CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
29. zář 2010

My si pořídili kočku a dva týdny nato mi řekli, že odběry půl roku staré byly pozitivní na protilátky na toxu 😉

jessie1
29. zář 2010

To je stejně zvláštní, viď. Člověk si musí dávat pozor na všechno. Když si vzpomenu, jako malí jsme jedli všechno hned ze stromu, ze zahrady a nikoho z nás nenapadlo, že bychom si to měli umýt - snad jenom naše maminky 😀 😀

sarusinka
30. zář 2010

jee ja mam taky kocku a nesnasim kdyz mi lidi rikaji, ze ke mne v tehotenstvi nemuzou jit, protoze by chytli toxu. Zvlast lidi ktery maji doma psa 🙄 to si potom tukam na celo... moje kocka ven nechodi, zachod mame cistej se silkgelem, pes venku sezere cokoliv, porad si lize zadek....boze 🙄

jessie1
30. zář 2010

přesně tak 😀 my měli původně kočku, která chodila ven, z té bych mohla mít strach, ale teď máme kocourka, kterej je opravdu jenom domácí, bytovej a vzorně se o něj staráme 🙂 Nejlepší řeči mívají maminky, co? 😀 😀

ciratko
30. zář 2010

My máme doma i psa i kocoura, oba chodí i ven 😉 . Když už v sobě toxoplazmu máš, tak to nevadí, horší je, kdyby ses nakazila až v těhotenství nebo těsně před. Jinak veterinář mi říkal, že větší riziko nákazy než přímo doma od kočky je třeba při práci na zahradě (když okopáváš záhon, tak v zemi se vajíčka drží až 5 let) nebo při přípravě masa.

len
30. zář 2010

A nebo při konzumaci tý zeleniny 😀
Jinak vetka mi taky říkala, že kočka bývá nakažlivá pár týdný v období 6 měsíců - rok, doporučovala mi v té době netěhotnět. Chacha 😉

cell
30. zář 2010

sarus: ona si jako kočka zadek nelíže? 😉 😀

jsou lidi kočičí a psí ... a já jsem teda psí .... kočku bych doma nechtěla. Ale nechci rozpoutat nějakou vášnivou diskuzi 😔

len
30. zář 2010

Já byla vždycky psí, dokud jsme si nepřinesli Aduš (psa bych do 2+1 nechtěla) 😉 Takže teď jsem asi oboje 😀
A jo, zadek si líže a pak mi olíže ruku, ale tak nějak... pes vždycky alespoň trochu smrděl, kočka má voňavej kožíšek (aspoň ta naše teda), takže čistě psychologicky mi přijde čistější 😀 Psa jsem nikdy pod peřinou neměla, kočku každou noc 🤐 Ale každý má něco 😉 A jsem přesvědčená, že při dodržování základní hygieny, není-li někdo alergik, zvíře je vždycky přínosem 🙂

cell
30. zář 2010

len: vidíš a mně zase vždycky trochu smrděly kočky a navíc to poznám, když má doma někdo kočku. Ale to je fakt individuální a asi mám citlivější nosík na kočičárny.
Naše hafice do postele moc nesmí, ale hlavně proto, že když se roztáhne jejích 35 kg a to se roztáhne skoro vždy, pak manžel, tak se ta já už skoro nevejdu a tak má vlastní matraci. Ale když sloužím, vím přesně, kde Majdička spinká 🙂
Ale obecně mám zvířata povšechně ráda 😵

len
30. zář 2010

Já taky ráda téměř všechny zvířata 🙂
Ale ta naše číča čistě bytová... táta hrozně prskal, že si nasadíme kočku do bytu a že každá kočka smrdí a hotovo... tak jsem mu zabořila nos do Adušího kožichu a musel i on, největší odpůrce koček, uznat, že prostě voní 😀 A teď ji dokonce občas hlídá, čemuž bych nikdy předtím nevěřila... Dost jsou cítit kocouři, obzvlášť, když značkujou.
No, 35 kilo, naši teď mají asi 10-12kg vořecha a musím říct, že to je asi tak maximum, co jsem schopná fyzicky zvládnout, ale on je trochu magor a děsně veselej a každá procházka s ním je malá posilovna (bez vodítka si netroufám) 😉

jessie1
30. zář 2010

Holky, já bývala taky psí, ale pak jsem viděla kocourka, co měl můj tehdejší přítel a současný manžel doma a úplně si mě získal. Dneska jsem spíš na kočky než na psi. Už jenom proto, že nemám čas se psem chodit ven a byl by u nás chudák. Kočka si přeci jenom více méně vystačí sama 🙂 Teď máme exotického kocourka, kterého miluju. Dělá mi jenom radost 🙂

sarusinka
30. zář 2010

@cell: ale lížou 😀 občas té mojí taky řeknu, ať si jí kouká umejt, když jde zrovna z velký 😀 😀 a když to neudělá utřu jí to dětským ubrouskem, aby mi s tím nechodila do postele, na to jsem háklivá 😅 nechci vidět jak to dělá, když tam nejsem 🤐
@len: mně právě taky přijde, že ta kočka víc voní. Když si čuchnu k jejímu kožichu, voní jakoby domovem. Když leží na čistým prádle tak voní aviváží 😀 😀 ale pes mi vždycky moc nevoněl. Zvlášt ty co jsou venku. Smrdí divně. ale nic proti psům nemám 😉
a můj manžel je alergik (jak stále tvrdí má oblíbená tchýně) a na Sněhulku nikdy alergickej nebyl. Já spíš žiju v tom, že lidi si alergie přivolávají sami 😎
@jessie1 jo to mívaj, zvlášť moje švagrová právě. ta má tu malou myš (yorkšíra) kterej se vyválí v kdejakým ho**ě ale to jí nevadí 😠 ale moje Sněhulka voňavá, čisťoučká, s růžovýma ťapičkama jí přijde fuj fuj.
u tchýně se nejvíc směju, taky tam vždycky chytneme blechy, mají psa salámovitého :D:D... neboli jezevčíka, a ten má dlouhej ocas, s kterým vymete venku všechno... a prochází se po hrací dece u mimina... ale skočila tam Sněhulka, a hned jí vyháněli.... primitivové......
takže tak 😀 😀

saralinda
autor
30. zář 2010

A my máme pejska (ale kočky mám taky ráda) a jsme moc spokojení. Pořídili jsme si ho po mimoděložním a moc nám pomohl a stále psychicky pomáhá. A taky mi pomohl si srovnat v hlavě , zda půjdu do darovaných vajíček. Říkáme si, že když máme tolik rádi úplně jiný druh, který s našimi geny nemá vůbec nic společného, tak to budeme mít určitě rádi i lidské miminko, které bude naše geneticky napůl. Ale ve skutečnosti bude naše na 100%. Takže geny už neřeším.

ciratko
30. zář 2010

To s náma někdy leží v posteli i náš 55-ti kilový psík i náš kocour 😀 a to máme jen 160 postel 😉 . Je to dobrý trénink na děti 🙂 , kolikrát se ráno probudíme namáčknutý na sebe na kraji postele a zvířata se roztahujou po tom zbytku :o)
Taky jsem někde četla, že když máš zvířata doma i v těhotenství, že tím snižuješ budoucí alergie dětí 😉

len
30. zář 2010

Tak zvířata by byla a teď ještě to těhotenství 😎

saralinda
autor
1. říj 2010

@len 😀 Tak nějak.

larri
1. říj 2010

Já se k Apolináři nemužu cele ráno dovolat.... 😠

larri
1. říj 2010

Tak jsem si vybrala nakonec Jarošovou a 8.10.jdu k ní.Nemáte tam někdo taky domluvenou schuzku?

barbika
1. říj 2010

@larri tak já mám domluvenou schůzku o den dřív s Řežábkem 😀

sarusinka
1. říj 2010

holky a jak poznám který den je tam jaký doktor? oni se tam střídají, nebo mají pevně rozhodnuto, kdo tam kdy je? 😅 když se mám teď objednávat na zastavovací injekci, tak ten doktor mi i předepíše léky že? já bych taky chtěla k Řežábkovi. Byla jsem u něho na první konzultaci, na druhý na folikul. u Koryntový, ta mi odesílala i žádost na pojišťovnu, ale chci aby mi léky naplánoval právě on.... tak doufám, že to vyjde. nemusím jít na zastavovačku přesně 22.den cyklu ne? může to být plus mínus dva dny?
@larri a @barbika a vy už budete stimulovat holky co? barbika, ty jsi vlastně měla se mnou, ale moje MS jak se zpozdí, tak to je na dlouhý lokte. Čekám jí teď po agolutinu v neděli... tak snad dorazí mrcha jedna.... budu vám držet palečky, ať to vyjde 🙂

eustoma
1. říj 2010

@larri ja idem k jarosovej, ale 6.10. hned rano.

@sarusinka k injekcii neporadim, ja som chodila vzdy v ten den co to vychadzalo, ked to vychadzalo cez vikend, tak som si sla vyzdvihnut injekciu predtym a potom sla pichnut na pohotovost. co sa tyka rozpisu, tak neni pevne dany, oni sa dost menia, rozne prehadzuju. ak by si chcela k rerabkovi, tak sa objednaj predtym, nez ti vychadza ten 22 DC a potom uz len pojdes pichnut injekciu.

ja som mala tiez stimulovat, ale nejako vyvolavacka nechcela zabrat a ukazal sa nam drobec 😉.

sarusinka
1. říj 2010

@eustoma: jojo drobek se tam schovával viď 🙂 a jak ti je? už tě postihli zvracecí nepříjemnosti ? 🤐

len
1. říj 2010

@sarusinka při dlouhém protokolu dostaneš léky až 14 dní po té zastavovačce. jinak když tam volám, řeknu, že chci k někomu konkrétnímu, a pokud to jde (např. dotyčný nemá dovolenou nebo naprosto plno), tak mě k němu objednají.

cell
1. říj 2010

já půjdu taky příští týden, den si domluvím s Jarž. 🙂

len
1. říj 2010

Jaržembovská už tam zase je?

eustoma
1. říj 2010

@sarusinka je mi blbo, ale staci nieco spapat a uz je mi ok. teraz posledne 2-3 dni sa mi dos toci hlava. inak mi pride, ze to je v pohode. cez obed sa vzdy zavriem v kancli a zdriemnem si hodku, neviem byt zaujata pracou. takze je to tak nahrane. uz sa tesim az dostanem tehu knizku a budem konecne v praci moct povedat, ze som tehu, teraz sa snazim aby nikto nic nevedel a tak. ale to su vsetko mile starosti.

holky drzim pestiky pri stimulke. nech vam foliky krasne rastu.

cell
1. říj 2010

len: pochybuju, říkala, že jí převelili na porodní sál nebo kam

len
1. říj 2010

Aha, jak jsi psala, že se domluvíš s Jarž...

lenickan
1. říj 2010

@len ahoj Leni, zdravím Tě po delší době. A asi opět začnu chodit do vašeho tématu - pokud mne sem pustíte -
Opět u mne ta stará známá písnička cykly 53 dní apod... ach jo.... ani po tom porodu se to nesrovnalo....

marcelli
1. říj 2010

Ahoj,dlouho jsem tady mezi vámi nebyla... ☹ Mám za sebou 5 neúspěšných IVF a už jsem neměla sílu pokračovat dál.Jedno dítě už mám a nejsem nejmladší,takže jsme to prostě vzdali.Mám jen jeden vejcovod a po laparoskopii mi řekli,že je neprůchodný,že tam jsou srůsty a jiná šance na otěhotnění než IVF není.Ale mám pro všechny,co mají stejný problém jako, já dobrou zprávu!!!Minulý týden jsem zjistila,že jsem těhotná normální cestou a to ve druhém měsíci!!!!Hned jsem volala do Caru a tam mi řekli,že to je zázrak....takže neztrácejte naději jako já a držím vám všem palečky 🙂