CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
23. led 2009

Marcel, vydrž chvilku, zkopčím sem svůj podrobný popis 😉 Zjednodušeně - uspí tě na sále a až se vzbudíš, budeš to mít za sebou 🙂

len
23. led 2009

Nějak jsem se v pondělí ráno vzchopila, oblékli jsme se a na 7:15 dorazili do CARu. Vážně jsem byla psychicky naprosto na dně 😝 Na odběr se nás tam sešlo šest. Čekali jsme i s partnery asi do osmi, pak sestra řekla - pánové, můžete jít na odběr a Honza vystartoval - chtěl "odevzdat vzorek" jako první, aby pak mohl rychle na tři hoďky do práce. Než se stačil vrátit, přišla sestra a všech šest nás odvedla na pokoje. Na tom našem jsme byly čtyři - všecky idiopatické 😒 Jedna podruhé, zbytek poprvé. A jelo se podle abecedy. Nejdřív odvedly dvě holky z vedlejšího pokoje a jednu od nás, my čekaly a kecaly, bylo to nekonečné. Po deváté si konečně přišly pro nás. Nervy jsem měla neskutěčné, protože hormony pracovaly a mně bylo naprosto jasné, že je celý ten zákrok zbytečný, protože moje folikuly už přeci popraskaly (jsem si vsugerovala) 😝 Braly nás abecedně, takže nakonec jsem venku na chodbě čekala sama samotinká ještě kolem desáté a v duchu začínala přemýšlet, jestli jsem si neměla vzít jednoho Adámka, s nímž jsem chodila před Honzou. Mé jméno se mi líbí, ale když vám příjmení začíná od T, poznáte, co je abecední diskriminace 😀

Nakonec jsem se přeci jen dočkala, to už mi bylo zle i fyzicky. Zavolali si mě a já se odploužila na sál. Tak už čekala fůra lidí a extrémně hnusný operační stůl, který vypadal jako mučicí nástroj 😔 Vydrápala jsem se na něj a ti lidi se na mě sesypali, každý perfektně dělal svou práci. Je to šílený pocit, když tam tak ležíte, nohy ve třmenech roztažený, cizí chlap vám cpe papír pod zadek, jiný se vyptává, kolik vážíte, někdo chce rodné číslo, někdo jiný vám na pravé ruce měří tlak, přičemž do levé vám zavádí kanylu... Do toho tam pobíhala mladá dr. Jaržembovská - ano, tatáž, která mi před rokem s úsměvem doporučila IVF a já ho tehdy odmítla. Osud si s náma hraje - tehdy jsem jí řekla, že tak daleko to určitě nedojde, ona se usmála a dneska mi měla brát vajíčka. Celá byla zabalená do bílého igelitu, nemůžu si pomoct, vypadala jako řezník 😉

Líčím to hrozně, já vím, ale musím podotknout, že naprosto všichni tihle lidé byli strašně hodní a milí - vůbec jsem si nepřipadala, že jsem dneska už poslední z dlouhé řady stejných zákroků. No a pak mi popřáli dobrou noc, jedna ze sester mě při usínání držela za ruku (úžasné gesto, i když možná drží každého, já to vážně ocenila) a příští matný vjem byl, až když mě nakládali na vozík, přikrývali županem a říkali, že to šlo dobře... Odvezli mě na pokoj, přeložili do postele a já se tak za půl hoďky probrala neskutečně rozbolavělá. Prý jsem tam byla do půl jedenácté. Cítila jsem se, jak kdyby mě uvnitř rozřezali na kousíčky. Jedinou nadějí bylo vidět ostatní holky, které to za sebou měly déle než já - hodnu, půl, čtvrt... Bylo na nich vidět, jak se postupně probírají a je jim čím dál tím líp - doufala jsem, že na tom budu stejně Postupně jim sestry nosily čaj, pak je pozvolna doprovázely na záchod... A mě přitom pořád bolel každičký pohyb. Když mi sestra přinesla taky čaj, nedokázala jsem ani natáhnout ruku ke stolečku vedle sebe. Načež mě teda sestra dostala, když se zeptala - a proboha co vás bolí a proč?

Jak mě tak ale všecko řezalo a píchalo, měla jsem najednou radost, protože mi došlo, že kdybych žádné folikuly neměla, tak žádnou punkci přeci provádět nebudou, no ne? S naprostou jistotou jsem cítila, kde mám děložní čípek a měla jsem pocit, že ho museli obpíchat snad kolem dokola (přestože tuším, že na jeden vaječník stačí jeden vpich). Postupně se mi začalo dělat líp, i když jsem byla pořád dost pozadu, oproti ostatním spolupacientkám. Ale taky jsem se napila čaje, taky mě sestra doprovodila na záchod, pak jsem mohla konečně sníst svačinu, vyndali mi kanylu z ruky... A potom už dorazil Honza, trochu jsme pokecali, já se s vypětím všech sil oblékla, vzala si čistou vložku (nemocniční je vážně na dvě věci) a potom už jsme všichni společně (pacientky s partnery) došli před ambulanci CAR, kde jsme čekali na propuštění. Nedokázala jsem ani sedět, protože to bylo, jako byste si sedly na kopí otočené špičkou nahoru Zase nás brali podle abecedy, takže zase poslední Uvnitř seděly doktorka a embryoložka. Takže - všecko dopadlo výborně, žádné komplikace, spermiogram ukázkový (tudíž nechceme ICSI). Folikulů bylo nakonec 12, dostali z nich 6 vajíček. A zítra si mám zavolat, jak to vypadá a kdy bude transfer. Žádná dovča ani neschopenka není nutná. Uhnízdění záleží na podmínkách v děloze a kvalitě embryí - ani jedno ležení s nohama nahoře neovlivní...

Pak jsme pomaloučku šli na Pavlák na metro. Cestou jsme se stavili v lékárně, vyzvednout si Utrogestan - plošně ho všem předepisují v dávce 2-2-2 Chcípnu! Umírala jsem už po 1-1-1 No a potom už MHD do Dejvic (přestup v metru nic moc, do schodů to moc nejde, když vás bolí každý krok) a odtud busem domů... Honza se smiloval a ještě jsme se stavili v cukrárně. No a doma jsem sebou plácla na pohovku, všecko mě bolelo, obvod pasu opět 80 cm (jak se může zvětšit, když ze mě odsáli tekutinu? ), no, ani se nehnout... Honza mi přinesl kafe a dortík z cukrárny a já odpočívala a odpočívala... Pomohl mi mátový čaj a horlá sprcha a hlavně - pořádně se vyspat Ráno jsem se vzbudila, cítila se mnohem líp a zkusila si zacvičit Mojžíšku - tyhle cviky by mě včera zabily, dneska jsem je zvládla v plném počtu musím dělohu pěkně prokrvit a připravit na transfer Takže teď sedím (!) v práci a pokud nevyvádím nějaké psí kusy, cítím se docela fajn
🙂

lenickan
23. led 2009

len ahoj: tak už stimuluju🙂 jsme na to zvědavá jak to se mnou zacloumá🙂

len
23. led 2009

Leni, tak pak referuj 🙂 Budu moc držet palce 🙂 Já včera ovulovala, tak doufáme v zázrak 😀

lenickan
23. led 2009

držím taky moc palečky už to sakra musí vyjít vid len...
Myslím, že se ale zázraky dějí... kolegyně tady taky otěhotněla těsně po IVF. Je jí 37 dlouhá léta nic a pak IVF nevyšlo a pak jen tak asi měsíc po IVF šup a je těhule🙂

larri
23. led 2009

Lenicko,ja te dlouho necetla a ty uz stimulujes. 🙂 Drzim pesti a ty nejdes s na mi na to kaficko?

lenickan
23. led 2009

larri beru clostil (zatím žádné injekce) vy jdete na kafíčko??? A kdy a kam?
Jedeme příští týden na hory takže jsem od středy pryč.

len
23. led 2009

Leni, to je docela častý jev - po nezdařeným IVF a po potratu často otěhotní i dlouhodobě neplodné 😉 Proto taky doufám i já 😉

larri
23. led 2009

lenicko,jdeme v utery,to by jsi stihla,myslim,ze od 16.00 udzoudyho na I.P.Pavlova.Zarizuje to aknyt a budeme se urcite jeste presne domlouvat.

lenickan
23. led 2009

tak držím držím a ty mne drž at vyprodukuju vejce🙂)))) i to by pro mne byl v této fázi uspěch🙂

koupila jsem si knížku Léčba neplodnosti od Řežábka

len
23. led 2009

Vidíš, teď na něj budeš připravená 😀 Ta kniha je dobrá 🙂 Budeme si vzájemně držet palce a podaří se, uvidíš 🙂

lenickan
23. led 2009

Já vím len že se podaří, nějak mi je kupodivu dobře. Víš tak jako lehce🙂 tak uvidíme jak mi to dlouho vydrží🙂

marcelli
23. led 2009

len:ty jsi úžasná!!!Já ti moc děkuju za výklad,teď už jsem klidnější,když vím,co mě čeká.Jsem až z Kolína,takže ten můj šmudlík bude na mě čekat v nemocnici.A na pokoj teda za mnou myslíš bude moct přijít?A ten UTROGESTAN to jsou injekce?Už je jaksi nemusím ani vidět.A za jak dlouho ti budou dělat transfér?Mě to čeká v úterý a transfer buď ve čtvrtek nebo v pátek,to je za dva až tři dny po odběru.

larri
23. led 2009

len,ja ti taky dekuji za vyklad. CHtela jsem se te na to taky zeptat,ale marcelli mne predbehla.Ty to dokazes vysvetlit lip,nez nejaky doktor,hlavne s tim mas zkusenost.U tebe si jsem jista,ze te neobtezuji,teda doufam. 😉

len
23. led 2009

Marcel, já to popisovala v září, teď jsem to jen zkopírovala 😉
na pokoj nevím, ale před pokojem je sezení, takže až se na to budeš cítit, můžeš vyjít ven za ním 🙂
Utrogestan jsou takový kuličky, zavádí se 3x denně do pochvy.
OPU jsem měla v pondělí, transfer pak hned ve středu, u Apolináře si moc nehrají na prodlouženou kultivaci, takže počítej přesně jak říkáš - 2-3 dny dle situace 🙂

len
23. led 2009

Jo, jinak malý tip - kdyby vás to pak fakt hodně bolelo, řekněte si sestře o čípek proti bolesti. Já to bohužel zjistila až po revizi, ale ta bolest po OPU se dala vydržet, hlavní bylo moc se nehýbat, pak se to lepšilo každou minutou...

marcelli
23. led 2009

larri:to máš pravdu a navíc,když jsem se zeptala v listopadu Jaržem...tak mi řekla,že nemá čas mi to vysvětlovat,že má plnou čekárnu a pak jde na oběd!tak se radši ptám tady. 😉

lenickan
23. led 2009

Je holky tak bych se možná nachvilku zastavila... dělám kousek od Muzea takže to mám kousek...ale přišla bych až po půl páté...🙂 tak v pondělí se teda zeptám jak to je finálně🙂

lenickan
23. led 2009

len mám dotaz ten clostil stimuluje FSH nebo LH?

larri
23. led 2009

marcelli,at ti to vyjde,kdyz ne dvojcatka,tak aspon jedno.Zitra to vydrz bez bolesti,ikdyz to jsou asi male veci proti tomu co jsme vyzkousely a vyzkousime,ale hlavne nam poreferuj.Je nas tady dost cekatelek. Nez pujdu ja,tak budu vedet presne kde,jak a proc.

Diky,ze se mam na koho obratit.Mam kamaradku,ktera tohle vsechno absolovala pred 10lety a ja nevedela o cem presne mluvi a co proziva.Mela to horsi v tom,ze kdyz po ivf otehotnela,tak porodila holcicku,ktera ji po porodu zemrela,ale ted ma 8leteho zdraveho kluka.

len
23. led 2009

Leni, Clostil není ani jedno, žádný hormon, ale po jeho braní tělo samo produkuje více potřebných hormonů, aby folikuly rostly. V tom Řežábkovi je to pěkně vysvětlený 🙂

larri
23. led 2009

holky,hezky den,musim se zacit chystat do prace.Jeste,ze to mam 5min.pesky.Kvuli konika chodim skoro pozde.

marcelli
23. led 2009

larri:děkuju moc,budou mi zavádět jen jedno,tak snad mi to vyjde,hned vám napíšu 😉

kralka
23. led 2009

Ahoj, odjíždím na týden na hory. Všem Vám tu držím palce a doufám, že si za týden přečtu samé pozitivní zprávy. Až se vrátím z hor tak mi to taky začne….krev, kontrola průchodnosti….
Užijte si pěkně úterní kafíčko nebo čajíček 🙂 .

amallie
23. led 2009

leni: clostil má působit na hypotalamus - podvěsek mozkový, aby si tělo začlo samo vyrábět hormon fsh, folikuly stimulující hormon a ten právě dozrává folíky 😉

další léky už jsou pak rovnou ty hormony

jasmina309
23. led 2009

Ahoj holky!
Tak vám jdu ounámit, že se mimi konat nebude, chjo...
Mám zvýšenou štítnou žlázu! Opravdu netuším, kde jsem k tomu přišla, fakt ne 😎 . Jsem z toho úplně vedle...
Dostala sem prášek Letrox a mám ho užívat 1 denně.Balení má 100 tablet, chjo ☹ ☹ ☹

zubajda
23. led 2009

jasmin... ahojky.. coooze... jak ti na to prisli?... a jak dlouho ho budes uzivat??... ☹

amallie
23. led 2009

jasmi: to mě mrzí, ale proč by se nekonalo???? to přeci nějak půjde!

jasmina309
23. led 2009

Zubajdo, úřed 14 dny sem byla v Car a vzali mi krev na infekce(opět, naposledy v 10 2007 a to bylo ok). Takže všechny ostatní hodnoty byli ok, jen ta štítka no
Jinak sem dnes ještě předtím byla na genetice a výsledky z ní budou za 3 týdny.
Pak ještě k tomu , aby sem toho neměla málo, tak Hematologie(obj, na 16 března) . Až budu mít výsledky imunologie, genetiky a hematologie, tak se objednám do Car a uvidím jak budu pokračovat v braní Letrox.

jasmina309
23. led 2009

Amalie, já vím, třeba to přeléčí, ale je mi 36 a léčba je prý zdlouhavá!
A já si bláhově myslela, že to stihnu do prázdnin uskutečnit. IVF, myslím
🙂

Jojo, jednou sme dole, jednou nahoře...