CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

lenickan
25. bře 2009

aknyt budu moc a moc držet palečky.
My měli tentokrát 120mil/ml ale hodně špatných 90% patalogických. Ale prej 20milionů zbylo po pročištění takže prý v normě...

len
25. bře 2009

No, na sedmý pokus, když mi po dvou IUI navrhovali hned IVF, tak by mě zajímalo, kdo se u nich k těm 7 pokusům dohrabe 😀 Já absolvovala 4, jenomže mi pořád zdůrazňovali, že v nich mám stejnou šanci jako v normálním cyklu, jenomže já pravidelně ovuluju...
Jinak my mívali taky větší % než je norma těch patologických, ale zase množství to vyrovnalo. 10 % ze 120 mil. je pořád víc než 50 % ze 20 mil., no ne? 😉

modroocka2
25. bře 2009

Tý jo Leni 120 mil ted si představ, že by byly všechny v pohodě... by si rodila i kdyby si nechtěla... :-d

aknyt
25. bře 2009

Leni, 120 milionů spermií bychom nedali dohromady ani kdybychom posbírali všechny, co tam kdy odevzdal 😀
To je teda výkon!!!

lenickan
25. bře 2009

no vždycky jsme měli tak 50mil a ted todle... ale manžel si to pochvaloval jen co vylezl že to byla kvalitka🙂
no důležité je, že tam něco je aby se dalo dělat iUI🙂 a klidně jich těch 7 prubnu...🙂 pokud by mi je teda u Apoli udělali

modroocka2
25. bře 2009

Lenicko teď jsem brouzdala po netu a zjistila jsem, že je teď pro nás velice důležitý vitamin E, který zlepšuje stav buněk ve výstelce dělohy a ulehčuje nidaci...🙂 takže doporučuji k O kus masa se salátem a mléčný koktejl... 😉

aknyt
25. bře 2009

Tak jsem se objednala na konzultaci kvůli trombofilní mutaci, ale nejbližší termín byl až 14.5. ☹ Tak vůbec nevím, jestli půjdu do akce v květnu... a čekat do září se mi nechce 😢 ... a risknout to se mi taky nechce.

modroocka2
25. bře 2009

Aknyt z Tebe bude za chvíli doktorka, smím se zeptat k čemu to je nebo co to způsobuje, já si nedokážu představit jestli to je dobrý nebo zlý..

aknyt
25. bře 2009

Pokud jsem to dobře pochopila, tak to může způsobovat mikro sraženinky krve, které by mohly komplikovat přenos krve mezi dělohou a embryjkem a vést k potratu nebo špatnému vývoji placenty. Tak jsem to pochopila od MUDry, ale fak nevím, jestli je to přesné. A ona mě poslala na konzultaci, jestli na to mám něco užívat a případně kdy...

len
25. bře 2009

Aknyt, nezjišťují ty trombofilní mutace při genetice?

Jednou jsem se na ten vitamín E ptala táty (potravinářskej chemik), tak mi říkal - jo, kdysi se prokázalo, že u potkanů zvyšuje plodnost (kterej blbec zvyšuje plodnost potkanům? 😀 ), tak to pro jistotu doporučujou i lidem 😀 Ale je pravda, že můj táta má vůbec takový trochu odlišný názory, než bývá zvykem, třeba hrozně zatracuje mánii kolem olivovýho oleje a místo toho ujíždíme na olejích lisovaných ze všech možných i nemožných semen (třeba z jadýrek hroznovýho vína, z bodláků nebo peciček černýho rybízu) 😀 No když už nic jinýho, aspoň je to levnější a mezi námi, taky mi to víc chutná 😉

modroocka2
25. bře 2009

Ježiš, co to naše tělo všechno nevymyslí... každopádně Ti přeju aby to bylo v pohodě... i když na druhou stranu, když by našli něco co se dá léčit a vyřešit tak problémy nebylo by to taky špatný... ach jo my lidi jsme tak komplikovaný.. ☹

modroocka2
25. bře 2009

Tak Ti děkuju Len, jsem myslela, co pro sebe neudělám a on ze mě nakonec bude plodnej potkan..🙂 ale zase to je inteligentní zvířátko.. Jinak co se týče olejů nejradši mám sádlo..strejdovi po "bajpásu" doktoři zakázali jakékoli oleje s tím, že sádlo lidské tělo snáší mnohem líp a nic se z něj neusazuje či co...(pokud ho nejíme nahusto) dokonce i jizvu si měl mazat sádlem...

len
25. bře 2009

Modroocko, ale zase kdo ví, zkazit se tím snad nic nedá 😉 Já jsem v tomhle hroznej skeptik, ale hlodavce mám ráda, chovali jsme myši a křečky a pravda je, že tu jejich plodnost jim můžeme jenom závidět... Trochu mi to připomíná zde občas propagovanou teorii, že otěhotnět se dá kdykoli, stačí jeden pořádnej orgasmus a ženská ovuluje (o tom, jak a kde se tam vezme kdykoli k ovulaci připravený folikul teorie mlčí) - sakra, copak jsme kočky, abychom měly provokovanou ovulaci? Nebo ty myši, můžou zabřeznout co dva dny... Ale jinak je to rozmnožování ve zvířecí říši strašně zajímavý, četly jste o myšici křovinné a jejích spermiových vláčcích? 🙂

lenickan
25. bře 2009

já dlabu už delší dobu listovku, selen a zinek s vitamínem E, tak jen pro dobrý pocit🙂
Nějak mne píchá v bříše:( na té straně odkud byl folík:(

len
25. bře 2009

Jo, listovku mám doporučenou z genetiky, ta je prokázaná. A selzink je zase super na vlasy a nehty a tak 🙂 I když ten teda nezobu, jen tu listovku, když už to teda mám ofiko doporučený černý na bílým. Jenomže ta není proto, že by se s ní dalo snáz otěhotnět, ale když už bych otěhotněla, snižuje pravděpodobnost vývojových vad...

aknyt
25. bře 2009

Listovku mám taky doporučenou z genetiky. Na genetice ty trombofilní mutace asi nedělali, genetiku máme OK. Snad nebude nic potřeba, kromě tý listovky a dalších B vitamínů.

modroocka2
25. bře 2009

Tak listovku dlabu taky..mám ji v kombinaci s béčkama, pak každý ráno šumák céčka, abych zase někde něco nechytla a zase začnu Calibrum babyplan..tam je všechno potřebný...🙂

len
25. bře 2009

Vidíš, já byla přesvědčená, že to tam dělají, aspoň teda spoustě holek, co nějaký trombomutace našli, se o tom dozvěděla právě z genetiky...

len
25. bře 2009

No, na Calibrum kašlu, nějak ty komplexní vitamíny považuju za tahání peněz z kapsy, známe farmaceutický koncerny, že 😉 Ale ty béčka jsou v tý úplně nejlevnější listovce, prý se tak líp vstřebává, či co. Takže vlastně s listovkou do sebe cpu i béčka 😀 No nic, jdu na trh pro zeleninu, to jsou stejně ty nejlepší vitamíny 😉

modroocka2
25. bře 2009

no tak zelenina je nejlepší...to bezesporu... a co se týče calibra mám jen samý dobrý reference, hlavně teda ta druhá etapa od II. trimstru, jen ty děti jsou po nich nějaký velký... kombinuju všechno, ovoce, zeleninu, dobrý jídlo a i vitaminy ..

lenickan
25. bře 2009

No já teda vitamíny moc nebaštím jen to co jsem psala - myslím si o tom taky svoje, ale určitě je to pro dobrý pocit toho kdo tomu věři...🙂 a třeba to fakt účinkuje🙂
Právě se cpu šopáčkem🙂

maja42
25. bře 2009

ahoj lenicko, tak čtu, že vše proběhlo. tak co, jak se cítíš, už máš příznaky? 😀 třeba z toho bude něco pod stromeček 😉

jinak k tomu babyplanu - prý to není to pravé ořechové, je to předávkové nějakým vitamínem a nepřirozeně po tom přibírá matka i případné dítě.

len
25. bře 2009

No, jestli kombinuješ ovoce, zeleninu a dobrý jídlo, tak jsou ty komplexní vitamíny vážně zbytečný 😉 Neuškodí, ale přínos taky žádnej nemaj... Ale jak píše Lenicka, když z toho má někdo dobrej pocit, povolený je úplně všecko 😀 Jsem kdysi do jedný diskuze napsala, že zatímco si jiní měsíce kupují drahý vitamíny, já si radši koupím něco hezkýho na sebe 😀 A výsledek je takovej, že z těch vitamínů ještě nikdo neotěhotněl, ale já mám aspoň pěknej ohoz 😀 No nic, mějte se, fakt jdu pro tu zeleninu, taky bude šopáček 😉

modroocka2
25. bře 2009

majo jojo to je ten druhej nevím jak se jmenuje, ale neplatí to vždy, kamarádka ho brala celý těhotenství a přibrala 7 kg a prcek měl 3,5 kg, takže úplně v normálu..
No a jinak běžná strava by mohla stačit, ale já jsem náchylná na záněty moč. trubic takže mám vitaminy místo následné léčby..(mít 7x za rok antibiotiky není nic moc) takže já zůstávám u svého šumivýho céčka, listovky s béčkama a ranní kávy...

lenickan
25. bře 2009

modroočko no já sem letos taky skončila s ezánětem moč. cest jelikož jsme tu měli v kanclu 16. 17. stupnů... tak jsem nastydla, naštěstí mi nedali antibiotika (zachytila jsem to brzy) ale jiné sulfonamidy nebo jak se to jmenovalo🙂 a dobrý. Ted si balím břicho a záda do šály at si každej myslí co chce🙂 beztak tu každej chodí v lyžařským svetru🙂
majo: zatím nic, ani po tom pregnylu nic... to je divný vid?

lenickan
25. bře 2009

jen 7kg to bych chtěla taky děsím se nějakého přírustku jako 20kg a tak🙂

modroocka2
25. bře 2009

Lenicko šála kolem zad je můj přítel už léta, ale ne kvůli močáku, ale zádům, já jsem zatím nikdy neprochladla, vždycky to bylo bakteriální a zjistila jsem, že to dělalo koupání ve vaně... takže jedu na sprchu a fakt se to zlepšilo vyhýbám se bazénům, výřivkám a chlorovaný vodě (my máme vodu ze studny - naštěstí) jako první pomoc používám Rowatinex, je úžasnej, ale strašlivej driják...

modroocka2
25. bře 2009

Leni, váhy se bojím taky..s mojí výškou 183 cm ze mě bude godzila... 🙂 doufám, že budu po mamce, ta byla v poho...se mnou dokonce měla při porodu míň než před otěhotněním, ale vážila skoro metrák takže bylo z čeho brát..navíc celý těhotenství měla žlučníkový záchvaty.. 😖

maja42
25. bře 2009

modroočko, 7kg?? to bych taky chtěla, to byla po porodu asi hubenější než před těh 😉 já teda z "psychologického" hlediska zobu právě tu levnou listovku s béčkama a magnézko a pak mám od šamanky jakésik kapací fytominerály s v tom je prý všechno snad včetně zlata, stříbra, drahým kamenů 😀 a cítím se ok, tak je to asi ok 😉

leničko, a co ovula, bolela nebo nic? mně ten clostil nějak rozpumprlíkoval na měsíce dopředu (nebo že by ty bylinné přípravky), poslední jsem měla před těh v prosinci a ještě teď zase cítím v první půlce cyklu vaječníky. zítra jdu k bednářovi, tak jsem zvědaná, jestli třeba na utz nebude nějaká olbřímí cysta nebo podobný bazmek. taky jsem zvědavá, co mi navrhne za léčbu.

modroocka2
25. bře 2009

Nebyla hubenější přišla mi stejná jako před, a to jí taky moc závidím... neteř při prvním těhu přibrala 25kg a při druhém jen 10kg.. pak mám kámošku, která je stejně vysoká jak já a ve třetím měsící vážila 56kg (já v té době o 20kg víc) a při porodu asi 64kg, teď vypadá jako by dítě vůbec neměla.. nechápu to...

Jo a jinak Leničko to že tě píchá v bříšku bych řekla že je dobrý znamení..folík se hlásí a ovulace se rozjíždí... já mám břicho citlivý při ovu tak 3 den po začátku taky prsa bolí a jsem víc unavená... když to přišlo poprvé myslela jsem že jsem těhotná, ale až pak mi došlo co to bylo... 🙂