CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

doufalka
24. říj 2010

Já, vzhledem k tomu, že jsem samoplátce, jsem si léky sháněla na diskusi tady na koníkovi. Namísto cca 33.000Kč jsem je sehnala za "pouhých" necelých 11.000Kč;-)

aknyt
24. říj 2010

@doufalka Jednu dobu, když měli nějaký výzkum, tak u nich byl Puregon 50 IU v ampulkách zdarma (při mém prvním IVF). Při druhém už se to platilo. Ale může se stát, že nějaký lék mají v rámci výzkumu zvýhodněný...

aknyt
24. říj 2010

@doufalka to taky znám, taky jsem dost ušetřila nákupem léků přes koníka 😉

eustoma
24. říj 2010

pridala som do mojho alba cenniky co som mala. vid album:
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/eustoma/albu...

markett_a
24. říj 2010

@aknyt ... to je pravda, vidis, podepisovala jsem to, zaskrtli mi ten fostimon a orgalutran... pro pripad, ze by to poj. neschvalila

jesterka001
24. říj 2010

@markett_a - Taky jsem měnila kvůli tomu pojišťovnu, jinak bych už měla smůlu 🙂 Mě je 39, v půlce ledna mi bude 40, případné 3.IVF mi vychází někdy kolem půlky ledna, takže bych ho buď jen tak tak stihla nebo jen tak tak nestihla...... Jj, v červenci mě tam dali jediný dva, co jsme měla a nic ☹ A kolik je tobě, jestli se můžu ptát 😉 Neřekli ti, proč bylo jen jedno vajíčko?

markett_a
24. říj 2010

@eustoma ...d iky moc... kouka, ze tam nemaji napr. Gonal, ten si chvali hodne holek, ze meli pak peknou urodicku foliku... holky, da se vubec rict, jaky hormon je nejlepsi?

markett_a
24. říj 2010

@jesterka001 ... me bude ted v prosinci 39... nerekli mi nic... jeden z doktoru jeste na UZ mi rikal, ze si mysli, ze vekem...

aknyt
24. říj 2010

@markett_a Gonal a Puregon je to samé, jen od jiné firmy. Puregon je taky v peru, navíc jsou ampule vyměnitelné, tak stačí jedno pero, Gonal je v předplněném, které se pak vyhazuje. Účinek je stejný. Je to "syntetický" hormon z čínských křečků.
Fostimon, Menopur a Merional jsou "přírodní" - extrahované z moči žen po přechodu.

Nedá se říct, který je nejlepší - každé sedí něco jiného... byť je stejná účinná látka, tak můžeš s Fostimonem mít mnohem lepší výsledky než s Puregonem a nebo naopak potřebuješ Merional, který má i LH, nejen FSH...

markett_a
24. říj 2010

@aknyt ... smankote, hormon z čínských křečků???!!!... mno to jsou veci... tak jsem zvedava, co mi MUDr. doporuci priste, kdyz jsem po Fostimonu mela jen jeden folik... jestli to bylo vubec Fostimonem...

aknyt
24. říj 2010

@markett_a možná ti doporučí Merional - s tím měla, tuším že Larri, mnohem lepší výsledek než s Fostimonem. Teda ten konec dobrý nebyl, ale aspoň měla folíky, embryjka, transfer a otěhotněla ☹

markett_a
24. říj 2010

@aknyt ... chci byt proste na dalsi pokus lepe informovana 🙂

arna
24. říj 2010

Ahoj,
měla bych na zkušenější dva dotazy:
1) když mám jít na 2. nebo 3. den cyklu na hormonalni profil a 2.a 3.den cyklu zrovna vyjde na sobotu a neděli, co se dělá? Odběry se asi o víkendu nedělají, že?
2) Jak to děláte s častými absencemi v práci? Berete si dovolenou nebo jak? Já příští měsíc budu mít skoro pořád něco- odběry, konzultace, psychoterapie... tak mám celkem strach, co na to zaměstnavatel...

markett_a
24. říj 2010

@arna ... ahoj, mno s tim prvnim nevim, nejsem zkusena 🙂 me jen rikali, ze kdyz vyjde UZ na sobotu, mam prijit v patek a kdyz na nedeli, mam prijit v pondeli... jinak ja si beru v praci asi tak napul dovolenou a napul propustku... zalezi, co na to zamestnavatel... ja si letos nebrala dovolenou v lete, pocitala jsem s tim, ze ji "vyplacam" za navstevy v CARu

eustoma
24. říj 2010

@arna k tomu profilu neviem. ale pokial ide o pracu, tak ja som sa objednavala do CARu skoro rano a potom som sla normalne do prace. ultrazvuk je tak na 15 minut.

eustoma
24. říj 2010

hned na prvej stranke pise len:
nezkoušejte chodit na odběry v sobotu, já tam musela jednou a tu milou nemocnici jsem fakt nepoznávala

takze asi odbery spravia aj cez vikend, ale nesu moc prijemne.

markett_a
24. říj 2010

@arna ... ja doljizdim z Usti n/L, takze cca 90 km, coz je skoro na cely den, pac dalnice je jen kousek a zbytek cesty ucpany TIRaky :(

arna
24. říj 2010

@eustoma : aha, tak to by se v nejhorším vydrželo, nepříjemný personál překousnu...🙂 akorát na těch žádankách je ordinační doba jen po-pá, tak nevím...

@markett_a : no já sice žiju v Praze, ale pracuju v jiném městě, takže když mám jít na odběr na Apolinářskou tři hodiny po probuzení a pak jet do práce, tak se do pracovního procesu dostanu po poledni...:-/
Já navíc dovolené už moc nemám...
Ze zákoníku práce Ti teda zaměstnavatelé maj povinnost dát volno, ....ale fakt, že to celkem provokuje, být každý den u doktora... No budu to muset asi nějak kombinovat... něco asi se dá nadpracovat taky...

eustoma
24. říj 2010

@arna tak skus zavolat k apolinarovi, co ti povedia, ze ked ti vychadza 2-3DC na vikend, ze co mas robit. oni poradia.

saralinda
autor
25. říj 2010

Arna, jedno spermio o ničem nevypovídá. Manža měl poprvé nějakých 12mil. a z toho většinu horší kvality. Pak jsme nasadili Selzink a před odběrem cca 5 dní sexuálně abstinovat (poprvé jen tuším 1 den) a měl 40mil. Takže nebuď smutná.

saralinda
autor
25. říj 2010

Co se týká odběru krve, tak si matně vzpomínám, že mi řekli 2.-5. den. Takže bych to asi nechala na to pondělí. Ale nejlepší je tam rozhodně zavolat.

kralka
25. říj 2010

Ahoj, máte někdo zkušenosti s Prednisonem? Nevíte jestli ho u Apolináře dají třeba jen pro jistotu nebo až po nějakém hormonálním profilu, kde se zjistí, že tělo embryo „ vypuzuje“?

sarusinka
25. říj 2010

@markett_a: to je teda dalka vid... ja jsem puvodne z decina, tak vim jak dlouho to trva 😖
@arna: ja to zatim resim uvolnenim z prace, delam v centru, takze dyl jak dve hodny pryc nejsem, ale taky nevim co az budu chodit na utz, proste si totaky budu asi nadelavat.
Jinak jsem dneska nakonec dostala jak do zadnice tak do bricha 😠 Zoladex do bricha, a agolutin abych dostala ms. Aby se to zase neprodlouzilo, ze za 14 dni kdyby jsem sla na kontrolu a nemela ms, tak mi ho stejne pichnou, tak jsem rada,ze potom uz si muzu jen vyzvednout leky 😉 a zase jsem byla u Koryntovy, a celkem v pohode.

Jinak jsem se chtela zeptat, ty lidi co tam vozi kolem, to jdou takhle na odber? projedou celou chodbu a vsichni na ne koukaj,,,,, to je docela blby...... 😖

markett_a
25. říj 2010

@sarusinka ... jaky lidi mas na mysli? na lehatku co je vozi sanitari? mno na zacatku chodby jsou operacni saly a na konci cele te chodby je luzkove oddeleni, kdyz jdes na zakrok v narkoze (OPU treba) tak te takhle opravdu vezou :( jen tak ledabyle prikrytou zupanem... me takhle vezli ze salu a ja byla bez narkozy, takze v plnem vedomi, to je jeste horsi, kdyz vidis vsechny ty oci 😀 😝

markett_a
25. říj 2010

@arna ... kdyz to vyjde napoprve, tak tech navstev U Apoli neni tolik ;)

ciratko
25. říj 2010

Holky, nevíte, za jak dlouho by měla přijít menstruace po vysazení Utrogestanu?

jesterka001
25. říj 2010

Ahoj holky, tak mám dneska po ET a jsem docela zklamaná ☹ Dvě embryjka se zastavily ve vývoji a to poslední je nějaké pomalejší... šestibuněčné - to mi zavedli. Doufala jsem alespoň, že na zavedení budou dvě nebo jedno dobrý kvality, o mrazáčcích ani nemluvím. No jo no, co se dá dělat. Nevíte některá náhodou, v jakém stádiu má být embryo 4.den od OPU (OPU v pátek, ET v pondělí, ani nevím jak se to počítá).

larri
25. říj 2010

@arna .mě řekla dr.Jarošová,že mužu jít o víkendu na hormonální profil k Apolináři.

doufalka
26. říj 2010

@jesterka001 Věř😉 Nic jiného ti nezbývá. Taky jsem s nervama v kýblu. Mám sice 2 v sobě, ale 6. pokus jako samoplátce... Mrkni sem: http://www.sanatoriumhelios.cz/index.php?lang=c...

doufalka
26. říj 2010

@jesterka001 Jo a jestliže byla punkce v pátek ráno(dopoledne a a ET v pondělí ráno/dopoledne, je to 3 denní kultivace😉