CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

zavoralova
29. dub 2012

@zavoralova Jinak co se týče druhého pokusu,respektive můžeš po měsíci,tělo si od hormonů nemusí odpočívat jak tady někdo píše.jelikož jestli máš mrazáčky,tak ti hned nasadí estrofem,který budeš brát 3x denně..Po 3měsících by jsi šla ,kdyby se to chytlo,tak po vyčištění.

zavoralova
29. dub 2012

@martinka87 Jinak co se týče druhého pokusu,respektive můžeš po měsíci,tělo si od hormonů nemusí odpočívat jak tady někdo píše.jelikož jestli máš mrazáčky,tak ti hned nasadí estrofem,který budeš brát 3x denně..Po 3měsících by jsi šla ,kdyby se to chytlo,tak po vyčištění

martinka87
29. dub 2012

@zavoralova ja vim, ale take jsem jiz cetla u holek, ktere mely jiz 8. den // ... tak jsem doufala, ze budu take ta stastna... 😉
super, tak to je snad i dobra zprava, ze bychom jeste kdyztak do leta mohli stihnout jeden pokus... 😉

zavoralova
29. dub 2012

@martinka87 neházej flintu do žita,udělej si ho po 14dnech znova a uvidíš,ted je ještě opravdu brzo.

zavoralova
29. dub 2012

@martinka87 a co se týče toho 8dne,to je nesmysl,poněvadž ta doba je 14-15 dní a po KET 17dní.

martinka87
29. dub 2012

@zavoralova dekuji za uklidneni!!! zkusim ho zitra nez pujdu do prace, to budu 11. den, i s dnem ET, kdyz pocitam... nebo ze bych ho udelala teda az v utery... chjooooo, dilema zase....

zavoralova
29. dub 2012

@martinka87 Ty jsi neponaučitelná 🙂 ne 11den,ale 14-15den po zavedení

martinka87
29. dub 2012

@zavoralova 😀 😀 😀 😀 kdyz to ja nevydrziiiiim 😀 😀

zavoralova
29. dub 2012

@martinka87 😀 to je pak těžký

eustoma
29. dub 2012

@zavoralova ja som pisala ivf po 3 mesiacoch. Ket je jasne ze skor. Stimulaciu na ivf by jej urcite nerobili skor. Ale jasne ked su mrazacky, je to o to jednoduchsie. Ak by sa stimulovalo na ivf hned po mesiaci, tak je hodne zvysene riziko hyperstymulaku, preto sa to hned nerobi.

martinka87
29. dub 2012

@zavoralova ja vim, se mnou to je tezky, nemam rada prekvapka 😀

martinka87
29. dub 2012

@zavoralova ahaaaaa, tak ted jsem si znovu precetla Tvuj prispevek... tak to se nas netyka, my totiz mrazacky nemame, takze bychom museli cekat... ☹

zavoralova
29. dub 2012

@eustoma Tak já nevím,nám bylo u Apolináře 1IVF řečeno,že kdyby to miminko ve mně nezemřelo,a já nemusela na potrat,by šlo 2IVF udělat resp.hned.Poněvdž i ten papír co se podepisuje souhlasi pro pojištovnu platí jen 3měsíce.Tak každý to asi dělá jinak. 😕

mufinka26
29. dub 2012

ahoj holky, mě u Apolináře taky říkaly, že pokud se to nepovede tak na další stymulaci se čeká 3 měsíce, ona se pak posílá ta žádost na pojišťovnu znova, ale mi měly naštěstí 6 mrazáčků, takže sem mohla chodit v podstatě hnedka na KETy 😉 držím vám palečky at se vám taky zadaří jako nám 🙂

martinka87
29. dub 2012

@mufinka26 diky diky, palcu neni nikdy dost... 😉

eustoma
29. dub 2012

@zavoralova ono ked stimulujes hormonmy, tak vajecniky sa zvecsuju. Ked by si sla hned do dalsej stimulacie, vajecniky sa nestihnu zmensit a opet sa len zvecsuju. Jednak je potreba vyssie davky hormonov a jednak je vecsia pravdepodobnost hyperstimulaku. Takze do stimulacie hned sa pristupuje iba za urcitych predpokladov, napriklad, ze prva stimulacia bola neuspesna, telo nereagovalo na hormony. Ale urcite za beznych okolnosti je druha stimulacia rizikova.

zavoralova
30. dub 2012

@martinka87 Ahoj,dnes jsem 7den po ET a začala jsem špinit,volala jsem hned do CARU,prý to není normální ,ale stává se to.Mám starch ještě ted o to větší,test si nemám dělat,poněvadž by vyšel prý pozitivně,a pak bych mohla být sklamaná.Takl ležím s nohama nahoře,a nic nedělám. ☹

ka_cenka87
30. dub 2012

Ahoj holky, tak mi stále ještě nic, ač se snažíme jak se dá. Minule mi říkala doktorka, že pokud se nám nepovede tenhle cyklus, dostaneme na další clostík. Takže jsem se dnes objednala na ultrazvuk na 10.5. a snad už dostaneme prášky. Chci se zeptat máte s tím některá nějakou zkušenost? Díky 😉

ver_fidorka
30. dub 2012

@streghina
ahojky, byly jsme objednaní na 10.den cyklu, ale nakonec mi nic nedělali, protože mi našli chlamydie, takže jsem dostala léky k přeléčení a budu se objednávat příští cyklus zase na 10.den.
vůbec nevím, jak jsem k těm chlamkám přišla, manža byl negativní ☹

streghina
30. dub 2012

@ka_cenka87 ahoj, clostík jsem brala celkem půl roku s tříměsíční pauzou, je to uvedeno v dávkování. Já jsem na něj sice reagovala, ale stejně to nepomohlo, dýl se prý brát nemá, aby nezpůsobil rakovinu vaječníků. Já teď beru tamoxifen, což je obdoba clostíku. V pátek jsem byla na kymoinsuflaci, vejcovovdy mám průchodné, ale folíci byli malí, tak jsem byla znovu na UTZ dnes a folíci do 1 cm, tak ve čtvrtek znovu na UTZ a pak asi vyšší dávkování. Jinak beru 3-7 dc 2 tb denně stejně jako u clostíku. 😉

streghina
30. dub 2012

@ver_fidorka ahoj, tak to jsme na to stejně, také jsem je měla a mm nic a to jsme spolu 7 let, tak jsem to nechápala. Koryntová říkala, že to musí být od předešlého partnera a Jirsová říkala, že to má 60-70% populace a hodně lidí o tom neví, jako my do teď. Dostala jsem Sumamed 2 tb. najednou a proto mi napoprvé kymo nedělali, ale už ho mám za sebou, v pátek jsem to skoro statečně zvládla a výsledky jsou v pořádku, díky bohu za to. Opravdu to nic není, jen je malinko nepříjemné to fouknutí plynu, jinak je to 5-minutovka. 😉 Jo, tentokrát jsem byla 7DC.

ka_cenka87
30. dub 2012

@streghina Ještě jsem se chtěla zeptat, jak často se pak chodí na ultrazvuk? To záleží na tom jak rostou folíci??? 🙂 Díky 😀

ver_fidorka
30. dub 2012

@streghina
jj, Sumamed jsme dostali taky. Na KYMO jdu příští cyklus.
Jinak jsme teď byly u nějaký doktorky, nezapamatovala jsem si jak se jmenuje, štíhlá, vlasy v culíku, celkem fajn, ale ta její sestra!!! nepříjemná, neochotná, hrůza. Minule jsme byla u doc.Mašaty a ráda bych se k němu vrátila.
Jinak mi minule nasadily TAMOXIFEN, a jsem z toho taková všelijaká. Jeden vaječník nezreagoval vůbec a na druhým jsem měla jeden folikul, sliznici 7mm. tak nevím, jestli to stačí nebo si mám dělat nervy.....

streghina
30. dub 2012

@ka_cenka87 jo, tak já ho brala u mé gynekoložky a ta mi vůbec UTZ při braní nedělala ☹ ale cítila jsem ovulku, to se neboj, dokonce i při čůrání mě bolely vaječníky. Jinak co beru tamoxifen, tak chodím na UTZ 10DC, pak jdu tedy ještě 13DC, dokud nebudou folíci dost velcí a pak bych asi dostala Pregnyl. Jo, od minulýho pátku pořád cestuji 😉

streghina
30. dub 2012

@ver_fidorka no, já tamoxifen tenhle měsíc zvládla líp než ten minulý, akorát jsem byla dost unavená po dobrání poslední dávky, pořád bych spala a občas mě bolí hlava, ale to jsou asi i nervy 😔 tak to budeme na tom stejně, minule jsem zareagovala, ale tentokrát nic moc a kolik máš tb. denně, já 2, ale asi je to málo, no, uvidíme ve čtvrtek, jak porostou folíci 😉

ver_fidorka
30. dub 2012

@streghina
2xdenně 2-6den cyklu, je mi po něm tak divně, trochu se mi motá hlava a v puse mám jako "kovovou pachuť" nebo jak to popsat.

streghina
30. dub 2012

@ver_fidorka aha, jak ho bereš, já ho beru jen na noc obě tb. najednou, abych to zaspala 😉

ver_fidorka
30. dub 2012

@streghina
mám předepsáno jednu ráno a jednu večer.
se zeptám, jestli to taky můžu brát na noc. Jo a taky mám navály, chvíli horko, pak zase zima ☹

martinka87
30. dub 2012

@zavoralova ajaj ☹ tak snad je to uhnizdovaci spineni a pekne lez a ani se nehni!!!!! 😉 urco to dopadne dobre, drzim palce!!!

martinka87
1. kvě 2012

@zavoralova tak zazrak se nedeje, na testu bilo, tak nic ☹