CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

mooncaa
6. lis 2012

@mavo Narovinu, já byla po prvná návštěvě děsně zklamaná, nějak jsem měla pocit, že se bude něco dít a ono nic. Hooodně dlouho si s námi povídali, ptali se snad na vše od 1. MS v pubertě, přes různé zdravotní komplikaci v co nejširší rodině tvé i partnera, už si nepamatuji na co vše. Na konci vzali spermio a krev partnerovi. Pak ty dostaneš žádanku na krev a na zpravidla 10. den cyklu se pak objednáš na UZ. Toď vše. Takže jen povídáš a povídáš a nic se vlastně nedozvíš. Až pak půjdeš na UZ, tak už budou mít tvé a partnerovo kompletní výsledky a doporučí, co dál. Ještě případně budou chtít udělat průchodnost tobě. Já už jí měla od svého gyn. to byl jediný výsledek, který akceptovali a nedělali si svůj.
Všechna ta vyšetření dělají, i když už máš stejné od např. svého gyn.
A upřímně nejlepší je, když najdou nějaký problém, to většinou se teda řeší IVF, ale většinou (ne vždy) to bývá ta jediná příčina neplodnosti. Nejhorší je když je vše jakoby v pořádku a příčina je nezjištěna, to se často pak ani nedaří ani IVF.

Tak držím palce.

consti
6. lis 2012

Ahojky, máme to za sebou a naštěstí jsem chytla pana docenta Řežábka, takže super! Byl moc fajn, opět koukal na naše výsledky a povídá mi, že je vše naprosto ok a proč teda netěhotním 😎. Tak jsem mu říkala, že to bych taky ráda věděla . No i při tom zavádění říkal, že to vše vypadá dobře (nejspíš tím myslel i tu sliznici) . Sranda byla ta, že jsem si celou dobu musela držet na břichu ten ultrazvuk a on mi tam ukazoval, co tam mám vidět a jak to mám držet a on pak už jen zavedl kluky šampiony 😀 . Nicméně se po tom vůbec neleží, pak mě čekala cesta z Prahy a pak jsem šla ještě na krátkou vycházu s pesanem...no teď už odpočívám. Tak a teď už jen čekat, snažím se být pozitivní . Tam jsem byla docela nervozním, ale to je asi normální, když nevite, do čeho jdete. Moc držte pěsti, já se snažím věřit tomu, že to pomůže a naše rodinka se rozroste o jednoho člena . Jo a utrogestan jsem nedostala, tak uvidíme . Ale tak já na IUI ani nebyla nijak stimulovaná, kromě toho Pregnylu, tak děj se vůle Boží 😉 .
@mooncaa to jsi mě moc nepotěšila, snad to u nás vyjde, když žádný problém není 😅 😎

mooncaa
6. lis 2012

@consti Řežábek je dobrej, já ho měla teď na ET i na KET. Držím palce.

nikohlava
6. lis 2012

ahoj holky,¨
tak mám u sebe dva bojovníčky jedno A a druhé B 🙂. Jinak na zmrazení nic nezůstalo..... Jinak zaváděl pan Řežábek 🙂 . Je mi pořád blbě, strašně nafouklá, pálí žáha a bolí spodek jako bych to měla dostat ☹. Tak budu doufat. Jaké jste měli stavy. Děkuji moc

@consti držím moc palečky 🙂

mooncaa
6. lis 2012

@nikohlava Teda to toho moc teda nezůstalo, co na to říkal Řežábek? Víš, kdy se přestaly vyvíjet ty ostatní? Měla jsi moc folikulů, že jsi celá bolavá je normální.
Mě včera bolelo celé odpoledne břicho jako na MS, a docela dost. Tak doufám, že to bylo hnízdění, časově by to sedělo, ale dnes zatím nic moc nebolí, tak mám zase strach, že nic.

nikohlava
6. lis 2012

@moncaa Nic neříkal jen, že jich tam bylo hodně co se pomalu vyvíjelo, tak je radši mrazit nebudeme... A zavedeme ty dvě nejlepší 🙂.. Já zklamaná nejsem. Pořád lepší něco než nic 🙂 🙂...

Tak uvidíme a držím pěsti ať je to v pořádku 🙂.

zavoralova
7. lis 2012

@mooncaa Ahoj,no vůbec nevím,o změně jsem 100 % přemýšlela,ale moc endokrinologu není,oni jsou,ale když jsem to obvolávala,tam byli spíš dětský..nevím v čem oni dělají rozdíl..štítná jako štítná..no ještě čekám na kontakt od známé tak uvidím..každopádně jinný názor určo slyšet chci..zatím se nic ted neděje,ani nevím zda už Řežábek volal na tu endok...

nikohlava
7. lis 2012

@zavoralova Ahojík, já chodím do Říčan u Prahy a musím říct, že super 🙂 ... Mohu dát kontakt je fakt, že je to dál. Já dojíždím tam až za Mělníkem i k obvodní a super 🙂

nikohlava
7. lis 2012

@zavoralova Jejda promiň ty jsi až z Liberce to je dost daleko ☹

nikohlava
7. lis 2012

@mooncaa @consti a co vy holky jak se cítíte??

consti
7. lis 2012

@nikohlava Ahojky, včera jsem na tebe myslela, byla jsem u Apllináře dřív, už něco po 11 😉 . IVF se taky dělá na tom sálku? Asi jo, co? 😉 Šlo to tam teda jak na drátkách, IUI mi dělali přesně ve 12 hodin 😵 . Řežábek mi připadal moc fajn 😉 . Jinak mě teda včera odpo i dnes celý den bolí bříško. Jako včera to byly takové tlaky a občas malinké křeče, dnes občas píchne na jedné či druhé straně, zvlášť když třeba jdu rychle nebo když něco nesu...Snažím se teda celkově zpomalit a moc se nenamáhat, bříško se mi jinak hned připomene 😎.

nikohlava
7. lis 2012

@consti Tak to jsme tam čekali spolu já byla na 11 a šla jsem v 11:30h 🙂 neseděla jsi vedle mě?? 🙂 🙂
Jinak se cítím stejně jako ty. Jakmile začnu něco dělat, tak hned bříško bolí jak si lehnu je to v poho 🙂

consti
7. lis 2012

Já nevím, jak vypadáš ty, ale byla tam jedna holka, blondýnka, co tam byla s partnerem, a pak jedna, taky myslím světlejší vlasy a ta tam byla sama. Já seděla dál od toho sálku, jako blíž ke vchodu do Apolináře 😉. Světlé vlasy a na sobě černou bundu 😉. To jsme se určitě musely vidět. A s tou paní, co tam, byla s partnerm jsem se míjela u převlíkárny na sálku 🙂.

nikohlava
7. lis 2012

Tak já vím 🙂 Já tam byla a jsem blondýnka a měla jsem výrazné tričko 🙂 .. Jojo pan Řežábek je skvělý 🙂. Jsem zvědavá na výsledky 🙂

nikohlava
7. lis 2012

@consti 🙂

consti
7. lis 2012

@nikohlava Počkej a byla jsi tam sama? 😉

consti
7. lis 2012

@nikohlava Výrazné triko, asi vím. To jsi šla myslím napřed ty, pak šla ta paní, co tam byla s manželem a pak já 😉 .

nikohlava
7. lis 2012

@consti ano byla jsem tam sama 🙂. A jsem silnější 🙂 A ty jsi seděla úplně vlevo 🙂

consti
7. lis 2012

@nikohlava Joo, tak to vím 😉 😵 . Tak vidíš, mohly jsme dát kávičku, když jsme tam čekaly, co 😉. Tak se tam budeme třeba potkávat na ultrazvucích 😵

nikohlava
7. lis 2012

Ano 🙂.. Doufám, že se budeme potkávat 🙂 !! 🙂

mooncaa
7. lis 2012

@nikohlava Jste se měly holky víc domluvit, to my se s Martinou nejdříve potkaly na kontrole, pak jsme ležely na jednom pokoji na OPU a pak mi ještě pohlídala prtě, když jsem šla na sál na ET. Dík.

Jinak mě už 2. den nic nebolí, tak se bojím, že nic, ale nemám moc chuť k jídlu, a já jsem většinou dost žravá, tak malá naděje ještě je.

nikohlava
7. lis 2012

@mooncaa Měly ale asi jak jsme byly nervózní, tak nás to ani netrklo. My doufáme, že se budeme potkávat na utz.... 🙂

Jinak bolí při zvedání břišní svaly, po ránu je mi zle od žaludku a podbříšek bolí .... Tak uvidíme já jsem z toho celá nesvá.
Ale budeme věřit, že nám to vyjde 🙂... A jinak já jsem také hodně žravá a moc ráda sladké a teď vůbec. Něco si jdu dát s chutí a dvakrát kousnu a jsem plná... Jo a prsa bolí lehounce. Ale já si pořád říkám jestli to není náhodou ten Pregnyl ☹

mooncaa
7. lis 2012

@nikohlava Prsa mohou být pregnyl, ale to druhé bych brala jako dobré znamení. Takto jsem to měla při minulém ET a chytlo se to. Sice pak časem pustilo

Jo a já testovala dnes ráno pregnyl a už ho v krvi nemám, minule jsem testovala o den dříve a to tam ještě zbytky byly. Pregnyl jsem měla v pondělí a testovala jsem za týden v úterý.

nikohlava
7. lis 2012

@mooncaa tak uvidíme 🙂. Já jsem dnes týden po Pregnylu 🙂 Kdy ty se chystáš testovat??

mooncaa
7. lis 2012

@nikohlava Chtěla jsem už v sobotu (aby to bylo podobně jako minule), ale uvidím ještě zvažuji, že to risknu už v pátek, protože prcka zamrazili později a rozmrazili dříve, tak ač byl veden jako 4-denní, tak už měl 16 buněk, což odpovídá 5 dnům. A začalo mne bolet trochu břicho, tak už jsem zase spokojená.

A jedna zajímavá věc. Nám už se nedařilo ani 2. dítko a manžel jednou prohlásil, že jsem asi těhotná a fakt jsem byla. A to mimčo bylo čerstvě zahnízděné - bylo to asi 9. den po ovulaci. Tak jsem se ho teď ptala, jestli to po letech zase pozná, tak říkal, že to vypadá, že se zadařilo. Říkal, že to pozná podle zvýšeného tepu v podbříšku. Je fakt, že sama cítím jak mi doslova buší srdce v podbříšku.

nikohlava
7. lis 2012

@mooncaa to je zajímavé a držím pěsti 🙂

nikohlava
7. lis 2012

@mooncca jo a chodím minimálně třkrát za noc na malou 🙂 Tak spánek se snažím dohnat odpolko 🙂

mooncaa
7. lis 2012

@nikohlava Tak buď čůráš tu vodu z toho syndromu, nebo jsi fakt těhu a máš příznaky. Hele pokud jsi měla ten syndrom, tak otěhotnění ho zhoršuje.

consti
8. lis 2012

Ahoj holky!
Tak to u vás vypadá nadějně, co? Mě teda bolelo bříško ten den po IUI a včera, dnes už je vše ok...tak uvidíme. Jinak jsou lidi, co na ženské těhu vidí. Tady v práci je jeden pán a ten na mé kolegyni poznal, že je těhu, ještě před tím, než si dělala test. Pořád do ní hučel, že vypadá jinak a co za tím je...Mně to v tu chvíli bylo jasné, protože vím, že kolegyně mimi plánovala a tak si pak udělala test a fakt těhu byla 😵 . Tak jsem na něj zvědavá, jestli bude říkat i něco mně 😀 . Ale bývá tu jen jednou týdně, tak třeba příští týden by to už mohl poznat 😀 😉 .

consti
8. lis 2012

Jo a holky, mně u Apolináře vůbec neřekli, co se bude dít pak...Ať už to dostanu nebo nedostanu, tak si tam asi budu volat a domlouvat se na dalším postupu?? A na kontroly v těhu se chodí nadále k Apolináři nebo k vašemu ganekologovi? 😉