CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
26. lis 2010

Sar, pokud v to nebudeš doufat jako v jistotu, abys kvůli tomu vzdala i ostatní možnosti, tak proč ne, přirozené otěhotnění není vyloučené ani u tebe a je fajn, že tomu věříš, jsi fajn příklad pro všechny 🙂

saralinda
autor
26. lis 2010

Len, já doufám a jakmile si vyřeším onkologii a budu mít ultrazbuk, tak zkusíme darovaná vajíčka a nebráníme se ani adopci, ale myslím, že k ní máme ještě přeci jen kousek cesty ujít.

len
26. lis 2010

Tak to třeba nepůjdeme daleko od sebe 🙂 Já se chstám tam po novém roce cinknout, jak jsem na tom. Už čekám rok.

len
26. lis 2010

Jo a na onko samozřejmě moc držím palce, ať je všecko OK! 🙂

noween
26. lis 2010

Arno, pro mě byl taky nejhorší ten první půlrok. Pak jsem začala cvičit Mojžíšovku, která mi pomohla nejen na záda, ale i na psychiku. Bohužel to trvalo jen další půlrok, pak přišel stín na testu a hned na to mrcha, a byla jsem kde předtím. A od tý doby jsem se v tom děsně plácala, což bylo podpořeno i Utrogestanem,, kterej mi gyndař v dobré víře napsal kvůlivá mým krátkým cyklům. To bylo peklo. Takže i když nám blbě vyšel spermiogram, tak jsem se docela vyklidnila, přestala se sebeobviňovat a depky se trochu zmírnily. Nepřipadám si už tolik méněcenná jako předtím - jak tu psala jedna holka, skoro si připadala jako když neumí souložit.

Len, tohle říkám pořád - lidi by měli skládat rodičovské zkoušky (a potažmo i voličské zkoušky). Dala jsem ovšem zapravdu starému úsloví "čím blbější sedlák, tím větší brambory" - v otázce rozmnožování to tak asi taky platí, jak se zdá. Mám vztek na kolegyně, které si otěhotní ani nevědí jak, půl roku po porodu jsou znova v práci na plný úvazek a jen kroutí hubou "na tý mateřský bych zblbla, je to hrozně náročný, nic jsem nestíhala, no druhý dítě v žádným případě, nechápu, jak někdo může být doma dýl jak půl roku..." Mám pocit, že si to prostě nezasloužily, i když vím, jak je to absurdní. Je zřejmé, že jim chybí pokora a že si dost neváží toho, co mají, ale třeba bych byla taky taková, kdybych otěhotněla během tří měsíců. Moje heslo "respektovat a neodsuzovat" nějak bere za své, protože jsem do toho příliš citově zaangažovaná a nemám potřebný nadhled.

len
26. lis 2010

Noween, před časem jsem si s překvapením uvědomila, že mě nijak neirituje, když někdo otěhotní hned. Ale irituje mě, pokud to bere jako naprostou samozřejmost - tak jsme si to miminko naplánovali, aby se narodilo jako vodnář (ehm, taky mě iritujou lidi, kteří přikládají přílišný význam horoskopům 😀 ), takže se nám to povedlo hezky na přelom ledna a února. A nic, jako by se nechumelilo, prostě styl - já nechápu, proč to tak jiný neudělaj taky a dobrovolně roděj děti v těch červencových vedrech, no to bych nemohla! 🙄 😀

noween
26. lis 2010

Tohle mě prostě přímo uráží. Co na to říct? Mít v záloze několik psychotiků a masových vrahů, kteří se narodili jako Vodnáři, a trochu těm lidem rozrušit iluzi dokonalého světa? Možná to zkusím 🙂 Uráží mě, že to berou jako samozřejmost a že mají tzv. patent na plodnost. Zvlášť když jsou tací, kteří zdůrazňují, že se jim to povedlo napoprvé, a opakují to až do bezvědomí, případně přidají dobrou radu typu nemyslet na to, jet na dovolenou, adoptovat, postavit sněhuláka atd.

noween
26. lis 2010

Ale když jsme u toho, tak bych snad raději rodila ve vedru než v zimě, kdy patrně ani nedopnu kozačky, až pojedu do porodnice 😀 Je to kravina, na jaře je zase pylová sezóna a na podzim plískanice. Člověk si s tím porodem nevybere.

janka12
26. lis 2010

Ano přesně, ta samozřejmost, že stači lusknout prstama a dítě se podaří okamžitě počít, narodí se v požadovaném termínu, zdravé, hodné.... to je fakt síla 🙂 . Mne posledni dobou irituje hlaska - otehotneli jsme nejak omylem. U mych vrstevniku (kole tricitky), od ktery jsem to v posledni dobe nekolirkat slysela, opravdu tuto hlasku nepovazuji za pravdivou. Nemuzu si pomoct.
podarilo se nam na prvni pokus - mam mezi kamarady hned nekolikrat. u jednoho paru se tak zadarilo hned 3x!! vetsine z nich to dokonce i verim, ale rozum mi to nebere.

janka12
26. lis 2010

@noween takhle jsem uvazovala naposledky pred 3mi lety 🙂 .

janka12
26. lis 2010

Cim vic se mi blizi OPU, tim min me poboliva bricho. Cekala jsem to presne opacne. Snad bude co punktovat.

noween
26. lis 2010

@janka12 Já už lidem moc nevěřím, že to bylo napoprvé. Podle statistiky to tak nějak nesedí, že...

Kdy že máš přesně OPU? Začátkem příštího týdne?

janka12
26. lis 2010

@noween v pondeli.

noween
26. lis 2010

Tak tfuj tfuj, ať jsi příkladná nosnice! 🙂

janka12
26. lis 2010

@noween Na kontrolnim UTZ zadna kvanta dozravajicich foliku videt nebyla. takze prikladem urcite nepujdu. Hlavne aby aspon neco kloudneho bylo.

noween
26. lis 2010

Tak jsem to myslela, důležitější je kvalita než kvantita. Na co je mít 30 folíku, když by byla většina prázdná. Mysli pozitivně, tady Ti všechny fandíme! 🙂

janka12
26. lis 2010

@noween Diky moc, ja taky fandim vsem kolem. Rikam si, ze je to snad dobre znameni, ze jsem zatim totalne nezatrpkla, kdyz uspech preji i ostatnim.

Me zname se stalo zacatkem roku, ze mela vsechny foliky prazdne. kolik jich odebrali nevim. kazdopadne ji to hodne nemile prekvapilo. chapu.

sarusinka
26. lis 2010

@janka12 bude to dobry, uvidis 🙂 bora87 tu zacala tu lepsi vlnu, tak snad se zadari a budou nam mit co odebrat... 😵
jsem na to uplne stejne, cekala jsem, ze po ovitrelle mi pukne bricho, a necitim vuuuuubec nic.a to cely den sedim,takze jsem cekala, ze me vajecniky budou tlacit, jak tam nebudou mit misto, ale nic...... tak snad zitra bude vse ok...... 😒 Kdyz jsem cetla, ze @len nemohla ani chodit.. :D:D...

len
26. lis 2010

Já nemohla ani jíst 😀
Fakt to každej snáší individuálně 😉

janka12
26. lis 2010

@sarusinka Ja jsem mym nebolavym brichem velmi prekvapena, protoze moje normalni ovu s 1 folikem byva velmi velmi velmi bolestiva, zpravidla ten den znacne boli kazdy pohyb, natoz krok. je fakt ze od OVU jsem nekolik dni daleko, ale i tak jsem prekvapena.
Drzime si palce a snad to bude dobre.

sarusinka
26. lis 2010

@len no je fakt, ze jist moc nemuzu, a trochu se zadychavam. jsem hned plna, jenom piju, hlad moc nemam, uz asi tyden. takze to nafouknuti mam asi dovnitr misto ven 😀
@janka12: len tu jednou psala o kvantu ovulacniho hlenu, nikdy jsem nevidela jak vypada,ale ted konecne vim co to je :D:D..... je to opravdu mazec 😀 to je snad taky dobre znameni, sliznice je taky vysoka...... tak si budem drzet palce.... v pondeli na Tebe budu myslet cely den. Jsme asi posledni kdo jde na OPU tady z diskuze?

noween
26. lis 2010

Janko, mám to úplně stejně: hodně bolestivá ovulace a o MS ani nemluvím, to občas i zvracím a padám do mdlob.

Jinač jsem si koupila noční košilku s obrázkem, tak už jsem plně vybavená a připravená na IVF - tedy myslím materiálně 🙂

len
26. lis 2010

Jo, zaručeně nejvíc ovulačního hlenu jsem měla při IVF. Jinak já to mám naopak, já normálně ovu vůbec necítím, zato po stimulaci... Ale před prvním OPU teda byly nervy na pochodu, si pamatuju, že jsem si vzala do hlavy, že mi to všecko popraskalo, protože do rána ten hlen kompletně vymizel a představte si, dokonce mi splasklo břicho asi o deset čísel! Po odebrání folikulů se zase nafouklo na báječných 85 cm (jindy mám 70) 😀 Takže ať se s váma bude dít cokoliv, zkuste se nedivit a nepanikařit 😉

len
26. lis 2010

Noween, já žádnou košilku nevlastnila, tak jsem si v CA koupila tu nejlevnější, co měli, je červená s obrázkem Snoopyho 🙂 Dnes ji jedu vyvenčit do Londýna, budu dělat parádu 😎

janka12
26. lis 2010

@sarusinka Jo hlen, ten mam uz 3 dny. Ja ho mam kvanta i normalne.

noween
26. lis 2010

Len, jediný 2 košilky co mám, jsou na ramínka a průhledné na prsou, takže jsem taky koupila něco zlevněného u Markse a Spencera. Je tmavě růžová a s obrázkem nějaký modrý příšery z paralelního vesmíru nebo co to je 🙂 Jestli ji budu někdy nosit, tak jedině v létě - v zimě spím v pyžamu, jsem děsně zimomřivá.

len
26. lis 2010

My právě doma nepoužíváme ani pyžama, ani košile, takže já si musela pořídit jednu speciálně na OPU. Tak teď ji občas vozím na dovču, když jedu bez chlapa a/nebo je společná koupelna na chodbě.
Ta tvoje je určitě krásná a vzbudíš obdiv 😀

sarusinka
26. lis 2010

@len jojo hltala jsem tvuj prispevek na 14 strane, jak jsi vylicila OPU :D... od te doby jsem se bala, ze budu trpet 😀 jak jsi snedla jen jeden toust :D..... ja snim jednu housku a jsem plna 😎 takze aspon trochu zhubnu :D:D..... boli me lehce v zadech, trochu kycle (coz nechapu,kdyz nemam ted zadnou divocinu 😀 )a bricho jen malinko, kdyz se na to nesoustredim,ani to nepostrehnu......
janka12: to ja prave nemam, nebo spis, nikdy jsem to nepoznala, porotoze ovulaci nemivam......
noween: mam pripravenou kosili s prouzkama, kde je zralok, velryba, ...... :D:D..... akorat musim jeste vydrbat dneska prezuvky, zupan uz ceka vyprany na raminku.... jak se to blizi, jsem cim dal vic nervozni, radsi si to zabal uz ted 😀 😀 ejstli jsi taky takovej cvok jako ja :D

noween
26. lis 2010

Původně jsem měla v plánu sehnat černou s nějakým trefným nápisem jako Punk´s not dead a nebo Born to be wild, ale nic takového v krámě neměli. Bývalá kolegyně takhle sháněla černý bodíčko pro mimino a nakonec sehnala v Londýně. Je to docela sranda, mrňavý černý body s lebkama a strašně se mi to líbí.

Hehehe, vzdbudím obdiv, až budu všem vykládat, že jsme si miminko naplánovali, aby se narodilo PŘESNĚ na den výročí čehokoliv. 😀

janka12
26. lis 2010

@sarusinka Co vlastne mame mit s sebou na OPU? ja to nejak jeste nezacala resit.