CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

zubajda
20. led 2009

kralka ... přesně tak... vyvolává do 36 hod. ovulaci, ...

janach3
20. led 2009

kralka, mě vždycky když jsem byla na UTZ řekli, kdy asi bude ovu a kdy přesně se máme snažit. Nikdy si mě znovu na UTZ nepozvali.

aknyt
20. led 2009

My měli (pokud se dobře pamatuju) na první IUI Vokroje nebo aspoň na ten UZ předtím. Velikost folíku si vůbec nepamatuju, pokud mi to tedy řekli.

kafi, docela by mě zajímalo, která sestra z CARu jsi. Na jiné diskuzi jsi psala, že jsi porodní asistentka napůl u Apolináře a napůl soukromě... tak v tom mám guláš.

kralka
20. led 2009

No u mě je asi problém v dozrání folikulu. Takže bych byla raději, kdyby mi to skoukli víckrát. Moje dr. mi kolikrát řekla, že tam třeba jeden dominantní je a ovulaci jsem prak nenaměřila 😢 . No však oni na to přijdou, jak to semnou je, že ano 🙂

aknyt
20. led 2009

Je otázka, jak jsou měření přesná... podle BT i LH testů jsem měla ovu kolem 20 DC a podle folíků 16 DC... takže doteď nevím, co platí.

len
20. led 2009

Holky, ono je to tak, že folikuly obvykle praskají kolem 20 mm. Takže na nějakých 15-18 píchají Pregnyl s tím, že do 36 hodin praskne. Když nepíchnou, praskne taky, ale třeba o den-dva-tři později, už to nejde tak dobře odhadnout, rostou 1-2 mm denně a prasknout můžou při 20, ale třeba taky 24 mm...

aknyt
20. led 2009

Jo a někdy nepraskne ani při 7 cm 😀 - tak jsem to měla po druhé stimulaci, že tam zbyl jeden takový veliký šmejd a praskli mi ho až při laparce.

len
20. led 2009

Jo, to byl fakt šmejd 😝 Ono jak to nepraskne, tak je z toho cysta... Potvora, ani Pregnyl nezabírá... Mně píchali Pregnyl vždycky, i když nebylo IUI, mám jich v sobě klidně 10, pomalu jsem poučovala sestru na pohotovosti, že to fakt zvládnu vestoje s kalhotama do půl zadku 😀 (chtěla, abych si odložila v kabince a položila se na lehátko). Pak se divila, že nemám rozpíchanej zadek, nějak jí nedošlo, že když to dostanu jednou do měsíce, nezanechá to stopy 😀

aknyt
20. led 2009

Čeho deset? Nějak nechápu... ale Pregnyl mi taky píchali vestoje, když jsem si ho nechala dáv v CARu. Od prvního IVF už ho aplikujem doma - poprvé manža a pak už jsem byla samostatná 😀
Jediné, co mi teda zanechalo stopu je Zoladex, vždy se mi udělá stroupek a blbě se hojí, takže se počet Zoladexů dá odečíst z počtu jizviček na břiše 😀

zubajda
20. led 2009

teda holky, vy máte zkušenosti.. 😕 vás obdivuju...

kralka
20. led 2009

...to teda jo. Zase je dobrý, že můžem přijímat spoustu informací. Může se ten Pregnyl píchnout pravě proto, aby se neudělala cysta? Mě se jednou za dva měsíce udělá cysta a pak praskne. Děsně to bolí. Moje dr. tvrdila, že se s tím nedá nic dělat 😠

aknyt
20. led 2009

Pregnyl ti na cystu nepomůže, před odběrem vajíček (OPU) se taky píchá Pregnyl a stejně se mi udělala - to byl právě ten přerostlej šmejd 😉 Pregnyl je na dozrání vajíček a když se neodeberou, tak popraskají folikuly, ale nemusí všechny a některé časem můžou ještě dorůst do větších rozměrů.

len
20. led 2009

Deset Pregnylů, že už do mě postupem času napíchali 😉 Akorát chudák sestra to asi pochopila, že všecky najednou, tak se divila, že nemám rozpíchanej zadek 😀 A já jí přitom jenom chtěla naznačit, že mě jedna injekce vestoje prostě nesloží 😉 Tohle právě nebylo v CARu, ale na pohotovosti.

Kralko, obecně Pregnyl je dobrý k tomu, aby folikul prasknul a cysta se neudělala, ale stoprocentí to bohužel není...

Zubajdo, není co obdivovat, moc ti přeju, ať se těmhle zkušenostem vyhneš 😉

aknyt
20. led 2009

Tak já mám zatím jen 8 ampulí - 3x2 a 2x1.
Len, máš naprostou pravdu, že není o co stát a je mnoooohem lepší se takovým zkušenostem vyhnout 🙂
Taky se mi podařilo asi identifikovat "kafi", jen si nejsem jistá, jak ta sestra vypadá. Bezpečně poznám jen Vackovou a Kolmanovou 😢

len
20. led 2009

No, poté, co jsem od Kafi dostala IP, začínám mít jisté pochybnosti 😉

aknyt
20. led 2009

tak IP jsem nedostala - nevím, jak se dá zjistit cizí. Ale mám jméno podle e-mailu a opravdu je pod tím jménem i někdo v seznamu fakultní nemocnice i s telefonem do CARu 🙂

aknyt
20. led 2009

Jen váhám, která je sestra Holá a která Svobodová. Jedna je vyšší nakrátko světlejší vlasy a asi starší a druhá menší tmavovlasá s mikádem kolem 40 let... a občas je protivná.

len
20. led 2009

Já se v těch jménech nevyznám, znám je podle obličeje a jsou fajn 🙂
Proto se mě dost dotkla ta IP, kde jsem byla nařčena, že jsem tu v diskuzi o někom řekla něco, o čem si jsem stopro jistá, že z mé klávesnice nevyšlo 😝 Jako bonus v té jedné větě IP byly dvě hrubice, tak ti nevím 😒

aknyt
20. led 2009

aháááá už chápu interní pošta. Možná si tě spletla se mnou. Můžeš mi písnout soukromě, co ti přišila? já myslela že znáš IP adresu, jsem blb a já ti pak pošlu to jméno 😉

aknyt
20. led 2009

Ale je to fakt síla, to by snad ani slušnej člověk do diskuze nedal 😢

len
20. led 2009

Tak jsem projela celou diskuzi s tímhle ošklivým slovem ve vyhledávači a bylo zde vysloveno jedinkrát, a to v naprosto odlišné soufislosti 😉
Vrátil se mi chlap, měj se 🙂

aknyt
20. led 2009

Tak ahoj a neber si to tak 😉

larri
20. led 2009

holky,co se stalo? jsem v praci a nestiham to cele cist.kdo je kafi?

len
20. led 2009

Larri, ale nic, objevila se tu odpoledne, představila se jako sestra od Apolináře, poslala mi prapodivnou IP a podala si tento inzerát:
https://www.modrykonik.cz/bazar/show_entry.php?...
Popravdě mě trochu zaráží, že by sestra z CARu nabízela na netu poradnu pro neplodnost (obzvlášť, když šéf téhož CARu - lékař - má na netu poradnu zdarma, že 😀 )

aknyt
20. led 2009

Len, kde jsi našla ten komentář na který ona reagovala? Při vyhledávání toho klíčového slova vyskočí 600 odkazů na koníka ☹

len
20. led 2009

Aknyt, jela jsem jenom tuhle diskuzi a na každé stránce dala CTRL+F a klíčové slovo 🙂 Jestli ten komentář byl použit, pak v jiné diskuzi (ale IP byla nazvána podle této diskuze, tak bych čekala, že je to reakce na ni) a určitě ne mnou. Ale je to docela sranda, psát do vyhledávače na Koni zrovna tohle, co? 😀

aknyt
20. led 2009

to jo, připadala jsem si jako úchyl, co když někde monitorujou klíčová slova?

len
20. led 2009

Jsem si taky říkala, až se mi tu bude manžel vrtat v compu, že asi nebude věřit svým očím 😀 No nic, jdu ho utěšovat, myslel si, že mu přišla Střelecká revue a místo toho na jeho jméno dorazil reklamní výtisk ženského časopisu Marie Claire, je z toho nějakej přepadlej 😀

saralinda
autor
20. led 2009

Ahojky holky, tak mi začínáme zítra píchat Fostimon. Každý den 3 ampulky zaráz, tedy 225 jednotek (3x75). Mám to píchat 6 dní a 7. den jdu k Řežábkovi na UTZ. Kolik jednotek jste píchali vy a jak dlouho? Myslíte, že mi pak ještě nějaké přidají, nebo to záleží na výsledku UTZ?
Jaržembovská mi na ten 7.den nabízela Jarošovou a Řežábka, tak jsem jí řekla, že třeba Řežábka, že u něj jsem ještě nebyla, tak se holka smála. 🙂

aknyt
20. led 2009

Měla jsem Fostimon 225 jednotek denně po dobu 12 dnů. Záleží především na ultrazvuku, jak hezky ti porostou folikuly. Mým se moc nechtělo, tak to bylo déle než s Puregonem, to jsem měla jen 10 dní.