CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

sarusinka
18. lis 2010

@janka12: dneska jsem píchla 11 injekci a porad nic. obcas me zaboli v krizi, a trochu tupe zaboli v podbrisku,tot vse. Jinak mi absolutne nic neni. zadny nafoukly bricho, neni mi spatne, kdyz sedim tak trochu citim vajecniky,ale neni to nic hroznyho. ani to neboli jako pri M, jen mam jeste citlivejsi prsa...... tak snad jich tam bude aspon 5.... 🙄 b stimuluju Fostimonem. tak premyslim, jestli priste nejit do pera. sice na zacatku diskuze psala Len, ze to je jedno, jestli Puregon nebo Fostik, ale prijde mi, ze je opravdu naprd.... tak aspon u me nehrozi OHSS. Koryntova mi to zvedla jen o jednu ampuli. Nekdo si na zacatku picha uz 4, ja mela jen dve..... tak nevim, porad rikala, ze jsem mlada, neco tam rostlo, na kazdy strane merila jeden folikul, ale videla jsem jich tam vic, mensich. tak snad i kdyby dva, treba budou kvalitni. nepocitam s tim, ze se to napoprve povede. pro priste budu vedet, ze proste priplatim za leky.....

@noween: mne to pri ICSI taky prijde, ze za tebe vybere mimino nekdo jiny. Skoda ze nepoznaji jestli to je holici nebo klucici spermie, ze kdyz dvaji dvojcata, tak muzou dat parecek.
@markett_a: ale ty jsi nakonec po Fostimonu mela min vajicek co?
a je nekdo, kdo na Fostimon vubec nereagoval, ze nemel ani folikly? to je asi blbost co? Ale pokud se neco tvori, tak prece musi dorust, a ne jen povyrust a potom se vstrebat....
Boze jsem hrozna, porad tady premyslim o blbostech, jdu pracovat :D:D at prijdu na jine myslenky 😖
@larri: ja taky sedim na fb nebo tady... jeste ze jen o vikendu :D:D

noween
18. lis 2010

Přesně, srovnávají rýče, tyče a podprsenky mezi sebou, co CAR, to úplně jiné statistiky a mě to děsně štve, protože mám ráda ve věcech jasno. 😀 S darovanými buňkami problém nemám a kupodivu ani mužskej, ale popravdě řečeno, spíš bych překousla, kdybych měla darované oocyty než spermie, protože chci děti se svým chlapem. Jak sem dávala link na jednu zajímavou studii Arna: je to asi tak, že vetšina ženských v sobě nemá takový ten genetický imperativ jako většina chlapů. Dítě je toho, kdo si ho vychová, a pokud ho ještě může odnosit a porodit, tak je to naprosto úžasné.

Len, víš, jak dlouho ještě budeš na oocyty čekat? Škoda, že se pro dárcovství nerozhodne víc ženských, já mít odrodíno a být v pořádku, tak do toho jdu. Už teď jsem dárce krve a uvažuju o zařazení do registru dárců kostní dřeně, protože lidi si pomáhat musí a tečka 🙂

larri
18. lis 2010

@sarusinka já jsem měla Fostimon poprvé a neměla jsem ET.Měla jsem myslím 5 vajíček,ale ani jedno se neoplodnilo.Někdo u něj otěhotní napoprvé.
Zatím u mě vede Merional.Mám ho podruhé a zase největší urodu.Poprvé jsem otěhotněla,ale mimoděložně a ted, nevím,jak to dopadne.

larri
18. lis 2010

sarusinka,já taky píchala 4 ampule denně.2 mi příjdou hrozně málo a picháš už 11 den? Já píchala 7 dní.

sarusinka
18. lis 2010

@larri: tak moc drzim palce, at to vyjde 😵 jinak ona mi rekla, ze vzhledem k veku (je mi 23) tak ze pry zkusime nejdriv 2.tudiz 150 jednotek. A ted mam 225 jednotek. nevim no. jo picham uz 11 den........ jsem zvedava co zitra..... kdyz mi minule nerekli ani kolik toho mam.... snad by mohlo byt OPU v pondeli??

larri
18. lis 2010

@sarusinka jééé,ty jsi mladounka a už musíš řešit takové problémy.Pokud by si zítra píchala poslední injekci mohla by si mít v pondělí OPU.Já to vždycky poznala,když jsem večer píchala Orgalutran.

janka12
18. lis 2010

@len Diky, jsem natvrdla, ale neni mi to porad jasne. Dejme tomu, ze si potrebuji pichnout 100IU. V ampuli ale zbyva min, nevim presne kolik. Vezmu tedy pero a kroutim "pravitkem". nastavim si svych pozadovanych 100IU a po stlaceni vidim, ze se stupnice zarazila treba na 20ti IU? a z toho soudim, ze jsem aplikovala jen80?

Co se ICSI tyce, citim to stejne jako vy. Kdybych vse mohla nechat na prirode, bylo by mi to blizsi. Necham si poradit v CAR podle aktualni situace.

sarusinka
18. lis 2010

@larri problemy se nevyhybaji v zadnem veku 😒 ja jsem do roku 2009 zila v tom ze jsem uplne zdrava, pak stacila jedna operace a bylo to 😖 Kdyz jsem tam byla v pondeli tak se sestricka prave ptala jestli ma predepsat ovittrele. ale Koryntova prave rekla, ze zatim ne, a ze mam v patek uz prinest predoperacni..... zitra tam jdu ve 12:15..... tak doufam, ze mi zase nerekne, dal pichat. to uz bych si musela ampule platit sama. mam posledni 4 na pojistovnu.....
a ty mas tedy 3. IVF a vlastne 2.IVF s pripadnym transferem?

janka12
18. lis 2010

@sarusinka Jsem zvedava, kolik vajicek nakonec budes mit, kolikrat hoky maji vic nez bylo videt na UTZ, protoze nebylo vse videt. Bud rada, ze Ti neni spatne a hlavu vzhuru!

noween
18. lis 2010

@janka12 Číslo téhle stránky si musím uložit do deníčku, abych věděla, až budu píchat já 🙂

Viděla jsem nedávno na netu, že někde dělají i PICSI. Zajímalo by mě, co za to chtějí a jestli je to takový zázrak, jak se říká.

markett_a
18. lis 2010

@sarusinka ... mno ja mela jen jeden folik a v nem vajicko... takze bych rekla, ze jsem vubec nereagovala, pac jeden folik mas kazdy mesic i bez stimulace...

larri
18. lis 2010

@sarusinka ovittrele je ted nové.Já jsem dostala poslední balení Orgalutranu.I Řežábek se divil,že ještě byl.
Vždycky jsem píchala Orgalutran dva dny,ted jsem při druhém večer píchla Pregnyl( ted to není Pregnyl,nevím,jak se to jmenuje),další den volno bez píchání a pak už OPU.Před OPU je vždycky jeden den bez injekcí.
Já mám 4.IVF a transfér jsem měla v uterý.Při 1.IVF jsem transfér neměla a proto jsem si ještě tenhle pokus nemusela platit.Když nemáš transfér,máš pokus k dobru.

markett_a
18. lis 2010

@sarusinka ... hele, ja chodim do jine diskuze, kde je holka z Brna, z Reprofitu tusim a moc si ho chvali, chvali si ho hodne holek, je tam nejaky dr. Machac, odbornik na neplodnost, velky sympatak pry a rika vse na rovinu, nekomu to vyhovuje, nekomu to vadi... zkusila jsem mu napsat do mailu svuj pribeh vcetne meho veku a jaky spg ma pritel a jak jsem nereagovala na Fostimon a ze mi ho Blahova ted nabidla znova, coz me "trochu" prekvapilo... napsal, ze on by prave udelal vse naopak, misto velkych davek ted udelal minimalni stimulaci:
Minimální stimulace
Při minimální stimulaci je cílem získat 2-8 zralých vajíček. Tento typ stimulace je pro ženu velmi šetrný (užívají se tablety Clomifen citrátu nebo se aplikují injekční preparáty ve velmi nízké dávce). Získaná vajíčka se oplodňují nejčastěji metodou ICSI. Vzniklá embrya se transferují do dělohy nejčastěji po 3 dnech kultivace. Tato metoda má úspěšnost 25-35% těhotenství na transfer. U této metody se nikdy nerozvíjí ovariální hyperstimulační syndrom.

Komu je metoda minimální stimulace určena?

- Párům s indikací k léčbě metodou IVF, u kterých byla dosavadní léčba neúspěšná
- Párům, které nereagovaly na stimulaci IVF dlouhým protokolem
- Ženám s PCOS syndromem
- Ženám, jejichž stimulace byla komplikována rozvojem ovariálního hyperstimulačního syndromu
- Párům, které si nepřejí stimulaci vysokými dávkami hormonů
- Párům, u kterých léčba standardními metodami IVF nebyl úspěšná
- Párům, kde roli hraje finanční stránka úhrady za léčbu

... takze ja ted vuuuubec nevim, co dal...

sarusinka
18. lis 2010

@markett_a: 😖 ach jo... to je trapeni... a ted budes mit co? Puregon? ja premyslim o Gonalu, ten je taky delany z krecku? 😀 😀 @len? 🙂

larri
18. lis 2010

Při 2.IVF jsem měla 21 foliku,z toho 11 vajíček a nakonec mi zustalo jedno a druhé,které chtěla dr.zničit a já jsem ho nedala,tak mi ho zavedla.

markett_a
18. lis 2010

@sarusinka ... ja jsem to tu uz myslim nekde psala, jsem predbezne domluvena na Menopuru (4 davky denne) spolu s tabletami Tamoxifen, ten pry taky pomuze, kdyz zenska malo reaguje na stimulaci... ale jeste nevim, uvazuji o jinem CARu...

markett_a
18. lis 2010

@sarusinka ... Gonal myslim Apoli nenabizi, ale Puregon je to same... Blahova a jeste jedna dr., ted si nevzpomenu na jmeno, mi shodne tvrdily, ze je to jen platba za lepsi aplikaci, ze neni lepsi ci horsi... a to potvrdil i ten dr. Machac z Brna z jiheho CARu...

sarusinka
18. lis 2010

@markett_a: to je zajimave. ja pokud bych nereagovala na Fostimol, tak urcite znovu do nej nejdu, kort jestli by to bylo jeste mensi stimulaci, to je teda nejaky divny, co napsal. Ja si myslim, ze roli hraje i vek. a tvuj pritel ma spatnej spg? my taky.... takze ICSI nas nemine.... jeste ze to existuje.
Ja se musim asi vice ptat doktorky, protoze potom tady resim takovy hovadiny.
@noween: jinak o tom PICSI jsem slysela taky, je to, ze daji spermie do jakehosi roztoku a ktera to prezije tu potom ICSI metodou implantujou do vajicka. alespon takhle jsem to pochopila, ale klidne me opravte jestli kecam 😀 😀 😅

larri
18. lis 2010

@markett_a nad tím jsem uvažovala já,pokud by mi nevyšel tenhle pokus.O Brně jsem slyšela hodně hezkého.Minimálku dělají i tady v Motole a pak v některých soukromých centrech.Většinou na ni holky chodí před posledním hrazeným pokusem nebo po vyčerpaných.
U Apolináře ji bohužel nedělají. ☹ ☹
Minimálka se nepočítá do hrazených pokusu,takže si ji celou platíš sama.

markett_a
18. lis 2010

@sarusinka ... taky si myslim, ze je to vekem, bude mi 39 😝 nene, pritel je OK a jeho spg je vytecne, pokazde, kdyz ho dr. vidi, tak hlasite a vyznamne hvizdne 😀

markett_a
18. lis 2010

@larri ... ja budu rada, kdyz stihnu ty 3 pokusy hrazene poj. do 40 roku 😖

larri
18. lis 2010

@markett_a já mám za tři týdny 37,takže nejsem žádná mladice.Tak máš lepší vyzkoušet ted IVF a pokud ti to nevýjde(na tohle nebudeme myslet),tak mužeš zkoušet minimálku.Není tam taková dávka hormonu a myslím ,ž e se nemusí čekat 3 měsíce na další pokus.To ale nechci kecat.

sarusinka
18. lis 2010

@markett_a: proto kdyz se nekdo udivuje nad mym vekem, ze jsem tak mlada, tak proc do IVF, kdyz nas stejne nemine, tak mu vzdycky reknu, a co kdyz to potom nepujde ani IVF? 🙄 🙄 takovy ty chytraci.... a potom je cloveku hodne a to se ho potom ptaji proc to neresili driv.... porad nejaky otazky.... 🤐
@larri: takze zase se ubezpecuju, ze hodne foliku neznamena hodne vajicek 😒 snad se ti to ted uz konecne podari.
JInak o Motolu jsem uvazovala taky, ale vzhledem k tomu, ze moje kamoska tam chodi 3 rokem a jediny co ji udelali je jedno IUI, tak jsem rekla, ze to bych nevydrzela, proto jsem nakonec sla do Apoli. Soukromy centra neminim podporovat. Kdyz potom vidim jak ma sef jednoho nejmenovaneho CARu chatu (teda spis barak) na Floride a jezdi si tam jak na vikend..... 🙄

larri
18. lis 2010

vyzkoušela jsem tři druhy injekci a sedí mi jen Merional 😉

sarusinka
18. lis 2010

@larri: tak to ho priste vyzkousim taky :D:D

larri
18. lis 2010

@sarusinka jednu dobu jsem si psala s holkama z Ostravy a okolí,jsem z Opavy.Všechny chodily do soukromého CARu,moc velká nabídka tam není.Když tam přišla jedna z nich,dr.se na ni podíval a řekl ji,at si připraví 20 000,- Pokus měla hrazený,ale i tak chtěl po ní zaplatit za služby.Vypekla ho tím,že otěhotněla přirozeně.

Moje sestřenice z Ostravy dala za 2.IVF 70 000,- a těhotná není.Má za sebou třetí pokus a nic. 😠 😠

markett_a
18. lis 2010

@larri ... mno vidis a podle ceniku Apoli je nejlevnejsi... taky jsem na nej slysela chvalu, vic jak na Menopur...

sarusinka
18. lis 2010

@larri: me zname bylo 36 kdyz sla na 1.IVF. Tudiz hrazeny. Pronatal od ni vyinkasoval 60 000,- .... nevim za co. Sice otehotnela, ma ted dvojcatka, kluka a holku, ale nechapu to taky... i kdyby jen za injekce, tak to prece nemuze byt takova palka, rikala mi, ze mela pero...ale tohle je fakt prehnany.....
Tak ted mi rekni, za co oni tam plati, treba v te Ostrave...... 😠 🙄

markett_a
18. lis 2010

@sarusinka ... presne tak, taky jsem nechtela do soukr. CARu, platit jim uz jen za "dobry den"... spis uvazuji o zmene kvuli tomu, ze preci jen jezdim cca 90 km do Phy a cesta me vyjde na 500 kc a byla jsem tam i 3 x do tydne...

larri
18. lis 2010

@sarusinka já mám ted Merional podruhé a skoro stejný výsledek.Poprvé 11 vajíček,ted 12.Pokaždé se oplodnila 4,s tím rozdílem,že ted jsou kvalitnější a možná budou mrazáčky.
Budu se opakovat,ale dávám zásluhu akupunktuře.