CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

nitenka
28. led 2009

aknyt tak se mám na test i krev vyprdnout a počkat?

len
28. led 2009

Nitenko, u Apoli budou trvat na tom - vyčkejte a uvidíte. Nicméně si můžeš skočit na Karlák jako samoplátce a do toho ti pak nikdo nemůže kecat 🙂

aknyt
28. led 2009

jestli vydržíš počkat, tak počkej 😉 ale moc bych to na tom plese nepřeháněla 😀

nitenka
28. led 2009

tak nevím tak uvidim 🙂 podle chutě test doma nemám tak mě to lákat nebude 😝

len
28. led 2009

Já bych testla ráno před presem, to budeš 11 dní od KET, morulky měly 5 dní, tzn. 11+5=16. Jakoby 16 dní od OPU, to už by měl i obyč mamatest ukázat spolehlivě 🙂

nitenka
28. led 2009

aknyt mrkni ke mě do fotolabu dala jsem si tam toho tátu co mu říkáš 🙂 námořník jak vyšitej co 🙂člověk by se ho tady v praze lekl 😀

len
28. led 2009

Před plesem, ne před presem 😀

nitenka
28. led 2009

tak já uvidím 🙂 podle chutě 🙂 na ples bez testu nepůjdu nerada bych chytla chřipku,ale já zvažuji zda vůbec půjdu ono to vypadá že nemám ským 🙂 sestřenka mi dnes odpadla 😒

aknyt
28. led 2009

nitenko, ja to v tom albu nevidím, jen tvojí ušatou fotku ☹

nitenka
28. led 2009

aknyt tak na ní klikni a ono se to otevře

nitenka
28. led 2009

holky jdu něco dělat mrknu později zatím papa

whoknows
28. led 2009

Omlouvám se, že ještě vracím téma k mému problému, ale nedá mi to.

Len a nemyslíš, že mi doktor měl udělat krevní odběr a ne mě jen nechat čekat do příštího týdne? Mám z toho totiž divný pocit, v diskusích s podobnými problémy holky většinou píšou, že doktor taky zjistí jestli jde o mimoděložní těhu podle hladiny HCG, tak nevím.

amallie
28. led 2009

whoknows: záleží, kolik DPO jsi.......... jestli už hodně, tak radši na odběr jdi, jestli málo, tak tam vážně mimís ještě nemusí být vidět a přeci je na svém místě!!!

whoknows
28. led 2009

Nevím kolik DPO ale MS mi mešká 6tý den. Mám nutkání jít ke své praktické mudr. na krev, když mi odběr neudělal gynekolog, ale nevím. Jsem hrozně nervózní a nedočkavá 😒

marcelli
28. led 2009

whoknows: já jsem byla mimoděložně těhotná,chodila jsem pořád na ultra,protože jsem na testu měla druhou čárku slabou,ale na ultra nic neviděli.Na krev mě taky hned neposlali,až dýl a ikdyž tam bylo zvýšené hcg,tak stejně čekali až se to objeví na ultra.Trvalo to pěkně dlouho,už jsem z toho byla nešťastná,bolelo mě břicho a začala jsem slabě menstruovat. 😒

aknyt
28. led 2009

whoknow, jeden odběr je ti málo platný - chtělo by to minimálně 2(optimálně obden), aby bylo vidět, jak hCG roste (u mimoně je to míň třeba dvojnásobek za 3-4 dny a ne za 2). Ale ten UZ je nejspolehlivější. 6 dní po meškání je ještě celkem brzy, to je cca 20 dní po ovulaci (případně OPU) a u nás objednávají na první UZ cca 4 týdny od OPU nebo 3 týdny od ET (25-6 do OPU).
Nedočkavost chápu, ale zkus vydržet. Podle mne je vážně brzy na závěry.

len
28. led 2009

Whoknows, myslím, že kontrolou hCG z krve se určitě nic nezkazí. Ideálně s tak 2-3 denním odstupem zopakovat, aby bylo vidět, že správně roste (čímž by se vyloučilo mimoděložní), z toho by se dalo posoudit třeba to, že těhotenství je jen o něco mladší 🙂

aknyt
28. led 2009

mělo být samozřejmě 25-26 dní od OPU 😉

amallie
28. led 2009

whoknows: já bych asi vyčkala pár dní a pak vyrazila znovu na UTZ a když pořád nic, tak na krev, stejně ti jeden odběr nic neřekne......

len
28. led 2009

Jsme se tu hezky shodly 😀

whoknows
28. led 2009

Doktor mě právě objednal na kontrolní UTZ až na příští středu, to si asi okoušu prsty i s kostí. Od včerejška jsem si ohryzala všecky nehty ☹

lenkacar
28. led 2009

ahoj holky ze srazu fotky nemáte?

amallie
28. led 2009

whoknows: tak to zkus vydržet, ono by ti to stejně nepomohlo, akorát bys šílela ještě víc a snad zbytečně!!! nejsi doktor, takže hormonům nerozumíš, akorát by tě nějaký hodnoty rozhodily!!

len
28. led 2009

Whoknows - jediná rada, která mě zabrala - maximálně zaměstněj hlavu. Ono to uteče, ale zkus si naplánovat - hodně být mezi lidma, sejít se s kámoškama, pozvat domů návštěvu, o víkendu jet na celodenní výlet... Protože bohužel teď už to vůbec není ve tvých rukou, příroda si poradí sama. Maximálně si zkus zajít na tu krev, ale ono stejně o moc větší jistotu mít nebudeš (fakt je třeba to zopakovat). Dejme tomu, že by ti třeba vyšlo 135 IU/ml. Tak to může být začínající těhotenství, odcházející těhotenství i mimoděložní...

len
28. led 2009

Lenko, holky fotily, já ne 🙂

whoknows
28. led 2009

A je nějaká možnost, že dvě čárky na testu působí ta cysta? Protože ta těhu čárka je mnohem silnější než při prvním testování.

lenkacar
28. led 2009

len a jsou u někoho v albíku?

len
28. led 2009

Nooo... jisté druhy cyst snad hCG uvolňovat můžou, ale jestli čárka viditelně sílí, tak bych to spíš viděla na to těhu, hCG roste 😉

lenkacar
28. led 2009

už jsem to našla jsou u tuli ,len tys měla modrobílé triko?

whoknows
28. led 2009

Je to tak, testovala jsem v průběhu posledních tří dní asi šestkrát, první čárka byla téměř neviditelná...a postupně sílí. Kéž bys měla pravdu Len. Ale stejně to nijak neovlivním, ach jo. Zkusím myslet na něco jiného, zítra jdu na svatbu kamarádky, škoda že si nebudu moct dát něco na kuráž. Na víkend vyjedu za Prahu a snad to uteče.