CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

arna
5. led 2011

@len> tak to se tesim na porovnani s jinym centrem. Myslim, ze je to dobry postup. U Apoli ted jen cekas, takhle budes moci byt aktivni, treba se neco noveho dozvis apod. Nebo se treba jenom ujistis v tom, ze Apoli byla ta nejlepsi volba.... 🙂
@petulev- mohla bys prosim napsat jmeno toho soukromeho CARu? By me to zajimalo, takova zkusenost se muze hodit....🙂
Ad HA - ja si cim dal vic myslim, ze je to peknej shit. Kdyz jsem byla mlada, nikdo me nerekl nic o vedlejsich ucincich ani treba o jinejch alternativnich metodach, jak se chranit poceti (treba o STM jsem se dozvedela az po tom, co jsem zacala resit neplodnost). Jenom se ve vsech mediich porad opakovalo, ze zodpovedna mlada zena samozrejme bere HA a doktori ji predepisovali jako na bezicim pasu....
Pro farmaceutickej prumysl ja to skvelej byznys. A druhej skvelej byznys zacina, kdyz ta zena po letech HA vysadi a zacne se snazit o mimino- ten reprudukci....

len
5. led 2011

@arna zase si neumím představit praktikovat STM při studiích VŠ, to se furt někde pendlovalo, člověk každou chvíli někde popíjel, výjimkou nebylo rýsování celou noc, no a hlavně - já tehdy dítě opravdu ještě nechtěla, takže jsem potřebovala něco opravdu spolehlivého. Dobrý by byl třeba Pharmatex, ale zase to lezlo do peněz a já si jako studentka škudlila každou korunu. Takže tehdy to byla asi nejlepší volba, přestože si nejsem jistá, zda bych to jednou doporučila své dceři ve stejné situaci 😒 Asi bych jí přispěla na ten Pharmatex, pokud by byla stejně zodpovědná jako já a nezapomínala by 😀
Na druhou stranu já nějakým opravdu pravidelným sexuálním životem začala žít až dost pozdě (tak ve 20-21), taky jsem byla rok v cizině (když za mnou chlap jezdil, vystačili jsme si s kondomama, už tehdy mi přišlo divný do sebe rvát HA jen tak zbytečně) a pak jsem se zase docela brzo začala snažit o dítě, takže jsem souhrnně brala HA jen dohromady něco přes tři roky, nikoli 10-15, jak je dnes běžné.

petulev
5. led 2011

@arna Chodili jsme do Gestu (snad to není nijak tajné, klidně to řeknu). Jak jsme přišli sem, tak se s námi moc nepárali, poslali nás na vyšetření krve a tak a zjistili spoustu věcí, které nám tam neřekli. Kdyby to bývali udělali, možná jsme si mohli ušetřit hodně nepříjemností a manžel i spoustu bolesti s operací, na kterou jsme spoléhali a která nám tímto je defacto k ničemu. 😒 Jako určitě to prostředí v Gestu je takové příjemnější, je tam víc místa, ty ordinace jsou vybavené atd., ale k čemu luxus, když to hlavní je míjí?

Holky, včera jsem večer pročítala ten ceník a nikde tam nepíšou o prodloužené kultivaci embryí? Asi jsem to nějak nepostřehla, to jako u Apolináře to vůbec nedělají? 😖

saralinda
autor
5. led 2011

Ad HA – souhlasím, že osvěta o vedlejších účincích nebyla a ani nyní není nijak velká. Naopak, kdo hodně nepátrá, tak se nedozví. Ale je to jako se vším – super byznys – takže z jedné strany slyšíte a čtete, jak je to super a z druhé strany, jak je to škodlivé. A pak babo raď, co je pravda. Co ej menší zlo (tím nemyslím jenom HA, ale i jiné léky, potraviny,…)? Já brala HA 5 let (jako Len od 20 do 25). Vím, že už nikdy ji brát nebudu. Ale to ne jenom kvůli jejím vedlejším účinkům, ale hlavně že neplodné holky ji fakt nepotřebují. 😒

saralinda
autor
5. led 2011

@petulev o prodloužené kultivaci u Apoli rozhoduje emryoložka. Většinou je to tak, že pokud se oplodní hodně vajíček, tak udělají prodlouženou kultivaci. Pokud jich je ale málo, tak emryjka dají ženě klidně už po 2 dnech. Přeci jen mají větší pravděpodobnost přežití a dalšího vývoje v děloze, než v laboratoři. Takže PK se u Apoli neplatí, ale zároveň není na tobě, zda ji udělají nebo ne (i když dohodnout se dá asi všechno).

len
5. led 2011

@petulev je to přesně, jak píše Sar. Pokud máš embryí málo, třeba jen dvě, PK většinou nedoporučují a embrya zavedou hned po 2-3 dnech. Pokud je jich dost perspektivních, nechají je kultivovat i 4-5 dní, aby vybrali ta nejlepší, potom nic neplatíš. Pak je zde také varianta, kdy jsou třeba 4, 2 z nich se vyvíjejí slibně, tak je zavedou brzy, zatímco zbylá dvě jsou tak na hraně, takže je kultivují déle, aby viděli, zda se budou vyvíjet dál, no a pokud vypadají dobře ten 4.-5. den, zamrazí je později, pak se taky nic nedoplácí.

larri
5. led 2011

Tak Vás všechny zdravím v Novém roce a dooooouuuuufáááám,že pro nás uspěným. 😉

Já na srazík mužu kdykoliv ve volnu,zatím nic v plánu nemám.Tento týden mám dlouhý,takže středa,čtvrtek a přítí týden mužu po,ut,pá.

len
5. led 2011

@larri Sar psala, že příští týden celý nemůže. Tak co kdybychom to stanovili na ten přespříští - třeba středa 19.1.? Co na to @saralinda, @aknyt a ostatní?

janka12
5. led 2011

Ahoj Apolenky, zdravim vsechny v nove zapocatem roce a preji jen to dobre VSEM.

@kralka Ja jsem tu doporucovala na pravidelne kontroly prsou www.mediscan.cz v praze u metra chodov. maji svou poradnu, kde MUdr vysetri a objedna na dlasi kontrolu a posle na ultrazvuk. posledni dobou tam byly ale strasne dlouhe objednaci lhuty. za telefonat to urcite stoji. kdyz to jde, objednaji na ultrazvuk i poradnu za sebou, aby clovek vse vyridil pri jedne navsteve.

@petulev myslim, ze Apoli je dobra volba, Vsude se muze stat, ze si clovek nesedne s lekarem nebo tak neco, ale celkovy pristup je u Apoli velmi dobry. obzvlast behem IVf jsem ocenovala nesmirne lidske a profesionalni chovani vsech. asi jsem na to mela i velke stesti. hodne stesti!

@len Myslim, zes mela dobry napad obeslat CARy a poslechnout si nazor jineho MUDr. I kdyz se bude treba ve vsem shodovat s dosavadnimi informacemi. i to je podstatna zprava. hodne stesti!

Kez bych byla i nadale poslem dobrych zprav a hlavne uspechu. Dnes rano jsem byla u sve MUDr. na ultrazvuku. Spadl mi dalsi balvanek ze srdce, neb MUDr. jasala nad krasnou srdecni akci a velikosti emryjka presne jak ma byt vzhledem k dnesnimu 7+2.. tak se mi na chvili ulevilo a musim doufat, ze to bude dobre i do budoucna.

Hezky den a P.S. taky vas ta zima uz stve? ja chodim nabalena jak pumpa, snazim se klickovat mezi poletujicima bacilama, coz ted s teplotami dost pod nulou je jeste dobre) a zaroven se nenatahnout......
🙂

petulev
5. led 2011

Díky všem za info a držím všem palečky! 😉 A ještě jeden dotaz - dávají u Apolináře normálně nechopenku po odběru vajíček? A dávají i nějaké vycházky? To abych věděla, na co se mám připravit 😉

len
5. led 2011

@janka12 no super 😵

@petulev připrav se na to, že u Apoli PN nedávají, udělali si nějakej výzkum, kde zjistili, že to na úspěšnost nemá žádný vliv, tak ji nepředepisují. Navíc jsou nemocnice, takže prakticky PN dávat nemůžou, i po revizi mě přehodili na mého obvoďáka. Každopádně pokud máš nějaké náročnější povolání ve smyslu práce na směny, dvojhodinové dojíždění, velká fyzická námaha nebo styk s nějakými chorobami nebo chemikáliemi, neměl by být problém, aby ti PN vypsala buď obvoďačka (až si půjdeš pro předoperační vyšetření) nebo přímo tvůj gynekolog.

larri
5. led 2011

Já se zblázním.....už i Superman řeší,jestli muže mít děti.Jsem zvědavá na výsledky.... 😀 😀 😀
@len já jsem psala jak mi vychází směny a pak se to točí pořád dokola.

len
5. led 2011

@larri tak pak nahlaš Supermanovo spermio 😀
Jestli dobře počítám, tak ta středa 19. by měla být OK?

petulev
5. led 2011

@len Ty jo, tak to jsem nečekala. Tak to si budu muset nechat předepsat od obvoďáka, myslíš, že mi to napíšou bez problémů?

len
5. led 2011

@petulev zkus tam cinknout, ale jak můj bývalý gynekolog i obvoďačka jsou na PN skoupí a člověk aby ji z nich mámil i na dost důležité případy, tak mezi OPU a testem mi ji nabízeli oba. Ale já bych v tomhle souhlasila s Apolinářem, dle mého při běžném provozu třeba není. První IVF (jediné, kdy jsem otěhotněla) jsem celé prochodila do práce a pohodička, druhé a třetí jsem se doma válela na kanapi a zoufala si, co mě kde píchlo, no a nic z toho. Ale fakt je, že jsem dojížděla ani ne hodinu MHD a práci měla klidnou, kancelářskou, přitom mi dostatečně zaměstnala hlavu, abych nemyslela na blbosti, pro mě osobně byla PN spíš za trest 😉

petulev
5. led 2011

@len Hele a to oni Ti udělají transfer a hned Tě vrací ke gynekologovi? To ani nečekají na výsledek? 😲

cell
5. led 2011

@petulev : nee, vrací Tě až s potvrzeným těhu (aspoň myslím, já těhu po ivf nebyla). Jinak já bych do PN nešla - doma bych se docela jsitě zbláznila, ale jistě je to na každém rozhodnutí, taky vzhledem k charakteru práce

@janka12 : gratuluju.

jinak PN Apolinář vypisovat samozřejmě může, akorát je s tím práce, tak se toho elagantně zbavujou (ostatně jako my všichni 😀 )

len
5. led 2011

@cell to je dobrý, mně říkali, že oni nemůžou, a to prosím i po tý revizi 😉 Dokonce mi jeden doktor říkal, že jako na co PN po revizi, že když mi ji provedou v pátek, v pondělí mám naklusat do práce.

@petulev obvykle vrací až po prokázané srdeční akci, ale třeba Janku už po prvním těhotenském ultrazvuku.

saralinda
autor
5. led 2011

@len středa 19.1. u mě vypadá dobře. Jsem pro srazík.
@janka12 Gratujuji a držím pěsti.
@petulev Na odběr vajíček ti ale klidně potvrdí do práce propustku (pokud ti to zaměstnavatel uzná - celý den u Dr.). Já si vždycky na OPU brala den volna a je pravda, že to stačilo.

saralinda
autor
5. led 2011

@len Co se týká PN, tak jako nemocnice ji normálně píšou, ale když opustíš nemocnici, tak tě předávají do péče obvoďáka nebo gynekologa a pak už je prodlužování PN na nich. Jediné co mi při hospitalizaci u Aploli přišlo nešikovné, že mi sice PN vypsali, ale zaměstnavateli sjem ji musela doručit sama (tedy manžel). Některé nemocnice ji posílají samy, což mi přijde lepší. Když ležím nemohoucí na lůžku a nemám třeba nikoho blízkého, kdo by do práce nebo na poštu došel, tak je to trochu problém.

larri
5. led 2011

@len omlouvám se,ale nemám nový kalendář ani diař ☹ ☹ ,ale pokud mi to vychází na volno,tak v pohodě.

Supermana jsem nezaregistrovala,jak dopadl.Snad nebudou muset jít na IVF 😀 😀

len
5. led 2011

Sar, ale tys k té PN asi měla poněkud závažnější indikaci... mně říkali, že mi na zákrok samotný (i revizi) napíšou maximálně propustku. Ale na OPU mi taky stačil den volna (jednou dokonce vyšlo na sobotu). S tím neodesíláním je to opravdu nešikovné.

len
5. led 2011

@larri, je to přesně za 14 dní. Takže pokud se ti to střídá ob týden a dnes máš volno, tak za 14 dní ho budeš mít taky - rozumím tomu dobře? 🙂

larri
5. led 2011

@len ano,je to tak.Za chvíli jdu ven,tak si musím pořídit diář,bez něj jsem uplně ztracená.Ted jsem dělala 7 dní celé dny a mám toho plné zuby,takže ještě ted jsem v pyžamě.Do toho na mě něco leze.....

Taky chci jít někam na mamograf,tak mi prosím něco doporučte,díky.

len
5. led 2011

@larri tak fajn, 19. zatím vypadá dobře 🙂
Jinak asi spíš než mamograf ti budou chtít udělat jen ultrazvuk, na mamo jsi ještě mladá 🙂
Zkus ten odkaz, co dávala Janka, nebo já byla tady:
http://www.mamocentrum.cz/ - spadá to přímo pod VFN, ale měla jsem doporučení od obvoďačky a při objednávání jsem hlásila, že jsem apolinářská 😉

larri
5. led 2011

@len jéééé,aspon na něco jsem ještě mladá.Hned na to mrknu.Musím jít stejně k obvodní,tak by mi to mohla napsat.

cell
5. led 2011

mamocentrum je hned vedle nás 🙂

len: a Ty jsi byla přímo na mamografu? jsem myslela, že u mladých dělají jen ultrazvuk 😔

len
5. led 2011

@cell já vím, že je to hned vedle kachlíkárny 🙂 Ne, byla jsem samozřejmě na ultrazvuku, proto jsem to psala i Larri, říkali mi, že mamograf nejdřív od 40-45 let. V květnu tam mám jít na kontrolu, jestli mi ten uzlík nepovyrostl, tak snad ne. Další problémy už nechci, sestřenka měla to samé a skončila pod kudlou, jak jí to narostlo, ale v mém rozsahu to prý má asi 10 % žen, takže nic hroznýho. Jo a doktorka tam byla úžasná! 😵

ciratko
5. led 2011

Ahoj holky, tak jsem zpátky od Apoli, už mě tam nechtějí 🙂 Obě bobulky už mají srdíčka, velikost odpovídá 7+0, tak jsem rovnou vyfasovala propouštěcí zprávu. To špinění je prý zřejmě zmenšující se hematom, ale pro jistotu jsem vyfasovala Utrogestan a mám dodržovat klidový režim.
Doufám, že jsme s Jankou nastavily těhotenskou vlnu a že se na ní všechny svezete 😉
Všem bych to moc přála 😉

larri
5. led 2011

@len díky,zkusím se tam objednat
@cell až si pujdu zkontrolovat prsa,tak mrknu na tebe.....jen jestli se neflákáš.

A mimochodem,podle čínského horoskopu v období duben až červen mám očekávat těhotenství-v téhle době chci jít na KET a přítele čeká přírustek do rodiny a stěhování-v létě chceme jít do většího.Jen doufám,že se nebude přítel stěhovat k někomu jinému s kým bude přírustek čekat 😀 😀 ☹ ☹