CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

larri
16. led 2009

zubajdo,my meli taky vysledky spg z rijna,ale oni si je udelaji znova.Ja jsem rada,protoze v rijnu to nebyli moc dobre a ted to mel pritel v pohode.Minule byl poprve,tak to bylo mozna stresem a ted vedl do ceho jde,byl v pohode.
Ono je to mozna tim,ze kdyz mne videl poprve po laparce,ja na jipce dost zvracela a pri jeho navsteve taky,k tomu videl kabelku 🙂 ,tak tvrdil,ze jeho spg je malickost.Porad mu ale pripominam,ze zatimco on byl jednou v car,tak ja tam budu chodit casteji.Pritel je cizinec a u nich doma tvrdi ,ze na vsechny nemoci je dobry med.A ja si vsimla,ze med co jsme dostali od mamky nejak mizi.Delala jsem ,ze nic a dostala jsem vynadano,ze si vubec nevsimam,jak moc se snazi,aby byl spg co nejlepsi,tak poctive pouziva med,kde se da. 🙂

nitenka
16. led 2009

tak mažu venčit psíka a určitě za váma dorazím,jen musím natrénovat jak se to tu dělá.. ankyt díky 🙂 zatím nato děsně vykulekeně koukám a nevím co kde mačkat... Jinak super že jsou tu Apolenky to jsem neměla ani tušení.. Hlavně už jsem v caru jak doma tak ráda poznám spolubydlící 🙂 tak zatím papa

kralka
16. led 2009

....taky jsem z těch všech skratek ještě zmatená. Jsem ráda, že na nás v těch skratkách nemluvila včera ta lékařka. aknyt..... byla to MUDr. Bláhová. Byla fakt milá. Jen jsem si chvilkama nebyla jsitá, že vnímá co říkám.

aknyt
16. led 2009

občas se člověk musí ozvat a zarazit je a nechat si to dovysvětlit... ale potom zase všechno vysvětlujou, jako kdyby tam byl člověk prvně i když tam je už déle 😀

kralka
16. led 2009

zubajda....my taky byli poprvé tam co vy. Říkal, že tady je to fakt hezčí.

nitenka
16. led 2009

jasmínko díky 🙂 já si vás pak přečtu at mám tyky nějaký přehled 🙂 unás s přítelem je vše Ok oba v pohodě výsledky taky,laparka hysterka Ok tak snad se zadaří.. a když to nevyjde tak chci zkusit mojžíšovku bylinky a hodit se do klidu.. já jdu z pokusu do pokusu a podřebuju už chvilku nato nemyslet..Ale bude mi 35 takže zase to na dlouho odkládat nemůžu.. Ale do dalšího IVF bych šla až na jaře nejdřív 🙂 zatím pa určitě za váma příjdu. hezký den všem

jasmina309
16. led 2009

No já tehdy zkratky taky řešila, ale dnes je mám v malíčku- 5,5roku snažení a z toho 16 měsíců v péči Car, to už by bylo abych si zkratky nepamatovala 🙂
Ted zase řeším zkratky z imuna a ani nevím co nás bude čekat za týden na Genetice??? Vím, že budou chtít anemnézu, krev...možná sperma...
Nevíte některá na co mohou přijít?????

larri
16. led 2009

holky a predstavte si,kdz byl ten muj poprve na spermiogramu,tak mel vysledky za 10min.ted jsme celali hodinu a byli v poho.tak ted nevim co to bylo minule za vysetreni.Pritel byl ale nekde jinde.

zubajda
16. led 2009

to my poprvé čekali asi 40 min....a výsledky byly na jedničku.... no a mně po laparce našli endometriozu... tak jsem začala chodit sem...

jasmina309
16. led 2009

nitenko, no ten klid to chce, opravdu! Já vím o čem mluvím, mě je totiž 36let a taky sem to zkraje stíhala co nejrychleji a ted si dávám dobrovolně pauzu 2-6 měsíců!

Tak a já jdu taky venčit našemo mazlíka psího, tak pá zatím 🙂 🙂

zubajda
16. led 2009

jasmin... jakého máte mazlíčka ??... jestli to dobře rozeznávám podle fotky, tak jorkšíra??.... já mám doma jorkšíří slečnu 🙂....

aknyt
16. led 2009

Jestli jdete na genetiku ke Karlovu, tak budou brát krev (další pokud by něco našli asi). Chtějí znát zdravotní stav a roky narození rodičů, sourozenců, strýčků a tetiček (sourozenci rodičů), počty dětí a jestli to byly holky nebo kluci u širšího příbuzenstva, na co kdo umřel a v jakém věku... měla jsem s tím docela problémy, taťka je ze 4 dětí a s částí z nich se nestýkáme, tak o nich nic nevím. Pak taky jeslti v rodině někdo potrácel měl tělesné vady...
Zjistit z toho můžou to, že máte kus DNA připojený jinde než má být, což vás neovlivňuje, ale embryjka může, protože každý dává polovinu genetické informace a můžete "dávat" tu část, kde kousek chybí... ale to vám vysvětlí. Doktorka Veselá byla fajn aopravdu hezky to vysvětlovala

len
16. led 2009

Jasmino, na té genetice (tamtéž, co jdete vy) jsme byli včera 🙂 Vyplnili jsme ty tuny lejster od nich, pak si s náma dr. povídala, ukazovala nám obrázky a manžel měl zvídavé dotazy (jak je veliký chromozom? Co je to za program, který na to kouká, a kdo ho vyrábí?), pak nám vzali krev a výsledky budou za 14 dní 🙂

zubajda
16. led 2009

aknyt.. ufff, doufám, že to po mně nikdy chtít nebudou, protože taťka je asi z 12 sourozenců, mamka ze čtyř... 😨

len
16. led 2009

Zubajdo, byses jim nevešla do tabulek 😀 ale u vás je příčina celkem jasná, tak se snad v genetice hrabat nebudou...

aknyt
16. led 2009

Zubajdo, po nás to nechtěli, chtěli jsme to my po našich předchozích nezdarech jsme zjišťovali, jestli není u nás "systémový" problém, který by naznačoval, že se budou potraty opakovat. Ale pokud si sama neřekneš, tak se nejspíš nedočkáš ničeho 😉

len
16. led 2009

No, Řežábek na to koukal dost skepticky, ale jakmile to zmínil, hned jsem po tom skočila 😉
Dneska mi brali kontrolní hCG po potratu, snad bude nula 😝 A divili se, že už mám v žíle jeden vpich - odvčera. Naštěstí nemám jenom jednu krásnou žílu, mám jich spoustu 😀

zubajda
16. led 2009

len 😀 😀 😀....

kralka
16. led 2009

len...tak to se máš já mám jen jednu krásnou. Když jsem byla na operaci tak kvuli mě museli předělat rozmístění operačního sálu 🙂 , ale zatím jsem si s jednou žilkou vystačila. Trošku jste mě zmátli s tou genetikou. Sestra mojí babičky je neplodná. Má adoptovaného syna. Asi si budu muset zjistit co a jak. Říkala jsem si, že to mít vliv nebude.

len
16. led 2009

kralko, tohle už je fakt docela vzdálené příbuzenstvo... Nehledě na to, že tehdy asi nedokázali zjistit, proč je neplodná, třeba má po zánětu neprůchodný vejcovody... Navíc nám říkali, a je to logický, že buď jseš nositelem toho problému jakožto první generace (rodiče to neměli) a pak je jedno, co kdo v příbuzenstvu má. Nebo už to měl jeden z tvých rodičů, ale fakt, že tě nakonec počali, znamená, že ten problém není natolik závažný a i ty sama budeš moct počít dítě 🙂

zubajda
16. led 2009

to moje mamka mohla mit jenom mne... pak uz se vubec nedarilo ... a byla take na lpsk... vse pruchodne, nic ji nenasli.... a bohuzel, tak doufam, ze budu mit alespon jednoho broucka.....

aknyt
16. led 2009

zubajdo, naši to měli zrovna tak, ale mamka prý měla PCO...

len
16. led 2009

No, naši taky čekali pět let, takže dámy - neplodnost asi fakt JE dědičná 😀

zubajda
16. led 2009

mamky segra...mohla mit take jednu holku, pak uz se nedarilo... dalsi jeji segra..se otrela o chlapa a byla v tom... a posledni segra.. mela jednu holku a dvojcatka z umeleho... deda si uzil, mit pet zenskych pod strechou 😀

aknyt
16. led 2009

Asi na tom dědění neplodnosti něco je - naši mě měli po 5 letech jako jediné dítko, tchýně několikrát potratila než měla manžela, babi s dědou se snažili 3 roky než měli první dítě. Akorát babi z druhé strany byla ten typ, že stačilo na ní hodit kalhoty a byla v tom.
Jinak to jsem tu asi ještě nepsala, HA jsem vysadila v březnu 2003, takže už to taky nějaký ten pátek je, co se snažíme 😉

nitenka
16. led 2009

tak už se mi podařilo se tu trošku více vyznat .-) jasmínko dá se tu nikde o vás dočíst co máte před sebou a zasebou ? 😎 já jdu na transfér k Řežábkovi....

len
16. led 2009

Nitenko, pokud si to někdo nepísne do alba nebo do profilu, tak asi ne...
My teda konkrétně - vysazení HA prosinec 2005, mívám 16 cyklů do roka, takže trochu větší šance, od února 2007 CAR Apolinář, do září 2008 - nespočet vyšetření, časovaných styků, vyčkávání, 4xIUI, září 2006 první IVF - těhotenství - MA v 8.tt, v mrazáku nic. Výhledy do budoucna - do června 2009 přirozené snažení (6 cyklů), pak snad další IVF.

nitenka
16. led 2009

len Ahojky koukám že jsi tady dlouho podle příspěvku.. co je vysazení HA 🙂 já jsem u Apolináře od září 2007 snažím se o mimčo od 26 let BUDE MI 35 ... to máš toho zasebou taky požehnaně.. JEN SE JEŠTĚ ZEPTÁM ALBUM JE CO? tak do držím palečky at už se zadaří... MĚ JEN VADÍ PO TOLIKA POKUSECH ŽE VŮBEC NEVÍM PROČ TO NEJDE. A KAŽDEJ V CARU MI TVRDÍ JAK JSEM ZDRAVÁ A V POŘÁDKU PŘÍTEL TAKY.. VČERA JSEM SE PTALA KDYŽ JDU NA 5 TRANSFÉR JAK MI TABULKOVĚ KLESÁ ŠANCE,KOLIK TAK POKUSŮ MÁ ČLOVĚK PODSTOUPIT A DOKTORKA ŘÍKALA,ŽE U HOLEK JAKO JSEM JÁ JDE JEN O ČAS A CO NEJVÍC POKUSŮ A ŽE NEJSEM ANI V PŮLCE 😝

len
16. led 2009

No, přestala jsem brát hormonální antikoncepci 😉
Album je, když klikneš na ikonku foťáčku vedle jména - někdo si tam píše celý průběh snažení, někdo cpe fotky vytoužených kočárků... no, já tam mám takovej mišmaš 😀
Takže taky idiopatka, ach jo ☹

nitenka
16. led 2009

LEN- DÍK TO JEŠTĚ PROZKOUMÁM.. NEVÍM JAK TO NASTAVIT ALE DO BUDOUCNA SE STÍM POPERU .-) JINAK SE MI ZDÁ ŽE Z FOTEK NĚJAKÉ HOLČINY POZNÁVÁM Z CARU 🙂 ALE JÁ JSEM TAM VŽDY TAK MIMO ŽE NEVNÍVÁM JEN KDYŽ SEDÍM NA ULTRAZVUKU TAK TAM TY HOLČINY VNÍMÁM VÍC A OPČAS SE ZAKECÁME 🙂JÁ MÁM NA KETÍK 5 DENÍ 2 MURILKY A PRÝ JSOU KVALITNÍ TAK SNAD SE ROZMRAZEJ..TO JSOU VŽDY NERVÍKY NEŽ DOJDE K TRANSFÉRU..