CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

petulak1988
18. kvě 2012

@mufinka26 tak to je super jdeme tam tuhle stredu... 🙂 a tobe se zadarilo hned prvni ivf??

mufinka26
18. kvě 2012

@petulak1988 no mi sme měly 1.IVF loni v květnu 🙂 měly sme 6 mrazáčků, z toho 1 mrazáček nevydržel rozmrazování, povedlo se na 4. transfér, který byl v říjnu 😉 ale všechno z toho 1.IVF 😉 až na jeden pokus sme nechávaly zavádět jednoho bojovníčka 😉

petulak1988
18. kvě 2012

@mufinka26 tak to je super....na kolik vas to vyslo jestli se muzu zeptat??? My chceme zavadet take jen jednoho bojovnicka....mensi moznost dvojcatek 🙂

mufinka26
18. kvě 2012

@petulak1988 já sem potřebovala velký dávky hormonů takže cca 14000kč za všechno (hormony nad rámec pojišťovny, zamražení, KETy)

petulak1988
18. kvě 2012

@mufinka26 tak to stale neni moc pronatal si uctuje zaklad za 25000 sila co???bez mrazeni

mufinka26
18. kvě 2012

@petulak1988 no to je síla, když si vezmeš, že to proplácí pojišťovna, teda krom toho zamražení a KEty se do toho taky nepočítají, proto se platí za jeden 3000kč. Znám i holky co za IVF platily jenom těch 30kč polatek a pak 2800 za zamražení 😉 jelikož máš ovulaci, tak určitě nebudeš potřebovat tolik hormonů co já 😉

zavoralova
18. kvě 2012

@martinka87 Ahoj,tak jak pokračujete?My jsme byli v úterý po neúspěšném ET na kontrole,udělal mi ultrazvuk,mám tam malou cystu,která by se měla vstřebat,a další měsíc 12den cyklu máme jet na ultrazvuk a nsadí nám zase asi estrofem,a zkusíme ještě mrazáčka.Když se ani ten nepovede,tak si dáme aspon rok oddych.Je už toho po psych.stránce hodně.Jo a v pondělí jdeme na socialku ohledně adopce. 😉

petulak1988
18. kvě 2012

@mufinka26 ja nemam prave ovulaci museli ji vyvolavat clostikem.. ☹

streghina
21. kvě 2012

@petulak1988 ahoj, já jsem taky byla na kymoinsuflaci minulý měsíc, strachu bylo hafo, ale opravdu zbytečně, byla jsem u Jirsové a je opravdu jemná, šikovná a rychlá, cca 5 min. Nejdřív provedou vnitřní dezinfekci tamponkem, pak vstříknou trochu toho plynu a jen poslouchají,jak prochází, akorát trošku nepříjemné bylo to vstříknutí plynu 😎 a upozorňovali mě také na bolest v ramenou, ale mě nic nebolelo a vše je průchodné, asi jsem si hodně oddychla, že to mám za sebou a žádný další po-příznaky neměla 😉

streghina
21. kvě 2012

@ka_cenka87 ahoj, clostík jsem brala a opravdu je silný, mně zabral, ale teda nepomohl k otěhotnění, já teď mám ten tamoxifen, akorát minule Bláhová nebyla také spokojená s UTZ 10 DC měli folíci 10 mm, tak 13DC asi 13 mm a ovu jsem měla dle testů i bolesti až 21DC. Ale příště chci jít k Jirsové, Bláhová je sice příjemná, ale moc rychlá a Jirsová vše líp probere a jak máš brát clostík? 😉

ka_cenka87
21. kvě 2012

@streghina Mám ho brát od 2.-6. DC jeden ráno a jeden večer a na 10-12DC se zase objednat na ultrazvuk. Tak uvidím, teď už jen počkat až přijde mrcha, což je někdy příští týden a pak můžeme začít... 😀 A to se chodí i vícekrát na ultrazvuk? Já myslela, že jen tak jak mám a pak se na konci měsíce uvidí... 😨

streghina
21. kvě 2012

@ka_cenka87 tak to máš skoro stejně jako já, akorát já měla 3-7 DC, mně UTZ dělali tentokrát 7DC současně s kymem, pak mě pozvali 10DC a pak mě Bláhová pozvala ještě na 13DC, právě protože nerostli, já čekám taky, asi tento týden, ale už jsem myslela o víkendu, že dorazí, takže každým dnem 😒

petulak1988
23. kvě 2012

@streghina ahojky ja jdu dnes poprve do caru ale jeste spinim to asi ultrazvuk delat nebudou co??

streghina
23. kvě 2012

@petulak1988 a kolikátý DC jsi? Dělají většinou od 9 DC, ale minule při kymo mi udělali i v 7 DC a jak jsi tedy dopadla? 😉 Já čekám na ms, už mě dost bolí břicho, čekám každou hodinu 😒

petulak1988
23. kvě 2012

@streghina tak delali jen vaginalni vysetreni a priteli spermio a krev....mame zhorseny spermio...a me budou brat krev az dalsi 1.den cyklu a 10az 12den cyklu jdu na kontrolni ultrazvuk...pritel je objednan na urologii a pak se bude resit co dal

consti
24. kvě 2012

Ahoj holky, k Apolináři se chystáme až na podzim, ale zajímalo by mě, kolik peněz si tak máme připravit. Pravděpodobně půjdeme na IVF (na na IUI) a vůbec nemám potuchu, co vše se připlácí 😅 . A jak je to, když bychom si chtěli nechat dát embryjka dvě? Teď už se to nedělá, takže se to platí?? Díky moc!

consti
24. kvě 2012

Jo a jak dlouho dopředu se máme objednat, když chceme jít někdy v říjnu?

evulatko
24. kvě 2012

@consti, Apolinar je vcelku levne centrum a nic moc neplatis. Zavolala bych si tam klidne uz ted, aspon budes mit jistotu, ze Te v tom rijnu vezmou. My jsme cekali rekla bych tak tri mesice. Ale to uz je pet let zpatky, ted to muze byt jinak...🙂

mooncaa
24. kvě 2012

@consti Zavolej co nejdříve, možná už ani říjen nestihnete, budou prázdniny a budou se stěhovat. Navíc než se udělají všechna vyšetření tak to taky chvilku trvá. Na UZ musíš 10 DC a na krev 2-5 DC, manžel kdykoli a až na základě výsledků se teprve bude řešit co dál.
Ale Apo je levnej, IVF je zdarma, doplácí se jen injekce, když chceš lepší (lepší na aplikaci) a nebo Ti nestačí limit, co je hrazený pojišťovnou. A pak se platí ISCI, to doporučují, když jsou horší spermie a nebo málo vajíček (cena od 4. - 8. tis. podle množství vajíček), pak už jen mražení a rozmražování, když máte hodně embryí. Doplatky za léky, co jsou v řádu 200 Kč nepočítám a 30 Kč poplatek taky ne. Prodloužená kultivace se neplatí - délku kultivace určuje embryolog podle stavu embrií.

consti
25. kvě 2012

@mooncaa
@evulatko Holky moc děkuji za info. Teda já jsem si naivně myslela, že se bude stačit objednat třeba v to září 😅 . No ještě, že jsem se zeptala. To si tam zavolám co nejdřív!! 😉 A holky mám se objednávat ke konkrétnímu doktorovi? A jak je to s tím prvním objednáním? Ms mám pravidelně, ale za pár dní mě čeká u Apo laparoskopie, tak je možné, že mi to mrchu trochu posune. Když se chci teda objednat na říjen, tak bych měla jít na tu první návštěvu 2-5dc? Vy jste si to nějak vypočítaly takhle dopředu nebo je ta první schůzka jen o tom si říct co a jak a třeba manžel to spermio? A teprve na té první schůzce se domluví, kdy přijdu na krev a ultrazvuk? A mám se objednat ke konkrétnímu doktorovi? Doporučujete někoho? A to pak jde chlap ještě na další spermio až když se jde na IVF a tohle je jen aby zjistili, jak na tom je? Uf to je otázek, omlouvám se 😅 .

evulatko
25. kvě 2012

@consti, nejlepsi je tam podle me Rezabek, je to tam sef🙂 Podle me si to nevypocitavej, pokud nebudes ze zacatku cyklu, tak pak ten 2.-5. den cyklu dojdes znovu na krev. Poprve udelaji manzelovi spermio, zeptaji se vas na vsechno mozne, vezmou krev na infekcni nemoci a pak si dojdes na hormonalni profil ze zacatku cyklu a Tebe pozvou nejaky 10. az 11. den cyklu na ultrazvuk, kde sleduji, jak to mas s ovulaci. Jak jsem napsala, nejlepsi je Rezabek, ale taky nekdy docela realista az pesimista, vsechno rekne tak, jak si mysli a ne vzdycky mi to vyhovovalo🙂 Ja uz tam nejakou dobu nechodim, tak uz nemam prehled o jinych doktorech. Tak hodne stesti🙂))

consti
25. kvě 2012

@evulatko díky moc, tak já se tam prostě na některý den objednám a uvidíme, jak to vyjde 😉 . Díky moc za rady, zkusím teda k Řežábkovi, taky jsem na něj slyšela chválu. Jen teda doufám, že se nic extra negativního nedozvíme, manžel má spermio dobré a já vše taky, jen jsem teda měla operaci myomu a teď tu cystu, ale to zase není snad tak nic katastrofálního 😉 .

consti
25. kvě 2012

Holky nemáte nějaký mailový nebo telefonický kontakt na CAR Apolinář? Na netu jsem to hledala horko těžko a jediné číslo, co jsem našla, neexistuje. Prosím o kontakt klidně do IP. Díky moc!! 😵

petulak1988
25. kvě 2012

@consti Ahojky 224 967 418 my jsme tam byli poprve ted ve stredu... 🙂

consti
25. kvě 2012

@petulak1988 tak budu držet moc pěsti!! A jaké jsou rpvní dojmy, jak to probíhalo? 😉 Díky moc za to číslo, jdu tam volat. pa

fori
25. kvě 2012

Ahoj holky ? jak válčíte.. přišla jsem vás jen podpořit... určo to vyjde!!
@petulak1988 a jaké máš dojmy??

petulak1988
25. kvě 2012

@consti prvni dojmy jsou skvele jsou tam vsichni moc prijemni...nejdrive se vyptavaji na vse mozne ohledne nemoci rodiny a tak...no pak me vysetrili vaginalne...priteli vzali krev a byl na spermiu ja jdu na krev az dalsi MS 1-3den cyklu a pak 10-12 den cyklu na UZ....pak se uvidi podle vysledku co dal

petulak1988
25. kvě 2012

@fori ahojky 🙂 jak jsem psala v predesle odpovedi dojmy jsou skvele.... ja se mas ty??

consti
25. kvě 2012

@petula1988 díky moc za info! Tak jsme tam volala a prý si na říjen mám zavolat až na začátku srpna, že je ještě čas, tak dobrý 😉 . Můžu se zeptat, rok 1988 je rok tvého narození? To jsi teda ještě mlaďoučká 😉 .
@fori vám se podařilo díky Apolináři?? 😵

petulak1988
25. kvě 2012

@consti jj to je rok narozeni...kolik je tobe jestli se muzu zeptat??