CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

martinka.a.honzik
15. kvě 2010

Ahojky holky,
zase vás po sto letech zdravím 🙂. Vůbec net nestíhám.

labutka1980: ke komu jseš objednaná do té endokrin. amlulace u Apoli? Já tam totiž taky chodím už od r. 2002, MUDr. Hruškové.

aknyt
15. kvě 2010

Labutka, CAR funguje o prázdninách v omezeném provozu. Vyšetření a tak by ti asi udělali, možná i IUI. Nefunguje embryologická laboratoř, takže nedělají IVF. PCO řeší Tamoxifenem a nebo nízkými dávkami FSH. Záleží i na tom, jaká všechna vyšetření už máš, podle toho by se vidělo, co byste kdy stihli. Ale pokud bys měla jen stimulku a domácí snažení, tak by to mohlo jít i o prázdninách. 😉

gabikri
16. kvě 2010

martinka : ahoj, tak jak těhulko? Už to má š za pár, viď 😵 😵 😵

Holky mám dotaz, když se objednám na tu krev tak výsledek mi řeknou hned a nebo si budu muset zavolat?

labutka1980
16. kvě 2010

martinka.a.honzik : Byla jsem u Dr. Fanty (prý tyto potíže, tj. sekundární amenorheu řeší on), přišel mi celkem fajn, ale bylo to tam takové rychlé, asi mají dost práce. A jsi tam spokojená? Předpokládám, že ano.

aknyt: To jsi mě uklidnila. Bála jsem se, že bude zase dlouhá prodleva. Já mám za sebou pouze odběr krve a před ambulancí mám jít na ultrazvuk. Nevím, zda je potřeba ještě něco dalšího?

aknyt
16. kvě 2010

Labutko, je dost pravděpodobné, že doplní hormonální profil, naberou krev na pohlavní choroby, štítnou žlázu, udělají spermiogram partnerovi, vyzkouší průchodnost vejcovodů... no uvidíš. Ale toto mi připadá jako takový základ. A aspoň vám tato doplňující vyšetření ukrátí případný čas do září. Ale jestli je partner v pořádku, tak by IUI zkusit mohli.

Gabi, jestli půjdeš na krev kvůli hCG, tak záleží na tom, kde si ji necháš nabrat. Obvykle je možné mít výsledek ten samý den odpoledne, někdy druhý den ráno. Hned ti ho určitě neřeknou, posílají to do laborky.

gabikri
16. kvě 2010

akynt : kuju 😵

jessie1
16. kvě 2010

Ahojte holky, chtela jsem se zeptat. Dnes jsem 28.DC a začala jsem špinit. Je mi to trochu divné, protože MS mívám tak až po 35ti až 36ti dnech. Někdy 33. Určitě ale ne takhle brzo. Přemýšlela jsem i nad tím, jestli to může být zavrtávání, ale nevím, spíš to nevypadá, podle mírných bolestí vaječníků. Jen by mě zajímalo, jestli tu moji MS mohl urychlit Pregnyl, který jsem si před "snažením" píchala (i když jen 1500 jednotek)? Prosím, nevíte některá? No, kéž by to zavrtávání bylo, ale už jsem spíše pesimista 🙂 Díky všem a přeju krásnou dobrou noc!

eustoma
16. kvě 2010

jessie: ano pregnyl ti spravi to ze cca 16-17 dni po pregnyle urcite dorazi mrska. ja som tiez mavala dlhsie cykly, ale tym ze pregnyl vyvola ovulaciu, tak ms prisla skor. vzdy mi to pregnyl skratil.

saralinda
autor
17. kvě 2010

Luci – veliké gratulace a ať se prďolové drží.
Eustoma – pěkně si Denysku/Denýska hýčkej.
Valmark – tak ať máš ta 2 týdny //

Holky, ať to tu valí a všechny hlásíte //

jessie1
17. kvě 2010

eustoma: díky moc, jsem si říkala, že jsem to čekala až koncem příštího týdne 🙂 a ne tak brzy... ještě, že mě to překvapilo doma a ne někde mimo 😀 😀

martinka.a.honzik
17. kvě 2010

Ahojky všem,

gabikri: Jo jo už to máme s Aknyt za pár, hrozně rychle to letí a já zjišťuji, že vůbec nic nestíhám, že nemám nic připraveno. Jen mám vybraný kočárek. Ale se jménana pořád bojuji. Ale po tom co jsem našeho broučka viděla na 4D, tak už se na něj moc těším 🙂. Jinak se daří docela dobře, jen ten pupek začíná už být dost velký a začíná ,,překážet,, 🙂.

labutka1980: Já chodím k MUDr. Hruškové, ta se zase specializuje mimo jiné i na endometriozu a jsem tam moc spokojená. Hrozně moc mi pomohla a i dost brzy mě dala doporučení do CARu. Já už tam budu chodit pravděpodobně celý život.

band
17. kvě 2010

jessie - já koukám, kde seš - už si tu nějak dlouho nebyla 😉 - jak je? koukám, že řešíš to co já...
Já měla 14 dní teploty a pak sem začala jen špinit - taky sem si říkala, že to třeba vyšlo, ale v sobotu v noci to na mě přišlo se vší parádou :( - tak se du objednat na ultrazvuk...

jessie1
17. kvě 2010

band - no to víš, v práci byla totální nestíhačka, řešíme v účtárně konec roku ke konci března a máme tady auditory, tajně jsem doufala, že dneska už tu nebudou, ale bohužel, jsou to pořádný otravy! a doma mě k tomu manža nepustí 😀 😀 Mně se MS dnes ráno už pěkně rozjela, už jsem si volala k Apolináři na UTZ na 11.DC, hale, to ti musím říct, dneska jsem 1.DC a volám tam a sestřička na mě prý že to vychází na pátek 28.5. a já ji povídám nene, mně to vychází na čt 27.5.! 😀 😀 no hale minimálně 10 minut jsme se dohadovaly, na kdy to vychází jí a na kdy mně! 😀 😀 prý od po do ne je to 8 dnů... a já cože? Týden má přeci sedm dnů, ne? No hale prdel největší (omlouvám se za ten výraz, ale fakt mě to dostalo, normálně jsem se smála do telefonu, snad to tu sestřičku nenaštvalo 😀 😀 😀 😀 ).
Takže další měsíc to jistí, ne? Jinak jdu na ten UTZ přímo k dr. Řežábkovi - poprvé, holky ho tu všechny chválí, tak doufám, že budu taky spokojená 😀 😀 😀

band
17. kvě 2010

jessie - tak to je mazec 😀 😀 😀 to víš - pondělí ráno, tak hlavně, že sis 7 denní týden vybojovala - ten 8 den by byl určitě 100% pracovní 😝 ...Já du 24.5 na ultrazvuk. Nevim vůbec ke komu teda a pak asi někdy koncem týden na ten test, jestli se tam sperime udrží. Deš na to taky? Jinak u dr. Řežáka sem byla na 1 sezení - moc milej
Jo takže ty máš teď takovýhle hoňky fuj - auditoři 😖 😖 😖 - tak ještě dneska a máš zase pokoj ne 😉
Jo a jak je to s tím srazíkem? Deš taky nebo ne?

jessie1
17. kvě 2010

band - no hale fakt mě dostala 😀 😀 No, na ten test udržitelnosti bych měla jít taky, ale asi se domluvíme až na tom UTZ, to se dělá chvíli po tom, že? Nebo bych měla jít dřív? Já jen, jestli si tam mám zase ještě zavolat 🙂 Minule nám to vycházelo na víkend, tak mi řekli, že to necháme na příště - doufám, že to zase nevyjde na víkend 😀 😀 při moji smůle 😀 😀 Hale, s tím srazem, já ti nevím, to už je zítra, vid? Od kolika a kde? Nechce se mi pročítat ty zprávy 😝 😝 😝 Ty tam jdeš?

larri
17. kvě 2010

Holky,doufám,že srazík zítra platí.Nečetla jsem vás.Pokud to výjde Tuli,přiveze ukázat svoje kluky.

kralka
17. kvě 2010

Ahoj všem při pondělku.
Labutka já mám také PCO šla jsem na LPSK, kde mi udělali pár dírek do povrchu vaječníku, které pomáhají prasknutí folikulu a uvolnění vajíčka. Mě to bohužel nepomohlo. Po pár měsících zase zarostou. Pokud jsem to dobře pochopila tak na LPSK neposílají běžně kvůli PCO. Měla jsem i jiné potíže takže, když se to tak pěkně „nahromadilo“ tak mi tohle rovnou udělali. Jinak jsem měla klasický postup jako ostatní: Fostimon a IUI. A v cyklech bez stimulace na IUI nebo IVF jsem měla Proveru, abych vůbec odmenstruovala.
Band: já jdu taky na UTZ 24.5. a také nakonec nevím ke komu. Myslím, že dopoledne tam měla být dr. Korytová a Beitlová a odpoledne možná Jarošová.

kralka
17. kvě 2010

Se srazem počítám a už se těším až vás poznám osobně 🙂 .

band
17. kvě 2010

jessie - objednají tě na tom UTZ tak 16 -17 DC - podle ovulace - jestli si to dobře pamatuju. Jé tak doufám, že nám to taky nevyjde na víkend - to už by byl 2 měsíc, kdy by se nic moc nedělo.
No je to zítra už někdy od 17,30 - na P2 - ale holky psaly, že budou chodit postupně. Já ve středu ráno musim do Ostravy, ale říkala sem si, že bych tam zašla pozdravit, když sem se sem tak vtlačila 😉 . Taky se těšim na dobrou společnost 😉 Pojď 😉

band
17. kvě 2010

kralka - já du ve 14,15 - škoda

larri
17. kvě 2010

band,my tam nebudeme nocovat.Většinou odcházíme poslední tak ve 20.30.

band
17. kvě 2010

larri - 😀 😀 😀 je mi to jesný, že to nebude velko večírek 😀 😀 😀

jessie1
17. kvě 2010

band - no já jsem v práci do 17:00, jestli mě teda nezdrží auditoři 😠 😠 , tak bych se pak mohla na chvíli zastavit. Kde že to na té P2 je? Dělám v Palladiu, tak to snad nebudu mít tak daleko 🙂
Hale, na to vyšetření jsem teda zvědavá, to tam jako budu ležet a oni budou zkoumat, jestli to ze mě vyteče nebo ne? 😀 😀 😀 no to bude hustý 😀 😀

band
17. kvě 2010

chachá, tak přesně na to sem taky zvědavá 😀 😀 😀 to bude test. celou cestu autem budu mít nohy křížem 😀 😀 😀

band
17. kvě 2010

jeesie a ten odkaz sem ti poslala interní poštou 😉

jessie1
17. kvě 2010

band - moc děkuju 😵 trochu mám strach, blíží se mi červen a před rokem jsem v červnu otěhotněla...doufám, že to na mě zase nepadne.... 😒 😒 nechci, ale víš, jak to bývá....

band
17. kvě 2010

jessie ☹ ☹ ☹ - ach jo, snad budeš mít do té doby nějakou dobrou zprávu z apolináře a nebude to tak bolet

jessie1
17. kvě 2010

band - taky si říkám, třeba mě pan doktor Řežábek něčím potěší 🙂 🙂 Jako pozitivní beru to, že mě nechali to zkoušet bez stimulace, že je tam vše ok, tak jsem zvědavá, co tento cyklus - už snad i ten Pregnyl píchnu dobře 😀 😀 . Určitě se na to všechno víc poptám... minule jsem z toho byla tak paf, že mě nenapadlo se na to víc poptat 😀 😀

band
17. kvě 2010

jessie - to viš, že tě určitě potěší 😉 - všechno krásně poroste uvidíš! Já to taky tak beru, že když se máme snažit a neni v ničem problém, tak to sou podle mě ty nejlepší startovní pozice 😀 😀 😀 - tak a šup a bude 😀 😀 😀

saralinda
autor
17. kvě 2010

Děvčata, ano, srazík platí. Koná se zítra, tj. v úterý 18.5. od 17h (klidně přijďte i později). Uvidíme se v: http://www.cafe-fauxpas.cz/
Těším se.