CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

consti
7. led 2013

Holky v těch papírech k IVF je napsáno, že na přání mohou udělat foto z ultrazvuku...To jako myslí, když vám tam embryjko zavedou? To se ale přece nemůže dát vidět...nějak nechápu, co je tím myšleno 😎 .

petulak1988
7. led 2013

@consti ja mam dlouhý protokol...jaky je v tom vlastne rozdil???No ja jsem dnes 3DC a na ultrazvuk tedy jdu 6DC a zacinam stimulovat 🙂 tak pocitam nevim 5 dni???Pak folikometrie a pak odber kdyz bude co odebirat...

consti
7. led 2013

@petulak1988 Přesně to nevím, já mám krátký a to se normálně počká na mršku a od druhého dc se píchají hormony, po 7 dnech jdu na ultrazvuk, mrknou na folíky, jak to vypadá a pak mi ještě nějaké hormony na pár dní dají, pak Pregnyl a odběr a pak transfer. U toho dlouhého se podávají hormony nějak dřív a mrcha se tím jak kdyby uměle zastavuje. Jak se to ale u koho volí, co hraje roli a tak, to teda nevím... 😅

petulak1988
7. led 2013

@consti ja jsem 22 DC dostala injekci na zastaveni testosteronu....normalne jsem to dostala...ted jsem 3DC na UZ jdu 6DC to teprve zacnu stimulovat pak folikometrie,pregnyl,odber a tranfer..... tak snad je to tak spravne :-/

consti
7. led 2013

@petulak1988 Určitě jo, doktoři vědí, co dělají 😉 .

petulak1988
7. led 2013

@consti snad mas pravdu bylo mi receno ze odber by mel proveden urcite v lednu tento cyklus

consti
7. led 2013

@petulak1988 tak to budeme mít podobně, já mám kratší cykly, tak si myslím, že odběr by mohl být kolem 19.-21.1. a pak se uvidí... 😉

petulak1988
7. led 2013

@consti jeee kez by se nam to povedlo obema... 🙂 ja teda porad mam negativni pristup vim ze je to spatne ale bojim se ze to zase nevyjde

consti
7. led 2013

@petulak1988 No jo, taky se snažím myslet pozitivně, ale ne vždy mi to jde. Jak dlouho se snažíte? My skoro 4 roky, oba jsme ok, jen já mám slabou endometriozu, ale nic dramatického, co by mělo otěhu bránit 😅 .

consti
7. led 2013

@petulak1988 tady jsem malinko našla vysvětlení krátký versus dlouhý protokol
http://www.gest.cz/cz/crm_ivf_ivf.php?pg=4&PHPS...

petulak1988
7. led 2013

@consti no ja mam PCO....a pritel malo pohyblivych spermii tak jdeme do ICSI... no s pritelem skoro 2roky a s mi nulym pritelem jsme se snazili take dvva takze ja se dohromady snazim 4roky jako ty....dekuji

consti
7. led 2013

@petulak1988 PCO jsou polycystické vaječníky?
Zrovna si píšu s kámoškou, že jí na tohle taky přišli, jen se oni ještě nesnaží. Jak se to léčí?

consti
7. led 2013

@petulak1988 m\ máme taky ICSI, i když to doktor vzhledem k dobrému spermiogramu nedoporučoval. Ale zase se tím alespoň částečně obejde imunita a je tam větší možnost, že se vajíčko oplodní, tak jsme to chtěli pojistit 😉 .

japro
7. led 2013

@consti aha já dlouhý .... ;)

petulak1988
7. led 2013

@consti kdyz se snazis o miimi tak ti daji hormony aby si mela ovulaci a presne vedi den kdy se snazit

martinka87
7. led 2013

@consti nene, tu fotku embrya nedelaji... Taky jsem to v papirech nasla, ptala se a bohuzel ☹ vubec nechalu co a proc to tam teda maji napsane ☹
@ja jsem mela prvne Fostimon, pak jiny lek bez doplatku a na oboji jsem reagovala jak se ma 😉
My jsme se takhle potkavaly na UTZ s @mooncaa a pak jsme spolu i lezely pri OPU a sli jsme si i spolecne pro embryjka 😉 za sebe muzu rict, ze mi to bylo prijemny, ze jsem tam mela nekoho, koho znam 😉 a i kdyz jsem sla na vse pri druhem IVF, tak to bylo takovy fajn, ze jsem vedela do ceho jdu 😉
Dalsi takova rada, pokud budete mit vice folikul.... Ja jsem mela jednou pres 20, podruhe 18, jen si odsouhlaste cilek proti bolesti, sestra prinese, vy zavedete a je to 😉 ja jsem si ho dala prvne, byly to takove silnejsi MS bolesti... Podruhe jsem si to uz nedala, sice me to bolelo nejak stejne, ale uz jsem to vydrzela, nicmene je to zbytecne, jen si to dejte 😉

petulak1988
8. led 2013

@martinka87 myslis jako po opu???

streghina
8. led 2013

@petulak1988 to je pravda, souhlasím, já rok věřila normální gynekoložce a tady po 3 měsících věděli jak na mě, takže super 😉

petulak1988
8. led 2013

@streghina s cim souhlasis??jsem nejaka mimo 😀 ucim se do toho to umely prace mam toho nejak moc

streghina
8. led 2013

@petulak1988 že ti dají hormony, popř . upraví dávkování a vysledují ovu a pak řeknou, co a jak dál 😉 promiň, skočila jsem ti do diskuze s někým jiným 😅

ifus
8. led 2013

@japro Tak cooo? uz mas po injekci? Jak to probihalo atd.?🙂

petulak1988
8. led 2013

@streghina nemas se preci za co omlouvat 🙂 jsem rada ze si tu s vami mohu psat...ja jdu na UZ pozitri 🙂

streghina
8. led 2013

@petulak1988 jéé, to se máš, já čekám na ms, měla by dorazit o víkendu, nemůžu se dočkat, už počítám dny 😉 v práci to úplně na nic, vyhodili 2 kolegyně a práci přesouvají na mě a kolegyni, takže chci hned jít na rizikovku, vzhledem k věku, potratu a léčbě s vysokým tlakem to snad půjde hned, už se těším, až předám neschopenku a budu čekat doma na toho drobečka 😉 tak hodně štěstí, tak je vše, tak jak má

martinka87
8. led 2013

@petulak1988 jj, po OPU! 😉

petulak1988
8. led 2013

@streghina dekuji jsi hodna...no ja pujdu taky na rizikovku....taham v praci i 15kg plechy stani cely den...takze ja i musim plus vypary ze svareni atd...

streghina
10. led 2013

@petulak1988 určitě, to bych šla hned 😉 hezky klídek a pohodu, ať miminko roste a co utz?
😉

petulak1988
10. led 2013

@streghina dnes jsem byla vse v poradku.... deloha pekna vajecniky take...ode dneska picham perugon na stimulaci pristi stredu kontrola UZ a podle toho odber

streghina
10. led 2013

@petulak1988 tak to je fajn, já pořád čekám na ms, jsem 32dc a zatím nic, doufám, že dorazí o víkendu 😉

petulak1988
10. led 2013

@streghina tak drzim pesticky...snad budu mit folikuly

petulak1988
11. led 2013

Holky kdepak vsechny jste??