CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

fori
15. led 2012

@martinka87 on se mě ptal jestli chci léky co se hradí, a já u řekla že to nechám na něm. Říkal, že ty mají stejný účinek a tak mi dal ty bez doplatku. já mu řekla at mi prostě dá to , co uzná on za vhodnéé. jinak budem platit pouze tech 6 tic. a kdyby se zmraražovalo tak chtěji dalčí 3000. Říkal že pouze u 1/3 žen se dá něco zmrazovat. tak doufám že budu v té 1/3. 😀

fori
15. led 2012

@mufinka26 no uvidíme..... necháme se prostě překvapit 😀

mufinka26
15. led 2012

@fori já měla taky léky bez doplatku, a u nás se zamrazovalo 6 mrazáčků 😉 😀 a ten poslední osobě dal dneska krásně vědět, kopkal celý dopoledne 😉

martinka87
15. led 2012

@fori tak to je skvělý!!!! 😉 já si taky beru ty klasické, ne to peru, přijde mi to zbytečné, sousedka je zdr. sestra, tak mi to kdyžtak bude bodat... 😉

biris
16. led 2012

@evulatko Tak jsem si tu scháněla informace jak to u apolináře chodí a už jsou mi k ničemu.Týden před vánoci mně přítel vyhodil a vyčet mi že nemůžem mít děti a je to kvůli mně!To byla vážně strašná podpásovka po 11 letech a tom co jsem si všechno zkusila!!!Jen se potřebuji někde vykecat abych neskončila na psichiatrii!Tak se všem omlouvám

fori
16. led 2012

@mufinka26 jo jo tvůj příbeh znám, doufám že ho budu mít aspon jako ty 😀 to bych byla nadčená 😀

fori
16. led 2012

@martinka87 no to más dobrý já si to budu píchat sama.

fori
16. led 2012

@mufinka26 a co jsi měla na stimulaci?? to jsou jenom injekce?? já mám dlouhý protokol, začnu stimulovat cca 7 dc. myslela jsem že to bude teda dřív. a nevíš jak působí ten Zoladex?? proč mi ho píchli už ted??

mufinka26
16. led 2012

@fori já měla krátkej takže sem začala 1DC píchat merional . to ti píchly, aby ti navodily umělý přechod a pak si mohla dobře reagovat na léčbu, já tím, že sem neměla ovulaci tak sem měla krátkej 😉 jsou to jenom injekce akorád dva dny před transférem se zavádí utrogestan 😉

evulatko
16. led 2012

@biris, to me tedy moc mrzi☹ Drzim Ti moc palce, at casem najdes nejakeho poradneho chlapa!!! Tenhle asi za moc nestal. kdyz Te kvuli problemum ohledne miminka vyhodil☹ Tak at nekoho fajn najdes a pak i to miminko prijde🙂))))

kvetinka84
16. led 2012

@fori při dlouhém protokolu ti zoladex úplně zastaví tvůj hormonální cyklus, nefungují vaječníky, neroste sliznice, prostě nic. No a pak ti začnou podávat hormony v injekcích, takže první injekce je jako první den cyklu. Je to proto, aby se hormony, co ty sama vyprodukuješ nepřebíjeli s hormonala, které si budeš píchat. Ta injekce zoladexu působí 5 týdnů

fori
17. led 2012

@kvetinka84 Aha dík za vysvětlení, no jasně, já jdu na ult. až za 14 dní ( 27.1.) a to bych měla být cca 7 dc a teprve začnu stimulovat. a kolem 8.2. by mi měli dělat OPU. Jinak gratuluji k miminku.

kvetinka84
17. led 2012

@fori Děkuji 🙂 , ale dává mi zabrat, je mi strašně špatně☹

ka_cenka87
17. led 2012

@kvetinka84 Taky gratuluji a buď ráda, že ti je špatně, aspoň víš, že se něco děje... 😉 😀

ka_cenka87
18. led 2012

Ahojky,tak jsme se s manželem dočkali a zítra jdeme na 1.konzultaci. Doufám,že nebudou mít přednášku o tom,jak bysme měli po revizi dodržet alespoň 2-3 měsíce odstup před dalším snažením. Toho už jsem slyšela dost a dost... Takže se najednu stranu těším,ale na druhou z toho mám trošku strach! 😒

streghina
18. led 2012

@ka_cenka87 hodně štěstí, už se těším na zprávy 😉

sluune
19. led 2012

@ka_cenka87 ahoj, Kacko tak co? Jsem si rikala, jestli te tam nepotkam 😀
Ja byla dneska rano, pristup UZASNY!! fakt pohodove sestricky a Dr. Blahovou znam, takze taky parada. SPG mame dobry, ja jdu za mesic a pul na krev na hormon. profil, pak na UTZ. Ted jsem mela akorat pred ovulkou, vlevo mam folik 16 mm. Tak uvidime, co pak bude dal v tom breznu, dubnu. Pristi MS mam mit na zacatku unora, ale to odjizdime na hory, tak pak musim pockat na tu dalsi

kvetinka84
19. led 2012

Chci se zeptat holek, kterým se to u Apoli podařilo, jestli jste taky dostali papír na vyšetření prvotrim. screeningu? Byly jste tam jenom jednou na tomto vyšetření (krev+UZ) nebo si vás potom pozvali znovu? Mě moje dr. řekla, že to tam můžu absolvovat, ale že tam pak pojedu i na vyšetření v cca 20. a 30. týdnu. Jsem na vážkách, jestli si mě nepozvali jen na toho první vyšetření a pak už si mě nepozvou. Tak teď nevím, kam na to vyšetření jít. Zase sestřička mi řekla, že u Apolináře mají ty vyšetření nejpřesnější

evulatko
19. led 2012

@kvetinka84, mne dali ten papir na prvotrimestralni skreening a ve 20. tydnu jsem k nim sla taky,ale asi jen diky tomu,ze mi moje gynekolozka napsala doporuceni, automaticky by si me nezvali🙂

ka_cenka87
19. led 2012

@sluune Ahojky, taky jsem si říkala, jestli náhodou není někdo z těch lidí, kteří tam byli nejste vy... 😉 Tak jsem byla moc spokojená. Manžel má spermio úplně perfektní, říkala sestřička, že je všechno ještě lepší než jsou minimální hodnoty. Takže je rád, že to má za sebou. No a u mě se čeká na MS, ale díky tomu, že mám šestinedělí, tak uvidíme, kdy to bude. Ale pak mám jít na krev (horm.profil a sexuálně přenosné choroby) a rovnou se objednat na ultrazvuk. Jinak neříkala nic o tom, že bysme měli nějakou dobu čekat a nesnažit se. Jinak říkala, že je dobré, že víme, že nám to jde... 😵 Ale se všemi jsem byla mooooooooc spokojená a ta nervozita, kterou jsem měla větší než manžel, tak ani nebyla nutná!!! 😀 😀 😀

sluune
20. led 2012

@ka_cenka87 Kaci tak to mame uplne stejne informace 😀 😀 az na to spermio, my ho vystavni nemame, ale pouzitelny jo 😎
my jsme odchazeli v pul desaty, to jste tam jeste asi nebyli ne?

ka_cenka87
20. led 2012

No my odcházeli po deváté hodině 🙂 Ale u nás je ještě jedna výhoda, že se nám to už jednou povedlo, i když se špatným koncem... 😉

sluune
20. led 2012

no ja jsem skoro rok po revizi z "domaciho zvykani" 😉 jenze ted se nedari, proto CAR. Tak to jsme se tam urco potkali. My jsme sedeli primo naproti dverim do CAR. Ja mela takovou fialovou kostkatou kosili a manza oranzovy svetr 😉

papaja86
20. led 2012

Ahoj holky, mám toho taky dost za sebou červenec 2011 LSK a HSK, velké srůsty - odebrání levého vejcovodu, pravý zprůchodněn, 6.1. 2012 po 2 letech a 2 měsících snažení // čárky na testu, bohužel zjištěno mimoděložní těhotenství 1. den revize, 2. den znovu LSK a odebrání i pravého vejcovodu. Nyní si vybírám CAR, zřejmě asi půjdu k Apolináři, ještě jsem přemýšlela do Pronatalu....ale asi vyhraje Apolinář. Jsme oba fyzicky v pořádku, mohu se zeptat jestli nevíte kolik bych u Apolináře doplácela za IVF??? (vajíčka ani embrya tudíž nepotřebuji, ani ICSI nebude zřejmě nutné) Předem moc děkuji za odpovědi a přeji hodně zdaru všem ostatním 🙂

papaja86
20. led 2012

tam mělo být vajíčka s spermie...

mufinka26
21. led 2012

@papaja86 já sem taky z toho nic nepotřebovala a doplácela sem něco kolem 2000kč za léky a 3000 za zmražení embryjek co byly navíc 😉 😉 jinak pokud nebudeš muset mít velký dávky jako já, tak nebudeš doplácet nic, jenom 30kč poplatek a pak popřípadě ty 3000 za zmražení 😉 😀 hooodně štěstí, nám Apolinář pomohl 😀

papaja86
21. led 2012

@mufinka26: Děkuji za info, to je paráda, všude na diskuzích mi psali, jak za pokus hrazený pojišťovnou platili, 16 000, 25 000 až mi z toho lezly oči z důlků 😅 určitě to není podstatné, ale při plánování miminka každá koruna dobrá že??? 🙂

mufinka26
21. led 2012

@papaja86 jojo, on je totiž Apolinář státní, takže si neúčtujou za nesmysly, které stejně proplácí pojištovna 😉 někde si dokonce holky musely platit i za narkozu, což je úplná blbost

papaja86
21. led 2012

@mufinka26 No to si taky myslím, uvidíme, v únoru bych měla nastoupit do nové práce (klep, klep, klep), tak počkám na smlouvu na dobu neurčitou, zapracuji se ať se mám kam vrátit po mateřské a jdeme na to 😅

ka_cenka87
21. led 2012

@sluune Tak to jsme se opravdu videli,my sedeli vedle,manza mel bryle a ja cerny svetrik a dalsi cernej svetr a v ruce kabat s modrou salkou (jsem porad zmrzla)... 😉 A manzelovi jsem rikala,ze by byla sranda kdybyste to byli vy 😀 Tak to je fakt dobry 😅