CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

fori
5. dub 2012

@streghina je dobře , že jsi šla sem... u Apoli jsou dobřííí... já se mám v pohodě... jsem ráda, že jsem doma, nejdřív jsem si nemohla zvyknout, ale ted už je to v pohodě... tak ti přeji by jsi am chodila co nejkratší dobu a aby se vám brzo zadařilo

mooncaa
5. dub 2012

@fori Tady odsud Tě znám. 😉 Mám nejmladší taky od Apolináře, tak tu chodím nakukovat, jak se daří ostatním.

Držím Vám všem holky palce, ať se všem brzy zadaří.

martinka87
5. dub 2012

Ahojky, tak mam prvni davku v sobe 😉 jsem myslela ze se snad nedockam a je to tu, stimulace zacina 😉

mufinka26
6. dub 2012

@martinka87 držím palečky at to vyjde 😉 🙂
Občas nakukuji jak se vám tu holky vede, ak postupujete 😉 všem moc držím palečky at máte brzy miminka v bříšku 🙂

martinka87
6. dub 2012

@mufinka26 dekuji moc, palcu k drzeni neni nikdy dost!!! 😉

martinka87
6. dub 2012

Nechystate se nektera v utery okolo 12 k Apolinari? 😉 bychom pokecaly.... 😉

sluune
10. dub 2012

ahoj holky, tak u nas se prekvapko nekonalo, folik mi neroste jak ma, takze IUI nebude, ale pristi cyklus jdeme do prvniho IVF 😉 uz se tesim jak mala holka 😀 mame psane ICSI a mam tu tunu papiru, co mame precist a mam tam i leky a to mi dr. rekl, ze si mam vybrat, ze jim je to v podstate jedno. Tak to musime nekde nastudovat. Za 14 dni jdu k APO na vyfasovani leku a pak hned zacnem pichat 😉

streghina
10. dub 2012

@sluune ahoj, a kolikátý DC jsi a jak velký byl folík? Bereš už nějaké léky? Já reaguji na léky, jinak taky nic moc 😒

sluune
11. dub 2012

@streghina dneska jsem 13 DC a neco rikal, ze to bylo 12 mm. On ten doktor toho nejak extra nenamluvil, ani nevim, jak se jmenoval 😀 prijde mi to na jednu stranu divny, ze to takhle brzo ukoncil, ale co, tak pristi mesic 😎

jen ted jeste resim, ze kdyby se IVF povedlo, tak ja mam pracovne nejakou cestu letecky a byla bych treba 5 TT. myslite, ze letani vadi? ☹

fori
11. dub 2012

@sluune myslím že létání nevadí.... ale mě tak bolelo břicho v 5tt že jsem nebyla schopná ničeho.... bylo to stále to té stimulaci..... jinak ti moc držím palce....

sluune
11. dub 2012

@fori moc diky 😉 no 23.4. se jdu domluvit na stimulaci, tak uvidim, co mi dr. rekne.
holky jak se pichaji ty injekce? do bricha? a to se zacina prvni den a kdy se pak jde na kontrolu? ja neco malo vim, ale tohle vubec 😀 a uz vidim, jak se zapomenu zeptat. Muzete mi nektera prosim popsat od zacatku MS do konce, co a jak je?

fori
11. dub 2012

@sluune oni ti vše vysvetlí, fakt se neboj. já měla dlouhý protokol. tzn. že 22dc mi píchli Zoladex. počkala jsem na ms, ta přišla normálně 29dc. no a za cca 7 dní to jsem měla po ms (byla jsem tedy 7dc) jsem šla na ult. a hned mi píchli v caru 1 dávku (byly to 4 ampule Fostimonu 300 jednotek) to bylo 13.30. a potom jsem už doma každý den píchala ve 13.30 ten Fostimoyn. píchal mi ho přítel nebo kámoška normálně do zadku, sama bch s tam totiž nedosáhla. ale fakt se neboj, bylo to upně v pohodě. potom jsem vlastně píchala už jen 3 ampule (225 jednotek),. Jnak mě nestačilo ,to co hradí pojištovna a doplácela jsem , ted nevím ale myslím 25OO kč. nakonec mi odebírali 6 folíků..aa zbylo nám jedno embryo, to mi zavedli.... a hle.... chytlo se 🙂

mooncaa
11. dub 2012

@sluune Já už si to moc nepamatuji a je taky rozdíl mezi krátkým a dlouhým protokolem. Já měla krátký. Asi 2. den MS se začnou píchat injekce, měla jsem ty hrazené a ty byly do zadku. Asi 6. nebo 7. den se šlo na UZ a tam koukli a buď řekli píchat ještě tolik a tolik dní a pak zase kontrolní UZ, nebo řekli teď ty a ty injekce (bylo to ještě něco aby folikul nepraskl a pak zase aby prasknul) a rovnou se napnánoval odběr vajíček.
Pak proběhne odběr vajíček, po odběru Vám řeknou kolik jich je, druhý den se volá, kolik se oplodnilo a řeknou přijďte tehdÿ a tehdy pro ně. Pak embryjka zavedou a pak se čeká a čeká.

Dlouhý protokol je takový, že se snad bere něco jako antiko a pak se v nějakou dobu vysadí a začnou se píchat injekce, pak je to už asi stejné jako krátký.

Závěr je, že ti nikdo neřekne, kdy bude OPU, to se dozvíš tak 2/3/4 dny před podle UZ.

sluune
11. dub 2012

holky diky 😉 tak doufam, ze budu dobra nosnice a bude hodne vajicek 😎
dam pak vedet, co a jak jsem vyfasla 😵

fori
11. dub 2012

@sluune jo a doktor mi říkal že je lepší mít méně vajíček třeba 6 a ne jich mít 15, pak to je na úkor kvality... stačí jich málo ale kvalitní. tak se drž....

kvetinka84
11. dub 2012

@sluune Mě říkal totéž, lepší méně a kvalitnější, říkala jsem si, to jistě, hlavně ať jich mám co nejvíc. Nakonec skutečnost byla taková, že jsem nezareagovala úplně ideálně na ty hormony a měla jsem jen 2. Obrečela jsem to a rovnou jsem to považovala jako zmařený pokus. Po PK zbylo jedno té nejvyšší kvality a teď už mi pěkně kope v bříšku 😀

martinka87
11. dub 2012

Tak ja jdu zitra na dalsi UTZ a jiz asi i plan OPU... 😉 byla jsem tam v utery, kdy mam na kazde strane cca 13 folikulu o velikosti asi 12 mm... Tak uvidime, jak jsme pokrocili za dva dny 😉

kvetinka84
12. dub 2012

@martinka87 Ty jo 13 foliků na každé straně? To je dost, to už máš asi náběh na hyperstimulák, bacha na to. Pokud si to dobře pamatuju, tak nad 20 foliků je to sledováno pro hyperstimulák. Po OPU hlavně hodně pij a asi tě bude trochu víc bolet břicho po OPU

martinka87
12. dub 2012

@kvetinka84 piju jako duha... Dneska ale pani doktorka rikala o cca 4-5 o velikost 14 mm... Tak ja nevim, maj v tom bordel 😀 no ale na OPU jdu v pondeli, tak se uvidi 😉

kvetinka84
12. dub 2012

@martinka87 Tak přeju hodně štěstí 😉

martinka87
12. dub 2012

@kvetinka84 deluji moc, bude to treba! 😉

nikoza
13. dub 2012

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat jak se Vám v Caru Apolinář líbí jaký tam jsou doktoři, přistup atd.. Chodím do Podolí a všechny 3. IVF neůspěšné chci zkusit jít někam jinam ale nevím kam. V Podolí se mi sice líbí ale chci zkusit jiného doktora jiný názor a jinou léčbu, když tato nefunguje.

nikoza
13. dub 2012

Jo a ještě jak dlouho se čeká na první konzultaci a jestli se stačí objednat telefonicky nebo osobně.

streghina
13. dub 2012

@nikoza ahoj, my čekali skoro 3 měsíce, ale pak najednou mi volali asi po 2 měsících, že se jim uvolnilo místo. Jinak já byla jen na 2 konzultacích, udělali mně a mm vstupní vyšetření, zjistili mi z HP štítnou žlázu, přístup je dobrý, doktorky byly milé a vše dobře vysvětlily, příště asi požádám už IUI, protože se pořád nedaří

streghina
13. dub 2012

@fori ahoj fori, mám jednu otázku, už jsme byli na 2 návštěvách, pokaždé mi byl píchnut pregnyl a beru ten tamoxifen, ale žádná reakce, myslíš, že bych příště měla požádat o IUI, už mě nebaví dál čekat, už je to moc dlouhý 😒

mufinka26
13. dub 2012

@nikoza ahoj, já se objednávala po telefonu a měla sem to štěstí, že se jim zrovna uvolnilo místo, takže za měsíc sme měly první konzultaci to bylo v únoru, pak sem měla cyklus z tamoxifem a jelikož sem nereagovala tak rovnou sme žádaly o IVFm jelikož IUI nemělo smysl, když nedozrály vajíčka 😉 jinak u nás spokojenost byla veliká a nakonec se i zadařilo 🙂 držím ti palečky

nikoza
13. dub 2012

Díky moc za odpovědi 🙂 Nejspíš to asi vyhraje ten Apolinář. Mám jít tedy ještě příští týden do Podolí na poslední KET mám ještě 3 mrazáčky ale už na to moc nespolíhám. Jestli maj takovou dlouhou čekací dobu tak už bych se mohla nejspíš objednat.

fori
14. dub 2012

@streghina a na co čekáte?? oni tě pořád nutí snažit se doma?? my to zkusilli jen 1 a pak my sami navrhli IUI. jinak jim to řekni,,, že doma jste se snažili už dlouho tak proto jste k nim přece šli.... ne?? dej pak vědet co ti na to řekli ju.

martinka87
14. dub 2012

Nekdo na nejaky vykon v pondeli k Apolinari??? 😉 abych tam nebyla sama.... 😉

fori
14. dub 2012

@nikoza jo jo zavolej tam co nejdřív, zrušit to můžeš vždycky..... jinak nám se povedlo 1 IVF. - u nás taky velká spokojenost