CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

cell
8. pro 2010

@len : ale vždyť já to nekritizuju, je super, že je možnost výběru. Navíc týhle paní bylo 45 let, takže času není mnoho 😒 . Já být v podobné situaci, tak taky nečekám .... a kdo ví, co mě ještě čeká, příští rok si střihnu další 2 IVF a pak budu mudrovat asi taky ☹ ☹

arna
8. pro 2010

@janka- taky nic nepíšu a uvidíme... Přála bych Ti úspěch.

(btw. Mám známou: snažili se už nějakej čásek, sledovala se hodně a nakonec jí nějak uniklo vlastní těhotenství až do 3. měsíce... Od té doby na pocity tolik nevěřím 😀)

Ad plán B: my teda už jsme se lehce začali shodovat, že by to bylo:
dárkyně/dárce
a přípaně adopce, ... přese všechny rizika a hrozící průšvihy, které to sebou nese...
Ale moc, moc si přeju, aby to nebylo třeba... Teď ještě zabojujem 🙂

saralinda
autor
8. pro 2010

@janka12 Mně brali krev na FSH a další hormony již několikrát. Vždycky ale v souvislosti s cystama, tak nevím , zda to dělají běžně.
@cell add darovaná vajíčka - kdybych na ně pospíchala, tak bych se dočkala (a to bez toho, abych přivedla dárkyni) za 8 měsíců a za cenu 800 kč=odměna dárkyni )mám ještě 2ivf hrazená pojišťovnou).
@janka12 souhlasím s len. Neházej flintu do žita. Já jsme během doby snažení měla snad všechny těhu příznaky. V době, kdy jsme byla těhotná, jsem neměla žádný (nebo je všechny přehlušily mé žlučníkové záchvaty 😀 )

len
8. pro 2010

Cell, ja si zase rikam, ze pri darovanych vejcich ten cas tolik netlaci 😀 Ale tech 45 je pro me tak horni hranice rozumnosti. Navic to uz bych se snazila 20 let 🤐

Arna, tak vy jste zatim teprve na zacatku, ne? Asistovany reprodukce teda, nikoli na zacatku snazeni. Ja furt nevim, jestli je pro me min tezky adoptovat nebo byt naveky bez deti. Ale dokud je pro me jednoznacnou prioritou dite vlastni pred adoptovanym, tak v tom mam jasno.

Mimochodem, dnes jsem byla na obede s byvalou kolegyni, snazili se asi rok a pul a ted prisla s peknym briskem, moc ji to preju, ale jestli mi zitra oznami tehotenstvi jeste nekdo, asi si hodim masli, dve blizke ve dvou dnech jsou docela dost 😀

len
8. pro 2010

Sar se uklikla o nulu, je to 8000. Ale te pani v 45 uz pojistovna nic neuhradi a rok je pro ni jina doba nez pro nas o 15 let mladsi. Pokud to teda beru podle sebe, ja po roce furt nic. Volala jsem tam a pry si mam zavolat v patek. Ale v srpnu prede mnou bylo 30 zen a pak byla ta dlouha rekonstrukce a ted zas Vanoce...

saralinda
autor
8. pro 2010

@arna \máme stejný plán B. Teď jdeme do fáze darovaných vajíček a kdyby ani to )nevím kolikrát) nedopadlo, tak jdeme do adopce.

Oprava mého předchozího příspěvku - odměna dárkyni je 8000kč. Nějak mně vypadla jedna nula 🙂
Taky jsem na své těhotenství přišla až v nějakém 9tt (jendou jsem odmenstruovala a mé cykly v té době byly dost rozházené a dlouhé) a to jen díky tomu, že mi Dr. dala léky na křeče, které se nesmí v těhu, tak jsem si říkala, že radši testnu, ať si to třeba nevyčítám. Ty // byl opravdu veliký šok.

eustoma
8. pro 2010

hokly ja sa budem bat sem k vam chodit 😢. ale inak tehulky moc nemusim zatial vobec. deticky sa pomaly adaptujem, ale neni to nic moc. a rychlotehule, tak tie nezvladam. nejako sa to v mojom okoli hemzi nechcenym tehu (2 za posledne 3 tyzdne) - a to nejak rozchodit neviem. dokonca som kamoske uz dnes nebola schopna ani zdvihnut telefon, proste to neslo.

@janka12 na pocity nedaj, tie su klamlive. v tejto chvili nezostava nic len pockat.

arna
8. pro 2010

@len - jojo, s AR teprv zaciname, ale nejak potrebuju mit predstavu i o planu B, abych to cele prozivala alespon trosku klidneji🙂
U nas se ty problemy pomalu kupi a mam strach, ze to tu sanci snizuje (i kdyz je to teda proti tvemu vyzkumu:D)...

len
9. pro 2010

Cože jsem to tu včera psala? Že jestli mi dneska někdo oznámí další těhotenství, hodím si mašli? 😀 No tak věděla jsem o třech lidech v mém okolí, co se snaží. První úspěch oznámila v úterý. Druhá ve středu. Takže si říkám jo, plodná doba, pro jistotu napíšu ještě té třetí a vida, ve čtvrtek ráno tu mám potvrzující mail 😀 Mašle se nekoná, pozvala jsem ji na Silvestra 🙂

len
9. pro 2010

Cože jsem to tu včera psala? Že jestli mi dneska někdo oznámí další těhotenství, hodím si mašli? 😀 No tak věděla jsem o třech lidech v mém okolí, co se snaží. První úspěch oznámila v úterý. Druhá ve středu. Takže si říkám jo, plodná doba, pro jistotu napíšu ještě té třetí a vida, ve čtvrtek ráno tu mám potvrzující mail 😀 Mašle se nekoná, pozvala jsem ji na Silvestra 🙂

aknyt
9. pro 2010

@janka12 Janko, při posledním KETu jsem vůbec nevěřila, že to vyjde, test jsem dělala kvůli tomu, že jsem šla na oslavu, tak abych věděla, že můžu v klidu popíjet. Tedy netrpělivá jsem, ale tentokrát jsem to nečekala a pak samo nepila 😉

@len Co se týče krevních skupin, tak to v CARu moc neřeší. U nás chtěli kvůli dárci krevní skupinu obou i s potvrzením (oba máme průkazky dárce). Prý aby dárce měl skupinu pokud možno jako tatínek. A potom to stejně nedodrželi. Teda za Haničku jsem moc ráda bez debat o krevní skupině. Ale chlap má 0+, já A- a malá B+. Nejsem teda odborník, ale podle mne z A- a 0+ se B neudělá 😒 Takže bych ty krevní skupiny tam brala s rezervou 😉

aknyt
9. pro 2010

A nemyslím, že by 0+ byla tak vzácná 😉

len
9. pro 2010

No, to máte pak stejný možnosti kombinací jak my - A+, A-, 0+ a 0-, což pokrývá 85 % populace. No nic, nemůžeš mít nic jednoduchý, zase jsi v těch 15 😀 Zrovna nedávno nám vykládala bývalá učitelka biologie, jak ji 14letá žačka zaskočila dotazem - a paní učitelko, jak je možné, když má tatínek 0 a maminka B, že já mám A? No co jí na to říct, možné to není, asi tatínek není tatínek, ale přeci tohle není na učitelce ve škole, aby dítěti říkala, že, tak to zbaběle svedla na chybu laboratoře.

Jinak mám pocit, že u Apoli by na ty skupiny dbali, kdybychom do dotazníku zaškrtli, že je to pro nás podstatné.

aknyt
9. pro 2010

@len Mně je to celkem jedno, ale když tak prudili s tím potvrzením krevní skupiny aby, dle jejich slov, vybrali stejnou, tak mi to připadá jako zbytečná buzerace, když to pak nedodrží 😉

aknyt
9. pro 2010

@len Jen doufám, že ve škole bude mít Hanička taky takovou učitelku 😉

len
9. pro 2010

Tak v našem případě jsem s těma skupinama buzerovala spíš já je, krev dávat nemůžu kvůli štítce, takže mi na vlastní žádost dělali náběr ke zjištění skupiny.
A jo, ta učitelka byla báječná, díky ní mám takovej zájem o biologii a nebýt toho, že v posledním ročníku odešla na rizikáč, 0není ze mě teď inženýr - technik, ale spíš magistr - mikrobiolog 🙂

aknyt
9. pro 2010

@len takže tvůj chlap je nejuniverzálnější dárce, ale má to nejhorší s příjmem krve, co?

len
9. pro 2010

Přesně tak. V Český republice teda, překvapilo mě, že třeba v Asii mají ty poměry kompletně jiné 😉 Ale co mě na něm štve, že pro tu jeho skupinu by ho všude vítali s otevřenou náručí a on z nějakýho záhadnýho důvodu nechce 😠 Prská, i když mu vysávají v CARu dvě zkumavky krve 🙄 A můžu já ho do toho tlačit, když sama nedaruju? 🙄 Jinak máme v rodině dárců hafo.

len
10. pro 2010

@saralinda takže závěr u mě jest - vidíme to na jaro-léto, ale nevylučujeme, že to bude až na podzim, každopádně do roka by to mělo být určitě. Jsem v pořadníku rok. A jsem značně netrpělivá 😀

gabikri
10. pro 2010

Holky paráda, čeká nás rozmnožovací rok!!! 😵 😵 😵 : http://www.novinky.cz/zena/styl/219179-pozor-na...

@len A ne že mi pokazíš radost nějakým pragmatickým komentářem 😀 😀

len
10. pro 2010

@gabikri už jsem to četla, lehce si na babu zanadávala sama pro sebe a řekla si, to je teda předpověď, lidi si budou nevěrní a řada žen otěhotní 😀 Což rozhodně neznamená, že bychom nemohly otěhotnět i my, předpověď nepředpověď 😉
Jen bych si troufla věštbu doplnit - během příštího roku se stane řada nehod na silnicích, proto jezděte opatrně. Také dojde ke značným nepokojům na naší politické scéně. I počasí nám přinese spoustu nečekaných zvratů (jako například byl i letošní sníh v prosinci nebo červencová vedra, že 😉 ). V práci si dávejme pozor na to, jak často lezeme na diskuze na netu, jestli to některý zaměstnavatel zjistí, bude se přinejmenším zlobit 😀 A takhle, prosím, věštím zcela bez karet 😀

gabikri
10. pro 2010

@len : ha ha, já to věděla 😀 😀 😀

len
10. pro 2010

Tak aspoň, že na mě neplazíš jazyk 😀 Sorry, já si fakt nemohla pomoct 😀

ciratko
10. pro 2010

Holky, píchala jste si některá při hyperstimuláku heparin? Nevíte, jak dlouho ho budu píchat? Jsem doma, jen kdyby se to rapidně zhoršilo, tak si mám přijet lehnout do nemocnice, jinak jdu na kontrolu začátkem týdne.

ciratko
10. pro 2010

A ještě: nevíte kolik se má vypít tekutin? Info jsou dost různé, někde píšou 3-4 litry a někde přesně 2 litry. Volné tekutiny v břiše mám prý celkem dost, ovaria jen 6 cm a špatně se mi taky nedýchá, jen mám silné křeče v podbřišku.

eustoma
10. pro 2010

@ciratko ked mas hyperstimulak, ak sa potrebujes odvodnovat. takze pij cim viacej. hlavne musis docieli toho, ze vycikas viacej ako vypijes. lezala som pred dvoma tyzdnami v nemocnici s hyerstimulakom. inak kontrolovali aby vypila aspon 3 litre.

arna
10. pro 2010

@ciratko- opatruj se!
@len - jaro-leto? To se ti to nahodou celkem krati...🙂
@gabikri - no to mam radost, s tou predpovedi :D ja se vam priznam, ze sice oficialne na takove veci neverim, ale realne jsem se jednu dobu nprosto vazne trapila tim, ze nemam na dlani jakysi "cary deti" nebo jak se to jmenuje.... Pak mi taky jeden cigan odmitl hadat budoucnost s tim, ze nechce, abych se trapila predem... No to jsem byla fakt na masli🙂
JInak se mnou tamoxifen docela clouma.... Nebo si alespon myslim, ze je to on.... Mela jsem teda celkem tezkej tyden a ted jsem to zavrsila tim, ze jsem neco v praci kolosalne po......ale stejne mi nepripada normalni jit po ulici a brecet :-/

len
10. pro 2010

Arna, nebo podzim. V srpnu to videli po novem roce, takze je taky mozny, ze letosni podzim bude pristi jaro.

len
10. pro 2010

Jo a nic si z toho nedelej, ja uz mam takovyhle stavy vcetne breku par dni, ale je to prvotridni pms. A jsem zas doma, posledni ctyri cykly s tamoxifenem 23 dni, je to na houby.

arna
11. pro 2010

jinak jak jsem tenhle tyden fkt negativisticky naladěná, tak mě při čtení té předpovědi n příští rok taky hned napadlo:
¨No skvělý, muž mi bude nevěrnej a ta jeho milenka s ním otěhotní :D:D To by mě teda naštvalo :D:D:D

ciratko
11. pro 2010

Holky díky 😉