CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

doufalka
26. říj 2010

@ciratko Já jsem MS dostala vždy tak 3-4 den po vysazení, ale vím od mnoha jiných holek, že některé to dostaly prakticky hned a jiné musely na vyvolávačku... 😒

barbika
26. říj 2010

@ciratko tak mezi ty, co dlouho čekali patřím i já... Já jsem na to čekala asi 10 dní. Testy negativní a ms nikde.. Takže u každého je to jiné.

aknyt
26. říj 2010

@jesterka001 držím palečky - příroda dokáže zázraky - na rodinku chodí holčina (dandy), co jí zbyla po kultivaci 3 embryjka, všechna horší než máš ty - a má trojčátka. Nikdo to sice nečekal, ale prostě se jim chtělo 😉 Nikdy se nedá říct, jak to dopadne. Měla jsem několik transferů s ukázkovými embryjky a nic a Hanička je z KETu jednoho přijatelného a jednoho horšího...

doufalka
26. říj 2010

@aknyt Taky trojčátka na rodině sleduju😀 Já tam chodím do diskuse podle narození už od těhotenství s mojí Bárou🙂

ciratko
26. říj 2010

Tak hlásím, že 3 dny po vysazení utrogestanu se dostavila menstruace ☹ A to jsem měla narostlé 2 folikuly 😒

aknyt
26. říj 2010

@doufalka Tak to jistě znáš Dandy - k trojčátkům má ještě Vojtíška o 2-3 roky staršího než trojky 😉

arna
26. říj 2010

jaj, @doufalka, @jesterka001 Držím palce, až mě bělejí klouby...🙂 Nějak se v poslední době přistihávám, že dítě mnohem víc přeju těm, kteří si za ním museli prošlapat delší a složitější cestu... 🙂
@saralinda: to by bylo dost fajn, pokud by se to spermio tak moc zlepšilo jako u vás🙂 My jsme se přes desítku mil. vůbec nedostali, tak už jenom to dvouciferné číslo by mě potěšilo 🙂
Jinak výsledek spermia měl jeden dobrý dopad na mou psychiku- protože jsem pravděpodobně po ovulaci, za jiných okolností bych si zase začala dělat plané naděje a pak bych opět byla zklamaná...Takhle vím, že šance byla fakt mizivá a (zatím) teda zachovávám ledový klid a žádný naděje se nekonají... 😀

noween
26. říj 2010

@arna U mě bylo to samé. Psychicky jsem se trochu vyklidnila, už žádné plané naděje.

@saralinda. Máme taky 12 milionů a mužskej jí Selzink. Tak uvidíme, jestli i u nás se to zlepší. Beru i zlepšení o 2 miliony jako úspěch. Za jak dlouho se vám to zlepšilo?

jesterka001
26. říj 2010

@aknyt @doufalka @arna - Holky, moc vám děkuju za uklidnění. Asi se opravdu nikdy nedá říct jak to dopadne. Kdyby se po skoro pěti letech, jednom nepodařenym těhu a 2.IVF povedlo, asi bych zešílela.. ale to každá z nás 🙂 Moc tomu nevěřím, čtyřicítka na krku a čas mám jen do ledna ☹ Ale máte pravdu, naděje umírá poslední 😉
Je fakt, že mě včera Beitlová říkala, že naděje je., i když malá. Že kdyby si mysleli, že není, tak by mi ho tam ani nedávaly 🙂
@doufalka - 6.IVF? Klobouk dolů!
Všem vám držím moc moc palečky!!! 🙂

bora87
26. říj 2010

ahojky všem, tak se zase přidávám ... byla jsem u Apoli a v sobotu mě čeká OPU, zatím dozrávalo 6-8 folikulů, tak snad to bude tentokrát lepší

@markett_a - minule jsem měla taky jeden folikul, po Fostimonu, tak nezoufej ... bude líp, držím pěsti

saralinda
autor
27. říj 2010

@noween To lepší spermio měl M cca po 7 měsících. Ale bral jenom 1 balení a to něsně před odběrem. Lepší ho měl i přes to, že cca 2 týdny před odběrem bral antibiotika. Myslím, že na to měl vliv ten Selzink, ale i delší sexuální abstinence.

sarusinka
27. říj 2010

@markett_a nooo tak to je tedy zajimave. Jeste ze budu spat.... 🙄
@bora87 preju veeeelkou urodicku.

Jinak holky, jak stary ma byt predoperacni? prakticka mi tvrdi, ze 14 dni ale mam pocit ze jsem zaslechla od sestricek ze 30 dni. Nevim jak si mam naplanovat to predoperacni. Koryntova mi rekla, ze k OPU by melo dojit ke konci listopadu, a jdu na krev 12.11., tak snad to nebude stary. 😒

larri
27. říj 2010

@sarusinka ,já chodím na předoperační,když dostanu MS a stimuluji.Poprvé jsem šla brzy a kdybych nedostala MS o dost dní dříve,tak mám předoperační staré.Taky si myslím,že muže být staré 30 dní.

barbika
27. říj 2010

Holky, chci se zeptat, nevíte některá, jestli dělají ET u Apoli i v sobotu???

markett_a
28. říj 2010

@sarusinka ... sestra rikala, ze plati mesic...

aknyt
28. říj 2010

@barbika Někdy dělají ET i v sobotu, ale jen výjimečně. Obvykle ze středeční punkce dávají embryjka v pátek a ze čtvrteční a páteční v pondělí.

barbika
28. říj 2010

@aknyt no já se ptám proto, že naposled jsem byla na punkci v pondělí a na transfer jsem šla v pátek. Teď mě čeká punkce v úterý a horší je, že v pátek už jde manžel do práce a on se jentak uvolnit nemůže. Tak proto se ptám....

aknyt
28. říj 2010

@barbika Manžel u transferu v nejhorším být nemusí, ale jistě by se s nimi dalo domluvit, že v pátek nemůžete, jestli by šel čtvrtek 😉

aknyt
28. říj 2010

@barbika A pokud tu sobotu budou mít punkce, tak by asi mohl být i transfer, to ale musíš zjistit, sobota je málokdy. I když já měla jednou OPU v sobotu 🙂

barbika
28. říj 2010

@aknyt to jo, manžel u toho být nemusí, ale jde o to, že nemá kdo pohlídat Tobíka. Tak proto, no uvidím, zítra se optám 😉

aknyt
28. říj 2010

@barbika Tobíka vezmi s sebou, sestřičky už kolikrát takto hlídaly 😉

bora87
28. říj 2010

chci se zeptat, když jdu v sobotu na punkci, kdy se zhruba vracejí mrňouskové zpět??? Minule nedošlo u mě ani k transferu, tak nevím, čeho se chytnout ...

zlatovlaaska
29. říj 2010

@bora87 jednou jsem byla na opu v úterý a transfer byl v pátek a pak jsem byla zase v úterý a transfer byl ve čtvrtek. Záleží, jak se embrya vyvíjejí a jestli ti embryoložka naplánuje prodlouženou kultivaci. Držím palce 😉

zlatovlaaska
29. říj 2010

@aknyt ahoj, malá je kouzelná 😉 občas ti šmíruju v albíku 😉

kralka
29. říj 2010

Ahoj, dneska na KETu jsem se zapoměla zeptat jestli můžu i teď cvičit Mojžíšku. Nevíte prosím někdo?

sarusinka
30. říj 2010

@kralka: ja osobne bych radsi necvicila, pisou tam,ze by se nemelo ani do sauny treba,tak ja bych to moc nenamahala a neprokrvovala 🙂

aknyt
30. říj 2010

@zlatovlaaska Však já taky nakukuju k vám, ale málokdy píšu 😉

bora87
31. říj 2010

ahojky, tak zítra jdu na transfer jednoho embrya ... tak držte palečky, ať to dobře dopadne 🙂

arna
1. lis 2010

bora87 : moc držím place, ať se transfer podaří...
kralko: hodně štěstí a pevný nervy při čekání...
Já jdu dneska na odběr progesteronu a jsem fakt zvědavá, jak dopadne....
Teploty mi totiž nějak lítají, na 6 DPO měla špinění či co to bylo...(http://www.fertilityfriend.com/home/2a6db0)
Normálně mám LF okolo 12 dní, (což samo o sobě není mnoho), ale tentokrát kolem toho 6 DPO jsem měla takové tlaky jakože na MS, že jsem si myslela, že ji opravdu dostanu...
Tak mě napadá, že to možná znamená, že mám toho progesteronu v LF málo.
Možná ovulace proběhla, ale vajíčko bylo nekvalitní? Nejste někdo odborník na interpretaci grafů náhodou? 🙂

saralinda
autor
1. lis 2010

Kraloko a Bora, přeji hodně štěstí.