CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

kralka
19. led 2009

Amalie, já jsem volala k Apolináři 6.1.09 a objednali mě hned na 15.1.09. Takže teď je tam asi volněji. Jak je to s doporučením nevím, já jsem hned řekla, že mám doporučení od své lékařky.

aknyt
19. led 2009

Amalie, pokud se jedná o objednání do CARu (nějak mi unikají souvislosti, takže se kdyžtak omlouvám), tak ta čekací lhůta od objednání k první schůzce je skoro 2 měsíce, takže pokud máš ještě teď nějaké plány, tak to stihneš do té doby určitě. Doporučení od gyndaře nepotřebuješ, nebo my jsme nepotřebovali (2 roky zpátky). A jak píše zubajda, zrušit se to dá kdykoliv.

amallie
19. led 2009

Holky, tak je to jasný, objednám se hned. Zavolám tam zítra a bude to, číslo mi tu leží na stole.

aknyt: plány nemám, spíš mám trochu strach 😲

kralka
20. led 2009

Dobré ráno.
amalie....dej vědět na kdy tě objednali jsem zvědavá, protože jak sjem psala já opravdu čekala jen týden. Žádné dva měsíce. Jsem zvědavá jestli to byla jen náhoda.

len
20. led 2009

Já vám to můžu povědět přesně - volala jsem tam 7.1.2007 a objednali mě na 28.2.

zubajda
20. led 2009

ahojky.. já jsem také čekala jen týden od objednání... 🙂

len
20. led 2009

No tak asi když se jim uvolní místo, někoho tam nacpou 😉 Čistě teoreticky, i teď, když si vymýšlím, že bych chtěla na konkrétní den ke konkrétnímu člověku, občas mám problém 14 dní dopředu. Což je docela těžký, když se objednáváte na začátku MS na 7.DC, že jo 😀 Takže občas podvádím a protože vím, kdy MS dorazí, objednávám se týden předtím, než dorazí...

larri
20. led 2009

Dobre rano,Len,vis jak to bylo semnou.V pondeli mne pustili z nemocnice,diky tobe jsem tam zavolala ve ctvrtek a v patek jsem tam byla.Jenomze to je spis o stesti a nahode.

len
20. led 2009

Larri, jenomže tys na ně dělala "smutný oči" (po telefonu 😀 ) a přimlouvala ses konkrétně za Jaržembovskou, která tam pak být neměla... Myslím, že obvykle si radši dávají na čas 😉
Ale to je jako s tou genetikou, všichni straší, jaký jsou nekonečný čekací lhůty, no a nám se v půlce prosince omlouvali, že jak jsem svátky, vezmou nás až za dlouho - a dali nám termín na půlku ledna. A výsledky za 14 dní. Takže radši bych počítala s delší lhůtou a pak byla mile překvapená 😉
Řežábek mi jednou řekl, že jestli chci stihnout IVF do prázdnin, musím to nahlásit do března. A pak jsem tam byla v květnu kvůli IUI a oni mi říkali - nechcete radši rovnou IVF, ještě bychom to stihli...

lenickan
20. led 2009

len tak jsem objednaná 26.2 jdu k Řežábkovi.

len
20. led 2009

Leni, gratuluju 🙂
Tady potvrzuješ mé teorie - objednání v půlce ledna na konec února - máš to téměř na den dva roky po mé první návštěvě 🙂 Tak mě, prosím, nenapodobuj i v délce léčby u nich 😉

lenickan
20. led 2009

resp. jdeme oba...🙂 paní do telefonu byla moc milá... a já nějak prostě cítím, že tam kde jsem už prostě dávno být nemám (myslím gyn. praxi) to je jako když bych měla kožní problémy - léčili mne přes rok a nezabralo to taky zkusím někoho jiného, že?

Ale říkám si jestli přeci jen nemůže zabrat ten clostil... přeci jen beru ten metformin tak by vaječník mohl lépe reagovat a víc než dvojitou dávku... tak třeba alespon jeden folíček🙂

lenickan
20. led 2009

len nic ve zlém ale to bych opravdu nerada!!!!!!!!! Už ted mám chvílema pocit, že už to déle nejde vydržet!!!!!!

len
20. led 2009

Počkej počkej, tam přijdeš na první návštěvu a oni budou říkat - milá paní, co tu chcete, tady se léčí neplodnost a vy jste těhotná! 😀

lenickan
20. led 2009

tajně doufám, že u nás bude problém jen ta ovulace... nevím jak dlouho by se to muselo tahn out aby manžel byl ochoten jít na IVF...

lenickan
20. led 2009

no tak to slízne Řežábek - skočím na něj radostí ho zulíbám a uteču🙂))

lenickan
20. led 2009

myslím že mi to hezky vyjde... jsem ted 26DC do cca 32DC bych to měla dostat a pak stimuluju takže mi návštěva CAR vyjde na začátek cyklu...ale u mne těžko počítat..:(

lenickan
20. led 2009

Vím, že to neptřebuješ a jsi si svou volbou CARu jistá, ale potvrzuji, že mi byl Apolinář a Řežábek doporučen i od známé doktorky z Vin. nemocnice... prej soukromá zařízení nemají takové zázemí co se laboratoří týká...

len
20. led 2009

Hele, on manžel bude koukat, doteď od tebe slyšel všecko zprostředkovaně, teď si bude pěkně pan doktor povídat i s ním, na vlastní oči uvidí ten mučicí nástroj zvaný gynekologické křeslo (neboj, na první návštěvě ho snad nepoužiješ)... A fakt si myslím, že se budou hlavně snažit v prvé řadě řešit ovulaci. Každopádně jim tam povězte, že byste se IVF rádi vyhnuli.

lenickan
20. led 2009

No právě Len to je to co mne přestalo bavit. Vyprávět mu to pěkně doma pro něj v klídku na kanapi🙂
Prd... budu chtít aby tam se mnou chodil pravidelně, at se ho to taky dotýká, pak mu budou 2 roky připadat dlouhé a ne že utečou coby dup.

larri
20. led 2009

Len,to mas pravdu,oci jsem nemela smutne,ale ubrecene.No ,ale aby si vedela,kdyz nekomu vykladam o tom,jak jsem volala k apoli,tak vzdy reknu,ze musim podekovat tobe.Neboj,normalne to nevykladam u holice a v obchode....

Len,byla jsem na predoperacnim vysetreni,ale mela bych to dostat az 6.2.,neni to brzy? Kdyz u mne to je tezke,MS mam co 35 dni,ale stane se,ze prijde za 28dni,tak at to nehonim.Je fakt,ze mi nic nerekla sestra.

len
20. led 2009

Larri, teda, to vůbec netuším, že mám nějaké zásluhy na tvém brzkém objednání 😀
Hele, to předoperační nesmí být víc jak měsíc od OPU. Teď se přiznám, že trošku tápu - ty máš krátký nebo dlouhý protokol?
Jestli dlouhý, tak počítej OPU cca měsíc od zastavovací injekce.
Jestli krátký, tak OPU cca 14 dní od prvního dne MS. Čistě orientačně.
Já byla na předoperačním až v době, kdy jsem stimulovala.

larri
20. led 2009

Ja mam kratky,ale asi jsem to podelala.Je to fakt,kdyz se te nezeptam,tak to po....

len
20. led 2009

Třeba to stihneš... Až dorazí MS, tak uvidíš, jak to bude časově vycházet, no a kdyžtak si holt to vyšetření zopakuješ, myslím, že nepodruhý už to nebude tak náročný. Aspoň u mě to teda byla jedna zkumavka krve a pak asi hodinový pohovor - tak ten si můžou podruhý odpustit 😉

larri
20. led 2009

O jakem pohovoru mluvis? Vzdyt jdem jenom na krev a EKG,ne?

len
20. led 2009

No vidíš, já ani neměla EKG, zato mi obvoďačka provedla rodinnou anamnézu do třetího kolene 😉

len
20. led 2009

EKG určitě není nutné - ani není na té žádance z CARu a nevyžadují ho. To jenom někteří pilní doktoři dělají EKG standardně ke všem předoperačním vyšetřením, i když jde jen o 15timinutové uspání. Ale na OPU fakt není třeba, pokud nemáš problémy se srdcem.

aknyt
20. led 2009

Ten leden bývá volnější (stejně jako srpen), protože přes svátky (a v červenci) se nechodí na IVF, takže se to teď teprve rozjíždí naplno...
len má pravdu, předoperační je dobré udělat tak týden před OPU, aby nebylo prošlé. Ale je pravda, že mi stejně do laparky ani do revize nevydrželo v platnosti, takže jsem musela na nové... ☹

len
20. led 2009

No, na revizi mi udělali předoperační přímo tam, spočívalo ve změření tlaku a dotazu na alergie. Ale na OPU ho chtěli od obvoďačky.

aknyt
20. led 2009

Jo, na revizi i laparku mi ho dělali taky u Apolináře, měřili tlak, brali krev a dělali EKG. Ale bylo to hlavně proto, že jsem tam u nich "ležela". Jinak to taky mám od obvoďáka 😉