CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

valmark
21. kvě 2010

eusty, já měla včera cukání si koupit test, ale nakonec jsem to zvládla a nekoupila. A nějak mě to přešlo, takže v poho.
A jak je?

valmark
21. kvě 2010

jinak mi začal dělat trošku problémy Crinone... uvidíme po víkendu a při nejhorším bych museli k Apoli ať mi dají něco jiného.

larri
21. kvě 2010

Ahoj holky,konečně jse se tady dostala.Mám volno,ale byla jsem na Smíchově,což je pro mne dost z ruky.

Jsem ráda,že jsem vás viděla a některé konečně poznala.
Eusty a valmark netestovat,já testovala až 16 den!!!To měla Len radost. 😉 Všichni ale víme proč.

Gábi,tak jsem včera viděla tvého ex. 😉 Vzpoměla jsem si na tebe,když mi platil.Měl platit 107 a omylem dal 108.Tu rychlost prstu,abych mu tu korunu nevzala, jsi měla vidět.Ale tím,že vím jaký je,bych mu ji tam stejně nechala.Tady nejde o to,kdo nechává nebo nenechává.Ale on je ten,kdo nás buzeruje,at mu přidáme více toho a onoho,ale nic víc platit nebude.
Jinak jsem akorát řekla Lubošovi,že jsme se seznámily přes známé a když jsi zjistila kde dělám,tak si se mne zeptala,zdá se s Lubošem známé.Říkal,že jsi vdaná a máš dítě.
Ale pořád chtěl vědět odkud se známé.A já mu pořád dokola tvrdila,že jsem byla se známýma si posedět a naši známý jsou i vaši známý.O dámské jízdě nebyla řeč.

Tak tohle jsem asi mohla napsat do IP.

jOOO,už bych zapoměla,kolegyně moje drahá má dvě cysty na vaječníkách,jedna je velká 4krát 6 cm,nic s tím dělat nebudou.Ale ona má na břiše z nich dvě bouličky.....já jsem tak ráda,že mám dva dny volno.

eustoma
21. kvě 2010

valmark: co robi Crinone? mne nejak nic nerobi. ako dnes ma trosku zacali opet pobolievat prsia, teda bolia celkom dost, takze som opet na sportovej podprsenke. inak sa citim vyborne 😉. nalada skvela 😉 😉 😉.

larri: skvela kolegynka 😉 😉 😉

valmark
21. kvě 2010

eusty, no já stále nic necítím. Občas je mi blbě od žaludku, ale to můžou být nervy 😉
A po Crinonu mě to svědí a pálí. Jestli to nepřejde do pondělka, budu si muset říct o prášky.

eustoma
21. kvě 2010

nervy, ja mam uplne v uzasnom rozpolozeni, statnice robia svoje 😉. no naladu mi to nastastie nakazi 😉 😉 😉.

to palenie je blbe. zavadzas to tiez na noc? skus mozno vecer, pred zavedenim sprchu. mozno to palenie zjemni.

valmark
21. kvě 2010

eusty, no jo ty máš úplně jiné starosti 🙂
Ale je fakt, že už na to tak nemyslím, jako na začátku týdne.
Jinak ten Crinone si dávám na noc, vždy po sprše. Ono mi to nevadí tu noc, ale pak přes den to pálí a je to nepříjemný.
No uvidíme...

eustoma
21. kvě 2010

no mne ten crimone nerobi nic, co by som pozorovala. ako ked si ho zavadzam, tak sa tam vzdy spravi bublina a zneje to ako prd. uz som si s toho s manzom utahovala 😉. kazdopadne uz sme za polko, ja uz mam len 7, po dnesnej noci 6 tyciniek 😉. takze tych par prdikov prezijem veselo 😉 😉 😉.

no do utorka to asi vydrzim netestnut, no po utorku to asi bude tazsie. budem sa ta drzat 😉, vydrzime spolu netestnut 😉 😉 😉.

valmark
22. kvě 2010

ty ten Crinone pak vysadíš? Já pokud by se zadařilo, tak ho budu mít až do 12 týdne. Stejně jako Estrofem. Vzhledem k tomu, že jsem KET měla v uměle vytvořeném cyklu, tak v tom budu muset pokračovat.
Dnes už jsme za půlkou. Myslím, že to vydržíme netestnout 🙂 Možná v pátek večer...
Hezký víkend

valmark
22. kvě 2010

Holciny, jsem 8my den po KET a zacla jsem trosku spinit. Nevite co to muze znamenat? MS dostat preci nemuzu, kdyz beru Estrofem a Crinone, ne? Jsem z toho pekne nervozni... ☹

viktoriekaterina75
22. kvě 2010

Val....může to znamenat, že se miminka zavrtávají.
Já jak víš jsem opakovaných IVF......takže toho mám opravdu hodně za sebou. Nikdy jsem po ET nešpinila. A když jsem zašpinila...byla jsem těhu. 😉 Takže se nenervuj. Opravdu to nemusí značit nic špatného. Pokud to není krev, tak bych se tím fakt nestresovala. Hlavně ber léky jak máš....A kdyby špinění neustávalo, šla bych k Dr...ať ti místo Crinone..dají tablety. Neboj dobře to dopadne. Držím palce.

eustoma
22. kvě 2010

no neviem ci crimon vysadin. ale testnut mam az 14 dni a nasledne sa objednat na kontrolu. no a crinon som dostala iba na 15 dni. a nik mi nevravel, ci to potom budem brat. neviem.

viktoriekaterina75
22. kvě 2010

Eustoma....to je divné...většinou se utrogestan, či crinone bere až do toho 12-13 týdne....Já to dokonce měla ve zprávě když mi dělali ET. tak ti pak dají další recept až půjdeš na kontrlu.
Mě vyloženě napsali, e léky musím brát až do toh určitého týdne jinak dojde k potratu...ale já beru k tomu ještě vždy estrofem.

eustoma
22. kvě 2010

no tak mi to mozno daju nadalej. je to moje prve ivf, takze v tom nesom zbehla. ale ja som ani po iui nebrala lieky a holky brali po nich lieky. tak kto vie. sak urcite napisem.
inak som nedockava, ako mam chutky vediet ako to dopadlo. ale testiti az v piatok 😢, nastastie nemam doma test 😉

no ja ako k tomu beriem akurat lieky na stinu zlazu, ktorymi mi tlmia hormony 😉 inak nic ine neberiem.

valmark
22. kvě 2010

viktorie, díky moc za zprávu. Snad to bude v poho... A uvidím v pondělí, kdyžtak si k Apoli zavolám.

eusty, moje kamarádka, co je po zdařeném IVF u Apolináře také vysadila Crinone po 15 dnech, takže ho pak už asi mít nebudeš. Ono je něco jiného IVF a něco jiného KET (ještě ke všemu u mě v řízeném cyklu).

barbika
22. kvě 2010

Val a Eusty, taky jsem po KETu brala utrogestan jenom těch 15 dní a pak nic. Ale u Apoli určitě vědí co dělají a proč to někomu předepisují dál a někdo může vysadit...

aknyt
23. kvě 2010

Ahojky holky.
U Apolináře dávají Crinone (nebo Utrogestan) do 12.tt jen u KETu s estradioly (Estrofemem nebo Estrahexalem). Jinak u KETu v přirozeném cyklu a nebo po ET dávají na 15 dní a pak už ne.

U přirozeného cyklu a ET po IVF s hormonama pomáhají vaječníky, které u KETu s estradioly "spí" a proto se musí dodávat.

Takže to není chyba, když to máte každá jinak 😉 Držte se a já vám držím palečky!!!

len
23. kvě 2010

Viktorie, to asi je tím, že tys neměla vlastní žluté tělísko... Při normálním IVF opravdu stačí brát těch 14 dní, pak už si těhotný tělo poradí samo 🙂
Důkazem budiž já, která potratila několik týdnů po vysazení Utrogestanu, ale bylo to MA, embryo už bylo mrtvé, ale tělo si samo produkovalo tolik progesteronu, že to mrtvé embryo nedokázalo potratit a brzdilo MS 😔
V jiných CARech "pro jistotu" dávají Utrogestan celý první trimestr, ale nějaký přínos nikdo neprokázal, prostě spíš "pro dobrej pocit."

len
23. kvě 2010

Ahoj Aknyt, my se vždycky sejdeme, co? 😀

aknyt
24. kvě 2010

Jak my to Len děláme? Že jsme si toho všimly i v podobnou dobu 😀

Jinak jsem měla v pátek u Apolináře "báječný" zážitek... Šla jsem tam na test a nechala auto v ulici i s pejskem. Po půl hodioně jsem měla volno, tak jsem si šla pro fenku, že ji vyvenčím a našla jsem auto napůl naložené na odtahovém autě (prý blokové čištění) a s rozbitým okýnkem. Naivně jsem si myslela, že okýnko rozbili kvůli fence, ale on to byl omyl, prasklo při nakládání a klidně by mi ho odtáhli i s rozbitým oknem a pejskem v přepravce uvnitř. Tak jsem se pěkně vytočila. Policajti to nafotili, vzali si mé údaje a pojistku a že mám pak k nim přijít sepsat protokol... a na policii mi řekli, že je o tom jen zápis a mám to řešit s tou odtahovou službou soudní cestou, že oni pro mne nic víc udělat nemohou ☹ Myslela jsem, že to půjde přes pojistky a ono je to jinak...

valmark
24. kvě 2010

Ahojky, tak jsem dnes musela k Apolináři... Začla jsem víc krvácet i přes ty všechny hormony.
Vzali mi krev a zítra se uvidí. Ale vypadá to na MS a tím pádem nezdařený KET. Chjo.
Zkusila jsem si i udělat test a opravdu tam nic není. Je to sice teprve 10tý den, ale asi by tam už nějaký maličký náznak byl.
Těžko říct, musím počkat do zítřejšího odpoledne na výsledky krve. Ale moc šancí tam není...

Eusty, tobě držím palečky, aby bylo vše v poho a v pátek si viděla //.

aknyt
24. kvě 2010

Valmark, ještě neházej flintu do žita, s Estrofemem (Estrahexalem) a Crinone bys MS mít fakt neměla a třeba se prcek zakousnul a dělá hematomy a od toho to krvácení. 10 den po ET // z moči ještě být nemusí. Držím palečky, ať to ještě dobře dopadne!!!

valmark
24. kvě 2010

aknyt, díky za podporu, ale ňák tomu nevěřím. Asi to není dobře, ale cítím to tak.
Uvidíme zítra...

zever
24. kvě 2010

Ahoj snažilky, přidávám se mezi vás. Jsem zde poprvé. Díky vaší diskuzi jsem se tady dověděla spoustu info. My jsme s manželem ve snažení teprve na " začátku" ...snažíme se rok a kde nic tu nic. ☹ V 16 letech mi přišli na to, že mám malou dělohu. Brala jsem na to 5 let hormonální medikamenty a už je to OK. Poměry se mi už spravily, MS mám pravidelný, ale mám tenkou děložní vystýlku ( sliznici). Moje gynekoložka tvrdí, že je ještě čas s tím něco dělat, že rok čekání nic neznamená. 😒 Začínám být nervozní. Ráda bych vás poprosila o kontakt na zminované homeopaty, chtěla bych to vyzkoušet.

kralka
24. kvě 2010

Ahoj, dnes jsem také dostala crinome s tím, že opravdu je třeba ho užívat do 12 tt. Pokud budeme mít štěstí. Jinak hrozí potrat. Vysvětluji si to právě absencí žlutého tělíska, když není žádný folikul. Jen u estrahexanu jsem asi nedávala pozor a nějak jsem nezaregistrovala, že i ten budu mít tak dlouho, ale to se zeptám až si půjdu v pondělí pro mrazáčka. Jen mě trochu mate věta v příbalovém letáku „Estrahexal nesmíte užívat, pokud jste těhotná, mohlo by dojít k poškození nenarozeného dítěte“????
Valmark….já tomu sice vůbec nerozumím, ale mě dnes dr. říkala, že ms právě dostanu až crinome přestanu užívat. Prý funguje jako Provera. Takže taky věřím a držím palce, že ms nemáš. A všechno bude třeba ještě dobré 😉

eustoma
24. kvě 2010

valmark: kocko drz sa. ako pise aknyt, este neni nic stratene.

akin
24. kvě 2010

Ahoj holky, dovolím si trochu se k Vám nacpat a zeptat se ...K Apolináři chodím krátce. Tento cyklus vlastně teprve začínáme hledat kde je problém (po 2 letech neúspěšného domácího snažení ). Čeká mne teď Pregnyl. Pokud nepomůže, tak v dalším cyklu budeme testovat tu průchodnost vejcovodů- trochu se toho bojím...Nevím, co si mám představit, že se mnou budou vyvádět 😅 . nemůžete,prosím, krátce písnout, jak to probíhá?

aknyt
24. kvě 2010

Kralko,
oni se výrobci léků sichrují a píšou to tam. Asi by v případě přirozeného početí dělal ten estrahexal neplechu, ale po KETu se substitucí to jinak nejde. Obojí (i Crinone i Estrahexal) se bere do ukončeného 12.tt. Tedy já to tak měla (akorát s Estrofemem).

Akin, při zjišťování průchodnosti tě u Apoli "nafouknou" plynem a poslouchají, jak to probublává k vaječníkům. Může tě při tom píchat v různých místech těla - prý je to od toho, jak plyn tlačí na tlakové body různých center. Já na tom nebyla, ale prý se to dá v pohodě zvládnout 😉 Koneckonců pro mimi se dá zvládnout snad vše.

akin
24. kvě 2010

Aknyt, moc děkuji. Nezní to nijak lákavě, ale určitě by to mohlo být i horší. 🙂

zzf
24. kvě 2010

Ahoj holky, nemáte některá zkušenost s Clostilbegytem?
Mám ho prát ráno a večer 5 dni už od 3 dne cyklu...když jsem si četla přib. leták tak tam pišou až od 5 dne 😕 jsem z toho nějaká zmatená

zzf
24. kvě 2010

brát --- pardon