CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

maciatko248
28. dub 2013

@japro Ahoj 🙂 ja som bola na tom "prefuku vzduchom" bolo to hrozne rychle cca tak 5 minutova zalezitost...ja som mala cipek dost zatvoreny tak ho nadstrihavali neni to prijemne ani bezbolestne ale da sa to zvladnut. Je lepsie si potom oddychnut na par hodin, bolia krize a aj brucho. Ale co som citala rozne diskusie a pisali ze to hrozne boli tak tak strasne to zas neni. A ak zistia ze mas neprechodne vajcovody tak sa ide na laparku az potom vedia ci musia nieco odstranit alebo len nieco upravit. Dufam ze som aspon trosku pomohla 🙂

petulak1988
28. dub 2013

@maciatko248 kdyz jdu na IVF musim mit pruchodne vejcovody???me to nikdy ani nenavrhovali.. ☹

streghina
28. dub 2013

@japro ahoj, já na kymoinsuflaci byla loni v dubnu nebo květnu, přesně měsíc před těhu, opravdu to nic není, jen ten vstřik je malinko nepříjemný, jinak v poho a kupodivu mě nic nebolelo, nevím, čím to je, ale jako by se nic nedělo, takže čekám jako ty na ms, dnes 35dc, mrcha jedna loudavá 😉 ty jo holky, my budeme mít tu trpělivost tak trénovanou jako nikdo 😉
@petulak1988 jo, baráček je určitě super, my teda máme byt, celkem velký, ale zahrádka po našich na víkend s chatičkou a na předměstí KH, takže 10 min autem, super relax za městem 😉

maciatko248
28. dub 2013

@petulak1988 my sme to mali koli prvemu mimideloznemu tehotenstvu, potom sa nem nedari viac ako rok a pol tak preto ma brali rovno na prechodnost druheho vajcovodu.

petulak1988
28. dub 2013

@maciatko248 aha no ja sla v apo rovnou na ivf...
@streghina tak to mate super....🙂 ja si ho moc preji tak uvidime jestli to vyjde... 🙂 ted v utery jdu na kontrolu tak take uvidime co dal...beru porad ten estroferm...

streghina
28. dub 2013

@petulak1988 estrofem mi dávala moje gynekoložka, zbylo mi doma celé balení a kousek, to je na sliznici, viď? 😉 ke komu jdeš? které dny ordinuje Řezábek, nevíš?

japro
28. dub 2013

@maciatko248
@streghina no holky ptám se dopředu třeba se zadaří a nebudtu to potřebovat ale chápu to dobře že když mě něco najdou pujdu na lapadoskolii a pujdu si tam lehnout ? už sem stará 😀 a všeho se moc bojí 😉 jinak moc děkuji za napsání no jo loudání menstruace to je vždy jak na schvál ☹ pořád na něco jen čekáme jj trenování trpělivosti ... jednou jsem na lapadoskopii byla měla sem to na tři dny v nemocnici

@petulak1988 jj buštěhrad je kousek a zrovna i na straně ted kde bydlíme 🙂 tak at se zadaří a vše klapne jak má

petulak1988
28. dub 2013

@streghina jj to je na sliznici ,pomohlo ti to???No ja doufam ze tam bude Fajt ale nevim no....hele to nevim kdy ordinuje Razabek ja se k nemu nikdy nedostala ,vysetroval me jenom po odberu vajicek a pak v nemocnici nez me vezli na jipku....je uzasnej ale muzu rici ze Fajt je taky skvelej milej vse ti rekne a porad se usmiva....moc uz se mi nechce k tem mladym doktorkam....nic nereknou a vubec...rikal ze jsem mohla stimulovat uz minuly cyklus kdyby odsaly tu cystu 🙂 takze asi tak

petulak1988
28. dub 2013

@japro jj kez by.. 🙂

streghina
28. dub 2013

@petulak1988 jo, myslím jo, ale ani tak nemám problém, takže v CARu mi ho nedávají. Aha, tak u toho jsem nikdy nebyla, taky nechci k těm mladým, potřebuji řešit, myslím, že po těch rokách snažení, mám zkušenosti co oni 😉 teď tam minule byla s Jirsovou další nová, myslím, že Horáková, vždycky si čtu vizitky a snažím se zapamatovat jména, abych měla přehled 🙂

sasanka033
28. dub 2013

@streghina PCT je post koitalni test, kterej nam vysel negativni. v dobe ovulace udelaj ster z cipku (sex par hodin pred tim) a divaj se, jak jsou na tom v tvym hlenu spermie. mne fajt rekl doslova: v tom hlenu se nenasla jedina spermie. nevime kde jsou, ale nejsou tam. no ale proc, a dal to nikdo neresil. tady na konikovi ten test nikdo nezna, ja to nechapu, chtel mi to udelat i muj gynekolog a nikdo z holek to nema hotovy....a ted kdyz nam nevyslo IVF, mam cim dal vetsi strach, ze je to umunitni problem a davalo by to smysl - muj ovulacni hlen je z nejakyho duvodu nepruchodnej...nema to nahodou co delat s tim, ze se moje telo brani? proc mi u apo imunitu neresili?

sasanka033
28. dub 2013

@streghina no abych to dokoncila - kdyz vidim, ze rezabek ti imuno udelal, tak se k nemu objednam.

streghina
28. dub 2013

@sasanka033 hele, tak o tom testu mi kdysi říkala fori na fóru, mě ho taky nedělali, imuno mi dělala na vyžádání moje alergoložka, ale takový základní, asi jen 4 zkumavky, nic víc. Psala jsem 2x Malíčkové, které spolupracuje s Apo jako imunoložka a krásně a slušně mě poslala k čertu a přitom ji všichni hrozně chválí, psala jsem jí po roce snažení a pak po ZT a zase když se povedlo jednou, povede se znovu. 😒 O genetice asi slova, prý čekat a čekat. Jinak s tím hlenem máš pravdu, já mám trochu taky tucha, minulý rok jsem otěhotněla při chřipce, brala jsem mucosolvan na vykašlávání, což ředí hleny, i to může být důvod, že jsem hlen zředila, je to těžký najít příčinu 😎 takže chodíš k Fajtovi, kdy ordinuje?

streghina
28. dub 2013

@sasanka033 ne, on mi imuno neudělal, to jsem se špatně vyjádřila, viz odpověd výše, je to peklo dokopat je k vyšetřením, co? A to si platím celkem vysoké ZP ze mzdy, to bych se na to vypr... 😒

japro
28. dub 2013

@streghina to mi povídej já pořád jen myslím na středu a pátek at to klpane za měsíc a mužu k Jirsové 🙂

japro
28. dub 2013

@petulak1988 už tam máte něco vybrané ? nebo jak to máte?

sasanka033
28. dub 2013

@streghina ja nechodim k nikomu... proste se objednam, prijdu a kdo tam zrovna je a prave jsem jeste nenarazila na rezabka🙂 ale narazila jsem na roznickovou a tu uz nechci ani videt, v pondeli se budu objednavat na UTZ a reknu, ze k ni nechci. mne je nejsympatictejsi jirsova, pak jsem mluvila s fajtem, ten byl teda se vsim rychle hotovej a pak s doktorkou, co ji nemuzu prijit na jmeno, ale byla jsem u ni snad 3x a delala mi kontrolni UTZ pri stimulaci, takovy silnejsi blondyna, cca 38. a ty jsem prave rekla, ze chci to imuno, a ona se cukala, ale rekla mi, ze kdyz na tom budu trvat, napise mi to. a ja na tom debil netrvala🙂 tak ted, ted na tom teda trvat budu!🙂
a nepamatujes si k tomu PCT neco?🙂)

martinka87
28. dub 2013

@petulak1988 no rikala jsi ze 20 km do Prahy a tohle je 12km 😉 v Budtehrade bydli svagrici 😉

petulak1988
28. dub 2013

@martinka87 no jo ale z jake strany...my jsme z radotina a to jen do letnan mame plno km jako pres celou prahu potrebujeme spojeni do radotina kvuli praci... 🙂
@streghina ted si me vydesila co kdyz mam taky nepruchodny hlen???Ja myslela ze na tom pri ivf nezalezi ze jen pri IUI vzdyt pri IVF uz zavadeji embrya ne??
@japro no libil se nam tam jeden v ty novostavbe ale vahame....uvidime no

martinka87
28. dub 2013

@petulak1988 no to je jinaaaa... Pro nas je tato strana nej 😉
Svagrova taky bydli v novostavbe tam, v radovce ...

holanci
29. dub 2013

@streghina Nevím kdy tam ordinuje, my tam byli zatím jen na první konzultaci a hned nám nechal udělat tyhle vyšetření, za což jsem strašně ráda, jak tu tak čtu, že spoustu holek si to musí doslova vydupat ☹ měl by to bý standard a udělat to každému ještě před 1 IVF.... Ale když jsme tam byli, tak asi zřejmě také zastupoval za Jirsovou, protože na doporučení jsem se na první konzultaci objednávala k Jirsové a byl tam Řežábek 😉

sasanka033
29. dub 2013

ahoj, jdu za tyden na UTZ ke koryntove, tu jeste neznam, mate s ni nekdo zkusenosti? diky🙂

mavo
29. dub 2013

Ahoj holky, tak jsem dnes byla na kontrole po Zoladexu, sliznice krásná, ale menzes nikde... na ultrazvuku v děloze malá dutinka, ale na těhu to prý nevypadá... ale radši mi nabrali krev na HcG, píchli mi vyvolávačku na menzes a dostala jsem injekce na stimulaci... jsem z toho celá divoká... vůbec nevim, co ta dutinka může znamenat :-/ Mám si zítra zavolat na výsledky..

@sasanka033 Ahoj, u Koryntové jsem byla dnes... nic moc mi neřekla, viz můj text výše... prostě blázinec, ... vezme mi krev jestli nejsem těhotná a pak mi píchne vyvolávačku na menzes 😀

petulak1988
29. dub 2013

@mavo vyvolavacka na menzes ti neublizi pokud by to tehu bylo tak ti ho spis udrzi... 🙂 tak drzim pesti...na co byl zoladex?

sasanka033
29. dub 2013

@mavo diky🙂 no ja ji potrebuju donutit, aby mi napsala vysetreni pruchodnosti a imuno..myslis, ze na to pristoupi? nebo bude husta?

mavo
29. dub 2013

@petulak1988 já vůbec nevim 😀 Čekám do zítra... zoladex byl na stimulaci na dlouhý protokol... místo orgalutranu...

@sasanka033 myslím, že by na to mohla přistoupit, není nějaká komfliktní... působí spíš jak "mouchy sněžte si mě" 😀

sasanka033
29. dub 2013

@mavo vyborne🙂) tady je videt, ze kazdej doktor se hodi na neco🙂) diky moc🙂

petulak1988
29. dub 2013

@mavo no jako ta injekce 22.DC?? to je jedno ja jdu na kontrolu zitra.. uz ted se bojim..a uz jsem ve skole a mam pisemnou zkousku z anglictiny tak mozna take vyletim ☹ je mi desne nevim ceho se bat a z ceho se nervovat vice

streghina
29. dub 2013

@sasanka033 jo, tak Rožníčkovou jsem viděla poprvé jako přísedící loni u Jirsové, taky moc nedůvěřuji, nikdy jsem tedy u ní nebyla, tu blondýnu nevím, to mi nic neříká. O tom PCT moc nevím, leda zkus napsat té fori, už má holčičku a chodila také k Apo
@petulak1988 ne, určitě je důležitý hlen při normální otěhotnění nebo IUI, u IVF nezáleží, ale právě že se snažíme pořád přirozeně, tak jestli není problém v tom, ale někde jsem četla, že právě mucosolvan ho může naředit
@holanci tak to buď ráda, já na něj nemůžu furt narazit, je to primář, takže asi ty hodiny nemá pravidelný, ach jo
@mavo jo, souhlasím, u Koryntové jsem byla několikrát, loni, když mi zjistila neprosperující těhu a ani mi to pořádně nevysvětlila, jen že mi dá zprávu, kdyby se něco dělo, já brečela a byla z toho paf a pak ať přijdu s taškou a nalačno a že půjdu na revizi, prostě realita, žádné city, Jirsová mě utěšovala a byla úplně suprová a uklinila mě, že má špatné oči a třeba je to dobré a že půjdu na lepší utz, aby se šlo do detailů 😉 teď po půl roce jsem zase narazila na Koryntovou, že se podaří znovu a pregnyl mi nedá, až ho chci tak jo, nic víc. Jirsová, když mě uviděla, hned si vzpomněla a podala mi ruku se slovy, je vás si pamatuji, dobrý den, prostě lidský přístup 😉 takže souhlasím

streghina
29. dub 2013

Holky, takže dnes 36dc, ms nikde, pleť jako puberťačka, manžel mi řekl, ať si dojdu k lepší kosmetičce a kolegyně v práci se mě ptala, jestli mě něco štíplo ☹ už ať dorazí nebo si musím koupit lepší make-up 😉