikri
12. kvě 2010

eustoma : já vím...........zázraky se dějí...........poslala jsem mm pro další mamatesty.................měla jsem si jich koupit karton...........třeba by byla nějaká slevička 😀

Jo a jen pro zajímavost....................v jižních Čechách Mamatest 27kč..................a v Praze na Vinohradech 34,-kč 😝

band
12. kvě 2010

Viky: tak to je mi moc líto, že se to nemovedlo a máš něco na marazáčku? Jak si psala, že musíš zavolat. Tak ti přeju, aby to brzo přebolelo ☹

gabi: snad tam ještě šnance je - 12 dc je asi ještě dost brzo

Já mám od ovulace ty teploty a furt to nepolevuje ráno 37.0 odpoledne 37.5 mám to v pátek dostat. Včera sem byla u obvoďčky a ona jen koukla do krku a přisuzuje to těhotenství, tak sem to nevydržela a udělala si testy - nic ☹ ☹ ☹ asi je ještě brzo, ale stejně se to nepovedlo a ještě budu řešit ty teploty a co to je - ach jo 😢 😢 😢

eustoma
12. kvě 2010

gabi, ty mas testou teda riadnu hromadu. to testujes kazdy den? zajtra netestuj, testni az v piatok.

ja idem v piaotk na transfer. sa tesim 😉. uvidime jak to bude prebiehat.

gabikri
12. kvě 2010

band : jasně....ještě je brzo...i u mě i u Tebe................. 😵 😵 😵

eustoma : zítra netestuj....to se Ti řekne....to by jsi mě musela někam přivázat.......... 😀
No a jak to dopadlo...co Ti řekli v laborce...jak se bobískové vyvíjí....a kolik si jich necháš zavést? 😕

saralinda
autor
12. kvě 2010

Ahojky děvčata, tak jsem dneska udělala rezervaci do restaurace Faux Pas http://www.cafe-fauxpas.cz/ na úterý 18.5. od cca 17h (vím že většina psala spíše později, Týnka psala již 16,30 – určitě nebude problém, když někdo přijde dříve či později). Nahlásila jsem cca 9 lidí,a le určitě nebude vadit, pokud nás bude více. Zatím svou účast nahlásila Týnka, Larri, Valmark, Len, Kralka, Band, Gabikri, Collette s prďolkou a já. Pokud jsem na někoho zapomněla, tak se mooc omlouvám a písněte mi, prosím IP (od dnešního večera do neděle budu bez netu a nevím, za se z toho v pondělí v práci neopupínkuji, takže koníka možná stihnu jen velice rychle). Moooc se na vás těším. Jo, ještě – rezervace je na jméno Škodová.

gabikri
12. kvě 2010

saralinda : ještě že Tě máme...jsi holka šikovná.. 😵 😵

eustoma
12. kvě 2010

gabi: mame dve emrijka, vraj sa krasne vyvyjaju. jedno je na tom lepsie, ale aj druhe je krasne 😉. transfr bude v piatok. mame dvoch mrnouskou a tych si necham zaviest 😉, sa tesim 😉. som si povedala, ze holcicka je uz vyvinuta 😉 a chlapcek si dava nacas 😉. manza sa zo mna smial 😉. zenska s labaku este nieco vravela, ale ja nemam paru co. daco o bunecnosti... no som jej nerozumela a bola som spokojan, ze sa oplodnili obe a ze sa krasne vyvyjaju 😉

eustoma
12. kvě 2010

pardon za chybicky....

inak ja sa strasne tesim na dvojcatka. to bude parada, juj riadne sa tesim 😉

zzf
12. kvě 2010

Ahoj holky,
jak sem mate. Doufám, že všechny dobře nebo aspoň dle možností.
Ja sedim v kanclu a makam (teda aspoň se o to pokušim) (znamé se má dneska nebo tak nějak narodit ditě, neplanované(pry přerušovaná soulož 😝 pche) tak jsem z toho nějaka špatna. Jak to proboha zvladate ☹ byt takle pozitivní...

band
12. kvě 2010

gabi - 😵 děsný čekání - po 2 letech, kdy prostě jen čekám a čekám a mrcha s pravidelou přesností přichází, tak mi tohle připadá, že si ze mě někdo už sakra dělá legraci ☹ ☹ ☹, aby mě ještě víc trápil 😢

zzf - já pozitivní nejsem 😒 😒 😒 - hovorum s těhotnejma, kterým se to povedlo mimoděk a sou tím pádem hodně chytrý a maji hodně chytrých rad - se vyhýbám 😀 😀 😀 . Dokonce nevídám ani kamarádky s dětma. Je to sice hrozný, ale mě to pomáhá, abych se nezbláznila 😠 ..maj takový soucitný výraz, když semnou mluví 😅 - ale třeba se mi to jen zdá

saralinda
autor
12. kvě 2010

Zzz – taky nejsem poslední dobou úplně pozitivní. V práci mě to s…. Jediná šance na otěhotnění je pro mě IVF a to mi neudělají, když mám cysty a ty se mě nechtěj pustit. Navíc i to IVF není zárukou, že se povede (a u mě o to více, že mám vysoké FSH). Okolo mě těhotní a rodí i ty, které byly v době, kdy já se začala snažit, bez chlapa. Kolegyně v práci, která otěhotněla, je na PN, takže je to pro mě přeci jen jednodušší. V červnu se vdávám (na což se tady moc těším) a už teď se bojím, až se mě všichni příbuzní budou ptát, kdy budeme mít dítě. Že už si naši rodiče zaslouží vnoučátko,….No, nějak to zvládnu a zbytek si určitě užiju. Takže – pozitivnost dochází už i mně. No, snad ji brzy zase najdu, ale asi to bude chtít nějakou zásadnější změnu (práce???- jestli najdu odvahu).
Ale snažte se optimismus najít kde jen to jde. Život je pak rozhodně hezčí a o tom to přeci je 

gabikri
12. kvě 2010

band : tak přesně na tom jsem stejně....kamarádky s dětmi do pěti let nebrat 😖 A ten soucitný výraz se Ti nezdá....ten prostě mají!!!! 😝 To je zajímavé....že kamarádky, co už mají děti velké...tak od 12 výš mi nevadí 😉

zzz : pozitivní tedy vůbec taky nejsem.......ale s Koníkem je to mnohem lehčí 😉

viktoriekaterina75
12. kvě 2010

Škoda, že jsem v práci...hned bych za vámi dorazila....abych přišla na jiné myšlenky.
Eustoma...držím palečky, ať se poořádně zahryznou.
Gabi....koukám, že jsi na tom stejně jak já s t testováním před 14 dny. Normálně jsem třeba koukala na telku....a najednou mi ruplo v bedně a šla jsem do šuplíku pro testík 😵 , no taky jsem tam jeden den viděla čárku....z určitého úhlu....pořád stála u okna a koukala jestli je opravdu vidět...všelijak test nakláněla a prostě jsem si ji tam vykoukala asi......
Ještě jsem do laborky nevolala, neměla jsem náladu....a hlavně strach, že mi řeknou že mám mrazák prázdnej....ale zítra to zkusím... 🙂 a nakonec budu mít alespoň radost ...
Ale mám tušení že nic není, neboť by mi to Dr. řekla, ať si třeba zavolám jestli je budou mrazit...jako to řekli tobě Gabi..
Zatím se mějte já jdu vařit večeři.A díky K

zzf
12. kvě 2010

saralinda: je ja se taky v cervnu vdavam, takze gratuluju. (jo a jedne kamaradce jsem zakazala prijit na svatbu, trchu me namichla asi pred 5 mesici a ted je vesele tehotna - jsem citliva mrcha, ale at si to taky vychutna 😀 ) aspon nejako pomsta 😀

zzf
12. kvě 2010

a co se tyce blbejch kecu ze o mimi, tak jsem rozhlasila ze to nejde az ze se snazime 😀 zadny blby otazky 🙂

saralinda
autor
12. kvě 2010

Zzf, když u nás to nikdo neví, že se snažíme, jenom moje 2 kamarádky - z toho jedna čeká v červenci 2. dítko ( a o to 1. se začala snažit o měsíc dříve než my 😒 ) Taky gratuluji ke svatbě! A kdy tě to čeká? Mě 26.6..