CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

streghina
16. dub 2013

@petulak1988 ahoj, neznám, nic mi to neříká, nikdy jsem u něj nebyla

martinka87
16. dub 2013

@streghina myslim, ze jo... Je to docela rychle, meli jsme to vyrizene hned...

mooncaa
16. dub 2013

@streghina Na schválení se u Apo nečeká, případně podepíšeš dlužní úpis. Spíš jestli máš udělaný čerstvý hormonální profil a spermio a UZ. Ale jak mají výsledky a domluvíte se na IVF, tak se čeká jen na MS.

@maciatko248 Jak jsi na tom? Známá měla po IVF trojčata a jedno bylo vidět srdíčko a všechno mnohem dřív jak u těch zbylých 2. Ty 2 se vyvíjeli o dost pomaleji. Takže šance je, ale je to fakt jen na přírodě jak to dopadne. Držím palce.

martinka87
17. dub 2013

@mooncaa ahoj Moni, jak jste s mimcem na tom? 😉
@maciatko248 Lucinko, koukala jsem na foto a mne srdicko zjistili az v 8+1 , na drivejsi KO nebylo a tohle bylo az u meho gyndare ... Drzim palce!!!!

streghina
17. dub 2013

@mooncaa HP i spg máme z loňska, to nestačí? Chtěla bych to stihnout do prázdninových dovolených

martinka87
17. dub 2013

@streghina mne delali HP jen pred prvnim IVF ... Pak uz ne... Ale mozna to bylo i tim, ze ja jsem v poho, ze problem je u manzela...

streghina
17. dub 2013

@petulak1988 ahoj Peti, jak dlouho ti trvalo vše kolem IVF, co jsi musela udělat, stačí když požádám v květnu a v červnu by šlo udělat? díky moc a hezký sluníčkový den 😉 jak se vůbec máš?
@maciatko248 ahoj, jak to vypadá? už jsi byla na tom velkým UTZ, já byla celkem 2x, jednou museli zavolat i primáře Caldu a ten mi dal ještě týden, byla jsem i u studentíků a pak nějaké Ukrajinky, určitě počkaj do 10tt jako u mě, mimčo má dost času ještě

mooncaa
17. dub 2013

@streghina No, snad jo, předpokládám, že u Vás nebyl žádný problém, když bylo snažení doma. Mě ho opakovali po 2 letech a 1 těhotenství.

@martinka87 Na UZ jsem byla před týdnem a něco v pondělí a tam vše OK, na další jdu příští týden v pondělí a v pátek. V ten pátek to bude už screening u Apo. Tak doufám, že je vše OK, ale nějak se pořád bojím to vytrubovat do světa, že čekáme miminko.
Marti, kde máš v plánu rodit? Já budu muset za chvilku asi řešit registraci, je to nějak moc brzy na mě.

streghina
17. dub 2013

@mooncaa no, snažíme se přes 2 roky a jedno ZT mezitím, takže taky celkem dlouhá doba, ale u Apo jsem rok, předtím rok u své gynekoložky, takže snad to pochopí a nebudou mě odrazovat dál, už to domácí snažení stejně nemá cenu

mooncaa
17. dub 2013

@streghina Já myslím, že s IVF u Apo nebude problém. Oni jen do něj necpou automaticky všechny, kdo přijdou do CAR.

maciatko248
17. dub 2013

Ahojte holky 🙂
@mooncaa @streghina @martinka87 dakujem ze na mna myslite 🙂 mam sa dobre na UTZ ideme v piatok to budem 7+3tt tak som zvedava a radsej by som bola keby dali sancu tomu srdiecku hoc este aj tyzden 😅 ja sa nikam neponahlam 😅 priznavam je to proste na moju psychiku neskutocne tazke ale som asi vecny optimista tak ja stale verim , nekrvacam, nemam krce tak stale nad tym myslim ze ak by bolo mrtve tak by priroda aspon tym krvacanim ukazovala ze je nieco zle

maciatko248
17. dub 2013

@streghina ja som bola prvy krat u apolinara 7.1.2013 - spravili testy nasli hned prvy cyklus problem a to 1.2.2013 sa rozhodlo ze sa ide do ivf pichli mi 23 dc injekciu na dlhy protokol a sli sme hned do toho takze za mna je to neuveritelne rychle 😕 popravde ani som nemala cas nejako nad tym premyslat vedela som ze ina sanca neni tak som sa jej chytila 😅

petulak1988
17. dub 2013

@streghina no my jsme rekli ze chceme jit na IVF a pristi mesic uz jsem podstoupila odber vajicek.. 🙂 no je celkem fajn ,jen se bojim ze ta cysta nezmizela ☹

mavo
17. dub 2013

@streghina Čauky, je to fakt rychlovka, my podepsali papíry v lednu a v únoru jsme šli na IVF .. měli jsme úpis na pojišťovnu, pak se roztrhal, když přišel souhlas, takže se na nic dlouho nečeká. Akorát na tvůj cyklus a dle toho na jakém budeš protokolu, ten dlouhý to trošku natahuje, to bys tam musela přijít například v květnu třeba do 20.DC, aby sis na dlouhý protokol mohla 22.DC píchnout injekci a pak se čeká na MS a ti se začne píchat normálně a hned po MS asi 13.DC je odběr vajíček...

mavo
17. dub 2013

u nás je nového, že jsem byla v pondělí na injekci na dlouhý protokol, za 14 dní jdu ke Koryntové (JAKÁ JE??? Ještě jsem u ní nebyla) na ultrazvuk a dostanu rozpis injekcí... a Řežábek mi spočítal OPU kolem 12.5. .. takže jdeme na 2. pokus za měsíc... ještě bych před tím chtěla stihnout jednu rehabilitaci s Mojžíšovkou, ale nevím, jestli to bude k něčemu...

martinka87
17. dub 2013

@mooncaa tyyyyjo, uz screening.... To leti 😉 chapu, ze nechces nic roztrubovat, u nas to jeste ted ani skoro nikdo nevi 😀 dokonce sousedi na to prisli v patek 😀
A rodit budu na Bulovce, uz jsem absolvovala i predporodni kurz... 😉
@maciatko248 urcite to bude vse v poradku a srdicko bude bouchat jako zvon!!!!! 😉

maciatko248
17. dub 2013

@martinka87 ju takze si pripravena rodit 🙂 to je uzasne 🙂 a aky bol predporodny kurz?

martinka87
17. dub 2013

@maciatko248 no pripravena si teda rozhodne neprijdu 😀 😀 a kurz byl super!!! 😉 mne to teda dosti dalo a dost veci jsem se dozvedela a jsem moc rada, ze jsem to absolvovala!!!! 😉

streghina
17. dub 2013

@petulak1988
@mavo
@mooncaa
@martinka87 holky super, díky za informace, tak to snad půjde rychle, jinak jsem zmatená, dnes jsem 24DC a bolí mě břicho, tak divně, tak jsem udělala OVU test a je pozitivní, přitom pregnyl byl píchnut 15DC, jsem z toho jelen, že by tělo reagovalo na pregnyl jinak? 😉

@mavo u Koryntové jsem byla několikrát, hlavně před revizí a teď asi 2x, je hodná, ale moc toho nenamluví, moc ti neřekne a řekla bych, že víc řeší Jirsová a je víc lidská

@maciatko248 vydrž, já byla na prvním utz 7+1 a nebyl ani prcek, pak jsem šla za týden to už byl, a pak za další týden a to zmizel a bylo rozhodnuto, takže ještě 2 týdny máš. Jinak začala jsem mírně krvácet až 9tt, měla jsem hematom, jinak žádné krvácení, tak se drž 😉

japro
18. dub 2013

@petulak1988 ahoj doktorna neznám ..... a jasně že posílá žádost CAR na tu pojištovnu 🙂

japro
18. dub 2013

@streghina jj no jo ty jejich dovolené ☹ já to včera dostala o 4 dny dříve 😀 tak se ještě jeden MC a budu volat na ten ultrazvuk .... sem řikala že to uteče 😉 držím palečky at to klapne jak si přeješ , tam zkus zavolat ani jsou sestry mooooc hodné a poraději ti 🙂

mavo
18. dub 2013

holky, byla jste některá na dlouhém protokolu? Jak to funguje? Bojim se, že nestihnu píchat injekce, to se teď nepíchají hormony s 2.DC? Protože to mám dostat asi teď o víkendu, ale na ultrazvuk a pro rozpis léků si jdu až o týden později... a to už bych přece byla nějaký 8.DC ... ???

petulak1988
19. dub 2013

@streghina
@martinka87
@japro
@mavo holky drzte mi dneska palce jdu k tomu apolinari.. ☹ kez by cysta zmizela..jen uz mi prijde ze nemuze mit nic bez komplikaci... 🙂 Martinko ten Fajt je stra nebo mlady.... vadi mi ze tam musim jit kdyz to mam... ☹

streghina
19. dub 2013

@petulak1988 držím pěsti i palce u nohou, neboj, tohle jaro a léto je naše 😉

petulak1988
19. dub 2013

@streghina moc ti dekuji uz ted se tresu jak ratlik co zase bude...nechci na tu punkci....chjo...snad ji antikoncepce napomohla zmizet ...🙂

martinka87
19. dub 2013

@petulak1988 tyyyyjo, ja moc vek neumim odhadovat a uz vubec ne u chlapu... Ale tak cca do 40 let... Snad...
Drzim palce!!!!
@maciatko248 Lucinko, Tohe straaaaaasne moc drzim palce!!!!!!

petulak1988
19. dub 2013

@martinka87 moc dekuji jsem rada ze jsem to dostala a nemusim se preobjednavat
@maciatko248 pridavam se k drzeni palecku....

petulak1988
19. dub 2013

@martinka87 a myslis ze je dobry ??da se s nim mluvit??? protoze co se tyce doktorek se da vetsinou mluvit jen s Jirsovou ostatni ti moc nepovi...

martinka87
19. dub 2013

@petulak1988 ja jsem u nej byla jen jednou na KO v cyklu, takze mi jen premeroval foliky.... Takze nemuzu uplne posoudit jaky je a jak se s nim daji veci resit...

petulak1988
19. dub 2013

@martinka87 no i tak dekuji...snad je milej alespon z pulky jako Rezabek... 🙂 za hodinku uz jedu..