CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

nikohlava
9. lis 2012

@mooncaa Jinak je mi to moc líto ale třeba je ještě brzy. 🙂 Naděje pořád je 🙂

mooncaa
9. lis 2012

@nikohlava No Opu jsi byla ve čtvrtek 1.11. ? Tak mi vychází, že by Ti měla MS přijít v pátek 16. Ale nepřijde.

S hlenem, já měla pocit, že jsem, jak jsem minule otěhotněla, tak jsem měla bílý krémový a celkem dost, teď skoro nic, ale zase nevím jestli už byl před plánovanou MS nebo až pak. Ale myslím, že byl už dřív.

nikohlava
9. lis 2012

@mooncaa děkuji moc. A já věřím, že ti to klapne!! 🙂 Já mám pořád pocit mokra v kalhotkách a řekla bych, ze to hodně dělá Utrogestan nemyslíš?

mooncaa
9. lis 2012

@nikohlava To bude utrouš, to jsem měla minule taky. A až ho přestaneš brát a bude furt mokro, tak to bude ten správný hlen.

nikohlava
9. lis 2012

@mooncaa A ty utros už nebereš?? Já doufám, že to klapne 🙂

nikohlava
9. lis 2012

@mooncaa Zítra budeš zkoušet znovu ?

mooncaa
9. lis 2012

@nikohlava Já ho teď nedostala, že není potřeba, je potřeba, když není žádný folikul (stimulovaný KET), nebo když je jich mnoho (IVF). Testovat zítra nebudu, ale chci pořád měřit teplotu, kdyby náhodou vylezla nahoru kam má, pak bych v neděli či pondělí testla, ale jinak asi budu čekat na MS. Já začala teď večer i špinit, což zase může být náběh na MS (špiním občas pár dní před MS), nebo zahnízdění. Pak se v těch příznacích má člověk vyznat.

nikohlava
9. lis 2012

@mooncaa Držím ti vážně palečky. A myslím, že se pěkně miminečko zahnizďuje. Tím, že nemáš Utrogestan , tak proto se ti to zdá jiné. Drž se 🙂

japro
10. lis 2012

holky ještě zase další hloupá otázka 😉 vyšetřuje se na první náštěvě? děkuji

martinka87
10. lis 2012

@japro kdyz budes treba v pulce cyklu, tak se mrknou zda rostou folici ci zrovna ovulujes....

holanci
10. lis 2012

Holky můžete mi někdo napsat, klidně i do IP jak probíhá celý cyklus IVF od prní návštěvy až po transfer? Kolikrát, jak často se tam jezdí, apod. jestli a jaká vyšetření dělají při první návštěvě? Nechce se mi to moc hlásit v práci, tak třeba bych vystačila s dovolenou 😉 děkuju za jakoukoliv informaci.

mooncaa
10. lis 2012

1. návštěva - pokec, manžel krev a spermio
2. ty krev v laborce na Karláku - můžeš i brzy ráno a pak stihneš i kus do práce
3. - 10 DC ultrazvuk a podle všech výsledků se bude zvažovat, co dál. Případně ještě třeba zjištění průchodnosti a to bude zase další den. Pokud bude rozhodnuto, že IVF tak rovnou nafasuješ léky a od 2 DC začínáš píchat (pokud máš krátký protokol, jinak je to jinak)
4. - kontrola folikulů asi 6. - 7. den cyklu
5. - většinou 2. kotrola jak rostou folikuly (někdy stačí jen jedna návštěva, zpravidla jsou 2 a někdy i víc - když moc nerostou)
6. - OPU - odběr vajíček
7. ET - zavedení embrya/í
8. pokud otěhotníš tak časem UZ, pokud ne tak plánování KET (pokud máš mrazáčky), nebo další IVF (to může být až za 3 měsíce po 1. IVF, kvůli množství hormonů, co do sebe cpeš)

holanci
10. lis 2012

@mooncaa děkuju, zatím sbírám informace, moc mi to pomůže 😵 vím že je to ještě hodně předem, ale můžu ještě poprosit o radu, jak zhruba předem je dobré volat na první konzultaci? Mám teda v plánu jet prvně až v březnu, dřív ne 😉 tak jestli volat v lednu, únoru??? teď v prosinci mi můj gyndař napíše žádost o schválení, takže toto už budu mít vyřízené 😉

mooncaa
10. lis 2012

@holanci Nevím jak je to teď, ale když jsem se objednávala před 3 lety tak jsem objednávala v 2. půlce září a šlo to nejdříve na 1. půlku prosince. Proč chceš zrovna na březen? A to chceš na březen tu konzultaci nebo už IVF? A jakou žádost o schválení bude gyndař psát, jestli myslíš na pojišťovku o IVF, tak to nech až na CAR, ta žádost platí jen 3 měsíce a žádá se až Ti IVF povolí CAR, jinak to propadne. A doporučení od gyn. vůbec nepotřebuješ.
Osobně bych zavolala asi v prosinci a poptala se, třeba Ti sami řeknou, zavolejte až v únoru. Ale když budeš rovnou volat v únoru, tak Ti klidně mohou říct, že mají volno až na květen. Radši volat 2x.

nikohlava
11. lis 2012

Ahoj holky, tak jak vam je? Ja od 3hod. nespim. Vzbudila me bolest do podbrisku, tak jsem dala nohy hore a je to lepsi. Leze na me nejaka chripka... A hlavne tu brecim a depkarim, ze to nedopadlo. A co vy jak se,citite? Preji krasnou nedeli 🙂

martinka87
11. lis 2012

@nikohlava neboj!!! Ja byla take na zacatku nemocna, asi mimo vysava energii a oslabene telo to chytne 😉 ty krece jsou naprosto normalni!! Pokud se jiz miminko chytlo, tak zacina uz deloha tvorit prostor pro nej a to jsou tyto bolesti!! Taky jsem se bala, ale vsechno je v poradku!!! 😉

nikohlava
11. lis 2012

@martinka87 Děkuji moc Ti moc. 🙂 Budu doufat, boli dost to brich, prsa i zaludek. Bud je to to a nebo to. A jak tobe je? A nechutně se potím ☹

martinka87
11. lis 2012

@nikohlava priznaky mas, to jako jo!! ale jak jsem psala do IP, i za hodne muze Utros.... ☹ Ja po 1IVF mela tak bolave prsa a nic z toho nebylo ☹ bohuzel ten Utros je v tomhle pitomej ☹ Ikdyz bolest bricha a zaludek jsem po Utrosi necitila!! 🙂 Moc drzim palce na testicek!!! 😉 😉
mne je dobre, nastesti netrpim zadnyma nevolnostma, spis mam nechut k jidlu... a mam dole taky tri kila 😉

mooncaa
11. lis 2012

@nikohlava To jsou ty správné příznaky, to bude určitě těhu.

Já už právě nemám vůbec žádné příznaky a od pátku špiním, čím dál tím víc - to já mívám před MS, takže už netestuji a čekám na MS.

martinka87
11. lis 2012

@mooncaa chjooooo, to mi nerikej ☹ ☹ ☹ ☹

mooncaa
11. lis 2012

@martinka87 Nemáš nějakou zprávu o Zdeňce?
Docela se bojím jít na poslední IVF, když se nezadaří ani to, tak konec. Takto mám ještě naději. Jak jsi to dělala po 1. IVF? Volala jsi do CAR a domluvila schůzku a tam jste řešili, co dál? Nebo jsi se jim ozvala až když si chtěla jít na další IVF?

martinka87
11. lis 2012

@mooncaa nene, o Zdence vubec nic nevim, bohuzel ☹
ja jsem tenkrat volala, ze to nedopadlo a mluvila jsem se Simonou a rovnou jsme se domluvili, ze pujdu az potom, co probehne ta rekonstrukce, takze jsem si pak nejak volala a sestricka mi rekla, kdy to rozjedou a kdy mam prijit.... 😉
urco to klapne, neboj!!! Ty mas velikou uspesnost s ETem!! tak KETik se nezadaril, neves hlavu!!! 😉 podivej se na pokladek Elisku a hlavu vzhuru!!!! 😉

nikohlava
11. lis 2012

@mooncaa Dekuji moc. No uvidime. Ty se drz. Treba to jeste klaplo. Ja dnes od dopolka porad spim. Byla bych rada kdyby nam to vsem vyslo. 🙂

consti
11. lis 2012

Ahoj kočky, tak u mě žádné příznaky, ale je ještě brzy, jsem teprve 5 den po IUI 😎 . Ty první dny mě bolelo dost břicho, včera už pobolívalo jen malinko večer, dnes už dobrý...Výtok taky malinko mám, ale nic dramatického, utroš neberu 😉 . Tak jsem teda zvědavá, musím nakoupit testy, ať mám v zásobě 😉 a můžu testovat... 😵

martinka87
11. lis 2012

@nikohlava jj, ja na zacatku taky padala na tlamicku a furt jen spala!!!! 😉 😉
@consti juchuuuuu, bude testovaci manie 😀

consti
11. lis 2012

@martinka87 Jo to bude, už je mi i trapné jít do lékárny pro testy...já už jich použila za dobu snažení snad sto 😀 . Zatím pořád zvažuji, kdy testovat 😎 . Někdo mi i radí, že mám testovat od 10 dpo, abych viděla případně ještě Pregnylovou čárku a jak pak slábne a ta těhu bud´ sílí nebo není 😅 . No uvidím, aspoň při nejhorším uvidím konečně na testu dvě čárky (i když Pregnylové 😅 😀 ).

martinka87
11. lis 2012

@consti tak jdi do jine lekarny 😀 😀
ja jsem testovala a zpetne se desim toho, ze to taky mohl byt z Pregnylu a ja se radovala... pac Monca nam to hlidala, jak Pregnyl mizi, takze to bylo super 😀 😀

consti
11. lis 2012

@martinka87 A kdy jsi testovala ty? A byla jsi na IUI nebo IVF? 😉
No, asi fakt půjdu do jiné lékárny 😀 😉.

consti
11. lis 2012

Prý Pregnyl může z těla zmizet i do 5-6 dnů 😉 .

martinka87
11. lis 2012

@consti i prd, i 10 dni... tak bacha na nej!! 😉
Ja jsem testovala 9. den po ET, takze 14. den po Pregnylu... 😉 a byli jsme na IVF 😉