CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

kacenice
21. led 2011

@len dik za info ;)

len
21. led 2011

Marhulinka, tohle není o trpělivosti, to je jen a jen o tom, že ti nic jiného než čekání nezbývá 😉
Na dárkyni jsem v pořadníku a pomalinku stoupám.
Jiný CAR jsem i zkoušela, jen pořád nevím, zda je to to pravé (nedám na Apolináře dopustit), tak uvidíme, jak se to vyvine 🙂

maruliinka
21. led 2011

Jeste jsem se chtela zeptat jestly nahodou neni divny ze jsme s manzelem nebyly na zadnych vysetrenich? Odebraly nam krev a ja byla jen 10.DC na ultrazvuku a nic vic. Takhle co jsem cetla taky vetsinou holky byly na nejakych vysetrenich. Je to v poho? 😖

maruliinka
21. led 2011

@len
Vim ze se tak hloupe ptam ale za jak dlouho by to melo byt?
Podle me je taky apolinar dobrey,hlavne jsem tam i rodila a myslim ze jsou tam vazne dobry doktori. Chodim k doktorce Jarosove a je moc mila.

len
21. led 2011

No, jaká vyšetření bys chtěla absolvovat... Příčina je u vás zcela jasná. Předpokládám, že manžel spermio absolvoval, příčina jeho špatné kvality je jednoznačná. Zároveň už jedno zdravé dítě relativně nedávno máte, takže není důvod domnívat se, že byste měli mít problém v oblasti genetiky či imunologie. Vejcovody k IVF průchodné nepotřebuješ. Na endometriózu není nejmenší podezření, takže k čemu podstupovat relativně náročnou kontrolu pod narkózou. Je potřeba vyloučit pouze všemožné potenciální choroby a infekce, které by mohly bránit otěhotnění, no a to ověří právě z té krve 😉 V podstatě IVF-ICSI je ten nejtěžší kalibr v léčbě neplodnosti a dokáže obejít naprostou většinu problémů.

len
21. led 2011

@maruliinka za jak dlouho co? Moje dárkyně? Zatím poslední odhad 3-9 měsíců (čekám už rok), v soukromém CARu 5-6.

maruliinka
21. led 2011

@len
Jo taaak tak to jsem nevedela. Samozrejme ze bych nerada podstupovala nejaka vysetreni ja jen ze jsem se vzdy nekde neco docetla a uz z toho ma zmatek v hlave 😒
3-9 mesicu...no tak snad to vyjde,uz by jste si to zaslouzily 🙂
Jeste se omlouvam ze pisu bez hacek a carek ale to pak pisu jak datel takze proto takhle 😅
Takze vy uz jste si prosly nejakyma ivf,nez jste presly na darovana vajicka?

len
21. led 2011

Jo, mám za sebou tři IVF, ale u mě je problém právě s kvalito vajíček, takže to nemělo moc velkou perspektivu. Se špatnou kvalitou spermií je to znazší, těch jsou kvanta a vždycky se nějaká dobrá najde 😉

maruliinka
21. led 2011

@len
aha... ☹
A ty darkyne musi splnovat nejaka kriteria? Protoze treba jsem cetla ze kdyz chlap chce darovat spermie tak to musi byt naprosto zdravy clovek coz je jasne ale musi mit i minimalne stredni skolu a tak... tak proto se ptam jak to chodi u tohodle.
Takze tebe kdyz stimulovaly tak se ti netvorily?

len
21. led 2011

Ale tvořily, dokonce i dost a dokonce se i oplodnily, ale pak se to blbě vyvíjelo dál, při posledním IVF nebylo v pořádku ani jedno 😒
Jinak jo, na dárkyně jsou dost přísná kritéria, především teda zdravotní, i když teda na té střední škole my trvali taky 😉

verru
21. led 2011

Ahoj holky, už sem taky nějakou dobu nakukuju a dnes se k Vám můžu jednoznačně přidat. Máme za sebou první návštěvu CAR Apolinář. Byla jsem překvapená, že jsme tam nakonec byli skoro 1,5 hodiny. Vzali nám krev na pohlavní choroby, manža byl na spermiogramu, mě nabrali progesteron, protože bych měla být po ovulce. První den cyklu se mám objednat na průchodnost vaječníků a ultrazvuk, pak jít na krev 2.DC. Pak mě ještě objednají na poskoitální test. Takže u nás je zatím vyšetření až až...hlavně aby to pomohlo...Trochu mě překvapilo, že nikoho nezajímaly moje grafy BT, ačkoliv jsem jim je pořád vnucovala a ptala jsem se na délku luteální fáze - mám jen 10 dní.

len
21. led 2011

Verru, oni to poznaji i z te hladiny progesteronu, jestli je dost vysoka, kratka lf casto svedci o nedostatecnosti zluteho teliska a nizkem progesteronu. Jinak takova ta nejjednodussi lecba typu stimulace clomifenem a/nebo progesteron po ovulaci to umi resit. Oni to poznaji z tech hormonalnich odberu, jak na tom jsi 🙂 Rezabek mi kdysi grafy bt chvalil, Jarosova me s nima slusne poslala do haje.

aknyt
21. led 2011

@len @larri @saralinda Co říkáte tedy toho 29.1. od 14:00 na Dejvicích: http://www.volny.cz/podloubim/ je to tedy restaurace, ale celkem slušná. Nevím, jestli má nekuřáckou sekci, ale moc nahuleno mi tam nepřišlo, když jsem tam byla naposledy.

aknyt
21. led 2011

Samozřejmě bych ráda poznala i ostatní 😉

len
21. led 2011

@aknyt tak si představ, že jak měl mít táta zítra tu oslavu narozenín, přesunul to na příští víkend 🙄 Takže já budu dělat, co budu moct, abych ho ukecala aspoň na neděli (pak bych za vámi 100% přišla), ale jestli to bude v sobotu, dám přednost tátovi - jsou to šedesátiny. A oboje bych nezvládla, je to v Chomutově.

isabellaross
21. led 2011

@aknyt @len mohla bych taky 😉 🙂 ?

gabikri
21. led 2011

@len : to je vtipný, já jdu zítra s tátou taky slavit jeho šedesátiny 😉 19.1. 😉

Jinak ohledně té střední školy u dárkyně u Apoli co si pamatuju na to kolonka nebyla, jedině že to tam někdo extra dopíše. A ta dárkyně co jsem tam dovedla já, byla jenom vyučená, takže na vzdělání asi netrvají. Takže na to bacha, kdo na tom trvá, musí to tam zdůraznit 😝 Jinak čistě teoreticky, nevím, jak by se to tam dokazovalo, jestli dárkyně musí k odběru přinést maturitní vysvědčení? 😀

maruliinka
21. led 2011

@verru
Ahoj... 🙂 my taky chodime do Apolinare a vubec zadna vysetreni mit nemame,zajimalo by me tedy s (jakou) jste prisly. Mam tim namysly spermio a jestly mate krom toho nejake jine problemy. Ja 2.DC odbery a 10.DC ultrazvuk. Jinak nic jinyho.

len
21. led 2011

@isabellaross jestli sraz bude, proč ne 🙂

@gabikri tak můj táta je o 5 dní mladší, má je až v pondělí 🙂
My to tam extra dopsali. Jako ne že bych na tom vzdělání nějak extra bazírovala, ale... to víš, dva inženýři, nejradši bychom chtěli vysokoškolačku technickýho zaměření, žádný humanitní vědy, pěkně ať jim tam ukáže, že zvládá aspoň integrovat a derivovat 😀 Jenomže to bychom čekali tak deset let 😀 Takže jsme prostě napsali, že chceme, aby měla aspoň SŠ 😉 Ale jsem si jistá, že maturitní vysvědčení po ní fakt chtít nebudou 😀

len
21. led 2011

@maruliinka myslím, že Verru má oproti tobě navíc průchodnost vejcovodů a postkoitální test. Jenomže pokud určitě půjdete do IVF ICSI, tak je úplně jedno, jestli jsou vejcovody průchodný a hlen děložního hrdla spermie nehubí, tohle všecko IVF obejde. Tahle vyšetření se dělají hlavně tehdy, když se snaží najít pravou příčinu (tu vy znáte) a zároveň se počítá s tím, že proběhne nějaké přirozené snažení nebo IUI.

gabikri
21. led 2011

@len : hele vysokoškolské vzdělání není záruka, že dítko půjde v tvých šlépějích. Moje mamka měla červený diplom, státnici ze čtyř jazyků a já jsem po ní lásku ke studiu v žádném případě nepodědila 😀 😀 Tak to nech koňovi, třeba budeš mile překvapena 😉 Jinak já měla mladé rodiče ( viz. datum narození mého táty) , mladou babičku a moje dítě bude mít starou maminku a prarodiče ani nepozná 😒 Co naděláš, život někdy zamíchá kartami, ani nevíš jak 😉

len
21. led 2011

Není, ale zas je tam ta pravděpodobnost vyšší, že dítě od středoškolačky nebude nosit čtyřky z matiky, než dítě ženský s vychozenou základkou 😉 Jako kdyby na tom nějak zvlášť záleželo, klidně ať nosí čtyřky, ale ať je má vůbec kdo nosit, co 😝

len
21. led 2011

Jo, jinak mi volali z toho druhého centra, že mi našli slabě pozitivní ureaplasmata 🙄 By mě zajímalo, jak dlouho to mám, protože potíže s močákem jsem v životě neměla a za ta léta mi x doktorů provádělo x stěrů na všemožný choroby a vždycky to bylo OK. Zkoumala jsem, kde se k tomu dá přijít, no a prakticky všude, není to jen pohlavně přenosný (díky bohu, jinak by to bylo doma na vážnej rozhovor 😀 ), každopádně teď máme oba na dva týdny antibiotika a sex jen s kondomem 😝 Už mám teda po ovulaci, tak je to z hlediska snažení jedno (jako kdyby to někdy vyšlo 😀), ale až tentokrát dorazí MS, budu se radovat, protože zrovna v těhotenství by se tohle nemělo.

gabikri
21. led 2011

@len : právě 😉 Jinak si myslím, že daleko důležitější než geny jsou rodiče. Když dostanou dva lidé se základkou vajíčko nebo celé embryo od vysokoškoláka, tak si myslím, že to stejně nebudou podporovat a dítě skončí jako rodiče 😝

gabikri
21. led 2011

@len : ježiš co je zase tohle? 😕 slovo ureaplasmata slyším prvně v životě, co to má jako dělat? 😕

len
21. led 2011

Je to nějaká bakterie, která se může v pohlavním a močovém ústrojí a způsobovat všemožné problémy, hlavně teda typu zánět močáku a tak, ale v nějaké míře to bývá spojováno i s neplodností. Ale prý to není nic dramatickýho, mají to kvanta žen a samo o sobě to není až taková tragédie, aby kvůli tomu někdo pět let v kuse neotěhotněl. Ale při léčbě neplodnosti je vhodné to přeléčit.

gabikri
21. led 2011

@len : no tak fajn, každá odstraněná bariéra.....cesta k úspěchu! 😉 Já mám taky polyp fuč, tak věřím, že teď se zadaří 😵

len
21. led 2011

Snad jo, budeme si vzájemně držet palce 😎

cell
22. led 2011

@len : tak koukám, že si procházíš tímtéž.
Ureaplasma byl u nás problém č. 2 po štítnici. Našli nám ji taky, byla jsem podle UZ těsně před ovulací a že nic - oba zobat Doxybene a hlavně se nesnažit, doxycyklin je teratogenní. A že se musíme přeléčit, protože kdybych pak potratila, bude to z toho. Moje argumenty (vyčtené u z čebnice mikrobiologie) nikdo nebral.
Když jsem se pak o tom bavila s Koryntovou, tak říkala, že je to blbost, ureaplasmu má skoro každý, ATB jí sice na chvilku vybijou, ale kdyby se udělal výtěr za pár týdnů, bude tam zas a nejpíš na nic vliv nemá, u Apoli ji teda nevyšetřují.

A taky nám oběma z toho doxycyklinu bylo pěkně blbě 😝

isabellaross
22. led 2011

@len super 🙂 tak já budu nakukovat, jak se to vyvíjí se srazíkem. Moc ráda bych vás poznala 😵