CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

janka12
10. lis 2010

Ahoj Apolenky, tady to zije 🙂, to je super. Gratuluji @isabellaross a drzim palce vsem.
Ja jdu v patek na UTZ po zastavovacce, tak me stimulace teprve ceka. O bolestech hlavy a ostatnich radostech nectu uplne rada, ale co se da delat, kez by aspon vysledek byl dobry.
Vy zkusenejsi - Utrogestan se pak musi polykat? nebo lze zavadet? Na noc mi spolknout nevadi, ale jednou jsem ho omylem misto zavedeni spolkla rano a to byl se mnou malem konec - nemohla jsem se udrzet na nohou. to bych asi nezvladla.
Diky a dobre zpravy sem! 🙂

arna
10. lis 2010

@isabellaross : moc gratuluju, dělá mi radost, když se někomu zadaří!
Jinak držím palce i všem ostatním- zejména stimulujícím a čekajícím. Rozhodně tady teď není nuda...
To bylo furt rekonstrukce, rekonstrukce.... a teď zničehonic takovej závod 😀

len
10. lis 2010

@janka12 spíš bys měla zavádět, prý tak účinkuje líp. Polykat jen v případě nouze, když by to jinak nešlo.

noween
10. lis 2010

Isabelo, tak to moc gratuluju, je to super zpráva a UZV máš už za týden 🙂

Janko, mně bylo blbě i když jsem zaváděla (1-0-1), ale bylo to lepší než polykat, to jsem byla totální zombie.

cell
10. lis 2010

já teda utrouš polykám, protože jsem furt na nohou a bojím se, že by vytekl. Dr. stím souhlasila a špatně mi po něm vůbec není (ostatně jako po ničem)

bell: gratulace 😵

barbika
10. lis 2010

@isabellaross taky se přidávám ke gratulaci!!
A kolikáté to bylo Tvé IVF??
Jinak @len já to třeba vůbec nemyslela špatně, když jsem psala, že je mi divné, že se najednou přestali embryjka vyvíjet. Ale v to pondělí jsem z toho byla hodně rozhozená, a prostě mě napadali šílený myšlenky ☹
Teď už jsem v pohodě a říkám si, že dneska už je to 5 den co mám bobíska u sebe a vlastně už je svým způsobem rozhodnuto, jestli se uchytil, nebo ne... Zase začíná to období, že sleduju každé loupnutí a bojím se chodit na záchod, abych tam nenašla něco špatného 😀 Takže klasika po ET 🙂

len
10. lis 2010

Cell, to máš dobrý, to mně bylo mizerně i po zavádění, polknout jsem se radši neodvážila, pokud by byla šance, že by mohlo být ještě hůř 😀

barbika
10. lis 2010

Jinak holky, mě utrouš nic nedělal (brala jsem ho teda před 3 lety u 1 IVF a zaváděla jsem si 2-0-2) Teď už podruhé mám Crinone gel.

len
10. lis 2010

Jako od tý doby právě nemusím Jarošovou, když jsem jí tam brečela, že po 2-0-2 Utroše na dva týdny jsem málem pošla, tak mi bez mrknutí oka předepsala 2-2-2 na tři týdny! Po pitomým IUI 😝 A ještě s výstrahou, že když otěhotním, nechá mi tohle dávkování tři měsíce 😒 Podotýkám, že vlastního progesteronu mám vždycky dostatek (poslední poovulační odběr 116, má být 30-50). Pak jsem to znovu řešila s Ř, který mě ujistil, že i po IVF stačí pouhých 14 dní.

barbika
10. lis 2010

@len no už jsem takhle hodně četla, že některý holky, když otěhotní, tak ten utrouš berou ještě dál. S tím nemám zkušenost a vždycky mi říkali jenom 14 po transferu.
Jinak já zase na Jarošovou nemůžu dopustit - máme od ní Tobíka 😀

len
10. lis 2010

Mně tehdy přišla jak hrozná masochistka 😀 Ale prostě mi nepřijde normální, když doktorovi řeknete, že vám něco nedělá dobře, a on vám toho předepíše dvojnásobek (pokud to objektivně nepotřebujete). Jinak jestli otěhotním s darovanýma, tak se teda lékům do 12. tt nevyhnu, ale já už jsem fakt ochotná podstoupit cokoliv 😒 Jen v práci to se mnou asi nevydržej, tři měsíce na Utroši, chachá, asi je tu povraždím nebo tak něco 😀

barbika
10. lis 2010

No jako máš pravdu, že když člověku něco nevyhovuje, tak je docela divný mu zvyšovat dávky..
Tak zase pokud by jsi po Utrouši vraždila, tak máš dobrý alibi, že to bylo z hormonů a ne z Tvojí vlastní vůle 😀 😀
Na mě teda mají zase hormony hrozně utlumující účinky... Občas si připadám, že jenom čučím do blba a vůbec nevnímám. Ale to fakt nedělám schválně 😀

len
10. lis 2010

Já bych to v práci ráda zatajila, že to podstupuju 🙂

gabikri
10. lis 2010

Ahoj, koukám že se tady bavíte o Utrouši 😉

Sice už k Apoli nechodím, ale je to asi všude stejné.
Jsem 12tý den po ET s darovanými vajíčky a měla jsem předepsáno
3 x 2 zavádět. 9tý den jsem lehce zašpinila, tak jsem celá vyplašená
volala do CARu, co mám dělat a zvedli mi to na 4 x 2 polykat 😉
Krev okamžitě zmizela, ale je mi pěkně blbě, pořád spím a nebo jsem opřená o záchod 😀
Na testu mám své první // vživotě, tak to klidně vydržím 😉
Dneska jdu na krev, tak snad bude všechno v pohodě.

Zdravím holky co znám osobně ( len, saralindu, akynt, larri, eustomu)
a všem tady přeji brzo ať se dočkají 😉

noween
10. lis 2010

@len Tři měsíce na utroši, to bude asi docela masakr, ale ženský vydrží všechno, když musej, že jo. Hlavně aby byly výsledky. Co jsem tak vysondovala jinde, tak v Podolí děsně rádi dávají utro na 3 měsíce a ještě často píšou rizikáč. Myslíš, že to v práci jde utajit? Jak často se vlastně chodí na UZV při stimulaci?

barbika
10. lis 2010

@noween asi záleží na tom, jak Ti porostou folíci... Já měla dlouhý protokol a byla jsem jenom 1 na UTZ.
@gabikri zrovna včera jsem brouzdala po diskuzích a narazila na Tebe. Trochu si Tě tady od Apoli pamatuju 😉 Gratuluji tiše ke // a držím palečky!!!

len
10. lis 2010

Jé, ahoj Gabi, to je fajn, že ses ozvala, jsem si zrovna říkala, že už bys to teď někdy měla absolvovat, tak díky za skvělý zprávy 🙂

gabikri
10. lis 2010

@barbika
@len : děkuji hoky, je to náročné psychicky ( ne moc zrovna silné čárky, do toho ta krev) ale snad se už proboha dočkám 😵

len
10. lis 2010

@noween JDE to utajit. V minulé práci jsem utajila komplet IVF, na OPU jsem si vzala den volna a ET absolvovala o polední pauze, tajila jsem i následné těhotenství a díky tomu jsem pak nemusela každýmu na potkání vysvětlovat, že to nakonec nedopadlo 😝 Takže za jistých okolností to zatajit jde 😉 V některých pracích ale asi dost těžko - pokud taháš těžké věci nebo jsi ve styku s chemikáliemi nebo infekčními nemocemi, tak tam je pak PN na místě, nebo aspoň důkladný pohovor s šéfem, abyses mohla všem rizikovým činnostem vyhnout.

Jinak utz - dle toho, jak předpisově to roste. Mně vždycky stačil utz jen jeden, ale pokud někdo nereaguje předpisově, tak třeba i obden.

barbika
10. lis 2010

@gabikri a kolik jsi si nechala zavést embryjek?? Ta krev může být spojená s tím, že to jedno embryjko vzdalo a proto i ta slabší čárka. Ale hlavně, že je tam!!

len
10. lis 2010

Gabi, kašli na čárky, testovačko jedna netrpělivá 😀 , prostě tam jsou a teď už s tím stejně nic nenaděláš, teď už bude podstatný jen utz 😉

gabikri
10. lis 2010

@barbika : no nechala jsem si dát dvě a dvě máme v mrazáčku 😉 A jedna holčina taky tady krvácela a mělá slabé čárky a čeká dvojčátka. Tak to mě uklidňuje. Dvojčátka si totiž hrozně přejeme, ale bude rádi i za jedno 😵

gabikri
10. lis 2010

@len já věděla, že mě zase sprdneš, ale tentokrát jsem v tom nevinně 😉 V papírech mám oficiální testovací den dneska ( 12tý) To jsem chtěla dodržet a taky žádné testy doma neměla. No ale jak jsem našla tu krev, tak okamžitě pro testy a už to začalo.......testovací šílenství, jako minule 😀

barbika
10. lis 2010

@gabikri opravdu držím palečky!!! Koukám, že jdeš dneska na krev, tak nám sem pak dej taky vědět 😉

gabikri
10. lis 2010

@barbika : jj, výsledky budu vědět zítra, tak hned písnu 😉

len
10. lis 2010

Tak jo, beru zpět 🤐 😀 Ale jeden test stačí 😀 Nebo obden 😀
Já špinila, když jsem otěhotněla. I přes Utroš jsem špinila, což se mi jindy nikdy nestalo.

gabikri
10. lis 2010

@len : no holky tady píšou, že to je spíš dobré znamení, samozřejmě se to nesmí rozkrvácet 😉 A testů mám v zásobě ještě asi pět krabiček 😀

len
10. lis 2010

Schovat! 😀
Jako dobré znamení... spíš je to zcela neutrální znamení, daleko větší vypovídací hodnotu mají testy 😉 Podruhý jsem teda taky začala špinit, ale to byly testy negativní, takže bylo jasno.

gabikri
10. lis 2010

@len : takže se zase potvrzuje, že co má jedna, nemusí mít druhá a nezbývá než čekat, viď 😝

len
10. lis 2010

Tak, ale spíš bych to brala jako - pozitivní test je pozitivní, špinění nebo troška krve celkem běžné, takže výsledek definitivně pozitivní JE 🙂