CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
8. říj 2008

Se mnou se zase loučej se slovy - vždyť vy jste úplně zdravá! A na každým ultrazvuku se mě ptají - tak co? Na což já odpovídám - tak nic 😀

luccii
8. říj 2008

myskyva: to je mi fakt lito ☹

len, ty sis teda uzila 😒

ja uz pres tyden cekam na MS, stale nic, vyvolavacka stale jeste nic nevyvolala... tahne se to... abych to IVF nakonec pred Vanocema stihla 😉

docela me prekvapilo, jak jste psali o PK... no aspon jsem ted chytrejsi, Rezabkovi verim, takze kdyz si to mysli, tak proc o tom pochybovat

len
8. říj 2008

Neboj, stihneš 🙂 A hlavně - teď už nejsou pauzy, teď se jede pořád... Tak ať MS brzy dorazí 😉

Ta PK má fakt význam v tom, že lépe vyselektuje vajíčka, aby se zavedla jen ta nejlepší. Ale rozhodně to neznamená, že to těm vajíčkům při OK pomáhá - naopak, ta slabší to nevydrží. A nikdo nedokáže říct, že by nepřežila ani v děloze 😒 Takže mít vajíček dost, jdu do ní bez váhání. Ale bohužel na dost to zatím nevypadá. I když vše je relativní, já jsem spokojená, jen prostě zatím nechci PK 🙂

myskyva
8. říj 2008

lucci já to beru spíš z tý lepší stránky....aspoň už vim že jsem schopná otěhotnět 🙂
ty máš normálně problémy s MS nebo je to vyjímečný?já musela i párkrát na 2injekce agolutinu protože sliznice byla tak nízká že jí sice agolutin zvýšil ane ne tak hodně aby to bylo na MS.Jak dlouho jsi po vyvolávačce?

luccii
8. říj 2008

no ted jsem celkem v pohode, ale o vikendu jsem se z toho vseho slozila 😒 tyhle problemy, pak jeste velke bolesti kolen, vznikla depka a pekne jsem si pobrecela... doufam, ze se to uz opakovat nebude

len
8. říj 2008

Já vlastně vyvolávačku nikdy neměla 😕 Můj nejdelší cyklus v životě měl 30 dní, a to bylo ještě za vydatné podpory Utrogestanu. Jinak když se dostanu na 25, tak fakt jásám 😒

len
8. říj 2008

Luci, to asi padne čas od času na každou 😔 Důležitý je se z toho umět vyhrabat, postavit se na nohy a bojovat dál 😉

myskyva
8. říj 2008

len jenomže ty odporuješ všem učebnicovym příkladům 😀 😀

len
8. říj 2008

No, to teda jo 😀
Taky mi řekli, že ET je v podstatě podobný zákrok jako IUI - prostě přijít, lehnout na kozu, nechat do sebe zavést zrcadlo a katetr, sebrat se a jít pracovat 😀 Fakt to tak proběhlo?

grej
8. říj 2008

Len, jojo, probíhá to stejně. Jen nás teda ještě nechávaj chvíli po tom ležet. Před samotným zákrokem nám dávaj Diazepam, tak jsem si tam i pospala a uteklo to jak voda.

len
8. říj 2008

Nazdar, konkurence 😀 Já teď koukla do instrukcí a tam píšou, že celá návštěva trvá 15 minut, takže si asi ani moc nepospím 😉 Ale hlavně, ať je co transferovat...

grej
8. říj 2008

Jé - se vám se cpu, co? Sorry - kouknu - přispívá Len - tak si počtu 😉
To bude, neboj. Přeci jen "spermie pana Ing. a vajíčko paní Ing." se musí povést i kdyby nechtělo 😉

len
8. říj 2008

Neva 😉 Já chodím do jiných diskuzí pro takové to všeobecné info a sem, abych věděla, jak se o dělá "u nás" a co přesně mě čeká 🙂
Jó, naše titulovaný embrya 😀 Když vidím, kdo všecko se dneska titulem honosí a při jaké příležiosti ho používá (třeba při návštěvě centra pro léčbu neplodnosti, že jo? 😀 ), tak mám občas chuť zahrabat ho hodně hluboko pod zem 😉

tulipanekps
8. říj 2008

ahoj titulky 😀 zdraví netitulka 😉 čtu jenom doma, tak to si vždycky máknu. mužskej je šťastnej, že přijdu pozdě a zalezu na koníka 😀 mám totiž strach, aby mě v práci nečapli na těhle stránkách, neví totiž nic, tak to nechci měnit.

len, držím palce, abys už brzy byla spokojeně doma s // a tobě grej taky 😎

luci, bude fajn, jen se tím překousat. ale zase se to vyplavilo, ne?

myskavo, teď nevím, jestli máš nějakého sněhuláčka, ale určitě není po všem 😉

tak ať jsme zdravě brzy dvoučárkové!!!

len
9. říj 2008

Ahoj 🙂
Holky, včera v jiné diskuzi jsme nadhodili takovou věc, tak by mě zajímalo, jestli je to u Apolináře standardní postup. Ve středu jsem byla na kontrole, folikuly 12-14 mm. Takže mi dr. rozepsala stimulaci do pátku (tj. další tři injekce á 200 IU), v sobotu Pregnyl a v pondělí 7:30 tam mám naklusat na OPU. Ale žádná další kontrola. Prostě se automaticky předpokládá, že od středy do pondělka dozrají tak akorát na nějakých 18-22 mm a netřeba to kontrolovat. Taky to tak u vás probíhalo - jen jedna kontrola v půlce stimulace? Díky 🙂

saralinda
autor
9. říj 2008

Ahoj holky, tak jsem byla v pátek u Apol. a nic moc. Na ultrazvuku mi našli 2 cysty a z toho se jim jedna nezdá. Takže musím na onkologický ultrazvuk. Dost mě to vystrašilo, protože už mám jenom jeden vaječník a jestli to bude nádor, tak to půjde ven určitě i celý vaječník.Navíc se potvrdil zvýšený prolaktin (hodnoty 56-60), takže mě poslali na endokrinologii. A doporučili co nejdříve IVF.
Šla jsem se objednat u nich na onkolog. ultrazvuk a nepříjemná sestra začala vypiskovat, že si CAR myslí, že to budou dělat hnedka, ale že mají místo až na konci listopadu. Ať si to domluvím s doktorkou, že dříve to nejde. Doktorka mi řekla, že s tím, bohužel nemůže nic dělat a ať se zkusím protlačitt na dřívější termín přes onkolog. ambulanci, kam jsem šla hned ve středu na kontrolu po půl roce. Včera na onkologii mi napsali svoji žádanku a na onko. ultrazvuk mě sestra objednala už na příští úterý. Docela rozdí, co?
No, endokrinologie - nabrali mi znovu krev a řekli, že Dostinex, který mi dali v CARu brát nemám, že jsou lepší léky (no, ale když řekla vedlejší účinky, tak je to to samé). Příští středu jdu pro výsledky a na ultrazvuk a pak uvidím, co dám. Buď jen léky, nebo magnetická rezonance a pak...???
No, atkže samá radost ☹
Držím Vam palce a příští týden dám vědět, jak jsem dopadla.
Podle toho co tu čtu (len, díky za podrobnosti), tak se i po vyřešení toho, co teď mám, mám na co těšit.

len
9. říj 2008

Ach jo, Saralindo, to je děsný, jak se to může všecko zkomplikovat ☹ Moc ti přeju, ať se to všecko brzo vyřeší a ať to nic není, no a potom ať si můžeš vychutnat všecky ty radosti kolem IVF...
Mně už je celkem dobře, hlava bolí jenom trochu a žaludek pohoda 🙂

luccii
9. říj 2008

tulipanek, jj vyplavilo 🙂

saralinda
autor
9. říj 2008

Len,díky moc. Jsi zlatá.

myskyva
9. říj 2008

saralindo ☹ přeju ti ať to dobře dopadne

len.......já na těch utz byla asi třikrát protože jsem špatně reagovala na stimulaci ale řežábek řikal že jim stačí folikuly aspoń 14mm velký aby mohly odhadnout ovulaci 😉

len
9. říj 2008

Aha, tak to je fajn, to já měla 🙂 Jaržembovská na to tak koukla a řekla - ovulace neděle-pondělí, necháme to na pondělí, to bude lepší (a to tady taky někdo bude, že? 😀 ) a hotovo, toť vše 🙂 Když mi za týden narostly na 12-14, tak ten odhad snad mají zmáknutý, aby byly v pondělí "tak akorát" 😉

len
9. říj 2008

Což mi připomíná, kdy asi půjde na OPU Jasmina... Začala stimulovat o den později, tak se tam třeba v to pondělí potkáme 🙂

len
9. říj 2008

Stejně je to hrozný, já si moc dobře pamatuju, jak mi bylo, když dorazila MS a někdo jiný se radoval, že zítra bude testovat - prostě ta naděje tam ještě byla... No a já tu teď dělám to samý ☹ Vy tu máte takový problémy a já se rozplývám nad svýma folikulama, promiňte 😔
Mysky, je ještě nějaký mrazáček?

myskyva
9. říj 2008

len neni za co se omlouvat,takovej je prostě život a je to normální že se rozplýváš nad svýma folikulama...vždyť tolik najednou jsi jich ještě neměla 😀

nanuka máme jednoho ale když jsem četla že 30% jich nepřežije rozmražení tak moje matematický výpočty mi řikaj že po novym roce jdu na další IVF 😅

len
9. říj 2008

Hele, náhoda je fakt blbec, nevzdávej to 😉 Doteď jsi měla spoustu krásných a ještě zamražené rezervy, takže se potvory nemusely tolik snažit, ale tenhle poslední to musí vybojovat za všechny 😉

len
9. říj 2008

Jo, jinak jsem absolutně nadšená z toho, že jsem si připlatila pera s 1800 jednotkama, ve kterých je ve skutečnosti 2000 jednotek - no a stimulaci mi rozvrhli na 10x200 jednotek, takže nic nezbyde a nic nemusím doplácet 😎

myskyva
9. říj 2008

no uvidíme 😒 a když se nerozmrazí tak mám aspoň před dalšim IVF domluvenou imunologii 🙂

len
9. říj 2008

Dělali ti takovou tu základní imunologii? Na protilátky proti spermiím a oplodněnému vajíčku? Mně ji dělali hned na první návštěvě (místo štítné žlázy) a protože to dopadlo dobře, už se tím víc nezabírali...

myskyva
9. říj 2008

mě na první návštěvě akorát vzaly krev na nemoce 😒 a pak už nic

len
9. říj 2008

Aha... Mně standardně vzali 4 zkumavky jako všem, jedna měla být na štítnou žlázu, jenomže jsem jim přinesla 14 dní staré výsledky od své endokrinoložky, takže dr. řekl, ať z té krve udělají imunologii...